Připravte se na pevnou vidličku Ethereum Byzantium

Hardfork v síti Ethereum zvaný Byzantium je nyní oficiálně nastaven. Vyskytne se v bloku číslo 4,37 m, což bude pravděpodobně v pondělí 16. října mezi 12:00 a 13:00 UTC. Toto je na pozadí úspěšného hardforku v testovací síti Ropsten 19. září.

Byzantium je jedním z prvních upgradů, které tvoří součást série, která se nazývá upgrade Metropolis. Byzantium je implementace 9 Protokolu o zdokonalení etherea (EIP), který byl poprvé uveden v cestovní mapě Metropolis.

Hardforks jsou aktualizace blockchainu, které jsou sice nezbytné, přestože jsou kontroverzní. Jednalo by se o pátou hardfork Ethereum se smíšenými výsledky v předchozích čtyřech před ním. Pouze jeden z těchto hardforků vyústil ve vytvoření nové kryptoměny, která byla klasikou Ethereum.

Tyto změny mají zlepšit rychlost sítě, zvýšit její bezpečnost a zavést nové iniciativy v oblasti ochrany osobních údajů, jako jsou zk-snarks. Je třeba ještě udělat hodně práce kolem tvrdé vidlice, aby bylo zajištěno, že to půjde bez problémů.

Aktualizace softwaru

Jelikož je upgrade Byzantium hardfork, bude vyžadováno, aby všechny síťové uzly upgradovaly svůj software. Je tedy povinností mnoha startupů, které poskytují klientům blockchainu Ethereum, aby aktualizovali svůj software, aby se ujistili, že skutečně obsahuje byzantský kód.

Pro zcela konzistentní upgrade napříč sítí budou muset všichni klienti Etherea aktualizovat svůj software před blokem 4,37 m. Důvodem je skutečnost, že EIP jsou kódovány v klientech a budou odpovídat číslu bloku. Pokud některý z uzlů neaktualizuje, zůstane po sobě a řetězec by se měl rozdělit.

Je důležité zdůraznit, že tato aktualizace bude použitelná pouze pro ty lidi, kteří v síti provozují plné síťové uzly. Pokud používáte něco jako online peněženku, jako je Jaxx nebo MyEtherwaller, upgrade se na vás nevztahuje. Tyto služby třetích stran budou muset zajistit, aby byl jejich software vidličkou plně aktualizován.

V současné době dva největší vývojáři klientů Etherea vydali aktualizace svého softwaru. Geth minulý týden aktualizoval svůj software a Parity včera vydala aktualizaci. Parita však musela stáhnout aktualizaci a opravit chybu, která byla objevena při fuzz testu.

Dopad na horníky

Jak mnozí možná vědí, jedním z nejdůležitějších upgradů, který byl naplánován pro upgrade Metropolis, je přechod od těžby Proof-of-Work (POW) k Proof-of-Stake (POS). Pro Ethereum je tato část součástí jejich zaměření na protokol Casper POS Ghost.

To však není součástí EIP, které jsou součástí upgradu Byzance. Na horníky bude mít vliv ještě něco jiného – snížení obtížnosti těžby. Nižší obtížnost bude znamenat rychlejší časy transakcí a tím i vyšší rychlosti. Transakce budou také levnější, protože blokové odměny pro horníky budou sníženy o přibližně 2 ETH.

Ačkoli to většina účastníků uvítala, objevilo se několik rebelů, kteří vyhrožovali těžbou řetězce před vidličkou.

A co výměny


Pokud je hardfork odveden bez velkých závěsů, není nutná žádná akce z výměn.

Pokud však existuje pevná vidlice a výsledkem je, že někteří zůstanou v původním řetězci a jiní se přestěhují do Byzance, budete mít dvě konkurenční mince. Přesně to se stalo, když se Ethereum rozdělilo od původního řetězce na Ethereum classic.

Existuje několik nesouhlasných hlasů, které se mohou rozhodnout nepokračovat se všemi změnami protokolu v Byzanci. Například existuje podmnožina uživatelů, kteří by chtěli rozdvojit a implementovat upgrade Byzantium, ale ponechat blokovou odměnu tak, jak je.

Pokud je tato skupina schopna uspět ve výrobě měny, která je schopna účinně zpochybnit ethereum po vidličce, pak by burzy mohly být nuceny zahrnout na burzy minci. V současné době však nic nenasvědčuje tomu, že je to pravděpodobné.

Ještě přijít

Jak již bylo zmíněno, upgrade na Byzanci je pouze jedním z mnoha upgradů, které jsou součástí plánu Ethereum Metropolis. Pokud tento hardfork zhasne bez problémů, je skutečně pravděpodobné, že mnoho uživatelů se bude těšit na další zabití aktualizací.

Navíc, jak jsme viděli při sporné debatě o bitcoinových hardforcích, relativní snadnost, s jakou komunita Ethereum dokázala souhlasit s upgradem na Byzanci, je dalším hlasováním o důvěře v kryptoměnu.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me