Recenze Atomic Wallet: Nejnovější paměťové zařízení s více měnami

Atomic wallet je nejnovější peněženka třetích stran, která byla právě spuštěna jako řešení kryptoměny typu „vše v jednom“.

Peněženka je nabízena na řadě online fór a má řadu funkcí, které zahrnují zabezpečení, decentralizaci, anonymitu, podporu více měn, atomové swapy, výměny v peněžence a další. K dispozici bude také podpora mnoha mincí s více zařízeními.

Lze však této peněžence s vaší kryptoměnou opravdu věřit?

V tomto přehledu peněženky Atomic se podrobně podívám na nabídku včetně technologie, bezpečnosti a funkčnosti. Dám vám také několik špičkových tipů, jak co nejlépe využít peněženku a jak bezpečně ukládat své mince.

Atomová peněženka – přehled

Atomová peněženka byla vytvořena jako univerzální peněženka s více měnami, která vám pomůže ukládat a spravovat více než 300 kryptoměn, přičemž stále více se přidává. Dny, kdy jste potřebovali jinou peněženku pro každou jednu minci, kterou jste chtěli držet nebo koupit, jsou pryč.

Atomová peněženka však jde nad rámec úložiště. Kromě toho, že jde o peněženku, je to také vaše výměna, která umožňuje atomové swapy a je plně integrována do Shapeshift a Changelly k výměně mincí, které dosud nepodporují atomové swapy. Dokonce můžete použít bankovní kartu k nákupu bitcoinů, litecoinů, etherea a zvlnění přímo z peněženky.

Atomová bezpečnost peněženky

Atomová peněženka byla vytvořena tak, aby byla 100% zabezpečená, za předpokladu, že budete dodržovat bezpečnostní pokyny pro používání peněženky. Protože se jedná o peněženku s otevřeným zdrojovým kódem, můžete si sami prozkoumat kód, abyste se ujistili, že neobsahuje chyby ani jiné chyby zabezpečení. Pokud vám kód nevyhovuje, můžete si být jisti, že komunita uživatelů prozkoumala kód, aby zajistil, že je čistý a bez bezpečnostních děr.

Veškerá důležitá data jsou uložena pouze lokálně ve vašem vlastním zařízení. Díky tomu musíte zajistit, aby vaše vlastní zařízení neobsahovalo malware a viry a aby se nepřipojovalo k internetu prostřednictvím nezabezpečené sítě Wi-Fi. Připojení k internetu vždy přináší určitou míru rizika, pokud jde o kryptoměny, ale při použití zabezpečeného připojení jste mnohem bezpečnější.

zabezpečení atomové peněženky

Silné šifrování hesla v atomové peněžence

Dalším způsobem, jak toto riziko zvládnout, je spárovat atomovou peněženku s hardwarovou peněženkou a vytvořit tak vrstvu fyzického zabezpečení. Tato fyzická vrstva zabezpečení zajišťuje, že i když je k vaší peněžence přistupován vzdáleně, hacker nemůže dokončit transakci bez fyzického přístupu k hardwarové peněžence. Podpora párování hardwarové peněženky bohužel ještě není funkční, ale tým Atomic Wallet ano dělám na tom.


Vaše starost je také o bezpečnost. Vždy udržujte záložní frázi v bezpečí. Pokud někdo dostane vaši záložní frázi, byl by schopen znovu vytvořit vaši peněženku a ukrást vaše prostředky. Udržování záložní fráze v bezpečí a soukromí je stejně důležité jako v bezpečí a soukromí hesla.

Mnoho lidí fyzicky napíše tuto frázi na kousek papíru a poté tento papír uloží někam na bezpečné místo, jako je bankovní trezor nebo fyzický trezor. Pro úplnou bezpečnost se doporučuje pořídit minimálně tři kopie a každou uložit na samostatném zabezpečeném místě. Tím zajistíte, že budete moci obnovit peněženku, pokud v počítači dojde k něčemu neočekávanému.

