Recenze Coinsmart: Kompletní přehled burzy

Coinsmart je relativně nová kanadská burza kryptoměn, která otevřela své brány v červenci 2018.

Snaží se proniknout na trh poskytnutím směnárenského řešení, které bude řešit mnoho výzev, kterým obchodníci v Kanadě čelí. Patří mezi ně například zastaralá řešení financování účtů a komplikované obchodní platformy.

Můžete však opravdu věřit takové nové výměně?

V této recenzi Coinsmart se pokusíme na tuto otázku odpovědět. Dáme vám vše, co potřebujete o výměně vědět, včetně jejich bezpečnostních protokolů, financování, poplatků, obchodní technologie a zákaznické podpory.

Coinsmart – přehled

Coinsmart je další burza založená v Torontu a mají kanceláře ve městě. Založili jej Justin Hartzman a Jeremy Koven. Oba pracovali ve společnostech Needls a WeSellYourSite.

WeSellYourSite byla služba zprostředkování webových stránek a Needls je agentura pro digitální marketing. Tým Coinsmart také využil mozků Edmunda Laua jako technického poradce. Byl technickým ředitelem DealTap a WorldGaming.

Coinsmart byl vlastně vytvořen kvůli obtížím, kterým tito zakladatelé čelili, když obchodovali s kryptoměnami na jiných burzách. Patřily k nim například komplikace financování Fiatem a pomalé časy ověřování.

Zjistili také, že ostatní možnosti směny byly poměrně komplikované a nehodily se k těm novým v obchodování s kryptoměnami. Proto se pustili do vývoje uživatelsky přívětivé výměny, která měla „osobní kontakt“.

Je Coinsmart bezpečný?

Toto je možná jedna z nejdůležitějších otázek, které si kladou kanadští investoři do kryptoměn. Teprve nedávno spadl QuadrigaCX (dříve největší v Kanadě) kvůli nedostatku likvidity a řadě dalších pochybné faktory.

Nedávná historie je navíc plná příkladů výměn, které byly hacknuty a byly odcizeny mince / data zákazníka. Při výběru výměny, kterou chcete použít, musíte zajistit, aby byly zavedeny správné bezpečnostní protokoly.

Jak se tedy Coinsmart hromadí?

Licence MSB

Coinsmart má licenci Money Service Business (MSB), kterou vydal FINTRAC. FINTRAC je kanadská vládní agentura, která shromažďuje, analyzuje, hodnotí a zveřejňuje finanční zpravodajství. Licenční číslo Coinsmart je M18755033.

Licence Coinsmart MSB

Licence Coinsmart MSB. Zdroj obrázku: FINTRAC

To je výhodné z mnoha důvodů.

Za prvé, pro získání této licence bude muset společnost Coinsmart absolvovat řadu kroků souladu, které vyžaduje FINTRAC. To znamená, že budou muset sdělit regulačnímu orgánu řadu aspektů jejich podnikání, které by pak musely být podepsány.

Zadruhé to znamená, že existuje standard průběžného hlášení, který bude muset společnost Coinsmart dodržovat, pokud si chce uchovat licenci. Patří sem například konzistentní kontroly KYC a finanční výkaznictví.

A konečně to znamená, že Coinsmart je schopen zabezpečit důležité vztahy s bankami a zpracovateli plateb. Díky licenci MSB mají tito partneři mnohem větší šanci pracovat s burzou kryptoměn.

Skladování mincí

Jak je dnes u většiny burz standardní, Coinsmart provozuje protokol pro uchovávání mincí. To znamená, že většina jejich mincí je uložena v offline úložišti, což hackerům znemožňuje přístup k mincím.

Aby si usnadnili každodenní práci na burze, ponechají si ve svých „horkých peněženkách“ minimální množství mincí. Pravděpodobně také použijí technologii více podpisů k přesunu mincí ze svého chladírenského skladu do svých horkých peněženek a zpět.

Bez ohledu na protokol správy mincí ve společnosti Coinsmart se nedoporučuje držet velké podíly mincí na jakékoli burze. Optimálním řešením je mít kontrolu nad svými soukromými klíči.

