Recenze Bitvo: Kompletní přehled burzy

Bitvo je nová burza kryptoměn, která právě otevřela své knihy objednávek pro veřejnost. Snaží se řešit řadu překážek, kterým čelí obchodníci v Kanadě.

Společnost Bitvo zahájila své služby několika opravdu vzrušujícími nabídkami produktů, které, jak doufají, by je mohly odlišit. Patří mezi ně věci jako záruka stejného dne, vízová debetní karta a pokročilá obchodní platforma.

Jsou ale v bezpečí a dokážou opravdu konkurovat?

V této recenzi Bitvo se podrobně podíváme na výměnu. Dáme vám vše, co potřebujete vědět, od jejich bezpečnostních protokolů po služby zákazníkům a poplatky za obchodování.

Co je to Bitvo?

Bitvo je kanadská burza kryptoměn se sídlem v Calgary v Albertě. Jsou umístěny na 500 4 Ave SW Suite 2500, Calgary, AB T2P 2V6.

Byla založena počátkem roku 2018 a po několika měsících postoupila do mírného spuštění. V srpnu téhož roku otevřely své knihy pro veřejnost.

Společnost byla založena skupinou bývalých profesionálů v oblasti finančních služeb. Tito jedinci mají zkušenosti v bankovnictví, obchodování, zpracování plateb a řízení rizik.

Mají také poradní výbor, který přináší významné kanadské bankovní zkušenosti. Vzhledem k zázemí týmu a jeho propojení s těmito bankami není divu, že si společnost Bitvo je tak jistá svou schopností rychle poskytovat služby klientům.

Na pozici CEO mají Pamelu Draperovou, která má více než 14 let zkušeností s investováním a podnikovým bankovnictvím. Na začátku roku 2018 byla jmenována prezidentkou a výkonnou ředitelkou a uvedla v a tisková zpráva:

Viděli jsme tržní příležitost zlepšit uživatelský komfort, automatizovat proces registrace a implementovat a automatizovat platební možnosti v prostředí kryptoměny v Kanadě…

Pojďme se podívat na jedno z hlavních prodejních míst burzy Bitvo, jejich „záruka stejného dne“.


Záruka Bitvo ve stejný den

Kanadský ekosystém kryptoměn je docela divný. Zatímco vláda je otevřenější kryptoburzám a začínajícím podnikům, bankovní sektor to pro tyto typy podniků učinil docela obtížným.

Například existuje dobře známý případ společnosti QuadrigaCX, která postavila banku CIBC k soudu kvůli tomu, že je banka zmrazila z 28 milionů C $, které držel jejich zpracovatel plateb. To také vážně ovlivnilo obchodníky a výběry byly zpožděny.

Právě s touto nejistou kulisou zahájila společnost Bitvo své záruka ve stejný den servis. Jsou si tak jistí svými spojeními se zpracovateli plateb, bankami a dalšími ověřovacími službami, že se při plnění tohoto závazku cítí sebejistě.

Záruka Bitvo ve stejný den

Záruka Bitvo ve stejný den

Bitvo slibuje, že váš účet zaregistruje okamžitě po registraci a zpracová výběry a vklady ve stejný den, kdy budou přijaty. To je docela působivé, protože žádné jiné burzy, které jsme v poslední době řešili, se takového závazku nedočkali.

Samozřejmě vždy existují odmítnutí odpovědnosti za tyto druhy dohod. Pokud jsou například vaše informace nepřesné nebo je třeba provést další KYC, mohlo by to proces zpomalit. Můžete si přečíst všechny T&Cs dohody tady.

Je Bitvo bezpečný?

Většina obchodníků s kryptoměnou má na mysli riziko, které představují centralizované burzovní hacky. Existuje dlouhý seznam burz, které se staly obětí nebezpečného narušení peněženky a dat.

Vzhledem k tomu, že Bitvo je stále nová burza, nemůžeme se podívat na bezpečnostní záznamy jako takové. Na svých však správně rozložili své bezpečnostní protokoly a postupy stránka zabezpečení.