Podporované kryptoměny

Atomová peněženka již podporuje více než 300 kryptoměn a téměř všechny 500+ ERC-20 kompatibilních tokenů. Můžete ukládat a spravovat BTC, ETH, LTC, XRP, BNB, TRX, BCH, XMR, DASH, ZEC, XLM, DOGE a mnoho dalších. Můžete zobrazit úplný seznam podporovaných mincí podporovaná aktiva strana.

Atomová aktiva peněženky

Některé z nesčetných aktiv v atomové peněžence

Samozřejmě, i když můžete být schopni uložit širokou škálu mincí bez peněženky, nemusí mít stejnou funkcionalitu jako některé z hlavních peněženek konkrétních kryptoměn. Například pokud má mince konkrétní sázkový protokol nebo má mince jedinečný transakční mechanismus.

Dva z nejdůležitějších příkladů jsou peněženky PIVX a jejich schopnost vydělávat odměny za držení mincí. Podobně je hlavní peněženka ZCash dosud jedinou peněženkou, která má funkce pro odesílání stíněných transakcí.

Podporovaná zařízení

To, co mi připadalo docela působivé, byla podpora zařízení pro atomovou peněženku. Jsou například k dispozici ve verzi pro stolní počítače v řadě různých operačních systémů, včetně Windows, MacOS, Ubuntu, Debian a Fedora.

Pokud se chystáte stahovat peněženku pro stolní počítače, budete se chtít ujistit, že stahujete nejnovější verzi. Pro větší bezpečnost můžete také zkontrolovat hash součet verze, kterou se chystáte stáhnout.

Kontrola hash součtu peněženky je způsob, jak zajistit, aby peněženka, kterou se chystáte stáhnout, byla kryptograficky podepsána vývojáři peněženky a nebyla ohrožena žádnými jinými škodlivými herci. Ve skutečnosti jde o „osvědčený postup“ peněženky, ve kterém byste si měli zvyknout také u jiných peněženek.

Mobilní peněženka

Peněženka Atomic je podporována také na mobilních zařízeních včetně iOS a Android a je k dispozici ke stažení v příslušných obchodech. To je užitečné pro ty uživatele, kteří by chtěli obchodovat se svou peněženkou na cestách.

Podíval jsem se na recenze, které jsou v obchodě Google Play, a zpětná vazba se zdá být docela pozitivní. Většina uživatelů byla uživatelským rozhraním a podporou funkcí / mincí doplňkem.

Atomová peněženka z obchodu Google Play

Hodnocení aplikací v Google Play obchod

Byly nějaké návrhy týkající se potenciálních oblastí pro zlepšení. Někteří lidé například navrhli, aby bylo přizpůsobení objednávek v peněžence omezeno. Skutečně povzbudivé bylo také to, že tým pro atomovou peněženku rychle odpověděl na tyto dotazy, i když nebyly nejvíce doplňkové.

Funkce peněženky

Jako nedávný výtvor dokázala Atomová peněženka začlenit všechny nejaktuálnější inovace blockchainu, stejně jako funkce zaměřené na uživatele, které usnadňují správu a ukládání vaší kryptoměny.

Tým Atomic Wallet vzal v úvahu vše, co uživatelům chybělo v jejich zkušenostech s peněženkou, a použil to jako plán sady funkcí Atomic Wallet.

Některé z funkcí, které byly přidány do Atomic Wallet, aby se stala nejlepší aktuálně dostupnou peněženkou, jsou:

Atomové swapy

Tady získala peněženka své jméno a jak se vyvíjí ekosystém pro výměnu atomů, bude to pro kryptoměny obrovská změna hry. Jsou decentralizované a pro usnadnění transakce nevyžadují velkou protistranu.

