Recenze AirSwap (AST): Decentralizovaná směnárna ERC20

AirSwap (AST) je další položka na dlouhém seznamu decentralizovaných směnných tokenů, které nedávno zamířily na trh.

Přesněji řečeno, AirSwap je decentralizovaná burza (DEX) za tokeny ERC-20 se sídlem v Hongkongu. Využívá vlastní kryptoměnu, token AirSwap nebo AST, k vytváření trhů pro obchodování s tisíci existujících tokenů ERC-20. To vše se děje bez potřeby centralizovaného tvůrce trhu.

Může však vzhledem k nepřebernému množství dalších DEX tokenů na trhu skutečně konkurovat?

V této recenzi AirSwap se podrobně podíváme na projekt, včetně jeho technologie, vývoje a plánu. Budeme také analyzovat potenciální případy použití pro token AST a jejich potenciál dlouhodobého přijetí.

Co je to AirSwap?

The AirSwap výměna byla vyvinuta s ohledem na soukromí a bezpečnost uživatelů jako hlavní priority. Společnost chce dát svým uživatelům platformu, kde mohou anonymně obchodovat způsobem peer-to-peer, který se vyhne poplatkům třetích stran a obchodování.

Samotný token AirSwap je token ERC-20 a platforma využívá blockchain Ethereum k vytvoření decentralizované obchodní platformy. Samotná platforma byla také navržena tak, aby podporovala tokeny ERC-20 založené na ethereu, což je pro obchodníky velmi užitečné vzhledem k velkému počtu altcoinů založených na standardu ERC-20.

AirSwap uspořádal v roce 2017 crowdsale, který viděl, jak přispěvatelům vydávají token AST. Jednalo se o relativně úspěšné ICO, díky kterému projekt získal více než 30 milionů $

Protokol AirSwap

AirSwap vytvořil svůj Swapový protokol, aby umožnil obchodování bez transakcí. Protokol Swap používá k vypořádání objednávek chytré smlouvy na blockchainu Ethereum. Všechno ostatní je řešeno mimo řetězec. Tým AirSwap věří, že díky propojení obchodníků mimo řetězec je obchodování na jejich decentralizované burze rychlejší než u konkurenčních decentralizovaných burz, jako je EtherDelta, které závisí na blockchainu pro plnění pokynů a šíření informací.

Tým AirSwap si brzy uvědomil, že porovnávání obchodů v řetězci nebylo nejlepším řešením kvůli zpožděním, která vytváří. Při plnění obchodů on-chain musíte počkat, až uzly dosáhnou konsensu o transakcích, a v síti Ethereum to trvá zhruba 15 sekund. To je příliš pomalé na burzu, kde by objednávky měly být splněny v mikrosekundách.

Dalším problémem při použití směrování objednávek v řetězci je to, že pro špatné aktéry existuje možnost manipulovat s veřejnými daty z blockchainu. Na tradičních akciových trzích se tomu říká front-running a pro decentralizované burzy kryptoměn se stává problémem, když zveřejní všechny své informace o objednávkách veřejně na blockchainu.

Porovnání možností DEX AirSwap

Vzhledem k tomu, že AirSwap používá mimořetězcový swapový protokol, eliminuje možnost front-runningu, ke kterému by mohlo dojít, pokud by třetí strany byly zasvěceny do citlivých informací o objednávce, které by mohly být využity. Další výhodou swapového protokolu je, že odstraňuje centralizovanou knihu objednávek. To je možné, protože AirSwap implementuje indexátor a volitelný věštec.

Indexer na AirSwap funguje jako vyhledávač pro DEX. Drží informace o protistraně a sdílí je soukromě, pokud to protistrana potřebuje v jakémkoli obchodu. Pokud si obchodník není jistý, jaká cena je pro obchod vhodná, může se poradit s Oracle.


Věštec je tu, aby poskytoval návrhy ohledně cen. Díky tomu může AirSwap DEX zjistit cenu i při nízké úrovni likvidity.

Jak funguje token AST?

