Populární (PPT) recenze: Financování faktur na blockchainu

Populous je zajímavý projekt, který přijímá málo známý sektor světa malých podniků. Platforma Populous je peer-to-peer (P2P) blockchainový projekt, jehož cílem je usnadnit a zefektivnit účast malých a středních podniků na financování faktur.

Součástí problému, který řeší projekt Populous, jsou potíže s peněžními toky, se kterými se potýkají některé malé a střední podniky. Podle výzkumu provedeného v roce 2017 Schémata plateb Bacs, opožděné platby na faktuře ve Velké Británii stály malým a středním podnikům poplatky a nevyužité příležitosti více než 2 miliardy GBP ročně.

Financování faktur umožňuje podnikům prodat své neuhrazené faktury se slevou a nyní získat potřebnou hotovost. Kupující na faktuře se stává vlastníkem pohledávky a dostane peníze zpět plus prémie, když zákazník zaplatí fakturu.

Až dosud byl proces financování faktur většinou lokální, ale jeho vložením do blockchainu lze financování faktur rozšířit globálně a vytvořit tak mnohem efektivnější a vylepšený systém.

Jak funguje Populous??

Zalidněný vytvořil aukční systém P2P, který spojuje kupující a prodávající za účelem výměny faktur pomocí inteligentních smluv. Ti, kteří chtějí prodat faktury, musí nejprve zaregistrovat svou společnost. Po registraci zůstane účet pozastaven, dokud jej nebude moci zkontrolovat a schválit Populární administrátor.

Populární přehled

Přehled populární funkce. Soure: Zalidněné Podnikatelský plán

Jakmile bude váš účet schválen, můžete odeslat svou první fakturu a minimální částku prodeje. Tento krok také vyžaduje souhlas správce.

XBRL (eXstensible Business Reporting Language)

Populous vytvořil metodu pro analýzu úvěrového rizika faktur pomocí Altmanova Z-skóre na XBRL data v reálném čase. Tato data XBRL jsou veřejně dostupná a zahrnují informace o podnikání, jako jsou věřitelé splatní v příštím roce, hotovost a hodnota aktuálních dluhů.

Altmanův vzorec se skóre Z

Vzorec Altmanova Z-skóre je nástroj finančního modelování používaný k vyhodnocení tří rizikových faktorů:

  1. Pravděpodobnost bankrotu v příštích 2 letech
  2. Pravděpodobnost nesplnění závazků
  3. Kontrolní opatření pro finanční tísně

Altman ZScore

Altman ZScore

S tímto Z-skóre a daty XBRL vytvořil tým Populous systém hodnocení úvěrů, který funguje na blockchainu a nevyžaduje tradiční zapojení ratingových agentur třetích stran. To šetří čas i peníze.

Populous používá tato opatření k hodnocení společností, které požádaly o přijetí do platformy pro financování faktur, a může pomoci odfiltrovat ty podniky, které pro tuto platformu nebudou vhodné, nebo které by pro kupující na platformě mohly představovat nepřiměřené riziko. Všechna rozhodnutí jsou objektivně určena Altmanovým úvěrovým skóre vzorce, které je generováno, a to vede správce k přijetí odmítnutých aplikací.

Aukce zalidněné faktury

Jakmile je faktura schválena, aukce pro ni začíná okamžitě a trvá 24 hodin. Aukce mohou skončit třemi způsoby:

  1. Aukce je úspěšně dokončena a do 24hodinového okna je provedena nabídka odpovídající cíli prodeje,
  2. Uplyne celých 24 hodin a neexistují žádné nabídky, které splňují prodejní cíl. Pokud k tomu dojde, může se prodejce rozhodnout aukci znovu spustit, aukci zrušit nebo jednoduše přijmout nejlepší nabídku, která byla podána.
  3. Prodejce aukci předčasně ukončí. Je-li aukce ukončena prodejcem před uplynutím 24 hodin, může se rozhodnout ji zcela zrušit nebo přijmout nejlepší nabídku, která byla do té doby provedena.

Úspěšná aukce končí tím, že prodávající faktury obdrží prostředky ve formě Pokeny, jedna ze dvou digitálních měn v rámci platformy Populous. Poken lze poté vyměnit za fiat měny nebo za jiné kryptoměny.

Kupujícím, kteří zadali ztracené nabídky, budou jejich prostředky vráceny v plné výši. Totéž platí pro zrušené aukce, kdy se kupujícím po zrušení aukce vrátí jejich finanční prostředky.

Kupující faktur

Nejprve prodejci potřebují před použitím platformy Populous schválení. Kupující také potřebují získat souhlas administrátora, aby mohli začít dělat nabídky na fakturách. Toto schválení je založeno na informacích Know-Your-Customer, které musíte předložit, pokud provádíte nákupy s fiat měnou.

Aby se tomu do určité míry zabránilo, mohou kupující pro své nákupy používat kryptoměny. Při používání kryptoměny neexistují žádné požadavky KYC a kupující mohou zůstat v anonymitě.

Poken Currency vs PPT

Někteří lidé jsou zmatení nad kryptoměnami spojenými s Populous, protože na rozdíl od většiny blockchainových platforem používá Populous dva různé tokeny. Jedna je interní měnou a druhá se používá především jako investiční nástroj.

