Recenze Bitlox: Kompletní průvodce touto hardwarovou peněženkou

BitLox je hardwarová peněženka, která byla navržena tak, aby poskytovala nejlepší možné zabezpečení pro bitcoinové podíly.

Pokud vezmete v úvahu fyzický vzhled peněženky, je to tím, že pouzdro je prakticky nezničitelné, vyrobené z titanu a slitin pro letecký průmysl. BitLox může také generovat až 100 peněženek a 50 z nich mohou být skryté peněženky, které lze odemknout pouze zadáním čísla peněženky a zvláštního PIN pro tuto jednotlivou peněženku.

Samozřejmě, může Bitlox skutečně konkurovat lidem jako Ledger a Trezor?

V této recenzi Bitloxu se podrobně podívám na peněženku včetně jejího zabezpečení, použitelnosti a reputace komunity. Dám vám také několik špičkových tipů, jak můžete bezpečně a bezpečně používat svou peněženku Bitlox k zabezpečení svých mincí.

Co je to bitlox?

Jak bylo zmíněno, BitLox je hardwarová peněženka. To znamená, že jej použijete k uložení soukromých klíčů vaší kryptoměny v bezpečném offline prostředí, a to daleko od rizika, které představují hackeři. Společnost existuje nejméně od roku 2014 a sídlí v Hongkongu (BitLox Limited).

Přehled peněženky Bitlox

Titanová peněženka Bitlox

I když jsou tu už nějakou dobu, jsou stále mnohem méně známé než hardwarová peněženka Ledger Nano nebo kolekce Trezor. To může být způsobeno nedostatkem marketingových iniciativ, které společnost zavádí.

Navzdory tomu peněženky BitLox plní stejnou funkci a lze je považovat za bezpečné. Vývojáři se navíc rozhodli učinit svůj software pro aplikace a hardwarová zařízení otevřeným zdrojovým kódem a zpřístupnit na svém GitHub. To udržuje kód na očích veřejnosti a umožňuje další kontrolu.

Dostupné modely BitLox

Bitlox se dodává ve třech různých modelech, v závislosti na vašich bezpečnostních potřebách.

 • BitLox Advanced: Toto je základní model BitLoxu. Pouzdro je vyrobeno ze slitin pro letecký průmysl a má schopnost vytvářet 100 různých peněženek. Každá peněženka může mít neomezený počet adres, což z ní činí perfektní způsob, jak skrýt své bitcoiny v různých malých peněženkách a adresách. Cena BitLox Advanced je 98 $.
 • BitLox Ultimate: The Ultimate se liší od Advanced konstrukcí svého pouzdra, které je vyrobeno z titanu. Kromě toho, že je nezničitelný, má všechny stejné funkce zabezpečení a zabezpečení jako BitLox Advanced a stojí jen 148 $.
 • BitLox Extreme Privacy: Tato peněženka je nejen nezničitelná, ale také přichází s vojenským USB trezorem a předinstalovaným OS TAILS, takže můžete odesílat a přijímat bitcoiny s úplnou anonymitou. Verze BitLoxu pro extrémní soukromí stojí 198 $.

Všechny tři modely BitLox přicházejí s plnou 5letou zárukou a lze je přizpůsobit až 3 řádky textu nebo uměleckého díla vyrytého laserem. Tato rytina je příjemný dotek, který v současné době není k dispozici u žádné z ostatních hardwarových peněženek.

Kompatibility BitLox


BitLox je navržen pro práci se všemi hlavními operačními systémy. Je kompatibilní s Windows, Mac OS, Linux a mobilním operačním systémem Android. Uživatelé si také mohou stáhnout rozšíření pro Chrome pro BitLox.

Kromě podpory hlavních operačních systémů má BitLox také podporu pro 10 různých jazyků:

 • čínština
 • čeština
 • Angličtina
 • francouzština
 • Němec
 • italština
 • portugalština
 • ruština
 • španělština
 • turečtina

Pokud jde o podporu altcoinů, BitLox zaostává za svými konkurenty. Byl jsem docela zklamaný, když jsem viděl, že v současné době (březen 2019) je to užitečné pouze pro ukládání bitcoinů. Web však tvrdí, že podpora pro ethereum a altcoiny ERC-20 je na cestě.

Zabezpečení BitLox

Zabezpečení je nejlepší vlastností BitLoxu a důvodem, proč byste chtěli používat BitLox přes jiné hardwarové peněženky. Vyhovuje protokolům BIP32 i BIP39 a je plně hierarchickou deterministickou peněženkou se schopností používat až 24slovný mnemotechnický kód.

Na rozdíl od jiných hardwarových peněženek je k odemčení zařízení vyžadován PIN a k odemčení každé jednotlivé peněženky je vyžadován druhý PIN. Můžete dokonce nastavit kódy PIN až na úroveň transakce.