Zabezpečení burzy

Bitvo využívá rozsáhlé chladírenské úložiště pro většinu svých kryptoměnových aktiv. Chladírenské sklady jsou mince, které jsou skladovány ve vzduchem odděleném prostředí a nejsou připojeny k internetu. To znamená, že k nim nemají přístup externí aktéři, jako jsou hackeři.

Za účelem usnadnění převodu mincí obchodníkům na burze přesune Bitvo do svých „horkých peněženek“ pouze minimální část těchto mincí. Jedná se o peněženky, které jsou na jejich serverech, a jsou tedy méně zabezpečené než studená verze.

Bitvo také uvádí, že provádějí pravidelné bezpečnostní audity a mají vícevrstvou infrastrukturu firewallu, která může pomoci chránit jejich backendové systémy před jakýmkoli druhem penetrace. Mají také řadu dalších standardních postupů, jako je omezení pokusů o přihlášení atd.

Zabezpečení komunikace

Jak je dnes standardní, má Bitvo plné šifrování SSL s připojením uživatelů. To znamená, že všechny informace, které odesíláte prostřednictvím jejich webových stránek, jsou plně šifrovány a jsou schopny vás chránit před útoky typu man-in-the-middle..

Zabezpečené připojení k Bitvo

Před přihlášením zkontrolujte visací zámek

Je to také výhodné pro účely identifikace phishingových stránek. Když se ve vašem prohlížeči zobrazí visací zámek SSL, budete vědět, kdy jste na oficiálním webu Bitvo. Pokud to není vidět, znamená to, že jste na phishingovém webu a měli byste okamžitě odejít.

Toto je jeden z hlavních způsobů, jak mohou hackeři získat přístup k vašim přihlašovacím údajům a ukrást vaše mince.

Uživatelské ovládací prvky

Existuje také řada nástrojů, které Bitvo poskytuje svým uživatelům za účelem ochrany před neoprávněným přístupem k jejich účtu. Například mají dvoufaktorové ověřování, které můžete nastavit pomocí ověřovače Google.

To má tu výhodu, že je jednou další vrstvou zabezpečení. Pokud někdo může získat přístup k vašemu e-mailovému účtu, může snadno změnit vaše heslo a přihlásit se k vašemu účtu Bitvo. S 2FA budou potřebovat také přístup k vašemu telefonu.

Je důležité si uvědomit, že na rozdíl od jiných burz není tato možnost ve výchozím nastavení povolena, když nastavujete svůj účet. Pravděpodobně to tedy budete chtít udělat ve chvíli, kdy si vytvoříte svůj účet, takže již nebude šance na narušení.

Bitvo hotovostní karta

Něco, co nás opravdu zaujalo, byla hotovostní karta Bitvo. Toto je debetní karta Visa, kterou Bitvo nabízí svým uživatelům a která jim umožní utratit z jejich fiat zůstatku.

Jedná se o docela zajímavý návrh vzhledem k obtížnosti dostat karty spojené s krypto na trh. Pokud je nám známo, neexistují žádné burzy, které by svým obchodníkům nabízely podobný produkt.

Bitvo hotovostní karta

Výhody Bitvo Cash Card

Bitvo Cash Card vám poskytne okamžitý přístup k hotovosti ve vaší fiat peněžence a můžete ji utratit kdekoli, kde přijímá Visa. Můžete jej také použít v síti více než 2 milionů bankomatů ve více než 200 zemích.

Chcete-li použít kartu Bitvo, vše, co musíte udělat, je prodat své kryptoměny (čímž dobijete svou fiat peněženku) a poté přejet prstem, jako byste to udělali na jakékoli jiné kartě. Proces je tedy stejně jednoduchý jako odesílání prostředků ze spořicího účtu na běžný účet ve vaší bance.

Bitvo poplatky

Pokud jde o poplatky za obchodování na burze, společnost Bitvo se rozhodla použít jednoduchý paušál ve výši 0,25%. To znamená, že bez ohledu na objem nebo stav „výrobce / příjemce“ vám bude z obchodu účtováno 0,25%.

