Případová studie strojového učení pro správu kryptoportfolia: 3. týden

>

Páni! Mysleli jsme si, že první týden studia byl šílený, ale věci se staly zajímavějšími. Strategie Nomics ML měla několik legendárních cenových předpovědí, zatímco bitcoin se snažil udržet svoji hodnotu po celý týden.

Nečekejme další chvíli. Zde jsou výsledky z minulého týdne a to, co bychom měli očekávat pro příští týden!

Připomenutí: Metodika této studie byla poprvé popsána v našem předchozím článku.

Sledujte postup této studie na Shrimpy.

Výsledky 2. týdne

Studie zatím trvala jen dva týdny, ale každý týden byla dosud šokující! Zatímco první týden vykazoval silnou preferenci bitcoinů, minulý týden byl pravdou úplný opak.

Bitcoiny č. 1

Bitcoin zaznamenal minulý týden několik těžkých ztrát. To byla náhlá změna oproti předchozímu týdnu, kdy bitcoiny dominovaly na trzích.

Po druhém týdnu naší studie má bitcoin nyní nejnižší výkon ze všech strategií, které testujeme.

Konečná hodnota portfolia bitcoinů: 1 038,34 USD

# 2 Top 10 Index


Vzhledem k velkým ztrátám bitcoinů se očekávalo, že portfolio založené na tržně váženém indexu také zaznamená velké ztráty, protože bitcoin držel přibližně 77% hodnoty v portfoliu.

Vzhledem k tomu, že portfolio pokračuje v rovnováze, budeme schopni lépe porozumět tomu, jak se bude portfolio odchýlit od jednoduchého bitcoinového HODL portfolia.

Konečná hodnota portfolia 10 nejlepších indexů: 1 041,93 $

Gecko s mincí č. 3

Portfolio Coin Gecko zaznamenalo v průběhu tohoto druhého týdne trvalou ztrátu hodnoty. Naštěstí díky různorodosti aktiv tato strategie tlumila ztráty, které zaznamenaly portfolia s vyšším podílem bitcoinů.

Zajímavé je, že každé aktivum v portfoliu Coin Gecko mělo za posledních 7 dní negativní výnos.

Konečná hodnota portfolia Coin Gecko: 1040,87 $

# 4 Nomics ML

Strategie Nomics Machine Learning sfoukla konkurenci z vody. Předpokládaný zisk z minulého týdne byl +21,19% napříč všemi vybranými aktivy. S konečným výkonem portfolia +26,08%, portfolio rozdrtilo projekce.

Mezi největší vítěze vybrané strategií Nomics ML patří:

 • Token théty (THETA): +83,18% Posledních 7 dní

 • OmiseGo (OMG): +75,42% Posledních 7 dní

Jednoduše řečeno, pro výběr aktiv Nomics ML to byl vynikající týden.

Konečná hodnota portfolia Nomics ML: 1 254,98 $

Závěry

Tento minulý týden dokázalo portfolio Nomics ML překonat i své vlastní odhady pomocí několika předpovědí spojky. Bylo vzrušující vidět obrat z minulého týdne, který do značné míry závisel na výkonu bitcoinu.

Poznámka: Účelem této studie je dlouhodobě vyhodnotit každou z těchto strategií. Již po dvou týdnech nemůžeme vyvodit žádné závěry ohledně dlouhodobého potenciálu těchto strategií. Ve výsledku bychom měli tyto výsledky brát s rezervou. Bylo to zajímavých prvních pár týdnů!

Změny strategie 3. týdne

Nyní, když jsme pokryli výsledky z minulého týdne, je čas rozebrat, jak změníme každé z těchto portfolií na příští týden.

Strategie Nomics ML

Strategie Nomics ML využívá 7denní předpovědi cen generované motorem Nomics ML. Tyto cenové předpovědi se pak používají k určení, která aktiva by měla být do tohoto portfolia pro tento týden umístěna. Další informace týkající se metodiky naleznete v našem předchozím článku.

Přidělení portfolia

Následující aktiva byla pro druhý týden této studie přidělena přesně 10% hodnoty portfolia.

1. Token theta (THETA)

 • Předpokládaný 7denní zisk: +95,09%

2. OmiseGo (OMG)

 • Předpokládaný 7denní zisk: +72,85%

3. HyperCash (HC)

 • Předpokládaný 7denní zisk: +38,98%

4. Nano (NANO)

 • Předpokládaný 7denní zisk: +36,24%

5. Ren (REN)

 • Předpokládaný 7denní zisk: +24,77%

6. VeChain (VET)

 • Předpokládaný 7denní zisk: +21,61%

7. IKONA (ICX)

 • Předpokládaný 7denní zisk: +21,52%

8. Verge (XVG)

 • Předpokládaný 7denní zisk: +21,22%

9. Golem (GNT)

 • Předpokládaný 7denní zisk: +21,12%

10. IOST (IOST)

 • Předpokládaný 7denní zisk: +19,35%

Připomenutí: Do tohoto portfolia zahrnujeme pouze aktiva, která jsou k dispozici na Binance.