Poznámka ?: Pro ty z vás, kteří si užíváte soukromí jestřábi, si můžete peněženku BitLox dokonce objednat prostřednictvím jejich skryté služby Tor: bitlox2twvzwbzpk.onion/

BitLox má tři úrovně integrovaného zabezpečení:

 1. Standard: Pro peněženku je vygenerována 12slovná mnemotechnická pomůcka a 4–8místný PIN.
 2. Pokročilý: Vygeneruje se 18slovná mnemotechnická pomůcka a můžete si vytvořit vlastní PIN, který bude obsahovat až 20 znaků. Kromě toho existují další pokročilé metody „manipulace se zařízením“, jako je AEM nebo „Anti Evil Maid“.
 3. Expert: Vytvoří 24slovnou mnemotechnickou frázi pro obnovení a pro každou transakci je vyžadován PIN.

I když jsou všechny tyto funkce skvělé, peněženka může být pro nové uživatele ohromující. Doporučuje se, aby kdokoli nový v BitLoxu začínal standardním zabezpečením, dokud se seznámí s dalšími bezpečnostními funkcemi.

Tým BitLox & Rozvoj

Dana Coe Bitlox

Dana Coe. Zdroj: Vimeo

BitLox byl vytvořen v Hongkongu a společnost tam nadále sídlí. Zpočátku se zaměřovali na služby pro kryptoměny a finanční produkty, ale zaměřili se výhradně na hardwarovou peněženku BitLox. Generální ředitelkou a zakladatelkou BitLoxu je Dana Coe, která také pomohla vytvořit kryptoměnu Aureus.

Před prací na společnostech BitLox a Aureus byla Dana majitelkou společnosti DLC science, která vyrábí a prodává vzdělávací zařízení pro vzdělávání. Před svou rolí v DLC pracoval také pro marketingovou společnost s názvem Heavy Hammer. Jak přesně postupoval od vzdělávacích programů a marketingu k zabezpečení kryptoměn, je kdokoli.

Na jejich webových stránkách nejsou k dispozici žádné další informace o nikom jiném, kdo pro společnost pracuje. Vzhledem k tomu, že zdrojový kód byl zveřejněn, byl tento kód udržován a aktualizován ostatními členy komunity BitLox. Poslední aktualizace úložiště proběhla 28. ledna 2019.

Zákaznická podpora

Podporu BitLoxu lze kontaktovat e-mailem a telefonicky, což je u společností spřízněných s kryptoměnou zcela neobvyklé. Na webu také najdete podrobnou uživatelskou příručku a několik videí o nastavení a používání BitLoxu.

Zdá se, že všechna tato videa vytvořil sám Dana, ale jsou celkem jasná a stručná. Provede vás nastavením peněženky, odesláním transakcí, režimem expertních transakcí a samozřejmě přístupem ke skrytým peněženkám.

A konečně, pokud se nemůžete nikomu dostat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo telefonního čísla, můžete jej kdykoli kontaktovat na jeho účtech sociálních médií. Bitlox provozuje a Twitter účet stejně jako Facebook. Oba se zdají být docela aktivní.

TAILS on Tor Support

BitLox byl první hardwarovou peněženkou, která poskytovala podporu TAILS při připojení k síti Tor. S verzí 3.0 TAILS byla přidána podpora pro Trezor pomocí peněženky Electrum v TAILS, ale to zůstává poněkud obtížné bez pokročilých znalostí peněženek s kryptoměnou.

Pokud nemáte zájem o vytvoření USB disku s nainstalovanými TAILS, BitLox je jediná hardwarová peněženka s předinstalovanými TAILS. Velmi užitečné pro ty, kteří se zajímají o jejich soukromí.

Závěr

Zatímco hardwarová peněženka BitLox může být nejbezpečnějším způsobem, jak držet bitcoiny, nastavení peněženky může být poměrně složité a ponechává uživateli velké šance, že ztratí nebo zapomene na své počáteční fráze a PIN. Uživatelé, kteří s BitLoxem teprve začínají, by byli rozumní držet se standardního režimu, dokud jim nevyhovují všechny funkce nabízené BitLoxem.

Jakmile se seznámíte s nastavením a používáním peněženky, je to velmi dobrá zkušenost. Uživatel také komentoval obrazovku BitLox, která zobrazuje vaši veřejnou adresu a QR kód, když se nepoužívá, což usnadňuje přijímání plateb od fyzicky přítomných.

Konstrukce je ve své třídě špičková a od té doby, co se BitLox stal open-source, existuje další stížnost na zmizení peněženky. Ve skutečnosti jde o vylepšení společnosti Ledger, která nezůstala otevřeným zdrojem kvůli dohodám NDA s některými dodavateli.

Zatímco noví uživatelé mohou bojovat s některými pokročilými funkcemi, veteránští uživatelé kryptoměnové peněženky určitě ocení přidání TAILS, podpory Tor a podpory i2p.

Skutečnost, že každý BitLox je dodáván s pětiletou zárukou, je také plus, ale vzhledem k jejich konstrukci může být lepší 50letá záruka.

Doporučený obrázek přes BitLox & Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me