To je zhruba polovina poplatků účtovaných QuadrigaCX, ale o něco vyšší než poplatky na Coinsquare. Je pravda, že Coinsquare při své výměně využívá dynamický poplatek tvůrce. Jejich poplatky za rychlé obchodování jsou vyšší než poplatky společnosti Bitvo.

Při provádění fiat vkladu se na konci Bitvo neúčtují žádné poplatky za vklad. Pokud posíláte kryptoměnu na burzu, možná budete muset za zpracování transakce zaplatit malou síť nebo poplatek za těžbu.

Při výběru finančních prostředků vám bude účtován poplatek 1% ze všech výběrů. To zahrnuje výběry z fiat a kryptoměn. Standardizované poplatky za výběr kryptoměny nejsou na burzách běžné, protože jsou obvykle vázány na příslušné síťové poplatky. To může být o něco vyšší než typické poplatky za síťové transakce.

Pokud jste chtěli využít hotovostní kartu Bitvo, musíte si ji objednat. Můžete si jej objednat zdarma, pokud jste na svůj účet za posledních 12 měsíců financovali více než 25 000 $. Pokud tomu tak není, bude vás karta stát aktivační poplatek 10 $.

Za všechny transakce s kartou (PoS a ATM) vám bude účtován poplatek 1 $. U transakcí jiných než CAD je také účtován 3% poplatek za převod v cizí měně. Je důležité zdůraznit, že tyto poplatky jsou nad rámec 1% poplatku za výběr.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je pro mnoho obchodníků často zásadním faktorem. Nebylo to tak dávno v býčím běhu roku 2017, kdy lidé museli zažít několikadenní lístky na některé z největších burz kryptoměny.

Bitvo říká, že mají zákaznické servisní stoly 24/7/365. Toho lze dosáhnout prostřednictvím e-mailu na adrese [email protected], prostřednictvím funkce online chatu nebo prostřednictvím přímé telefonní linky na (1 833-862-4886).

Je docela povzbudivé vidět, že mají telefonní číslo pro svou podpůrnou funkci. To není něco, co nabízí mnoho jiných burz a bylo to implementováno pouze v některých z větších burz, jako jsou Coinbase a Bitstamp.

Bitvo FAQ

Bitvo Často kladené otázky

Samozřejmě, pokud byste s nikým raději nemluvili, můžete vždy použít jejich poměrně obsáhlou sekci FAQ stránka podpory. Toto je pravděpodobně váš nejrychlejší zdroj, pokud je vaše otázka rutinnější povahy.

Vzhledem k tomu, že Bitvo je stále nová burza, nemůžeme udělat úsudek o tom, jak dlouho mohou dotazy podpory trvat. Pokud však má společnost Bitvo splnit záruky ve stejný den, je pravděpodobné, že bude mít zavedenou odpovídající podpůrnou funkci.

Podpora kryptoměn

Když se nyní podíváme na podporované coiny, Bitvo v současné době umožňuje obchodování následujících kryptoměn vůči kanadskému dolaru:

  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Dash (DASH)
  • Zvlnění (XRP)
  • Bitcoinová hotovost (BCH)
  • Litecoin (LTC)
  • Ethereum Classic (ETC)

Toto je poměrně komplexní seznam a mají více výpisů, než jsme viděli na jiných kanadských burzách. To zahrnuje většinu mincí v top 10 Market Cap. Jediné položky, které nejsou zahrnuty a jsou v top 10, jsou Stellar Lumens (XLM) a Eos (EOS).

Bitvo může v pozdější fázi zahrnovat více aktiv kryptoměny, ale bude muset splňovat směnné zásady a požadavky Bitvo. Využívají poskytovatele služeb třetích stran k prověřování potenciálních mincí, aby se ujistili, že splňují tyto standardy.

