Recenze AAX: Kompletní přehled burzy

Jediným konkurenceschopnějším trhem než kryptoměnou je trh s kryptoměnou. Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao volal trh s kryptoměnami „závod o dno“. Je to proto, že poplatky za obchodování budou nakonec tak nízké, že provozování burzy již nebude ziskové. Tato pesimistická rétorika však nezabránila AAX v tom, aby dokázala, že se CZ mýlí.

AAX je burza kryptoměn, která staví most mezi tradičními finančními trhy a kryptotrhy, aniž by odcizila průměrného retailového investora. Závazek AAX na jeho hodnoty integrity, výkonu a bezpečnosti došlo k výraznému nárůstu výměny kryptoměn od jejího vydání téměř před 1 rokem. Od té doby pokračuje v přidávání nových funkcí, jako je deflační token AAB.

Co je AAX?

AAX je burza kryptoměn, která sama sebe označuje za „platformu institucionálního stupně pro každého“. Jedná se o první digitální směnárnu založenou na Londýnská burza Skupinová technologie. Jedná se o stejnou technologii používanou pro obchodování s akciemi na Londýnské burze cenných papírů, Singapurské burze cenných papírů, Johannesburské burze cenných papírů a Borsa Italiana.

Výměnný příběh AAX

AAX je zkratka pro ATOM Asset Exchange, na kterou se odkazuje Mezinárodní technologie ATOM, Mateřská společnost AAX. Na rozdíl od mnoha jiných kryptoměnových burz se AAX zaměřuje na budování bezpečných, škálovatelných a budoucí obchodní platforma který může pojmout úroveň institucionální účasti, o které se společnost AAX domnívá, že na kryptotrh nevyhnutelně přijde.

Přehled AAX?

AAX sídlí v jihovýchodní Asii a Thor Chan je CEO. Licence AAX sídlí na Seychelách.

Zakladatelé AAX

Výkonný ředitel kryptoměny AAX, Michael Wong (vlevo) a generální ředitel Thor Chan (vpravo). Obrázek přes South China Morning Post

Thor zastával mnoho vysokých investičních a manažerských pozic v různých společnostech, včetně HSBC a Nokia. Michael má více než deset let zkušeností s prací v IBM jako IT architekt a jako vedoucí vývoje jejich blockchainu. Pracoval také pro TedEx a různé nevládní organizace. AAX se může pochlubit také solidní Poradní sbor který zahrnuje Paul Jackson, Mike Newell a Jamie Khurshid.

Nařízení AAX?

Ano. Směnárna kryptoměn AAX je registrované na Maltě jako AAX Exchange (Malta) Limited. Provozování kryptoměnové burzy mimo Maltu je zcela běžné, protože Malta má mírnější předpisy, pokud jde o kryptoměnové burzy.


Registr AAX Hong Kong

Registrační údaje společnosti Atom International Technology Limited.

Mateřská společnost AAX, ATOM International Technology, je v Hongkongu registrována jako ATOM International Technology Limited. Proto jsou regulovány příslušnými hongkongskými orgány.

Je směnárna AAX bezpečná?

Ano. Směnárna kryptoměn AAX uchovává většinu svých digitálních aktiv v chladírenských peněženkách, které vyžadují přístup více stran (peněženky multi-sig). AAX dokonce nabízí pojištěnou péči kryptoměn na vyžádání. AAX také má Kroll jako její bezpečnostní poradce, společnost, která hodnotí strukturální rizika pro více než 4000 společností z celého světa.

Zabezpečení burzy AAX

Bezpečnostní údaje pro výměnu AAX.

AAX také spolupracuje s různými firmami zabývajícími se analýzou blockchainu, aby zabránila tomu, aby prané prostředky byly zaslány na jeho burzu. V květnu tohoto roku AAX spolupracuje se Solidus Labs, softwarová společnost se sídlem v New Yorku, která identifikuje jakoukoli manipulaci s trhem, která probíhá na burzách kryptoměn. Díky tomu je AAX jednou z mála burz, které používají společnost třetí strany k zabránění manipulace trhu na své platformě.

Výměnná omezení AAX

AAX uvádí ve svém právní dokumentace že občané a společnosti působící ve vybraných zemích nemohou tuto platformu používat. Celý seznam zemí je uveden níže.

Výměnná omezení AAX

Obyvatelé ze zde uvedených zemí technicky nemají povoleno používat burzu AAX.