Atomové swapy fungují napříč řetězci a zcela se vyhýbají riziku třetích stran od osoby, se kterou obchodujete. Navíc vzhledem k tomu, že fungují napříč řetězcem, jsou poplatky dramaticky sníženy. Není třeba nejprve kupovat / prodávat žádné žetony na burze, která bude mít jejich řez.

Atomová peněženka aktuálně podporuje pouze atomové swapy pro BTC, LTC a QTUM, ale tým pracuje na integraci dalších coinů pro atomové swapy.

Integrovaná burza

Protože atomové swapy ještě nejsou rozšířené a Atomic Wallet chce být řešením pro všechny potřeby uživatelů, jsou do peněženky již integrovány okamžité výměny. Uživatelé mohou přistupovat k Changelly i ShapeShift a rychle a snadno vyměňovat kryptoměny za spravedlivé sazby.

Kombinace Changelly a ShapeShift umožňuje výměnu více než 100 různých kryptoměn přímo z rozhraní peněženky.

Nákup bitcoinů kartou

Nákup bitcoinů kreditní kartou

Navíc, vzhledem k tomu, že se jedná o okamžité burzy kryptoměn, můžete si také přímo v peněžence koupit mince za EUR a USD. Můžete také použít bránu kreditních karet Changelly a Shapeshift a financovat svůj účet opravdu jakoukoli fiat měnou. Toto je prostřednictvím obchodníka se zpracováním karet Simplex.

Tato funkce fiat je něco, co skutečně odlišuje atomovou peněženku od některých konkurentů. Nemusíte používat nějakou velkou kryptoměnovou burzu, abyste si nejprve koupili své mince a poté je poslali do své peněženky. V okamžiku, kdy jste si zakoupili tyto žetony, jsou umístěny do vaší peněženky.

Uživatelské rozhraní

Stejně jako peněženka Exodus získala nadšené recenze pro své krásné rozhraní, když byla vydána koncem roku 2016, i peněženka Atomic získává stejnou lásku ke svému elegantnímu a uživatelsky přívětivému rozhraní.

Navigace v peněžence na ploše je vlevo a můžete snadno přecházet mezi mnoha funkcemi. Existuje také řada konkrétních možností přizpůsobení, které máte v nastavení k dispozici.

Něco jiného, ​​co jsem našel, bylo velmi jednoduché používat, byla jejich výsadková funkce. To vám umožní účastnit se jakýchkoli airdrops nebo bounties, které souvisejí s konkrétním tokenem, který jste přidali. To by mohlo snížit riziko, kterému může čelit mnoho uživatelů při nárokování kapek z jiných online faucetů atd.

tým & Partneři

Ve skutečnosti je za peněženkou působivá řada členů týmu. Patří mezi ně například Konstantin Gladych kdo je zakladatelem a generálním ředitelem Changelly.com. Jedná se o okamžitou výměnu kryptoměny, která je také integrována do atomové peněženky. Konstantin má doktorát v oboru datových věd a má 10 let zkušeností v oblasti IT.

Mají také Charlie Shrem, který je v prostoru kryptoměn dobře známý jako jeden z prvních zastánců bitcoinů. Spoluzaložil BitInstant a byl jedním ze zakládajících členů nadace Bitcoin.

Členové týmu Atomic Wallet

Frome Left: Konstantin Gladych, Simon Dixon a Charlie Shrem

A konečně máte Simon Dixon kdo je generálním ředitelem online investiční platformy BnkToTheFuture.com. Jedná se o společnost VC, která investovala více než 400 milionů USD do společností FinTech po celém světě, včetně společností Bitstamp, BitPay a Kraken. Jsou také investory do ShapeShift, což je jedna z okamžitých integrací kryptoměn na atomové peněžence.

Bohužel jsem nemohl najít mnoho informací o rolích, které tito jedinci v Atomové peněžence převezmou. Je také pravděpodobné, že v Atomic existuje řada dalších členů týmu, ale nemohl jsem najít další informace o dalších členech týmu.

