Příchozí token telegramu? Uniklá bílá kniha navrhuje letošní významný vývoj

Telegram, šifrovaný chatovací protokol zaměřený na soukromí, který podporuje mobilní i desktopové klienty pro sdílení videa, textových chatů a souborů, se stal hlavním zdrojem pro mnoho projektů kryptoměny.

Stačí se podívat na libovolný počet projektů kryptoměny a uvidíte, že s velkou pravděpodobností používají Telegram ke komunikaci se svými zákazníky a investory.

Je zřejmé, že komunita kryptoměn přijala Telegram s chutí. Z tohoto důvodu společnost, která stojí za Telegramem, nabídne svůj vlastní blockchain a token s názvem TON. ICO a předprodej investorům by mohly přinést až 1 miliardu dolarů.

Co je Telegram?

Telegram Leaked White Paper ICO

obraz Zdroj

Telegram je šifrovaná komunikační platforma, kterou nelze zaměňovat s telekomunikační metodou 19. století, která změnila svět. Aplikaci Telegram lze spustit na Windows, Mac, iOS a Android.

Nastavení a používání je velmi snadné. Je také vysoce zabezpečený a vše na něm odeslané je automaticky šifrováno. Program také podporuje přenos souborů, hlasové hovory a videochat.

Počínaje většinou v posledních dvou letech přijalo velké množství projektů v oblasti kryptoměny Telegram jako svou komunikační metodu volby. Před tím byla Slack platformou volby.

Velké roje škodlivých robotů však zaútočily na skupiny Slack a šířily falešné informace způsobem, který způsobil, že se zdálo, že pocházejí z legitimního zdroje. Udělali to tak, že spustili „Slackbot“, aby poslal oficiálně vypadající upomínkovou zprávu, která zřejmě pocházela od správců.

Tyto útoky byly obvykle zaměřeny na nic netušící uživatele, aby se přihlásili nebo předali své soukromé klíče phishingovému webu. Například po zprávách o rozšířených airdrops tokenů ethereum by tito roboti tvrdili, že k získání výsadku budete muset dát svůj soukromý klíč k dobře vytvořenému phishingovému webu.

Tyto útoky povzbudily řadu skupin k tomu Uhni ze Slacku a místo toho na Telegram nebo jiné konkurenty, jako je Rocket Chat nebo Discord.

Telegram oznamuje novou kryptoměnu v uniklém dokumentu

Podle bílé knihy, kterou vydal thenextweb.com, cíl ICO telegramu bude neuvěřitelně ambiciózní a široký.

Plán nastiňuje podrobnosti platební sítě, která může podporovat miliony transakcí za sekundu, paradigma „nekonečného dělení“, hlavní řetězec a až 2 ^ 92 dílčích blockchainů.

Dále bude síť fungovat v hybridizovaném centralizovaném a decentralizovaném přístupu. Decentralizovaní účastníci mohou být odměněni prostřednictvím ekonomického modelu proof-of-stake.


Platforma TON, na které by kryptoměna Telegram fungovala, uvádí několik případů použití pro síť. To zahrnuje decentralizovaný program pro ukládání souborů (podobně jako Siacoin), službu VPN / proxy, která umožňuje anonymitu a obejití cenzury, službu DNS a platformu pro „služby třetích stran jakéhokoli druhu, které umožňují přátelská rozhraní podobná chytrým telefonům“ pro decentralizované aplikace a chytré smlouvy “.

V neposlední řadě je aplikace pro platby TON, která umožní síť mikro platebních kanálů, která může zajistit „okamžité off-chain převody hodnot mezi uživateli, roboty a dalšími službami“. Dokument white paper konkrétně říká, že se jedná o off-chain transakce ve stylu Lightning Network.

Všechny tyto funkce budou nakonec propojeny přímo (nebo nepřímo) do aplikace Telegram. Konečným výsledkem by bylo, že kdokoli provozující Telegram by byl také schopen obchodovat s kryptoměnou Telegramu. Stejně jako token Kin by to mohlo vést k tomu, že miliony uživatelů budou mít peněženku s kryptoměnou, která ji jinak neměla. Pravděpodobně by to také umožnilo uskutečnění tipů v chatu.

Telegram kryptoměny budoucnost?

Protože rozsah a cíle tohoto projektu jsou tak rozsáhlé, je těžké přesně říci, jak bude komunita reagovat na tuto blockchainovou technologii a / nebo jak ji bude využívat. Velké množství funkcí podrobně popsaných v bílý papír naznačují, že TON by mohl účinně nahradit řadu dalších konkurenčních blockchainových projektů.

To by mohlo zahrnovat další tokeny typu platby, tipovací tokeny, poskytovatele VPN, důkaz tokenů sázek a jakýkoli blockchain, který zpracovává inteligentní smlouvy, jako je Ethereum nebo Lisk.

I když je nepravděpodobné, že by jakýkoli jeden blockchainový projekt zcela ovládl celou blockchainovou ekonomiku, je možné, že by nakonec mohl být jeden hlavní vítěz. Takový vítěz by se v jistém smyslu stal Google blockchainu. Pokud se kryptoměna Telegramu opravdu snaží pokrýt tolik věcí, možná se díváme na projekt, který chce být Google kryptoměny.

Podle bílé knihy bude první stabilní nasazení TON a jeho peněženky v Telegramu někdy na konci tohoto roku. Odhaduje se, že služby TON, jako je úložiště souborů a proxy, vyjdou ve druhé polovině roku 2019.

I když zatím nemáme žádné informace o veřejném ICO, zveřejněná bílá kniha uvádí, že by mohlo dojít k rozsáhlému fiatu pro prodej tokenů. Jelikož tento projekt sleduje libertariánskou filozofii, zdá se pravděpodobné, že v určitém okamžiku dojde k velkému tržnímu prodeji tokenů.

Ceny za token ještě nejsou zcela jasné, ale bílá kniha navrhuje přibližně 0,10 až 2,00 USD.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map