To znamená, že to lze snadno obejít pomocí VPN, protože AAX nevyžaduje k vytvoření obchodního účtu žádnou osobní dokumentaci (KYC) (více v sekci KYC).

Recenze AAX Platfrom

Největším rozdílem mezi burzou AAX a ostatními burzami kryptoměn je její použití technologie LSEG pro obchodování. To mu umožňuje zpracovávat kdekoli mezi 60–100 000 transakcí za sekundu s velmi nízkou latencí. AAX COO Michael Wong poznamenal že i při 99% kapacitě může směnárenská platforma provádět obchody rychlostí 850 mikrosekund (miliontina sekundy).

Výměna AAX KYC

K vytvoření obchodního účtu na burze kryptoměn AAX není nutná dokumentace Know Your Customer (KYC), jako je pas nebo řidičský průkaz. To je způsobeno laxními předpisy na Maltě, kde je burza registrována. K některým funkcím na AAX však nelze získat přístup bez KYC.

Výměna AAX KYC

3 úrovně KYC burzy AAX.

Směnárna kryptoměn AAX má 3 úrovně KYC. Na úrovni 0 (pouze e-mail) je denní limit výběru 2 BTC, což bude stačit pro většinu obchodníků. K dispozici jsou všechny funkce kromě OTC obchodování a úspor AAX.

Odemknete je ověřením KYC úrovně 1, které k dokončení vyžaduje cestovní pas, občanský průkaz nebo řidičský průkaz. Ověření KYC úrovně 2 vyžaduje, abyste poskytli biometrické údaje (ověření obličeje). Jediným rozdílem mezi úrovněmi 1 a 2 je interní limit přenosu (5 BTC vs. 10 BTC).

Poplatky za obchodování na burze AAX

Na rozdíl od většiny kryptoměnových burz má AAX velmi transparentní a snadno přístupný harmonogram poplatků pro obchodování a výběr. Poplatky za bodové obchodování na AAX jsou jedny z nejnižších ze všech burz a lze je dále snížit větším objemem obchodování a / nebo použitím tokenu AAB k zaplacení poplatků za obchodování.

Výměnné poplatky AAX

Harmonogram poplatků za spotové obchodování na burze AAX.

Poplatky za obchodování s futures na AAX jsou stejné bez ohledu na obchodní pár, ale opět se snižují pomocí tokenu AAB. AAX také poskytuje úplný seznam minimálních limitů pro výběr a nákladů pro všechny kryptoměny, které podporuje. Vklady a interní převody jsou zdarma.

Výměna a vklady AAX na burze Fiat

Kryptoměna lze snadno koupit na burze AAX pomocí debetní karty, kreditní karty nebo bankovního převodu pomocí jednoho ze 4 poskytovatelů platebních služeb kryptoměny AAX. Všimněte si, že všechny čtyři vyžadují dokončení úrovně 1 KYC na AAX s výjimkou Itez, který vám umožní koupit až 300 $ USD kryptoměny bez KYC.

Výměna AAX Fiat

Čtyři fiatové platební brány AAX.

Směnárna kryptoměn AAX nepodporuje fiat výběry (např. Převod na bankovní účet). To je také pravděpodobné kvůli zvýšené regulaci, které by burza podléhala, kdyby začala umožňovat fiat výběry.

Výměna kryptoměn AAX

Směnárna kryptoměn AAX podporuje více než 40 kryptoměn. Tento seznam obsahuje zřejmé možnosti jako Bitcoin, Ethereum a XRP a také obsahuje téměř všechny hlavní tokeny DeFi, jako jsou YFI, CRV, UNI, a UMA.

Zatímco pro spotové obchodování je k dispozici všech 40+ kryptoměn, na futures trhu AAX je k dispozici pouze 5. Jedná se o BTC, ETH, COMP, LINK a BCH. Bývalý generální ředitel AAX Peter Lin poznamenal v časném rozhovoru, že burza uvádí pouze kryptoměny, které odpovídají hodnotám burzy (Integrita, Výkon, Zabezpečení).

Výměnné odměny a propagační akce AAX

Směnárna kryptoměn AAX nabízí svým uživatelům spoustu odměn a propagačních akcí. Dokončení všech činností uvedených na Centrum odměn odměňuje uživatele 45 žetony AAB (zhruba 7,25 $ USD).

Výměnné odměny AAX

Různé aktivity, které přinášejí odměny AAB na burze AAX.