Šifrování komunikace

Co je v dnešní době standardem většiny finančních webů, má Coinsmart na svých stránkách úplné šifrování SSL. To znamená, že veškerou komunikaci, kterou odesíláte na jejich stránky, ani informace o vašem hesle nelze zachytit online snoopsem.

CoinsmartSSL

Visací zámek SSL pro platformu Coinsmart

Navíc to může být docela užitečný nástroj pro uživatele, když se přihlašuje na stránky, které jsou náchylné k hackerským a phishingovým útokům. Úplné šifrování SSL znamená, že se vám v prohlížeči zobrazí visací zámek.

Pokud se náhodou přihlásíte na web, který má stejnou doménu jako Coinsmart, ale neexistuje žádný visací zámek SSL, znamená to, že se vás hacker pokouší podvádět při poskytování informací phishingovému webu. Tak být vědomi tohoto indikátoru.

Zabezpečení na straně uživatele

Samozřejmě většina zabezpečení, v které člověk může doufat, začíná správou vašeho vlastního účtu. Budete chtít získat silné heslo, pro které má Coinsmart užitečný generátor. Pokud to budete používat, je rozumné vygenerovat heslo v offline stavu.

I když však vaše heslo nějakým způsobem unikne nebo bude phishing, dvoufaktorová autentizace zastaví neoprávněný přístup. Využívá se tak aplikace Google Authenticator, kterou si můžete stáhnout z obchod iOS stejně jako Google Play.

2FA je další funkce zabezpečení, která je nabízena a není ve výchozím nastavení povolena. Doporučujeme vám to povolit v okamžiku, kdy jste si vytvořili účet a obchodovat s vědomím.

Coinsmart aktiva

Zdá se, že na Coinsmartu je k dispozici rozumná škála aktiv kryptoměny, která je většinou v souladu s jinými kanadskými burzami.

Kryptoměny na Coinsmart

Aktiva dostupná na Coinsmart

Níže je uveden úplný seznam mincí, které jsou k dispozici v době kontroly:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Zvlnění (XRP)
 • Bitcoinová hotovost ABC (BCH)
 • Monero (XMR)
 • Dash (DASH)

Zajímavé je, že jde o první kanadskou burzu, která nabízí páry XMR / CAD. Zatímco Kraken na svých burzách nabízí Monero, uživatelé si nejprve budou muset za svůj Fiat CAD koupit bitcoiny, aby se dostali do rukou.

Coinsmart uvedl, že brzy přidají další coiny včetně EOS, Stellar, NEO, IOTA a OMG. Je zajímavé, že vzhledem k technické podobnosti s Ethereem neuvažují o Ethereum Classic (ETC). Možná je to něco, co mohou zahrnout později.

Poplatky za coinsmart

Poplatky jsou pro kryptoobchodníka velmi důležité. Nejenže jsou to ty hlavní poplatky, které mohou ovlivnit jejich dlouhodobou ziskovost, ale jsou to i ty skryté typy, které si hned neuvědomujete. Transparentnost poplatků je pro nás opravdu důležitým požadavkem.

Pojďme se hlouběji ponořit do rozpisu poplatků v Coinsmart.

Poplatky za obchodování

Mají jednoduchou strukturu poplatků za obchodování, která je nastavena na paušální sazbu 0,3% pro všechny jednotlivé obchody. Jedná se o obchody, které jsou prováděny mezi kanadskými dolary a jakoukoli kryptoměnou nebo mezi bitcoiny (BTC) a jakoukoli kryptoměnou.

Jinými slovy, všechny obchody BTC a CAD budou účtovány 0,3%.

U všech ostatních typů křížových kryptoobchodů bude Coinsmart účtovat 0,6%. Například pokud obchodujete s ETH / LTC nebo s jinou krypto kombinací, která nezahrnuje bitcoiny, bude vám účtováno 0,6%. To dává logický smysl, protože to bude stejný poplatek, jaký vám bude účtován, pokud například převedete svůj ETH na BTC a poté svůj BTC na LTC.