Registrace Bitvo & Ověření

Pokud jste se rozhodli, že byste chtěli Bitvo vyzkoušet, musíte jít na jejich Registrační formulář a vytvořte si účet. Zobrazí se vám níže uvedená stránka požadující vaši e-mailovou adresu a heslo.

Formulář registrace Bitvo

Formulář pro počáteční registraci na Bitvo

Jakmile tento krok dokončíte a souhlasíte s jejich T&Cs budete přesměrováni na delší formulář, který bude vyžadovat všechny vaše osobní údaje. Abychom váš účet mohli ověřit co nejrychleji, je nutné uvést správné informace.

Společnost Bitvo použije tyto informace ve spojení s online úvěrovými databázemi k ověření vaší identity. Poskytnutí čísla kanadského čísla sociálního pojištění (SIN) není povinné, mohlo by však pomoci s ověřením, pokud by ostatní informace nestačily.

Ověření bitvo informací

Požadované informace pro ověření

Vzhledem k citlivé povaze čísel SIN doporučujeme ponechat toto pole prázdné a pokusit se o ověření pomocí vašich osobních údajů. Pokud by to nestačilo, můžete si to poté vždy ručně ověřit.

Jakmile zadáte požadované informace, zašlou e-mail s ověřovacím odkazem. Společnost Bitvo vám sdělí, zda bylo ověření vaší identity úspěšné a zda jsou vyžadovány další dokumenty.

Předpisy KYC

I když se mohou objevit obchodníci, kteří upřednostňují používání anonymních účtů, společnost Bitvo to nemůže poskytnout kvůli jejich interním postupům proti praní peněz (AML) a Know Your Client (KYC)..

Jedná se ve skutečnosti o globální trend a většina velkých burz je povinna provádět povinné kontroly KYC a AML u svých obchodníků. Jediné velké burzy, které stále umožňují anonymní účty, jsou burzy založené na zahraničních burzách, jako je burza Binance a další.

Financování / výběr

Jakmile budete ověřeni na Bitvo, můžete svůj účet financovat. Snad nejrychlejší způsob, jak získat prostředky na burze, by byla transakce s kryptoměnou.

Chcete-li to zahájit, musíte stisknout tlačítko vkladu na hlavní obrazovce. Zde vyberete možnost kryptoměny, kde budete dotázáni, kterou minci chcete uložit. Poté vygeneruje adresu a QR kód použitý k financování vašeho účtu.

Adresa pro vklad bitcoinu Bitvo

Generování adresy pro vklad bitcoinů na Bitvo

Jakmile budete mít tuto adresu, můžete na ni posílat prostředky ze své osobní peněženky nebo peněženky. Bitvo hledá 6 potvrzení (Bitcoin), než připsají vaši transakci na váš krypto zůstatek. Celková potvrzení můžete sledovat pomocí průzkumníka bloků blockchain.com.

Pokud chcete vybrat své mince, provedete stejné kroky jako výše. Budete muset ve formuláři zadat svoji vkladovou adresu a společnost Bitvo za vás provede transakci.

Platby Fiat

Pokud byste raději financovali svůj účet fiat, máte několik alternativ. Patří mezi ně Interac, Wire a dokonce i hotovost na poště. Níže je uvedeno několik dalších informací o jejich možnostech financování fiat CAD.

  Poplatek Čas potřebný Limity
E-přenos Interac Bez poplatku Méně než 24 hodin Neomezený
Drát Bez poplatku Po dokončení transakce Neomezený
Canada Post Load Bez poplatku Po dokončení transakce 500,00 $ za tx a 2 500,00 $ p / t

Nejrychlejší způsob, jak získat CAD na Bitvo, by tedy bylo použití elektronického přenosu Interac. Pokud byste raději používali hotovost, můžete se vydat do Canada Post a poslat jim odtud prostředky.

Pokud jde o výběry z CAD, máte stejnou alternativu s přidáním elektronického bankovního převodu (EFT) a vaší platební karty Bitvo, kterou jsme zmínili výše.