Pokenová měna

Poken je a token ERC-20 a je interní měnou používanou na platformě Populous. Každý poken je navázán na jednu jednotku fiatové měny (např. Ve Velké Británii 1 GBP Poken = 1 GBP).

Použitý Poken bude záviset na místní měně, ale zpočátku budou všechny zakoupené Pokeny převedeny na GBP Pokens na základě převládajícího směnného kurzu z Londýnské burzy cenných papírů. Pokeny si můžete zakoupit také pomocí bitcoinů. Pokud si přejete uložit Poken, mohou být uloženy v jakékoli peněžence ERC-20.

PPT (Populous Platform Token)

Populární distribuoval 36 milionů PPT tokenů v ICO v červnu 2017, což zvýšilo 10 milionů $. V oběhu bude vytvořeno pouze 53 milionů PPT. PPT lze držet a lze jej také použít k vytvoření likvidity na platformě investováním do faktur.

Pokud se rozhodnete investovat do faktur pomocí PPT, tokeny se použijí jako kolaterál a výměnou získáte Pokeny, které se použijí k nákupu faktury. Jakmile věřitel zaplatí fakturu, obdržíte svůj zisk v Pokenech a vrácení vašeho PPT kolaterálu.

Zalidněný tým

The Zalidněný projekt je veden Stephenem Williamsem, který dříve založil společnost Olympus Research, která se zaměřuje na data a analytiku pro podniky. Sídlo společnosti Populous je v Londýně.

Populární přehled

Zalidnění členové týmu. Soure: zalidněný. Svět

Populous je jedinečný v prostoru blockchainu a nemá žádné blockchainové konkurenty. Projekt bude bojovat v přesvědčení zákazníků, aby přešli od tradičních platforem pro financování faktur, jako je MarketInvoice.

Prodejci faktur mají velmi jasnou pobídku k přechodu na Populous – je to levnější. Interní úvěrový rating by měl kupujícím pomoci přejít na Populous. Systém celkově představuje obrovské zlepšení oproti stávajícímu stávajícímu systému financování faktur a jakmile kupující a prodejci získají důvěru v platformu, měl by být schopen rychle růst.

PPT obchodování

PPT ICO bylo dokončeno 24. června 2017 a získalo 10 milionů $, protože tým prodal 36 milionů PPT tokenů za 0,0011 ETH za 1 PPT. Cena poté zůstala na hranici mezi 2 a 4 dolary až do pozdní rally roku 2017 na celkových trzích s kryptoměnou, která v lednu 2018 přivedla PPT na historické maximum 68,91 USD.

Od té doby ustoupila spolu s celkovými trhy s kryptoměnami a v současné době se k 12. červnu 2018 obchoduje těsně nad 8 USD – téměř 1 rok od ICO.

Populous beta se očekává ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018, což by mělo PPT zvýšit cenu. K dispozici byl také token PXT, který byl vyslán držitelům PPT ke dni 4. listopadu 2017.

Token PXT je určen k nákupu pokročilých služeb na nové platformě Populous Data Platform, která má být rovněž vydána ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018. Poskytne podnikům kreditní zprávy a pokročilou kreditní analýzu společností.

Kde koupit & Uchovávejte PPT

Populous Platform Token (PPT)

Obrázek přes Fotolia

PPT lze zakoupit pomocí bitcoinů a etheru na Binance nebo pomocí bitcoinů, etherea nebo USD Tether od OKEx. Je také k dispozici na některých menších burzách, ale více než 90% objemu obchodování je na těchto dvou burzách. V současné době není možné koupit PPT pomocí fiat měn.

Vzhledem k tomu, že PPT je token ERC-20, je možné jej (a Pokeny nebo PXT) ukládat do jakékoli peněženky kompatibilní s ERC-20. MyEtherWallet a MetaMask jsou dvě populární webové peněženky, nebo pro ty, kteří se více zajímají o zabezpečení, lze použít hardwarovou peněženku, jako je Ledger Nano S nebo Trezor.

Očekáváme také, že Populous vydá svou vlastní peněženku, pravděpodobně spolu s vydáním beta platformy.

Závěr

Populous je poměrně mladý projekt, který řeší poměrně nudný finanční cíl.

To znamená, že je to také lukrativní prostor, který ve světě blockchainu nemá konkurenci. I když má tým ve srovnání s jinými projekty malou zkušenost s blockchainem, má solidní obchodní plán a již začal formovat strategická partnerství, která pomohou růst platformě. Verze beta bude pro tento projekt obrovská, protože dá potenciálním investorům a uživatelům šanci konečně otestovat platformu a zjistit, jak funguje.

Je zajímavé si všimnout, že i když se tento projekt jeví jako velmi úzce zaměřený, token PPT má mnohem větší tržní kapitalizaci (přes 300 milionů USD k 12. červnu 2018) než jiné projekty, které mají mnohem širší zaměření a větší potenciální publikum. Zdá se, že začlenění platformy Populous Data Platform projektu jen dodá větší sílu a mělo by pomoci zvýšit tržní dosah společnosti Populous.

Jedna věc, která se mi na projektu nelíbí, je, jak tichý byl tým. Řekli, že nechtějí zveřejňovat žádné informace příliš brzy, ale ve skutečnosti jich bylo velmi málo, takže je obtížné vědět, jaký pokrok by tým mohl udělat. Mohu jen doufat, že se toto ticho po vydání beta produktu změní.

Doporučený obrázek přes Populous a Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me