Tyto poplatky se zdají být docela rozumné ve srovnání s ostatními kanadskými kryptoburzami. I když je o něco vyšší než pokročilé obchodní poplatky společnosti Coinsquare, je nižší než paušální poplatky na burzách, jako je BitBuy.

Poplatky za financování

Poplatky za vklad, které vám účtujeme, závisí na typu financování, které používáte. Pokud financujete svůj účet v kryptoměnách, nebudou vám za příchozí transakci účtovány žádné poplatky.

Pokud se chystáte financovat pomocí CAD, bude vám za bankovní směnku i za Interac účtováno 2,5%. Pokud však provedete bankovní převod, poplatek je pouze 1%. Rovněž zavedou financování kreditní kartou a Flexepin s 10% respektive 3% poplatky.

I když se 10% poplatek za kreditní karty může zdát přemrštěný, je velmi pravděpodobné, že jde o poplatky účtované zpracovatelem plateb. I když je to mnohem vyšší poplatek než u mezinárodních burz, jako je Bitstamp, je to stejné jako u jiných kanadských burz, které nabízejí financování kartou.

Poplatky za výběr

Pokud jde o výběr kryptoměny, Coinsmart vám bude účtovat malý poplatek. Nejedná se o poplatek, který si bere burza, ale slouží k placení horníků prostřednictvím transakčního poplatku. Zatímco jiné burzy upravují tyto poplatky na základě podmínek sítě, Coinsmart je opravil.

Poplatky za výběr kryptoměny Coinsmart

Síťové poplatky za výběr kryptoměny na Coinsmart

Pokud se chystáte vybírat CAD, zaplatíte 2% poplatek za zpracování. To je bez ohledu na to, jakou možnost výběru si vyberete (EFT nebo bankovní převod).

Inteligentní záruka

Něco, co nás v nabídce Coinsmartu docela zaujalo, byla jejich „Smart Guarantee“. To je v zásadě příslib burzy zpracovat váš vklad a ověření do určité doby. Níže jsou uvedeny:

 • Kreditní účet ve stejný den jako přijaté prostředky
 • Pokud posíláte Fiat do jejich banky, zpracováme váš vklad do 5 pracovních dnů
 • Ověřte účet ve stejný den

Záruka je přesvědčivá, protože pokud ji nebudou schopni splnit, vrátí vám transakční poplatky. K tomu samozřejmě existují určité výhrady. Musíte se ujistit, že splňujete řadu dalších požadavků, jako je poskytnutí správných informací a dokumentů. Můžete si přečíst všechny podmínky tady.

Pokud máte pocit, že vám bude vrácen poplatek, protože tuto záruku nesplnili, budete jim muset do 3 pracovních dnů od vzniku nároku zaslat e-mail. Můžete to udělat prostřednictvím jejich podpůrného e-mailu na adrese [email protected]

Přihlásit se & Ověření

Pokud jste se rozhodli, že byste chtěli vyzkoušet Coinsmart, budete se muset zaregistrovat a vytvořit si účet. Budou potřebovat vaše celé jméno, e-mail, heslo a také jakýkoli propagační kód (více v sekci doporučení).

Registrační formulář na Coinsmart

Formulář pro počáteční registraci Coinsmart

Jakmile se zaregistrujete, požádá vás o potvrzení účtu pomocí odkazu, který vám zaslali na e-mail. Jakmile to potvrdíte, můžete se znovu přihlásit ke svému účtu a dokončit kroky ověření.

Ověření účtu

Vzhledem k tomu, že Coinsmart je MSB, který je regulován společností FINTRAC, jsou povinni vyplňovat povinné KYC pro své uživatele. To znamená, že musí potvrdit vaši identitu a adresu, aby vám umožnilo začít obchodovat.

I když to může být nepříjemné pro ty obchodníky, kteří rádi obchodují anonymně, neexistují žádné další kanadské burzy, které nabízejí k obchodování neověřené účty. Pokud se jedná o něco, v čem jste neústupní, budete muset zvážit offshore burzu, jako je Binance.