Atomový peněžní token

Nebylo pro mě žádným překvapením, když jsem viděl, že atomová peněženka dokončuje prodej davových tokenů. Prodávají svůj vlastní nativní token, který se bude jmenovat Atomic Wallet Coin (AWC). Toto je token ERC20, který bude založen na síti Ethereum Mainnet a bude použit pro následující:

  • Atomová výměna swapů a nové výpisy aktiv
  • Hlavní vlastnosti a funkce rozhraní
  • Chcete-li zvýšit hodnocení atomové výměny

Z hlediska specifik prodeje tokenů je nyní otevřen pouze pro soukromý prodej. V tomto soukromém prodeji distribuují 50m AWC tokeny. Poté bude následovat crowdsale s distribucí 15 m AWC. Zatím není oznámeno, kdy k tomu dojde.

Atomová peněženka

Obrázek prostřednictvím atomového peněženky Jeden pager

Pokud vás token AWC zajímal a neměli jste příliš zájem o jeho nákup během ICO, můžete token snadno vydělat řadou dalších prostředků. Patří mezi ně prostřednictvím výsadku a odměnových programů projektu.

Airdrop je otevřen těm, kteří jsou v ekosystému noví a jsou nadšenci blockchainu. Tým atomové peněženky rozdá 2m AWC více než 40 000 účastníkům. Pokud se chcete zúčastnit výsadku, budete si muset stáhnout peněženku, převést do ní nějaké finanční prostředky a předat svou e-mailovou adresu ve formuláři žádosti. Jakmile bude davový prodej dokončen, budou distribuovány na výsadku.

The program odměn uvidí distribuci dalších 3m žetonů AWC, které budou distribuovány jednotlivcům, kteří splní řadu úkolů, které pomáhají komunitě Atomic Wallet. Patří mezi ně věci, jako je hledání chyb, produkce obsahu, sociální propagace a překlad.

Nevýhody atomové peněženky

Nic není dokonalé a na Atomové peněžence je několik věcí, které se mu nemusí líbit, ale abych byl spravedlivý, některé z nich platí pro téměř jakoukoli peněženku a na některých aktivně pracuje tým Atomové peněženky. Co se tedy na atomové peněžence nemá líbit?

1. Uživatel zůstává zcela odpovědný za bezpečnost (platí pro všechny peněženky);

2. Integrace hardwarové peněženky stále čeká;

3. Velmi omezený počet mincí podporuje atomové swapy

Co bude dál s atomovou peněženkou

Vývoj atomové peněženky pokračuje rychlým tempem. Právě nedávno vydali mobilní verze peněženky a ve vývoji je také rozšíření prohlížeče, které zlepší prostředí počítače. Podpora hardwarové peněženky je také na cestě pro Ledger, Trezor a KeepKey. A existují plány na přidání více než 20 nových kryptoměn.

Na burzovní frontě tým aktivně pracuje na integraci obchodního oddělení pro hlavní burzy a také na zvýšení počtu mincí podporujících atomové swapy. Plánují do vaší banky přidat podporu pro prodej kryptoměn a výběr fiat a mají také plány na přidání funkce umožňující vykládání aktiv PoS, jako jsou Decred, Cardano a Tezos.

Závěr

Atomová peněženka není dokonalá, ale vede do budoucnosti peněženek a burz kryptoměn. I když jsou v nabídce pouze tři měny pro atomové swapy, je pro některé zklamáním, ve skutečnosti je to docela skok vpřed jen před 12 měsíci, takže se těšíme na to, co může přinést následujících 12 měsíců.

Přidání podpory pro Changelly a ShapeShift bylo chytré, a jakmile přidají možnost vybírat fiat a obchodní stoly, bude jen malá potřeba jít kamkoli kromě vaší atomové peněženky pro ukládání, správu a výměnu všech vašich kryptoměn.

Je to vzrušující projekt, který dělá skvělé věci a budoucnost by měla být velmi zajímavá.

Doporučený obrázek přes Atomicwallet.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me