Dokončení každého úkolu vám také poskytne tiket, který můžete použít k roztočení na automatu AAB a vyhrát „náhodné“ množství žetonů AAB. Můžete také získat další lístky pozváním přátel, aby se připojili k platformě.

AAX Exchange prozradí

AAX také nabízí týdenní akci nazvanou Flash prodej AAB, přičemž 1 000 uživatelů si může koupit až 1 000 žetonů AAB se slevou a dalších 500 náhodných uživatelů získá žetony AAB zdarma. KYC úrovně 1 je vyžadován k účasti na výprodeji AAB Flash a prozrazování.

Výměnný kmen AAX

The Kmen AAX je přidruženým programem AAX. Zde mohou uživatelé vydělat snížení poplatků za obchodování od lidí, které odkazovali na platformu. Existuje několik úrovní a podmínek a nejpozoruhodnější je, že pokud někoho odkážete na platformu a ten následně odkáže jinou osobu, dostanete také snížení poplatků za obchodování této jiné osoby.

Spotové obchodování na burze AAX

Existuje více než 50 trhových párů Spotové obchodování na AAX. Je však třeba poznamenat, že likvidita pro tyto obchodní páry se výrazně liší.

Výměnné místo AAX

Řídicí panel spotového obchodování na burze AAX.

Většina obchodních aktivit probíhá na obchodních párech ETH / USDT, BTC / USDT, AAB / USDT a LINK / USDT. Některé obchodní páry mají objem obchodování téměř 0 $ za 24 hodin.

Obchodování s futures na burzu AAX

Na rozdíl od svého spotového obchodování na trhu AAX Futures obchodování trh je neuvěřitelně aktivní. Nabízí jak vypořádané obchody BTC, tak vypořádané obchody USDT s až 100násobnou pákou.

Futures na směny AAX

Řídicí panel obchodování s futures na AAX.

Bohužel existuje pouze 7 obchodních párů: BTC / USDT, BTC / USD, ETH / USDT, ETH / USD, BCH / USDT, COMP / USDT a LINK / USDT.

OTC obchodování na burze AAX

AAX OTC obchodování Tato funkce umožňuje uživatelům přímo obchodovat s tokeny USDT, BTC a AAB za fiat off knihy objednávek.

Výměna AAX OTC

Řídicí panel OTC obchodování s výměnou AAX. Obrázek přes Kryptoninjové

Směnárna AAX zprostředkovává transakce mezi oběma stranami, uschová obchodovanou kryptoměnu a uvolní ji pouze poté, co prodejce kryptoměny potvrdí, že obdržel fiatovou platbu. KYC úrovně 1 je vyžadován pro přístup k funkci OTC obchodování na AAX.

Výměna úspor

Směnárna kryptoměn AAX nabízí několik kryptoměn bez blokování Spořící účty s více než 6% APY.

Úspory výměny AAX

Řídicí panel Úspory na burze AAX.

Mezi podporovaná aktiva patří BTC, ETH, XRP, BCH, EOS a AAB. Upozorňujeme, že pro přístup k funkci Úspory na AAX musíte dokončit KYC úrovně 1.

Mobilní aplikace AAX

Směnárna kryptoměn AAX nabízí mobilní aplikace s kompletními službami pro oba Android a iOS zařízení.

AAX Exchange Mobile

Počáteční vizualizace mobilního telefonu AAX vše. Skutečná mobilní aplikace ve skutečnosti vypadá mnohem lépe.

Obsahuje všechny funkce, které se nacházejí ve verzi burzy pro stolní počítače, oznámení push a zdroj obsahující nejnovější aktualizace a příspěvky na blogu od AAX..

Exchange Academy

The Akademie AAX nabízí poklad užitečných zdrojů pro všechny nadšence kryptoměn. To nezahrnuje pouze průvodce výměnou AAX, ale vysvětlovače kryptoměny, obchodní výukové programy a obecné vysvětlovače pro ty, kteří se stále učí.

AAX Exchange Academy

Směnárna kryptoměn AAX je také velmi aktivní Na youtube kde zveřejňují podrobné a snadno sledovatelné příručky o tom, jak používat různé produkty na jejich platformě. Nabízejí také tržní postřehy a technické analýzy pro některé z nejpopulárnějších kryptoměn.

Podpora zákazníků na burze AAX

Směnárna kryptoměn AAX nabízí zákaznickou podporu 24/7 prostřednictvím vestavěného chatu a Telegramové kanály. Zatímco jejich integrovaný chat není příliš citlivý, jejich agenti zákaznické podpory téměř okamžitě odpovídají na požadavky ve většině jejich lokalizovaných telegramových kanálů.