Prvním krokem pro ověření je potvrzení vašeho telefonního čísla. Pošlou vám textovou zprávu s ověřovacím kódem. Jakmile to provedete, můžete přejít na ověření identity.

Za účelem urychlení ověření využívá společnost Coinsmart služby třetích stran poskytované společností Equifax. Equifax je společnost poskytující úvěrové zprávy, která o vás může mít finanční informace, které může použít k ověření vaší identity.

Pokud nedokážou vytáhnout vaši identitu z databáze Equifax, budou od vás požadovat ruční předložení dokladů totožnosti. Budou potřebovat nějakou formu státem vydaného průkazu totožnosti a doklad o adrese (účet za služby).

Coinsmart KYC Docs

Dokumenty požadované pro ověření Coinsmart

Aby potvrdili, že se tyto dokumenty pokoušíte odeslat opravdu vy, budou také potřebovat, abyste si pořídili selfie a drželi ji vedle tváře kouskem papíru s nápisem „Coinsmart“. Musí být také podepsáno svým podpisem a mít dnešní datum.

Coinsmart financování & Vybrání

Jakmile budete mít účet připraven, pravděpodobně ho budete chtít financovat. Financování lze zahájit v část peněženky vašeho účtu. Peněženku si vyberete podle toho, jak chcete účet financovat.

Krypto platby

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je financování kryptoměnou. To je pravděpodobně také nejlevnější, pokud máte náhodou po ruce krypto. Za předpokladu, že financujete v bitcoinech, narazíte do bitcoinové peněženky a poté kliknete na tlačítko Vložit.

Coinsmart financování bitcoinů

Bitcoinová adresa na Coinsmart

Vygeneruje příslušnou adresu i QR kód, který můžete použít k financování účtu. Jakmile transakci odešlete do peněženky, můžete ji sledovat na internetu blockchain. Coinsmart vám na účet připsá okamžik, kdy ho mají 6 potvrzení.

Výběry jsou stejně snadné, až na to, že tentokrát bude požadovat příslušnou adresu, na kterou budou vaše mince odeslány. Jakmile to umístíte do formuláře pro výběr, požádají o potvrzení prostřednictvím 2FA (pokud je povoleno) a e-mailu.

Platby Fiat

Pokud jste chtěli vložit na fiat, pak je to stejně jednoduché. Ve svém zůstatku CAD kliknete na „vklad“ a zobrazí se aktuální možnosti financování. Níže jsou uvedeny spolu s minimálními / maximálními částkami a průměrnými dobami zpracování.

Metoda Min Max Přijato Zadržení
Interac 100 $ 3 000 $ Stejný den 3 dny
Bankovní převod 10 000 $ 300 000 $ Stejný den 3 dny
Šek 500 $ 5 000 $ Stejný den 3 dny
Kreditní karty 100 $ 5 000 $ Okamžitý 7 dní
Flexepin 100 $ 3 000 $ Okamžitý 1 den

Jakmile si vyberete jednu z výše uvedených možností, požádá vás o částku, kterou chcete vložit, a poté vám sdělí své bankovní údaje nebo vás přenese na stránku zpracování plateb.

Výběry CAD budou probíhat stejným způsobem. V současné době máte k dispozici pouze EFT a možnost Drát, jejichž doručení trvá přibližně 1–5 pracovních dnů. Minimální / maximální limity pro možnosti EFT a Wire jsou 100 $ / 10 000 $ a 10 000 $ / 250 000 $.

Jakmile potvrdíte částku, kterou chcete vybrat, požádá vás o bankovní údaje. Je důležité zdůraznit, že nebudou provádět převody třetích stran, takže se musíte ujistit, že bankovní účet je na tvé jméno a nikoho jiného.

Coinsmart obchodní platforma

Pojďme skočit přímo do nejdůležitější technologie společnosti Coinsmart – jejich obchodní platformy.

Existují dvě rozhraní, se kterými můžete obchodovat. Patří mezi ně jednoduchý nákup / prodej / obchod, kde můžete provádět své rychlé transakce při aktuálním tržním kurzu. To je možná nejlepší volba pro ty, kteří právě začínají a chtějí rychle získat nějaké kryptoměny.

