Nejlepší zlaté peněženky s bitcoiny: 6 nejbezpečnějších míst pro uložení BTG

Bitcoinové zlato byl vytvořen jako vidlice z bitcoinového blockchainu, aby se obnovila schopnost těžit se standardními počítačovými GPU a skoncovat se specializovanými soupravami ASIC.

I když je bitcoinové zlato vidličkou bitcoinu a mezi nimi existují podobnosti, neznamená to, že peněženky, které podporují bitcoiny, také automaticky podporují bitcoinové zlato. Musíte si být jisti, že zvolená peněženka podporuje bitcoinové zlato, jinak byste mohli být vystaveni riziku ztráty svých mincí, pokud je převedete do nekompatibilní peněženky.

Ve snaze poskytnout vám bezpečné a zabezpečené místo pro uložení vašeho bitcoinového zlata jsme prošli mnoha populárními peněženkami, abychom přišli s těmito čtyřmi nejbezpečnějšími místy pro uložení vašeho BTG.

Top 6 možností ukládání bitcoinového zlata

Shromáždil jsem seznam některých z nejlepších bitcoinových zlatých peněženek, které jsou v současné době k dispozici. To je založeno na některých nejdůležitějších faktorech, které by měl každý vzít v úvahu při výběru peněženky, jako je bezpečnost, použitelnost, křížové funkční využití a samozřejmě podpora komunity.

Měl bych také zmínit, že mohou existovat další peněženky, které nejsou na tomto seznamu zahrnuty a které tvrdí, že podporují BTG. I když se může jednat o životaschopnou možnost, je důležité potvrdit, že příslušná peněženka je vývojáři stále aktualizována. Měli byste se také ujistit, že v komunitě bitcoinového zlata jsou další, kteří mohou ručit za tuto peněženku.

S tím jsme řekli, pojďme se zapojit!

Ledger Nano S (hardwarová peněženka)

Hardwarové peněženky jsou vaším nejbezpečnějším úložištěm pro jakoukoli kryptoměnu a Ledger Nano S se rychle vyšplhal na nejpopulárnější a nejznámější hardwarové peněženky na trhu. Ledger Nano S je jednoduchý a bezpečný. Vypadá to jako standardní flash disk a zapojuje se do USB portu vašeho počítače stejně jako flash disk.

Je to mnohem víc než jen flash disk, protože poskytuje bezpečné a zabezpečené úložiště pro bitcoinové zlato a stovky dalších kryptoměn.

Jednou z klíčových bezpečnostních funkcí Ledger Nano S je malá OLED obrazovka zařízení, která se spáruje se sadou fyzických tlačítek, aby hackeři zůstali na uzdě. Obrazovka OLED je důležitá, protože právě zde se během transakcí zobrazují vaše soukromé klíče.

Peněženka Ledger Nano S Digibyte

Získejte Ledger Nano S ještě dnes

Ponechání těchto kláves na zařízení Ledger a mimo obrazovku vašeho počítače nebo mobilního zařízení je chrání před malwarem, který by mohl pořídit snímek obrazovky. Obrazovka se také používá při ověřování transakcí.

Nano S také používá další bezpečnostní opatření při dokončování veškerých transakcí. Jedním z nich je sada tlačítek na boku zařízení, která je třeba stisknout, aby se dokončila jakákoli transakce. To znamená, že i kdyby hacker mohl vzdáleně přistupovat k vašemu zařízení, neexistuje pro ně žádný způsob, jak dokončit transakci, protože by neměl fyzický přístup k tlačítkům.

Jedním z konečných bezpečnostních opatření je čtyřmístný PIN vyžadovaný pro jakékoli platby. Pokud PIN zadáte nesprávně více než třikrát, peněženka se sama otře. Poté byste jej museli obnovit pomocí záložního semene.

Ledger Nano S lze také použít offline, což ho činí ještě bezpečnějším. Funguje se všemi moderními operačními systémy, včetně Linux, Windows a Macintosh. Nevýhodou Ledger Nano S je, že není zdarma, ale snižují cenu a od března 2019 je nyní jen 59 $.