Nápověda k výměně AAX

Centrum nápovědy AAX.

AAX má také propracovaný a uživatelsky přívětivý Centrum nápovědy kde lze snadno najít odpovědi na nejběžnější otázky týkající se výměny.

Token AAB

AAB je token ERC-20, který poskytuje speciální výhody uživatelům burzy kryptoměn AAX, včetně slev na poplatcích, volitelných obchodních signálů a dokonce přístupu k obchodním robotům. AAB má pevnou dodávku 50 milionů, která bude vydána po dobu 5 let.

Vypálení tokenu AAB

Vypálit podrobnosti o tokenu AAB.

23. října, AAX dokončil nákup a spalování 25 milionů AAB (50% z celkové nabídky) s využitím obchodních poplatků ze svého futures trhu podle Tokenomika AAB.

AACO kryptoměna ICO

AAX držel 3 zády k sobě kola IEO pro svůj token AAB v polovině dubna 2020. Toto IEO bylo přístupné všem uživatelům platformy s úrovní KYC 1 nebo vyšší. V prvních dvou kolech bylo prodáno celkem 1 milion žetonů AAB za cenu 0,50 $ USD za žeton. Ve třetím kole IEO bylo prodáno celkem 9 milionů žetonů AAB za cenu 1 $ USD za žeton. To vygenerovalo celkem 9,5 milionu USD.

Distribuce tokenů AAB

Z celkové zásoby 50 milionů tokenů AAB bylo 10 milionů přiděleno na tři kola IEO. 5 milionů žetonů AAB bylo vyčleněno jako rezervy na riziko, aby kompenzovaly uživatele v případě výměnného hacku nebo závady. 5 milionů AAB tokenů bylo přiděleno na financování aktivit rozvoje podnikání. 10 milionů tokenů AAB se používá k zajištění likvidity trhových párů AAB na burze AAX.

5 milionů AAB tokenů bylo přiděleno na financování ambasadorů značek a přidružených společností burzy AAX. 10 milionů žetonů AAB připadlo zakladatelům burzy AAX a vývojovému týmu. Konečných 5 milionů tokenů AAB bylo přiděleno na financování marketingových aktivit pro burzu AAX.

Tokenové velryby AAB

Peněženky s největším počtem žetonů AAB.

Stojí za zmínku, že 86% ze zbývajících 25 milionů tokenů AAB se zdá být v držení burzy AAX podle Etherescan. Všechny žetony kromě 10 milionů prodaných během kol IEO podléhají a 5letý plán odemknutí.

Analýza cen kryptoměny AAB

Token AAB má od dubna IEO viditelný sestupný trend. Začalo se obchodovat za cenu něco málo přes dolar a poté vzrostlo na maximum kolem 1,60 $ USD.

Cena tokenu AAB

Historie cen za token AAB. Obrázek přes CoinMarketCap

Od té doby cena klesla na téměř 0,14 USD, což je hluboko pod cenou IEO 1 USD. Může to být způsobeno absencí nákupního tlaku poté, co burza AAX dokončila nákup a spálením 50% na celkovou zásobu tokenu koncem října.

Kde získat kryptoměnu AAB

Jediné místo, kde můžete získat token kryptoměny AAB, je na burze AAX a jediný trhový pár je s USDT. To znamená, že vzhledem k malému tržnímu limitu tokenu AAB je objem obchodování slušný. Ať děláte cokoli, nechodte na Fatbtc, protože je známo, že jde o výměnu se stinnými praktikami a falešným objemem.

Kryptoměnové peněženky AAB

Vzhledem k tomu, že AAB je token ERC-20, lze jej uložit téměř na jakoukoli peněženku kryptoměny, která podporuje aktiva založená na ethereu. Hardwarové peněženky pro token AAB zahrnují zařízení Trezor a Ledger. Softwarové peněženky pro token AAB zahrnují Atomic Wallet a Exodus Wallet – obě jsou k dispozici pro stolní počítače a mobilní zařízení.

Peněženka AAX Exchange

Karta Přehled směnných aktiv AAX.