Pokud budete používat Interac nebo ETF, budete omezeni na 10 000 $ denně. S kartou máte omezeno na 1 000 $ denně a 2 500 $ týdně. To je docela zdrženlivé, ale mohlo by to stačit těm, kteří svou kartu používají spíše k rutinnějším nákupům než k velkým lístkům.

Bankovní integrace

Něco jiného, ​​co bylo pro Bitvo jedinečné, byla jejich bankovní integrace. To vám umožní automaticky propojit váš bankovní účet s burzou přímo z online řídicího panelu.

Integrace bank Bitvo

Seznam bank, které lze integrovat do Bitvo

Díky tomu je proces plateb mnohem efektivnější a snižuje se riziko neúplných informací vedoucích k chybám platby. V současné době mají tuto integraci k dispozici u více než 16 kanadských bank.

K dnešnímu dni se Bitvo jeví jako jediná kanadská burza, která tuto funkci nabízí.

Bitvo obchodní platforma

Je čas se hlouběji podívat na hlavní obchodní platformu pohánějící burzu. Na první dojem se zdá, že Bitvo odvedl docela dobrou práci při navrhování vysoce funkční a technologicky vyspělé platformy.

V zásadě můžete použít dvě obchodní rozhraní. Pro ty obchodníky, kteří chtějí pouze rychle koupit / prodat kryptoměnu, mohou použít základní obchodní rozhraní, což je výchozí možnost.

Základní obchodní rozhraní Bitvo

Základní obchodní rozhraní na Bitvo

Toto má základní objednávkový formulář vlevo s jednoduchým uživatelským rozhraním. Napravo od toho máte přehled cen za zvolený časový rámec. V tomto případě bude vaše objednávka provedena okamžitě za tržní cenu (bez poplatků).

Pokud jste však profesionálním obchodníkem a chtěli byste mít přístup k více obchodním nástrojům a funkcím mapování, můžete se rozhodnout vstoupit do jejich pokročilé platformy. Vypadá to, že připomíná vaši typickou směnárnu kryptoměn.

Pokročilá obchodní platforma

Pokročilá platforma Bitvo má většinu funkcí a nástrojů, které mohou chtít použít zkušení obchodníci. Například nalevo mají pokročilý modul pro mapování. Toto je vlastně balíček mapování třetích stran, který nabízí Tradingview.

Platforma Bitvo Advanced Trading

Pokročilé uživatelské rozhraní obchodní platformy na Bitvo

Software Tradingview je dobře známý většině obchodníků s technickou anlaysis. Obsahuje souhrn mapovacích nástrojů a studií, které mohou pomoci při analýze. Tradingview se také používá jako plugin třetí strany na řadě dalších burz kryptoměn.

Když se podíváte na zbytek platformy, pod grafem máte seznam všech vašich otevřených objednávek i těch, které byly nedávno dokončeny.

Napravo od platformy máte úplnější obrázek o knihách objednávek na výměnu. Vzhledem k tomu, že Bitvo je taková nová burza, byly tyto opravdu velmi tenké, když jsme se na to poprvé podívali. Využívají externích poskytovatelů likvidity, když jsou objemy vyšší, nebo k usnadnění větších mimoburzovních obchodů.

Funkčnost objednávky

Něco jiného, ​​na co na nás docela zapůsobilo, byla řada možností objednávek, které ve společnosti Bitvo máte. Máte výchozí objednávkový formulář, který se vám zobrazí na pravé straně platformy.

Zde můžete umístit standardnější tržní, omezit a zastavit objednávky. Chcete-li však zadat objednávku na míru, můžete vybrat formulář pro pokročilou objednávku. To vám dává funkčnost k zadání řady dalších objednávek.

Pokročilý objednávkový formulář na Bitvo

Pokročilý objednávkový formulář na Bitvo

Můžete například zadat limit zastavení a celou řadu příkazů na konci zastavení. Ty druhé jsou ve skutečnosti zcela jedinečné a nejsou tak běžné na burzách kryptoměn.