Trezor Model One (hardwarová peněženka)

Další hardwarovou peněženkou, kde můžete ukládat své bitcoinové zlato, je Trezor Model One. Jedná se o základní hardwarovou peněženku vyvinutou společností Satoshi Labs se sídlem v Praze. Vedle společnosti Ledger jsou pravděpodobně nejznámější hardwarovou peněženkou na trhu.

Vzhledem k tomu, že se jedná také o hardwarovou peněženku, jsou vaše soukromé klíče uloženy lokálně v zařízení. Kdykoli potřebujete podepsat transakci, připojíte ji k počítači pomocí kabelu USB. To poté využije software „Trezor“ společnosti Trezor k interakci s jejich pluginem prohlížeče.

Bitcoinová zlatá peněženka Trezor

Trezor Model One a Model T. Obrázek přes Trezor

Kromě podpory BTG je Trezor peněženka s více měnami a podporuje více než 700 dalších mincí. Tato funkčnost a zabezpečení samozřejmě stojí za cenu a model Trezor stojí 69 EUR + DPH, což je o něco dražší než Ledger Nano.

Nyní, i když by vstupní úroveň Trezor One měla vyhovovat vašim potřebám bitcoinového zlata, existují některé dobře známé mince, které nepodporuje. Patří mezi ně například Monero (XMR), Cardano (ADA) a Ripple (XRP).

Pokud je pro vás ukládání těchto mincí zásadní, můžete zvážit o něco dražší model Trezor T. Cena stojí 149 EUR + DPH a je dodávána s o něco pokročilejším uživatelským rozhraním a velmi praktickou dotykovou obrazovkou..

Bitcoinové zlaté jádro (stolní peněženka)

Oficiální peněženka je téměř vždy nejlepší volbou pro jakoukoli kryptoměnu, takže možná budete chtít zvážit použití bitcoinového zlata Základní peněženka. Tato peněženka s plným uzlem je peněženka pro stolní počítače, která ukládá vaše soukromé klíče na zařízení, na kterém je nainstalována, a poskytuje vám možnost odesílat a přijímat, ukládat nebo těžit bitcoinové zlato.

Peněženka Bitcoin Gold Core má verze pro Windows, Macintosh a Linux, což dává téměř každému zabezpečenou stolní peněženku pro ukládání a správu jejich bitcoinového zlata.

Bitcoinová zlatá peněženka

Uživatelské rozhraní Bitcoin Gold Core Wallet. Obrázek přes Bitcoinové zlato

Nevýhodou pro některé uživatele je, že protože se jedná o peněženku s plným uzlem, stahování trvá nějakou dobu a na pevném disku také zabere dost místa. Rovněž se nepovažuje za tak uživatelsky přívětivý jako mnoho peněženek třetích stran a nemá tolik užitečných funkcí. Nakonec je peněženka omezena na ukládání pouze BTG, takže pokud potřebujete peněženku s více mincemi, peněženka Bitcoin Gold Core nebude vhodná.

Exodus (stolní peněženka)

Peněženka Exodus byla považována za jednu z uživatelsky nejpříjemnějších peněženek od jejího zavedení v červenci 2016. Byla to vůbec první peněženka, která zahrnovala integraci s ShapeShift pro okamžitou výměnu kryptoměn z peněženky, aniž by bylo nutné výměnu používat. Začalo to s podporou několika altcoinů, ale jak jeho popularita rostla, nyní podporuje téměř 100 digitálních aktiv a další se neustále přidávají.

Důvodem, proč je Exodus natolik uživatelsky ostrý, je to, že byl navržen od základů pro lidi nové ve světě kryptoměn. Zakladatelé věděli, že potřebují peněženku, která je jednoduchá, volná a bez technického mumbo-jumbo. A to je přesně to, co vytvořili s peněženkou Exodus. Zahrnuje také integrovanou nápovědu a časté dotazy, nápovědu k řešení potíží a podrobné články vysvětlující funkce dostupné v peněžence.

