Recenze Cindicator: Hybridní inteligence pro finanční prognózy

Cindicator (CND) je projekt, který se pokouší sloučit umělou inteligenci a lidské předpovědi za účelem vytvoření hybridního predikčního systému pro finanční trhy.

Tým Cindicator nazval tuto „hybridní inteligenci“ a má pocit, že kombinace lidské a umělé inteligence je budoucností predikčních trhů. Byli schopni vybudovat ekosystém, který generuje více než 400 000 předpovědí měsíčně s využitím více než 30 algoritmů strojového učení.

Dokáže však Cindicator skutečně splnit své ambiciózní plány?

V této recenzi Cindicator se pokusím odpovědět na tuto otázku tím, že se zabývám jejich technologií, členy týmu a případy použití. Budu také analyzovat dlouhodobé přijetí a cenový potenciál tokenů CND.

Co je Cindicator?

Na rozdíl od některých jeho soupeřů, Cindikátor je již funkční platformou s více než 115 000 analytiky, kteří váží na každodenní finanční otázky a vytvářejí tržní předpovědi z davu. Tento typ získávání davu je stále oblíbenější díky přesnosti dosažené moudrostí davů.

Cindicator využívá moudrost davu každý den zasíláním otázek o finančních a kryptoměnových trzích. Analytici odpovídají na otázky a odpovědi jsou agregovány, aby pomohly vytvářet tržní předpovědi.

Lidská inteligence je kombinována s umělou inteligencí, protože systém Cindicator AI vyhodnocuje reakce analytiků. Rovněž dává větší váhu analytikům, kteří byli v minulosti přesnější. AI spouští obchodní simulace k určení ziskovosti odpovědí jednotlivých analytiků a jakmile jsou všechna data vyvinuta, jsou agregována a odeslána jako závěrečná analýza.

V tomto okamžiku je komunita Cindicator schopna provést analýzu pomocí robota Cindicator a Cryptometer.

Proč je Cindicator nutný

Lidé rádi předpovídají budoucnost, a to platí zejména na finančních trzích, kde správné předpovědi mohou vytvořit obrovské bohatství. Predikční systémy na finančních trzích vedly k používání robotů a v 21. století je velká část objemu obchodování na světových burzách kontrolována obchodními roboty.

Tyto roboty a metody predikce jsou tak cenné, že v roce 2015 byly utraceny 4 miliardy USD na analytické systémy a více než 50 miliard USD bylo vynaloženo na finanční data potřebná k tvorbě předpovědí. Očekává se, že tato částka vzroste na 300 miliard USD vynaložených na data do roku 2020, jak je uvedeno v jejich bílý papír.

Řešení Cindicator poskytuje nejen předpovědi, ale také generuje obrovské množství dat, a jak již víme, finanční sektor je ochoten zaplatit obrovské množství peněz za dobrá data. Pokud Cindicator dokáže zachytit pouze jednu čtvrtinu této potřeby dat, mohla by mít hodnotu 75 miliard dolarů. A to je jen ve finančním odvětví. Cindicator lze použít v mnoha dalších arénách, jako jsou volby, sportovní sázení a kdekoli by mohly být užitečné předpovědi.

Technologie Cindicator

Kromě skupiny analytiků existují další dva prvky, které doplňují systém Cindicator. Jedná se o modul umělé inteligence a produkt skutečné predikce pro koncové uživatele. Pojďme se na ně podívat podrobněji.


Skupina analytiků

Platforma Cindicator v současné době zahrnuje více než 115 000 analytiků, z nichž někteří jsou profesionálové, ale ne všichni. Platforma Cindicator dává komukoli příležitost zpeněžit své znalosti o finančních trzích a na oplátku dostává cenné podněty pro svůj predikční stroj.

Cindicator má velmi jednoduchou metodu sběru dat od těchto analytiků. Analytikovi je každý den zasílána řada otázek k zodpovězení. Tyto otázky jsou založeny na zájmech analytiků a oblastech jejich odbornosti.

Indikátory distribuce cindikátoru

Obrázek přes Blog Cindicator

Jedním z nejčastěji kladených otázek je binární otázka, na kterou lze odpovědět pouze ano nebo ne. Na tyto binární otázky se odpovídá v procentuálním rozsahu pravděpodobnosti, přičemž cokoli pod 49% se považuje za ne a cokoli nad 51% za ano. Pro stanovení míry spolehlivosti odpovědi se používají procenta.