Umožní vám nastavit příkaz k zastavení, který je určenou úrovní od převládající tržní sazby. To vám umožní zajistit jakýkoli zisk, který již byl vygenerován z vítězné pozice. Tyto typy pokynů jsou běžnější na burzách futures, jako je Bitmex et al.

Nástroje pro technickou analýzu

Něco jiného, ​​co společnost Bitvo zahrnula a které je jedinečné, je jejich řídicí panel technické analýzy využívající umělou inteligenci. Jedná se v podstatě o řídicí panel, který poskytuje přehled technického „skóre“ různých kryptoměn, které jsou uvedeny v jejich knihách.

Zatímco jiné burzy mají nástroje a grafy technické analýzy, společnost Bitvo se pokusila představit jejich obchodníkům přehledný graf hodnocení, který by mohl pomoci informovat jejich rozhodnutí. To je poháněno řadou pokročilých obchodních algoritmů a je denně aktualizováno.

Nástroje technické analýzy Bitvo

Nástroje pro technickou analýzu na řídicím panelu

Můžete také přepínat mezi relativní silou různých párů nebo se na ni dívat pouze absolutně.

Pod tímto si můžete vybrat pro zobrazení dalších technických indikátorů. Jedná se v podstatě o graf, do kterého můžete přidat některé technické studie. Vzhledem k tomu, že Bitvo má grafy Tradingview na živé platformě, spíše to navrhujeme, protože má mnohem více funkcí.

Při použití řídicího panelu technické analýzy je samozřejmé, že by neměl být sledován slepě. Mělo by se používat pouze jako nástroj, který vám pomůže informovat vaše obchodní rozhodnutí. Existuje mnoho případů, kdy by se aktivum mohlo na technické úrovni zdát zajímavé, ale přesto by mohlo jít o špatný obchod.

Oblasti pro zlepšení

Výměna Bitvo je pro nového účastníka bezpochyby docela působivá. Existuje však několik věcí, o kterých si myslíme, že by se z pohledu obchodníka mohly zlepšit.

Za prvé, jejich likvidita a tok příkazů jsou opravdu poměrně nízké. To by jim mohlo docela ztížit plnění velkých blokových objednávek, aniž by to mělo významný dopad na cenu. Pravděpodobně dojde k velkému skluzu objednávky.

Samozřejmě se jedná o úlovek 22.

Všechny nové burzy musí někde začínat a nevyhnutelně začnou s menším počtem obchodníků, a tedy s likviditou, než zavedenější burzy. Aby získali větší likviditu, potřebují více povědomí o svém produktu, který pochází od více obchodníků.

Prozatím, pokud chcete uzavírat velké blokové obchody, budete muset použít jejich OTC přepážku, která dokáže zpracovat objednávky ve výši 100 000 USD nebo více.

Něco jiného, ​​co souvisí s jejich statusem nového účastníka, je jejich nedostatečná reputace v kanadské komunitě kryptoměn. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo dosáhnout jednoho, musí se spoléhat na pověst týmu, který burzu provozuje.

Závěr

V této recenzi nás Bitvo opravdu docela překvapilo. Zdá se, jako by tým strávil spoustu času zdokonalováním výměny, která řešila řadu klíčových bodů bolesti pro kanadské obchodníky.

Věci, jako je jejich záruka stejného dne, integrované bankovní řešení a pokročilá obchodní platforma, pro ně budou pravděpodobně hlavními odlišiteli.

I když jsme měli určité obavy, oba jsou faktorem jejich nového stavu výměny. Jakmile si více obchodníků uvědomí burzu, mohou k ní tíhnout a tím rozšiřovat své knihy objednávek. Pokud Bitvo dodrží své sliby, bude následovat jejich reputace v komunitě.

Stručně řečeno, Bitvo se jeví jako skvělá alternativa k řadě zavedených kanadských burz. Pokud vám vyhovuje používání zcela nové burzy, stojí za to si ji vyzkoušet.

Doporučený obrázek přes Bitvo

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map