Recenze Bluzelle (BLZ): Decentralizovaný datový ekosystém

Bluzelle je projekt, který se snaží decentralizovat ukládání dat poskytnutím bezpečné a cenově dostupné alternativy na blockchainu.

V návaznosti na dlouhou řadu dalších projektů blockchainových úložišť se snaží převzít podobu velkých zavedených správců databází, jako je Oracle a podobně. Bluzelle se také snaží vybudovat rámec, který podporuje kontrolu soukromých dat a syndikaci dat.

Dokážou to však opravdu dosáhnout a vyniknout mezi konkurencí?

V této recenzi Bluzelle se podrobně podíváme na projekt včetně technologie, která jej pohání, týmu, který jej řídí, a tokenu BLZ, který jej pohání.

Co je Bluzelle?

Bluzelle zahájil ohromující začátek v roce 2018, s jednou z nejvíce medializovaných počátečních nabídek mincí, neuvěřitelně profesionálním whitepaperem a uvedením na trh, který jej okamžitě uvedl na burzu Binance. Tento neuvěřitelný začátek způsobil, že Bluzelle vypadala jako každý investor, který má jednou za život časné investice.

Bluzelle je blockchain pro ukládání dat, který nabízí decentralizovaným aplikacím (dApps) řešení decentralizované databáze. Vytváří také duální tokenovou ekonomiku s externím tokenem pro investice a interním tokenem pro napájení sítě bez poplatků a zároveň dává majitelům masternode motivaci k dalšímu provozu.

Co je Bluzelle

Přehled decentralizované databázové služby The Bluzelle na vyžádání. Obrázek přes Bluzelle Whitepaper

Bluzelle není jediným blockchainem v tomto prostoru a může očekávat silnou konkurenci jako MaidSafeCoin, Siacoin, Storj a Filecoin. Je nevyhnutelné, že jeden z nich se nakonec stane nejlepším hráčem a investoři do tokenu BLZ sázejí, že tímto eventuálním vítězem bude Bluzelle.

Bluzelle se pro tuto případnou dominanci umístila dobře, kanceláře má na západě ve Vancouveru a na východě v Singapuru. Rovněž uspořádala několik partnerství, která mu pomohou získat podíl na trhu a pomohou mu stát se dominantním decentralizovaným řešením pro ukládání databází.

Očekává se, že až bude blockchain Bluzelle plně implementován, bude mít 10 milionůkrát větší úložnou kapacitu oproti současnému podnikovému IT úložišti. A toto úložiště dosáhne 0,001 ceny za Tb úložiště ve srovnání se současnými náklady. Snad nejlepší ze všech bude, že vaše data budou zcela zabezpečená.

Technologie Bluzelle & Případy užití

Existuje mnoho různých případů použití pro technologii Bluzelle, ale hlavní použití bude jako decentralizovaná a škálovatelná databázová služba pro dApps. Tato myšlenka byla inspirována koncepty zavedenými ve shardingu a NoSQL a umožní společnosti Bluzelle propojit producenty a spotřebitele, kde si zákazníci budou moci koupit přebytečné výpočetní zdroje (šířka pásma, úložiště, paměť a zpracování CPU) od producentů, kteří tento přebytek vytvářejí.

Aby to znělo více blockchainu, producenti jsou ve skutečnosti horníci, kteří za odměnu půjčují své výpočetní zdroje síti Bluzelle. Tato producentská ekonomika se nazývá roj uzlů v Bluzelle ekonomice, nebo metaswarm.


Bluzelle Metaswarm

Grafické znázornění Bluzelle „Metaswarm“. Obrázek přes Whitepaper

Producenti budou odměněni buď BLZ nebo BNT, což jsou dva tokeny vytvořené pro síť Bluzells. Společnost Bluzelle rovněž podnikla kroky k zajištění tokenů pro spolehlivější a robustnější ekonomiku databáze. To pomáhá zajistit, aby producenti splňovali minimální standardy pro výpočetní zdroje.

