PIVX Staking: Průvodce pro začátečníky k výdělku PIVX

Pokud máte zájem o pasivní příjem, toto je místo pro vás.

V něm se budu zabývat tím, jak vytvořit proud pasivního příjmu vsazením PIVX, známé populární mince zaměřené na soukromí. Podíváme se také na některé z nejdůležitějších faktorů, které musíte vzít v úvahu při sázení.

Než vám ukážeme, jak vsadit PIVX, rychle se podíváme na obecný přehled PIVX a také na to, co je to Proof-of-Stake (PoS). Pokud vám jsou tyto znalosti známy, můžete přejít přímo na průvodce sázením a začít vydělávat svůj PIVX!

Co je PIVX

PIVX je zkratka, která znamená Private Instant Verified Transaction. Blockchain PIVX a kryptoměna byly vytvořeny vidličkou z blockchainu DASH, ale s klíčovým rozdílem. Kde DASH používá Proof-of-Work jako svůj konsensuální mechanismus, PIVX používá Proof-of-Stake jako konsensuální mechanismus.

Přehled PIVX Vkládání

Obrázek přes Fotolia

Pro ty, kteří chtějí pasivně profitovat z kryptoměn, je to obrovský rozdíl. Nové PIVX coiny nejsou těženy, a to znamená, že není potřeba drahý těžební hardware ani si hrát s těžařským softwarem a těžebními fondy. Místo toho jsou držitelé mincí PIVX odměněni, když si tyto mince ponechají v oficiální základní peněžence PIVX a udržují peněženku otevřenou a běžící s připojením k internetu.

Proof-of-Stake je mnohem šetrnější k životnímu prostředí než Proof-of-Work, protože nepoužívá žádnou další energii.

Nějaká historie PIVX

PIVX byl spuštěn 1. února 2016 s názvem Darknet (DNET), ale později byl rebrandován na PIVX na základě zpětné vazby komunity. Rebranding měl přesněji odrážet ideologie a záměry komunity PIVX a jejich ideály.

PIVX se zaměřuje na dosažení téměř okamžitých soukromých transakcí a na práci s řízením, které udržuje síť a přináší výhody všem uživatelům PIVX.


PIVX se navíc zaměřuje na soukromí. Aby se zlepšilo stávající soukromí, PIVX v listopadu 2017 migrovala na Zerocoin protokol zvyšující soukromí. Díky tomu se PIVX stala první mincí Proof-of-Stake, která se přesunula k Zerocoin protokolu.

Přechod na Zerocoin umožnil uživatelům PIVX odesílat a přijímat zcela anonymní finanční transakce.

PIVX má také ambiciózní plán a budoucí změny zahrnují decentralizovanou burzu, peněženku iOS, hlasování v peněžence, velikosti elastických bloků, integraci I2P Network a mnoho dalšího.

Co je Proof-of-Stake?

Nyní, když víte o PIVX, pojďme se podívat hlouběji na Proof-of-Stake jako konsensuální protokol.

Proof-of-Stake je jedním z mnoha různých konsensuálních mechanismů, které se používají k zabezpečení blockchainové sítě. Proof-of-Stake se stal preferovanou metodou, protože je šetrný k životnímu prostředí. To je v přímém kontrastu s nejpopulárnějším mechanismem konsensu, kterým je Proof-of-Work. Díky Proof-of-Work, který používají bitcoiny a mnoho dalších blockchainů, přispívají uživatelé výpočetní silou svých počítačů k řešení kryptografických problémů a hledání bloků.

Důkaz sázky vs. Důkaz práce na PIVX

Proof-of-Work ve srovnání s Proof-of-Stake. Zdroj: Blockgeeks

To zajišťuje síť a udržuje ji v provozu a jako odměna jsou těm, kdo provádějí zpracování a ověřování, známým jako horníci, udělena odměna za každý objevený blok. Jak se objevování bloků stalo obtížnějším, dramaticky se zvýšilo množství energie potřebné k napájení tohoto procesu. To vedlo k hledání lepšího mechanismu konsensu a někteří se rozhodli jako pro toto řešení Proof-of-Stake.

Kryptoměny typu Proof-of-Stake nevyžadují enormní množství výpočetní síly nebo elektřiny. Místo toho je blockchainová síť zabezpečena těmi, kteří již kryptoměnu drží. To se děje procesem zvaným vytyčování. Za vsazení mincí a zabezpečení sítě jsou tito uživatelé odměněni novými mincemi při jejich ražbě. Ti, kteří mají největší sázky, dostávají největší odměny, což jim také dává největší motivaci k udržení hladce fungujícího blockchainu.

Proč je důkaz o sázce dobrý

Zjevnou odpovědí je, že Proof-of-Stake je pro uživatele dobrý, protože dostávají zaplaceno jednoduše za držení kryptoměny. Je to jako přijímat platby úroků nebo dividend za držení digitálních aktiv. Proof-of-Stake je také dobrý pro naše životní prostředí, protože k jeho fungování nevyžaduje nadměrné využívání zdrojů (elektřiny).

A konečně, Proof-of-Stake je dobrý pro blockchainovou síť, protože pomáhá při decentralizaci. Protože do těžby není velká peněžní investice, bude mnohem více uživatelů provozovat uzly, což zajistí lepší decentralizaci sítě. Uživatelé také méně pravděpodobně jednoduše přejdou na jinou minci pro těžbu, pokud se současná mince stane méně výnosnou, protože mají motivaci pokračovat v sázení.

