Nová alternativa pro obchodníky na LocalBitcoinCash.org

Mnoho uživatelů v komunitě kryptoměn ví o centralizovaných burzách, kde mohou nakupovat a prodávat své mince přímo na platformě.

To závisí na centralizované burze, která vám nabídne tržní kurz a porovná vaši objednávku s prodejcem na druhém konci.

Existují však alternativy, které obchodníci s bitcoiny používají již řadu let. Jedná se o obchodní burzy Peer-to-Peer (P2P), kde můžete komunikovat a sjednávat obchod přímo se svým protějškem.

Jeden z nejrozšířenějších P2P obchodních webů, které v současné době existují Localbitcoiny. Jsou tu již nejméně 5 let a značně rostly.

Nyní se objevila alternativa, která usnadňuje obchodování s bitcoinovou hotovostí (BCH).

Co je to místní obchodník?

Místní obchodníci jsou kupci / prodejci bitcoinů, kteří mohou působit ve vaší komunitě. Obvykle obchodují přímo s vámi a zaplatí vám většinou tradičními prostředky.

Místní obchodníci vám mohli poslat prostředky na váš bankovní účet, mohli použít možnost platby poštou, jako je Western Union, nebo se mohli uchýlit k fyzickému setkání a skutečně vyměnit hotovost za mince.

Toto je někdy zvolená metoda transakce s ostatními. Uživatelé nemusí na burze splňovat řadu libovolných podmínek a peníze jsou obvykle vypláceny okamžitě.

Ačkoli jsou místní obchodníci často hanobeni, že mají co skrývat, existují legitimní případy použití místních obchodníků.

Jedním z nich je případ, kdy v zemi neexistují žádné možnosti centralizované směny. V takovém případě mohou místní obchodníci splnit relevantní potřebu tím, že budou jediným kupujícím / prodejcem otevřeným ostatním uživatelům kryptoměny.

Potřeba místního BCH

Každý, kdo v poslední době sleduje debatu mezi bitcoinovým jádrem a bitcoinovou hotovostí, bude vědět, že jedním z argumentů pro BCH nad BTC jsou nižší poplatky a rychlejší časy transakcí.

To je něco, co neuniklo místním obchodníkům. Náklady na menší transakce a doba transakce by mohly bránit snadnému obchodu.

Proto, Localbitcoincash.org (LBCH) byl vytvořen.


Služba, která byla spuštěna v říjnu loňského roku, si klade za cíl spojit místní obchodníky, kteří by chtěli obchodovat s Bitcoin Cash.

Localbitcoin cash Homepage

Domovská stránka platformy – Zdroj: localbitcoincash.org

Od svého spuštění zaznamenala platforma velký růst z mnoha regionů. Velikost obchodu byla také velmi různorodá, od přibližně 0,01 BCH do více než 20 BCH.

Platforma chce také rozšířit svůj dosah na země, které sužují ekonomické potíže s represivními režimy.

Například tvůrce webu, muž jménem „Eric“, nedávno zveřejnil příspěvek na venezuelské burze sub-Reddit ptát se lidí v této zemi, pokud by na něj měli nějaké otázky. Dále řekl:

Chápu špatnou situaci ve Venezuele, protože jsem byl předtím opravdu špatný a po mnoho let hladový, sám jsem zažil bolest – věřím, že bitcoinová hotovost může vyřešit některé z těchto problémů

Některé funkce LBCH

Stejně jako místní bitcoiny existují možnosti provést bankovní převod, použít službu úschovy nebo domluvit místní setkání s obchodníkem. Ta druhá se jeví jako nejpoužívanější možnost.

Na webu je také vyhledávač adresářů, který obsahuje seznam všech místních podniků, které přijímají bitcoinové peníze jako způsob platby.

Localbitcoincash firemní zápisy

Vyhledejte místní podniky BCH – Zdroj: localbitcoincash.org

Kromě standardních možností existuje několik dalších funkcí, které byly zahrnuty do platformy LBCH, které ještě nebudou přijaty v protějšku Local Bitcoins.

Například existuje možnost, kdy někdo může poslat BCH jinému na platformě, pokud má svůj e-mail. To je podobné příkladu e-mailové transakce s Coinbase.

K dispozici je také číslo zákaznické podpory, které by mohlo být užitečné při urovnávání sporů, které s největší pravděpodobností vzniknou kvůli neshodám v obchodu.

Probíhající rozvoj

Jedním z ambicióznějších plánů Erica je integrace aplikace „žádné poplatky, které mění směny / mění se“ na platformu. Toto bylo oznámeno na BTC Reddit.

Bude denominován v hotovosti v bitcoinech a umožní obchodníkům altcoinů převést své podíly na měnu Fiat pomocí BCH. To by mohlo zvýšit přijetí BCH.

Eric tvrdil, že cílem bylo spustit aplikaci v příštích několika dnech a začít s některými z nejlikvidnějších altcoinů, konkrétněji s bitcoiny, litecoiny, Dash a Etheruem..

Kromě zavedení této aplikace by Eric chtěl pracovat na designu webových stránek a zajistit, aby byly vizuálně atraktivnější / praktičtější.

Mnoho dalších místních alternativ

Pokud existuje jedna věc, kterou LBCH předvádí, je to, že je určitě potřeba, aby uživatelé kryptoměny mohli obchodovat způsobem P2P.

Ve skutečnosti se u řady dalších altcoinů, jako je Ethereum a Monero, množily místní platformy P2P a jejich objemy rostly.

I když někteří lidé mohou místní obchodování použít jako záminku k provádění zločinných činností, existuje řada poctivých uživatelů, kteří by upřednostňovali relativní anonymitu místního obchodu..

Pokud se chystáte zapojit do místního obchodování P2P, nezapomeňte dokončit svou náležitou péči a své obchody provádíte zákonným způsobem.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map