Spotřebitel v ekosystému Bluzelle bude primárně tvořen vývojáři dApp, kteří potřebují neměnnou decentralizovanou platformu úložiště. Budou moci přistupovat ke zdrojům Bluzelle a platit za ně v tokenech BLZ a BNT. Token BLZ je veřejně obchodovaný token ERC-20, zatímco token BNT je soukromý token nativní pro síť Bluzelle.

Využitím interního tokenu je síť schopna obejít omezení škálovatelnosti sítě Ethereum a zároveň dát síti větší autonomii v diktování způsobu a místa ukládání dat. Tyto dva tokeny budou vzájemně propojeny a směnitelné v poměru 1: 1, což zajistí, že oba budou oceňovat stejnou rychlostí, a uživatelé budou mít větší motivaci stát se producenty sítě..

Bluzelle ekosystém

Bluzelle Ecosystem s BLZ a BNT tokeny v interakci se smlouvami ERC20. Obrázek přes Whitepaper

Síť jako celek bude hodnocena a regulována „indexem karmy“, který určuje, zda producenti jednají vhodným způsobem. Ti producenti, u nichž se má za to, že se chovají špatně, budou penalizováni, zatímco ti, u nichž se má za to, že mají nejlepší chování, mohou mít příležitost stát se vůdci rojů. Tento index karmy byl vytvořen za účelem podpory vyšších úrovní služeb bez centralizovaného aktéra prosazujícího dobré chování.

Zatímco databázové řešení je primárním zaměřením Bluzelle, existují i ​​jiné případy použití, pro které by Bluzelle bylo vhodné. Některé další zajímavé případy použití, které byly pro Bluzelle identifikovány a prozkoumány, zahrnují:

  1. Budování mobilních peněženek na základě Ripple a vidlic Ripple
  2. Pojistné produkty využívající síť Ethereum a testnet (Ropsten, Rinkeby)
  3. Budování sofistikovaných hardwarových peněženek na ochranu kryptoaktiv na Ripple, Ethereum a Bitcoin.
  4. Budování podnikových softwarových řešení KYC na vrcholu ethereum pro banky OCBC, MUFG a HSBC
  5. Vyvinuli jsme kompletní sadu služeb pro napájení ICO, včetně inteligentních kontraktů kontrolovaných zabezpečením pro napájení tokenů ERC-20 a prodejních smluv.

Tým Bluzelle

Tým Bluzelle má silný začátek, protože přilákal tým inženýrů s rozsáhlým zázemím při vytváření a škálování technologických projektů.

Členové týmu Bluzelle

Někteří členové týmu Bluzelle

Bluzelle sídlí v Singapuru, ale má také vývojový tým v kanadském Vancouveru. Tým se skládá z 10 členů a níže je uveden stručný životopis klíčových členů týmu:

Pavel Bains – generální ředitel: Více než 18 let zkušeností v oblasti rizikového kapitálu a podnikatelských zkušeností jako spoluzakladatel startupu Panda Stories založeného na dětských příbězích.

Neeraj Murarka – CTO: Také více než 18 let zkušeností, ale v tomto případě v softwarovém inženýrství pro nadnárodní technologické firmy jako Hewlett Packard, IBM a Google.

Nitin Cunha – hlavní vývojář: 12 let zkušeností s prováděním programové analýzy, naposledy s TEEMA consulting, jako Talent Manager.

Scott Burch – hlavní vývojář: 8 let zkušeností jako webový vývojář, s dalšími zkušenostmi s architekturou aplikací, naposledy s Credit1 Credit Union.

Leandro Bark – vedoucí prodeje: 16 let zkušeností v obchodních operacích, naposledy v oblasti rizikového kapitálu a soukromého kapitálu.

Bluzelle je zjevně technicky v dobrých rukou s vedením Murarky a stejně silného vývojového týmu za ním. Tyto technické znalosti pomohly společnosti Bluzelle rozvíjet partnerství, přičemž několik devizových společností, pojišťoven a bank souhlasilo se spoluprací se zákazníky společnosti Bluzelle. HSBC a AIA jsou jen dvě z nadnárodních finančních společností, které důvěřují společnosti Bluzelle a jejich technologickému vedení.