Pak pro ty obchodníky, kteří by při obchodování chtěli mnohem více funkcí, máte pokročilou obchodní platformu.

Pokročilá obchodní platforma

To je možná to, na co jsou většina ostřílených obchodníků s kryptoměnami zvyklí. Jedná se o standardní obchodní platformu s tržními knihami, mapováním, živými pozicemi a dalšími funkcemi objednávkového formuláře na míru.

Níže máme uživatelské rozhraní platformy s vaším hlavním grafem uprostřed. Uprostřed máte knihy tržních objednávek a pod nimi nejnovější obchody. Napravo své pozice i objednávkový formulář. Rozhraní bohužel není „widgetizované“, což znamená, že po něm nelze přesouvat rozložení.

Coinsmart Advanced

Pokročilá obchodní platforma společnosti Coinsmart

Co se týče mapování, Coinsmart používá technologii tradingview. Jedná se o známý balíček mapování, který používá také řada dalších burz. Je také oblíbeným pro ty obchodníky, kteří při obchodování využívají velké množství technických analýz.

V sekci objednávkového formuláře můžete přepínat mezi různými trhy v levém horním rohu. Níže můžete vybrat typ objednávky, kterou chcete zadat. Jedná se o docela standardní chyby na základní straně. Máte následující:

 • Objednávka na trhu: Tato objednávka provede váš obchod s nejnovější převládající tržní sazbou. Toto je objednávka, kterou zadáte, pokud chcete, aby byl váš obchod proveden nejrychleji.
 • Limitovat objednávku: Toto je objednávka, kterou zadáte na zvolené úrovni nad / pod tržní sazbou. Zůstane v objednávkových knihách, dokud jej ručně nezrušíte. Pokud se trh přesune na tuto úroveň, měl by provést váš obchod
 • Zastavit objednávku: Stop příkazy jsou obecně ochranné příkazy, které se používají jako technika řízení rizik. Jsou umístěny někde pod vaší vstupní úrovní a doplňují všechny aktuální objednávky. Jakmile trh dosáhne úrovně zastavení, „zastaví“ vás a omezí z toho další ztráty

Zákaznická podpora

Co se nám na Coinsmartu docela líbilo, bylo to, jak byly otevřené a snadno dosažitelné. Existuje řada kontaktních možností, pomocí kterých je můžete získat a většina z nich je k dispozici 24/7.

Můžete je například kontaktovat prostřednictvím funkce chatu, kterou mají na platformě. To je podobné jako u řady jiných burz a je poháněno technologií ZenDesk.

Mají také řadu čísel zákaznické podpory, která můžete volat pro různé regiony v Kanadě. To zahrnuje praktické bezplatné číslo. Berte však na vědomí, že jsou k dispozici pouze v týdnu od 9:00 do 18:00 EST.

Telefonická podpora Coinsmart

Telefonní čísla podpory

A konečně, pokud je vaše otázka běžnější povahy a vy byste raději našli odpověď sami, měli byste se podívat na jejich Sekce FAQ. To má sbírku otázek, které uživatelé s největší pravděpodobností položí, takže je docela pravděpodobné, že tam najdete svou odpověď.

Dodatečné zdroje

Vždy, když burza obsahuje další zdroje, které vám pomohou lépe porozumět trhům s kryptoměnou, je to příjemný dotek. Coinsmart zahrnoval „Buďte chytří“, Což je jejich vzdělávací portál.

Tyto zdroje budou pokrývat řadu různých témat a jsou dobře umístěny pro různé úrovně uživatelů kryptoměny. Rozdělují tyto kousky na úroveň „chytrého“, „důvtipného“ a „geniálního“ na základě toho, do jaké hloubky chcete v tématu jít.

Něco jiného, ​​co jsme pro směnárnu kryptoměn našli zcela unikátní, byla jejich těžební kalkulačka. Toto je online kalkulačka, která vám pomůže určit ziskovost těžby bitcoinů.