Desktopová peněženka Exodus

Desktopová peněženka Exodus. Obrázek přes Exodus

Jako stolní peněženka není tak bezpečná jako možnosti hardwarové peněženky, ale pokud můžete svůj počítač chránit před malwarem a viry, je to tak bezpečné, jak můžete od stolní peněženky doufat. I když si někteří stěžovali na nedostatek dvoufaktorového ověřování, pravdou je, že pokud je váš počítač napaden, 2FA pravděpodobně nepomůže a existují dobře zdokumentované případy, kdy hackeři získali přístup k mobilním telefonům uživatelů, aby obcházeli 2FA.

Pro ty, kteří právě začínají v kryptoměnách, je Exodus skvělou volbou. A pro ty, kteří oceňují estetiku, která stojí za designem, Exodus také stojí za vyzkoušení. Je k dispozici pro systémy Linux, Windows a Macintosh.

Coinomi (mobilní peněženka)

Coinomi začínal jako mobilní peněženka pouze pro Android, ale od té doby se rozšířil na verzi pro iOS i pro desktopové verze pro operační systémy Windows, Macintosh a Linux. To znamená, že peněženku Coinomi můžete používat téměř na jakémkoli zařízení, které vlastníte. A budete chtít, protože přichází s působivou sadou funkcí a podporou více než 500 digitálních aktiv kromě bitcoinového zlata.

Instalaci a nastavení peněženky na jakémkoli zařízení lze provést během několika minut a uživatelské rozhraní je uživatelsky přívětivé a konzistentní mezi různými operačními systémy. Coinomi také podporuje ShapeShift i Changelly, takže výměna bitcoinového zlata za jiné altcoiny je mnohem jednodušší.

Soukromé klíče se ukládají spíše v zařízení než na serverech společnosti Coinomi, což zvyšuje bezpečnost peněženky. Byla spuštěna v roce 2014 a je to nejstarší peněženka s více měnami a žádná peněženka Coinomi nebyla nikdy kompromitována.

Papírová peněženka BTG

Poslední možností pro ukládání, kterou možná budete chtít zvážit, je papírová peněženka. Toto je pravděpodobně jedna z nejstarších metod pro ukládání kryptoměny a lze ji provést bez nákladů. Vyžaduje vygenerování offline adresy, kam můžete uložit svůj soukromý klíč v papírové podobě.

K tomu můžete použít online generátor peněženek, jako je toto. Budete chtít odpojit internet a generovat počáteční slova v offline stavu. Tímto způsobem není možné, aby došlo k úniku vašeho soukromého klíče, jakmile jej vygenerujete.

Jakmile adresu vygenerujete a získáte svůj soukromý klíč, budete ji chtít vytisknout na kousek papíru (nedělej uložte jej jako PDF do počítače). To pak může být uloženo na bezpečném místě v offline prostředí. To je v kryptoprůmyslu docela běžná praxe a říká se tomu „Cold storage“.

Hlavní rizika, která plynou z papírové peněženky Bitcoin Gold, jsou samozřejmě ta, že jakmile jsou v rukou někoho jiného, ​​mají přístup ke všem vašim mincím. Nezapomeňte tedy pořídit kopie a držte se stranou zvědavých očí!

Závěr

Takže zde máte seznam 6 nejlepších bitcoinových zlatých peněženek.

Nejbezpečnější možností je možná investovat do hardwarové peněženky, jako je Ledger Nano nebo Trezor. Ano, přicházejí za skromnou cenu, ale je to malá cena, kterou musíte zaplatit, když ukládáte cennou kryptoměnu. Papírová peněženka by mohla sloužit ke stejnému účelu, ale s tím jsou spojena fyzická rizika.

Alternativně, pokud chcete obchodovat vícekrát denně, můžete vždy použít peněženku Core nebo peněženku Exodus. Pokud to děláte, budete se muset ujistit, že nestahujete žádné viry nebo škodlivý klíč, který krade malware.

Nakonec budete muset zvážit své osobní preference, pokud jde o bezpečnost, pohodlí a náklady.

Nejlepší místa k nákupu BTG

  • Binance Exchange
  • HitBTC

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me