Druhým typem kladené otázky je otázka týkající se ceny. Tyto typy otázek poskytují obchodníkům mimořádně užitečná data a obvykle se považují za otázky typu minimální / maximální. Například Cindicator si může položit otázku: „Akcie Facebooku uzavřeny 22. března 2019 na 163,53 USD. Jaká bude podle vašeho názoru minimální a maximální cena akcií Facebooku 25. března 2019?“

Analytici na tyto otázky neodpovídají z dobroty svého srdce. Mají dva typy motivace: osobní a skupinové.

Analytik získává svou osobní motivaci prostřednictvím veřejného hodnocení na platformě, které je založeno na přesnosti jejich předpovědí. Kromě toho existuje finanční motivace, protože analytici s nejlepším skóre predikce na konci každého měsíce dostávají odměnu, která je vyplácena buď v CND nebo ETH. Skóre každého měsíce se resetují a začíná nová soutěž.

Přesnost analytiků Cindicator

Přesnost předpovědi analytické predikce ceny bitcoinu

Analytici také dostávají na konci každého čtvrtletí část zisků z vlastního portfolia Cindicator. To dává analytikům pobídku pro skupinu, protože čím lepší jsou jejich předpovědi, tím větší bude čtvrtletní prize pool.

Cindicator Artificial Intelligence

Všechna data shromážděná Cindicatorem jsou analyzována systémem umělé inteligence pěti hlavními způsoby:

  1. Jednotliví analytici jsou studováni, aby určili vzorce a společné faktory. Analytici jsou klasifikováni různými způsoby, jako jsou býci a medvědi, sledovatelé trendů, široká versus úzká cenová predikce a mnoho dalších faktorů.
  2. AI bude také studovat, jak často analytik udělá chybu, jaké situace pravděpodobně způsobí chybu a jak analytik reaguje na měnící se tržní podmínky.
  3. AI používá různé prediktivní modely k vytváření složitých algoritmů, které měří výkon analytiků.
  4. Rovněž se studují datové klastry a skupiny analytiků a provádějí se experimenty, aby se určilo nejlepší možné seskupení dat.
  5. Analýza předpovědí ve srovnání se skutečným výkonem trhu poskytuje cenné poznatky.

Výrobky Cindicator

Poté, co všechna data shromáždí a analyzuje systém umělé inteligence, Cindicator je zpřístupní držitelům CND prostřednictvím dvou různých produktů. Prvním z nich je robot Cindicator. Má čtyři úrovně přístupu, přičemž úroveň pro začátečníky vyžaduje pro přístup 5 000 tokenů CND. Nejvyšší úroveň Expert vyžaduje 700 000 tokenů CND.

K dispozici je také Cryptometer, který poskytuje možnosti arbitráže v kryptoměně a automaticky sleduje 5 kryptoměn a 18 párů kryptoměny. Kryptometr je k dispozici pouze osobám s bilancí CND 1 milion CND nebo vyšší.

Tým Cindicator & Poradci

Od svých počátků v roce 2015 odvedl tým Cindicator vynikající práci při vytváření užitečného produktu a jeho umístění v odvětví finančních služeb. Tým se rozrostl na více než 60 členů v devíti zemích. Zahrnuje specialisty na datovou vědu, obchodování, vývoj platforem, marketing a zákaznickou podporu.

Zakladatelé Cindicator

Spoluzakladatelé projektu Cindicator

Vedoucími projektu Cindicator jsou tři spoluzakladatelé.

  • Mike Brusov – Generální ředitel společnosti Cindicator a spoluzakladatel, Mike přináší 8 let zkušeností jako technologický podnikatel, přičemž většina těchto zkušeností je ve velkých datech a prediktivní analýze.
  • Jurij Lobyntsev – CTO Cindicator a spoluzakladatel Yuri začíná v technologii jako desetiletý softwarový kodér. Má rozsáhlé zkušenosti jako vývojář aplikací a je vášnivý spojováním umělé a lidské inteligence.
  • Artam Baranov – COO a spoluzakladatel společnosti Cindicator, Artem je sériový podnikatel se zkušenostmi se založením několika různých společností před jeho zapojením do Cindicator, kde jeho zapojení zahrnuje spojování týmu, aby fungoval jako jediná síla.