Coinsmart Mining se vrací

Těžařská kalkulačka výnosů na Coinsmart

Tato kalkulačka je podobná některým z ostatních online kalkulaček pro těžbu a bude vyžadovat řadu vstupů k určení očekávané návratnosti investice. Poskytli také řadu užitečných informací o tom, co musíte při těžbě bitcoinů vzít v úvahu.

Ačkoli je nepravděpodobné, že by většina obchodníků tuto funkci využila, přesto je to užitečný nástroj. Pokud jste horník, někdy pomůže zkontrolovat vaše čísla s jinými zdroji, abyste se ujistili, že máte správné hodnocení.

Program doporučení Coinsmart

Pokud jste shledali své obchodní zkušenosti s Coinsmart jako příjemné, můžete je odkázat přátelům, rodině nebo komukoli jinému. Toho lze dosáhnout prostřednictvím jejich relativně atraktivního programu doporučení.

V podstatě pro každého nového obchodníka, který se zaregistruje s vaším doporučovacím kódem a prostředky 100 $, oba dostanete 25 $ připsána na vaše účty. Bude trvat 5 pracovních dní od data financování, než se provize objeví na vašem účtu. To platí pouze pouze pro fiatové vklady, a nikoli pro ty, které jsou prováděny pomocí kryptoměny.

Pokud byste chtěli využít tohoto programu, budete si muset obstarat svůj doporučující kód. K tomu máte přístup v doporučení sekce vašeho účtu.

Odkaz na doporučení Coinsmart

Získání odkazu na Coinsmart

Tam dostanete odkaz na doporučení, který pak můžete sdílet online nebo zaslat svým potenciálním rozhodčím. Pokud chcete sledovat počet doporučení, která úspěšně vytvořila účty, můžete také přejít na kartu provize.

Oblasti pro zlepšení

I když na Coinsmartu se nám líbilo mnoho věcí, podle nás je třeba vylepšit několik věcí.

Nejprve nemají mobilní aplikaci ani žádné funkce API. To znamená, že veškeré své obchodování budete muset provádět prostřednictvím webové platformy. Někteří obchodníci by rádi vyvinuli vlastní roboty a algoritmy, které interagují s API Exchange. Jiní mohou být od svého stolu a chtěli by obchodovat v mobilní aplikaci.

Coinsmart říká, že představí mobilní aplikaci, takže si budeme muset počkat a uvidíme, jak to vypadá, než vyneseme rozsudek.

Zadruhé, pokročilá obchodní platforma stále vyžaduje určité zlepšení, zejména pokud jde o funkčnost objednávkového formuláře. Můžete zadat pouze tři typy objednávek a žádný z nich nemá možnosti týkající se životnosti objednávky.

A konečně, toto je v současné době pouze kanadská burza. I když to dělají, aby lépe sloužily místnímu trhu, může to odříznout řadu globálních obchodníků, kteří hledají atraktivní alternativy k jejich současnému stavu.

Závěr

Coinsmart je opravdu docela působivá výměna. Po spuštění za méně než rok se jim podařilo vybudovat docela přesvědčivou službu s pokročilou technologií a rozumným počtem funkcí.

Jejich „inteligentní záruka“ spolu s jejich zcela transparentním provozem bezpochyby vyhladí mnoho kanadských uživatelů kryptoměn. Mohou být schopni vnést určitou úroveň důvěry zpět na někdy neprůhledný trh.

Také se nám líbila jejich vyspělá obchodní platforma a na rozdíl od mnoha jiných nových burz se zdá, že mají silnou úroveň likvidity na všech svých trzích. To znamená, že můžete bezpečně provádět větší obchody bez obav o sklouznutí objednávky.

I když bylo několik věcí, o kterých jsme si mysleli, že vyžadují zlepšení, jsou relativně snadno implementovatelné a mohly by přijít s růstem Coinsmart. Koneckonců, je jim jen pár měsíců.

Je tedy výměna Coinsmart pro vás?

Pokud hledáte transparentní kanadskou burzu, která zjednodušuje krypto a přitom má stále pokročilé funkce, měli byste to zvážit.

Doporučený obrázek přes Coinsmart

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me