Token AST funguje primárně jako prostředek pro tvůrce trhu (neboli tvůrce) k nastavování trhů na AirSwap. Když chce výrobce na burze nabídnout jednu kryptoměnu za jinou za stanovenou cenu, použije token AST k vytvoření trhu s tímto altcoinem. Toto se také označuje jako poskytování likvidity pro směnu.

Tvůrce stanoví nabídkovou cenu nebo cenu, kterou jsou ochotni zaplatit, a také poptávkovou cenu, což je očekávané množství. Tvůrce je schopen vytvořit trh pro dané aktivum, protože drží velké množství nabízeného aktiva. Pak profitují z rozdílu mezi nabídkovou a prodejní cenou, nazývanou také spread.

Rozhraní AirSwap

Uživatelské rozhraní AirSwap pro nákup / prodej tokenů. Zdroj: Airswap

Tradiční burzy si stanovily tvůrce trhu, ale s AirSwap se kdokoli může stát tvůrcem trhu tím, že dá najevo svůj záměr poskytnout likviditu. To se provádí vsazením 250 AST. Jakmile je AST vsazen, je uzamčen na sedm dní a vytvoří se trh.

Částku, kterou je třeba vsadit, aby se stal tvůrcem, a dobu trvání blokování určují držitelé AST, kteří hlasují o výši sázky a době blokování. Zpočátku to byl podíl pouhých 100 AST, ale držitelé mincí hlasovali pro jeho zvýšení na 250 AST.

Na druhé straně trhu jsou příjemci nebo ti, kteří nakupují altcoiny, které jsou na burze uvedeny tvůrci. Zákazníci neplatí žádné poplatky kromě poplatků za síťové transakce. Mohou objevit všechny výrobce na platformě, získat informace o cenách a zadávat objednávky, vše zdarma.

Tým AirSwap

Zakladateli AirSwap jsou Don Mosites a Michael Oved, kteří byli společně studenty na Carnegie Mellon University. Oved se stal úspěšným obchodníkem s algoritmy, zatímco Mosites se stal designérem a podnikatelem s plným zásobníkem. Mosites strávili více než deset let návrhem produktů ve společnostech jako Zynga a Google, než zahájili AirSwap s Ovedem.

Rozhraní AirSwap

Zakladatelé AirSwap. Obrázek přes Tekutost

Třetím spoluzakladatelem je Sam Tabar, který má 15 let zkušeností v oboru financí. Tabar byl dříve vedoucím kapitálové strategie v Bank of America Merrill Lynch a předtím absolvoval Oxford University a Columbia Law School. Mezi další významné osobnosti platformy AirSwap patří bývalý manažer hedgeových fondů Michael Novogratz a Joseph Lubin, který byl spoluzakladatelem společnosti Ethereum. Oba jsou poradci projektu.

Komunita AirSwap

AirSwap je aktivní na několika sociálních platformách a má pro blockchainový projekt skromné ​​pokračování. Následovníci Twitteru překročili hranici 30 000, což není obrovské. Na AirSwap sub-Reddit je jen plachých 3 600 sledujících. Příspěvky jsou řídké, několik týdnů a ke každému příspěvku nepřekračuje hrst komentářů.

Tým AirSwap pořádá týdenní diskusi a ti mají trochu větší interakci. Telegramový kanál má něco přes 3 600 sledujících a na Facebooku má stránka AirSwap něco přes 4 100 sledujících. Tým AirSwap pokračuje v aktualizacích na obou platformách.

Rozvoj a cestovní mapa

Jedním z nejlepších způsobů, jak získat představu o tom, kolik vývoje se v projektu provádí, je prostřednictvím jejich aktivity GitHub. V těchto veřejných úložištích většina projektů zveřejní svůj otevřený zdrojový kód, který bude jejich komunita sledovat.

Rozhodl jsem se skočit do Airswap GitHub zjistit, kolik kódu vývojáři tlačili. Níže jsou uvedeny závazky kódu pro tři nejaktivnější úložiště v projektu.

kód výměny vzduchu potvrzuje

Code se zavazuje na třech aktivních repo operacích na AirSwap

Jak můžete vidět ze závazků za posledních 12 měsíců, vývojáři stále mají spoustu aktivit. Samozřejmě to není zdaleka tolik kódu, který je tlačen jinými projekty, které jsme zkontrolovali.