Cindicator má také docela silnou skupinu poradců. Některá z významných jmen, která projektu půjčují, zahrnují například Charlie Shrem, Anthony Diiorio a Evan Cheng. Pro ty, kteří to nevědí, je Charlie časným zastáncem bitcoinů a zakladatelem nadace bitcoinů. Anthony je zakladatelem společnosti Ethereum a zakladatelem společnosti Decentral a Evan je ředitelem inženýrství na Facebooku.

Komunita Cindicator

Cindicator rozšiřuje svou komunitu, a přestože to není obrovské, není to ani příliš malé. Mají téměř 40 000 Twitter sledujících a více než 6 200 sledujících na jejich sub-Reddit. Rovněž oslovují 1 000 předplatitelů Kanál YouTube a mají na své stránce na Facebooku přes 5 800 lajků. Jak jsem řekl, ani obrovský, ale ani malý.

Cindicator musí neustále vyvíjet nové produkty a přitahovat nové fanoušky, aby se jejich hybná síla pohybovala vpřed. Jinak by mohli mít nejlepší předpovědní nástroj na planetě a stále by byli předstihováni populárnějším projektem. Rostoucí komunita také pomůže podpořit hodnotu tokenu CND.

S cílem pomoci podpořit tuto rostoucí komunitu se tým Cindicator snaží, aby jejich členové měli aktuální informace o vývoji projektu. Nejdůležitější z nich jsou zveřejňovány prostřednictvím jejich oficiální blog.

Token CND

Cindicator zadržel své ICO v září 2017 a uzavřel 24., kdy projekt získal 15 milionů dolarů. Prodali 1,5 miliardy tokenů CND, což je 75% z celkové nabídky, za 0,01 USD za CND.

Cenový výkon cindikátoru

Cenová výkonnost CND. Obrázek přes CoinMarketCap

Na rozdíl od mnoha projektů zůstává token nad cenou ICO i po brutálním medvědím trhu v roce 2018 a ke konci března 2019 se jedna CND prodává za 0,016253 $. Cena také rostla v roce 2019, když začala rok kolem ceny ICO 0,01 USD za žeton.

Pokud máte zájem o nákup CND, možná abyste získali přístup k robotu Cindicator, pak můžete využít několik burz. Více než 96% objemu se však v současné době obchoduje na burze Binance Exchange. Je uveden na HitBTC, ale svazky neexistují.

Navzdory tomu, že tolik obchodování probíhá pouze na jedné burze, v knihách objednávek zůstává zdravá úroveň likvidity. Navzdory tomu zůstává CDN ve srovnání s altcoiny podobné velikosti poměrně volatilní, takže byste měli obchodujte s nimi opatrně.

Binance CND

Zaregistrujte se na Binance a nakupujte tokeny CND

Jakmile máte ruce na tokenu CND, pravděpodobně je budete chtít přesunout z burzy a uložit je do offline peněženky. Udržování velkého množství tokenů na burze je vždy riskantní praxe a je třeba se mu vyhnout.

Token CND je token ERC-20, takže jej lze uložit do jakékoli peněženky kompatibilní s ERC-20. Pokud jej používáte k přístupu na platformu Cindicator, musí být držen v samostatné peněžence ERC-20, nikoli ve výměnné peněžence.

Závěr

Projekt Cindicator nezískal tolik uznání jako některé jiné trhy s predikcí kryptoměny, jako je Augur, ale vede si lépe než ostatní, jako je Gnosis. Zůstává jedinečným projektem a skutečnost, že již má funkční platformu s platícími zákazníky, ji staví před většinu blockchainových projektů.

A i když výsledek, kterého se snaží dosáhnout, může být složitý a spojuje lidskou a umělou inteligenci s předpovědí finančních trhů, případ použití je ve skutečnosti snadno pochopitelný a uchopitelný.

Skutečnost, že cena tokenu držená během medvědího trhu v roce 2018 je také povzbudivá pro budoucnost projektu Cindicator a pro investory do tokenu CND. S desítkami miliard dolarů v zákaznických fondech, které jsou k dispozici pouze ve finančním sektoru, má Cindicator světlou budoucnost, pokud budou moci pokračovat ve výkonu a posunout se vpřed.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me