Generální ředitel Pavel Bains je rovněž zásadní pro úspěch společnosti Bluzelle, přičemž jeho dlouholeté zkušenosti s provozním řízením pomohly projekt řídit. V poslední době v roli Story Pandy byl jeho talent kritický při uzavírání licenčních dohod se společnostmi jako Warner Bros., Dreamworks a Disney.

Jak vidíte, tým má dobrou pověst, a to jak v technickém provedení, tak v operačním provedení. Po úspěšném zahájení projektu Bluzelle by bylo jen na nich, zda upustí míč a nebude vynikat, jinak není důvod, aby projekt neuspěl.

Klíčová partnerství Bluzelle

Již jsem zmínil, že Bluzelle spolupracuje jak s HSBC, tak s AIA, ale mají další strategická partnerství. Několik z nich je v jiných blockchainových projektech, například 0x, Zilliqa a Bee Token. Bylo navrženo, aby Bluzelle zaměřila tyto tři projekty na svou silnou přítomnost na sociálních médiích.

Bluzelle Partners

Sbírka všech partnerů Bluzelle. Zdroj: Web Bluzelle

Bluzelle bude nabízet databázové služby pro každý ze zmíněných projektů, ale poněkud odlišným způsobem. V současné době se očekává, že spolupráce bude vypadat takto:

  • Společnost Bluzelle staví na špičce 0x a nabízí přenosovým zařízením standardní a konzistentní databázovou službu.
  • Bluzelle a Zilliqa spolupracují na poskytnutí integrovaného řešení, aby uživatelé vytvářející dApps se Zilliqa jako základním blockchainem mohli používat Bluzelle pro decentralizované ukládání dat.
  • Bluzelle bude pracovat s Bee Token jako základní databázové řešení pro zákazníky Bee Token.

Kromě již zmíněných partnerství vybudovala Bluzelle také databázové služby pro Zagbank, BT Group a Microsoft. I když od žádné z těchto společností neexistují žádné pevné závazky, vytvořila pracovní vztah, který by Bluzelle mohla v budoucnu využít.

A vzhledem k tomu, jak rychle dokázala Bluzelle přilákat velké korporace, aby s nimi spolupracovaly, není těžké si představit, že v příštích měsících vznikne mnohem více strategických partnerství.

Token BLZ

ICO tokenu BLZ se konalo 20. ledna 2018 a rychle získalo 19,5 milionu $, protože 500 milionů tokenů bylo prodáno za cenu 0,12 $. Cena v příštích dvou týdnech prudce vzrostla a dosáhla maxima těsně nad 0,77 USD, než klesla zpět, protože celý trh s kryptoměnou se dostal pod tlak.

Na začátku dubna klesla na 0,257 USD a poté se odrazila a do konce dubna téměř dosáhla opět 0,77 USD. Bohužel klesá od května a ke konci října 2018 je zpět blízko své ceny ICO, obchoduje se za 0,131045 USD.

Binance BLZ

Zaregistrujte se na Binance a kupte si tokeny BLZ

Binance vybral minci přímo ze svého ICO a stále jde o burzu s největším objemem obchodování BLZ. BLZ můžete také zakoupit od společností Huobi, Fcoin a Gate.io a také od některých menších burz.

Protože BLZ je token ERC-20, lze jej uložit do jakékoli peněženky kompatibilní s ERC-20, jako je Coinomi, MetaMask nebo MyEtherWallet / MyCrypto.

Závěr

Přijali jsme, že naše data nám již nepatří a že s nimi volně obchodují velké korporace a inzerenti, ale Bluzelle se to snaží změnit svým decentralizovaným řešením pro ukládání dat. To by mohlo vzít naše data zpět a dát je do rukou uživatelů a také umožnit vývoj dApp přejít do jeho další generace.

Silný vývojový tým v bledém stavu a působivá partnerství, která se rychle vytvořila, jsou pozitivním znamením pro budoucnost Bluzelle. Pokud si tým dokáže udržet svoji ranou dynamiku a pokračovat ve zdokonalování své platformy a vytváření nových a silnějších partnerství, mohlo by to být řešení decentralizované databáze a ukládání dat, které zvítězí v závodě o poskytování úložiště souborů blockchain.

Doporučený obrázek přes Bluzelle

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me