Zdá se také, že to nezálohuje počet aktualizací, které se objeví oznámené týmem. Například v jejich Roční přezkum za rok 2018 uvedli, že v tomto roce vložili 2 miliony řádků kódu. Je proto také možné, že vývojáři tlačí kód do soukromých úložišť pro pozdější zařazení do hlavních úložišť.

Podobně mohou existovat i další důvody, proč Airswap v poslední době nepublikoval tolik kódu jako jiné projekty. AirSwap byl spuštěn v roce 2017 a velká část kódu byla prosazena v roce 2018. Zda pravděpodobně uvidíme, že letos se zaváže mnohem více závazků, záleží na tom, co se chystají vydat ve svém plánu.

Jediným veřejně dostupným plánem je zatím počáteční který byl vydán v listopadu 2017. Tým však říká, že plánují vydat aktualizovaný plán v „začátku roku 2019“.

Samozřejmě, konkrétní reddit komentář byl vyroben asi před dvěma měsíci a nyní míříme do března. Můžeme jen doufat, že to bude brzy na cestě, ale pokud chcete mít o tom aktuální informace, můžete sledovat Fluidity’s oficiální blog.

Výkonnost tokenu AST

AirSwap zadržel své ICO v říjnu 2017, splnil svůj tvrdý strop a získal 33 milionů dolarů. Žetony AST byly v ICO oceněny na 0,30 USD a v lednu 2018 dosáhly výše 2,08 USD, ale poté se na medvědí trh v kryptoměnách přehnaly.

Mince pokračovala v klesání po celý rok 2018, ai když hlavní kryptoměny vykazují na začátku roku 2019 určité známky života, token AST zůstává silně depresivní. Ke konci února 2019 se AST obchoduje za pouhých 0,032621 USD nebo téměř 1/10 ceny ICO. To je docela rána pro rané investory.

Protože AST je token ERC-20, může být uložen v jakékoli peněžence kompatibilní s ERC, ale pokud plánujete jeho použití, musí být uložen v jedné z peněženek, které lze připojit k platformě AirSwap. To zahrnuje MetaMask, Ledger, Trezor a Opera. Podporuje také mobilní peněženky včetně Trust, imToken, Status a Coinbase Wallet.

Binance AST

Zaregistrujte se na Binance a kupte si AST tokeny

Zájemci o koupi AST jej mohou najít na Binance a IDCM, stejně jako na Huobi Global a samozřejmě na samotné platformě AirSwap. AirSwap údajně podporuje fiat nákupy prostřednictvím aplikace Wyre, ale nepodařilo se mi přimět widget Wyre pracovat na webu AirSwap.

AST v současné době sedí u pozice 398 na CoinMarketCap. Zdá se, že pro token existuje relativně zdravá úroveň likvidity, ačkoli více než 90% objemu probíhá pouze na dvou burzách. To znamená, že většina likvidity závisí na těchto centralizovaných burzách (přesný problém se AirSwap snaží vyřešit).

Závěr

Platforma AirSwap začala v roce 2017 silným startem, s talentovanou skupinou zakladatelů a silným poradenským týmem, nicméně medvědí trh roku 2018 z této platformy něco opravdu vzal. I když to mělo od spuštění ohromně vzrůst, zdá se, že místo toho chradne, s velmi malým růstem objemu obchodu.

Myšlenka volného obchodování má jistě určitou přitažlivost, ale obchodníci se z nějakého důvodu ve skutečnosti s touto koncepcí nedostali. V současné době je největší objem obchodování pro DEX v DAI, Chainlink a OmiseGo, ale uvědomte si, že celkový denní objem obchodu je pod 30 000 USD.

Token AST má dobrý potenciál, pokud může platforma získat určitou trakci, a při tak nízké ceně, jaká je v současné době, může být token AST obrovským obchodem, pokud tým AirSwap může vdechnout život zpět jejich projektu. Bezplatné obchodování je jistě pobídkou, ale zatím se to nezdá být dostatečně vynalézavé, aby přivedlo obchodníky masami.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map