Pasivní příjem PIVX sázení

Protože PIVX používá mechanismus Proof-of-Stake, může každý, kdo drží mince PIVX v oficiální peněžence PIVX pro stolní počítače, vkládat své mince a získávat nové mince zcela pasivně. Pokud byste chtěli vědět, kolik pasivního příjmu můžete vydělat, jednoduše se podívejte na úředníka Kalkulačka odměn PIVX.

První věcí, kterou budete muset vsadit na PIVX, je stáhnout si oficiální peněženku PIVX pro stolní počítače tady. Stáhněte si příslušnou verzi pro váš operační systém a poté ji nainstalujte. Pokud se chystáte vsadit, nevybírejte peněženku Light Desktop.

Které klienty PIVX si stáhnout

Stáhněte si klienty PIVX

Instalace bude jednoduše vyžadovat, abyste souhlasili s instalačním adresářem a několikrát klikli na „Další“. Trvá to méně než minutu.

Dále se zobrazí obrazovka s dotazem, kam uložit datový adresář. Zde se ukládají data blockchainu. Vyžaduje minimálně 1 GB volného místa. Výchozí adresář je v pořádku a můžete kliknout na „OK“. Pokud dostanete vyskakovací zprávu od programu Windows Defender nebo jiného antivirového programu, kliknutím povolte přístup.

Peněženka PIVX pro stolní počítače se spustí a začne stahovat blockchain. Toto stahování bude pravděpodobně trvat minimálně několik hodin, takže jej nechejte běžet, dokud nebude dokončeno.

Desktopový klient PIVX

Základní stolní peněženka pro PIVX

Zatímco čekáte na stažení blockchainu, můžete si koupit nějaké PIVX od Binance, Bittrex nebo Trade by Trade. Jakmile je peněženka synchronizována, můžete je přenést do nové peněženky PIVX.

Dále budete chtít peněženku zašifrovat, abyste ji udrželi v bezpečí. Uděláte to tak, že přejdete na „Nastavení“ a kliknete na „Šifrovat peněženku…“. Tím se vygeneruje heslo, které používáte k odemčení peněženky. Heslo nezapomeňte bezpečně uložit.

Nyní můžete peněženku odemknout pomocí hesla, které jste právě vytvořili. Přitom zaškrtněte políčko „Pro anonymizaci a vytyčení“. Peněženka se otevře a v pravém dolním rohu displeje peněženky byste měli vidět malou zelenou šipku, což znamená, že se vaše peněženka úspěšně sází.

Chcete-li získat plnou sázkovou odměnu, musíte mít peněženku otevřenou a připojenou k internetu 24/7. Pokud je peněženka otevřená pouze 30% dne, získáte pouze 30% odměny.

Podle Kalkulačka odměn PIVX, pokud držíte 1 000 PIVX (v hodnotě 30. srpna 2018 přibližně 1 240 $), přibližně každých 30 dní dostanete přibližně 3,79 PIVX (v hodnotě ~ 4,7 $).

Mastermody PIVX

Další opravdu dobrou příležitostí k získání většího výnosu je provozování takzvaného „masternode“ v síti PIVX. Masternody jsou v zásadě autorizační uzly v síti, které budou poskytovat služby, které nejsou dokončeny ostatními uzly v síti.

V síti PIVX pomáhají tyto masternody s anonymními a okamžitými transakcemi a účastní se důležitých rozhodnutí o správě. Abyste se stali masternodem v síti PIVX, musíte vsadit 10 000 PIVX. To bude předloženo jako zástava, aby byl masternode „poctivý“.

Při současných cenách to znamená, že k provozu masternode potřebujete alespoň 12 400 $. I když to může být nad rámec rozpočtu těch, kteří právě začínají, značně to zvýší vaše odměny za sázení. Například pokud vsadíte minimálně 10 000 PIVX, nejen že získáte 37,88 PIVX za vsazení, ale také vydělají 53,92 PIVX za odměnu masternodů.

Proto, pokud již sázíte více než 7 500 PIVX, pak má větší ekonomický smysl přidat dalších 2 500 PIVX a provozovat masternode a získat tu odměnu navíc. Pokud jste chtěli ovládat masternode, můžete postupovat podle průvodce nastavením tady.

Závěr

Zatímco PIVX je zajímavý jako mince na ochranu soukromí a pro své zaměření na téměř okamžité transakce, mnoho držitelů PIVX se nejvíce zajímá o jeho sázkovou funkci. A to je pochopitelné, protože to v zásadě představuje dividendu za pouhé držení mince v otevřené peněžence.

Nedostatek silného dopadu na životní prostředí z konsensuální metody Proof-of-Stake pravděpodobně způsobí, že si tento konsenzuální protokol vybere více mincí. To investorům poskytne ještě více příležitostí, ale jako jeden z prvních a nejpopulárnějších má PIVX v tuto chvíli rozhodující výhodu.

Pokud by mince mohla získat trakci jako platební systém, což dává smysl kvůli jejím vlastnostem ochrany soukromí a rychlým transakcím, cena by se mohla silně vzchopit. A to znamená, že kdokoli, kdo vstoupí nyní, bude v budoucnu vydělávat výrazně větší dividendy.

Doporučený obrázek přes Fotolia a PIVX

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map