Průměrný odhad výkonu je 37,28% dalších 7 dní pro toto portfolio.

Coin Gecko Score Strategy

Strategie Coin Gecko Score využívá skóre „Gecko“, které vypočítává populární datový web „CoinGecko“. Tato skóre aktiv se používají k určení nejslibnějších dlouhodobých aktiv, která by měla být zahrnuta do portfolia. Další informace týkající se metodiky naleznete v našem předchozím článku.

Přidělení portfolia

Následující aktiva byla na první týden této studie přidělena přesně 10% hodnoty portfolia.

1. Bitcoin (BTC) – skóre: 88%

2. Ethereum (ETH) – skóre: 79%

3. XRP (XRP) – skóre: 71%

4. Bitcoinová hotovost (BCH) – skóre: 70%

5. TRON (TRX) – skóre: 69%

6. Stellar (XLM) – skóre: 68%

7. Litecoin (LTC) – skóre: 68%

8. NEO (NEO) – skóre: 67%

9. Monero (XMR) – skóre: 67%

10. EOS (EOS) – skóre: 67%

Poznámka: Od minulého týdne nedošlo k žádným změnám v portfoliu, přestože skóre Gecko se oproti minulému týdnu změnila. To znamená, že ponecháme alokaci na 10% pro každé z výše uvedených aktiv a jednoduše jednou vyvážíme portfolio.

Strategie indexu trhu s mincemi

Strategie indexu trhů s coiny na trhu využívá k určení, která aktiva by měla být zahrnuta do portfolia, limity trhu s aktivy, které vypočítává „CoinMarketCap“. Další informace týkající se metodiky naleznete v našem předchozím článku.

Přidělení portfolia

Alokace na portfoliovou strategii 10 nejlepších indexů budou ve druhém týdnu následující.

1. Bitcoin (BTC): 76,86% alokace

2. Ethereum (ETH): 10,73% alokace

3. XRP (XRP): 4,58% alokace

4. Bitcoinová hotovost (BCH): alokace 1,99%

5. Litecoin (LTC): alokace 1,31%

6. Binance Coin (BNB): 1,20% alokace

7. EOS (EOS): 1,11% alokace

8. Tezos (XTZ): 0,92% alokace

9. Cardano (ADA): 0,66% alokace

10. Chainlink (LINK): 0,64% alokace (* nové v indexu)

Poznámka: Chainlink byl jediným aktivem, které bylo tento týden přidáno do indexu. Stellar (XML) byl vyřazen z první desítky a nahrazen Chainlink. Rovněž upravíme alokace tak, aby odpovídala novým procentům, a provedeme jednu operaci rebalance.

Strategie blokování bitcoinů

Nejjednodušší ze strategií, které budeme zkoumat, je jednoduchý bitcoinový HODL. Strategie Bitcoin HODL nám umožní porovnat tyto další strategie s cenovou výkonností bitcoinu. Další informace týkající se metodiky naleznete v našem předchozím článku.

Přidělení portfolia

100% bitcoin

Poznámka: U portfolia bitcoinových HODL nedojde k žádným změnám ani rebalancování.

Následujte Spolu s Krevety

Tuto studii může každý sledovat sledováním změn portfolia a výkonu v aplikaci Shrimpy. Vytvořili jsme vůdce na burze Binance s názvem MLCaseStudy. Tento vůdce bude každý týden aktualizován, aby zahrnoval nejnovější alokace portfolia.

Sledujte MLCaseStudy na Shrimpy.

Zřeknutí se odpovědnosti

Obsah slouží pouze k informačním účelům, neměli byste vykládat žádné takové informace nebo jiné materiály jako právní, daňové, investiční, finanční nebo jiné rady. Nic obsažené na našem webu nepředstavuje výzvu, doporučení, potvrzení nebo nabídku společnosti Shrimpy nebo jakéhokoli jiného poskytovatele služeb k nákupu nebo prodeji jakýchkoli cenných papírů nebo jiných finančních nástrojů v této nebo v jakékoli jiné jurisdikci, kde by taková výzva nebo nabídka byla nezákonná podle zákony o cenných papírech této jurisdikce.

Veškerý obsah na tomto webu jsou informace obecné povahy a neřeší okolnosti žádného konkrétního jednotlivce ani subjektu. Nic na tomto webu nepředstavuje odborné a / nebo finanční poradenství ani žádné informace na tomto webu nepředstavují úplné nebo úplné vyjádření k projednávaným záležitostem nebo souvisejícímu právu. Pouze vy přebíráte výhradní odpovědnost za vyhodnocení výhod a rizik spojených s použitím jakýchkoli informací nebo jiného obsahu na webu, než učiníte jakékoli rozhodnutí založené na těchto informacích nebo jiném obsahu. Výměnou za používání webu souhlasíte s tím, že nenesete odpovědnost za společnost Shrimpy, její přidružené společnosti nebo poskytovatele služeb třetích stran za jakýkoli případný nárok na náhradu škody vyplývající z jakéhokoli rozhodnutí, které učiníte na základě informací nebo jiného obsahu, který vám bude poskytnut prostřednictvím webu..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me