I když se obecně nedoporučuje udržovat vaši kryptoměnu na burze, pokud jde o výměnu tokenů, jako je AAB, token je v zásadě vázán na burzu AAX. Pokud by se AAX zítra vypnulo, token by se stal bezcenným. Může to být děsivá myšlenka, ale také to znamená, že nemá smysl udržovat AAB ve vaší osobní peněžence, zejména proto, že v současné době není nabízena na žádné jiné burze.

Plán AAX

V rámci svého IEO byla vydána burza AAX plán produktu pro rok 2020. Zdá se, že mnoho z těchto milníků bohužel nebylo splněno, například vytváření tokenizovaných komodit a zavedení půjček kryptoměn. Výměna však přesto udělala neuvěřitelné kroky, pokud jde o adopci, partnerství a několik funkcí, které se jí podařilo zavést minulý rok.

Plán výměny AAX

Plán produktu pro AAX.

Kromě partnerství se společnostmi Solidus Labs za účelem monitorování jakékoli možné manipulace trhu na platformě společnost AAX také uzavřela partnerství Kvadrant a Itez. První z nich navrhuje roboty pro obchodování s kryptoměnami a druhý je fiat platební brána, která vám umožní koupit až 300 $ USD kryptoměny pomocí debetní / kreditní karty bez KYC.

Blog výměny AAX

Blog burzy AAX.

Pokud jde o přijetí uživateli, v srpnu společnost AAX oznámila, že ano zdvojnásobil svoji uživatelskou základnu ze 100 000 na více než 200 000 za méně než rok od uvedení na trh. Rovněž zavedla své lukrativní služby pro ukládání kryptoměn. AAX zůstal neuvěřitelně aktivní na svém blogu kde poskytuje hloubkovou analýzu trhu různých kryptoměn spolu s užitečnými články a návody.

Proč AAX získává A.

Směnárna kryptoměn AAX nabízí pozoruhodně jednoduché a efektivní obchodování s kryptoměnami ve srovnání s mnoha konkurenty. Vytvoření účtu bylo, upřímně řečeno, neuvěřitelně snadné. Netrvalo to déle než 20 sekund a absence jakýchkoli přísných požadavků KYC znamenala, že obchodování bylo okamžitě k dispozici.

Mobilní aplikace je také velmi působivá. Většina aplikací pro výměnu kryptoměn má tendenci být neuvěřitelně zaostalá a neefektivní, ale mobilní aplikace AAX je nějak schopná nabídnout vše, co dělá desktopová verze, aniž by došlo k významným problémům.

Výměnný token AAX

Token AAB společnosti AAX je také vynikajícím doplňkem navzdory nevýraznému cenovému výkonu. Má tokenomiku na rozdíl od jakéhokoli jiného směnného tokenu a jeho cena je pravděpodobně udržována pouze relativním nedostatkem využití směny, což nás přivádí k tomu, proč AAX dostane A a ne A+.

Objem výměny AAX

Počáteční projekce objemu obchodování na burze AAX.

Zatímco burza AAX dosáhla neuvěřitelného pokroku ve své krátké životnosti, objem obchodování zůstává nízký – mnohem nižší, než jak se zjevně předpokládalo podle jejich dokumentace. V této době (4. čtvrtletí 2020) doufali, že budou mít denní objem obchodování přes 500 milionů USD ale z toho jen 1/10.

Obchodování s kryptoměnou

Špatné praktiky, jako je obchodování s praním, jsou mezi burzami kryptoměn velmi časté.

To je pravděpodobně způsobeno relativním nedostatkem funkcí, které má burza ve srovnání s nejlepšími burzami, jako je Binance. Funkce, které AAX má, jsou však rozhodně mnohem robustnější a partnerství AAX se Solidus Labs téměř zaručuje, že objem obchodování na burze je pravý. To prostě nelze říci pro většinu ostatních kryptoměnové burzy.

Funkce výměny AAX

Pokud je AAX schopen pokračovat v zavádění nových funkcí, které uživatelům nabízejí skutečně atraktivní vyhlídky (jako jsou lukrativnější spořicí účty a sázky), mohlo by to snadno přiblížit dosažení cíle, jímž je být na špičce burzy v krypto prostoru. AAX rozhodně má potenciál si tento titul nárokovat a jeho nedávná pozornost věnovaná prostoru DeFi také staví do dokonalé pozice právě k tomu.

Stačí jedna zabijácká aplikace …

Varování :️: Obchodování s futures produkty s pákovým efektem je neuvěřitelně riskantní. Ujistěte se, že procvičujete adekvátní řízení rizik

Doporučený obrázek přes AAX

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me