Nejlepší stablecoiny: 8 z nejlepších stablecoinů k ziskům kryptoměny Hodl

Stablecoiny jsou považovány za jednu z nejlepších alternativ pro obchodníky, aby hodl své zisky v kryptoměně v době extrémní volatility trhu.

Trh se stabilními penězi se však v poslední době stal docela nasyceným, protože řada konkurenčních projektů a emitentů vydala své vlastní alternativní verze. Každý z těchto stablecoinů je schopen udržovat fiat peg pomocí svých jedinečných mechanismů a pobídek.

V tomto příspěvku vám poskytnu přehled některých z nejlepších stablecoinů a také výhody / nevýhody každého z nich. Dám vám také několik špičkových tipů, pokud jde o jejich používání.

Co je to Stablecoin?

Než skočíme do špičkových stablecoinů, začněme s trochou základů za těmito kryptoměnami singulární funkce.

Jak název napovídá, stablecoiny mají být stabilní v ceně. Obvykle jsou fixní nebo „fixní“ na cenu nějakého jiného aktiva. Tímto aktivem může být cokoli, ale v současné době je vázáno pouze na fiatovou měnu.

Co je stablecoin

Přehled ekosystému Stablecoin. Obrázek přes blockchain.com

„Zavěšený“ znamená, že drží svoji hodnotu 1: 1 s jednotkou fiatové měny. Ve většině případů se jedná o americký dolar s 1 jednotkou mince v hodnotě 1 $. Existují však i další stablecoiny, které byly navázány na měny, jako je euro.

Výhodou mince, která je připevněna k měně Fiat, je to, že si udrží svou hodnotu bez ohledu na kryptotrhy. Při převodu si můžete být jisti částkou dolarů / eur, které pravděpodobně vyděláte.

Top 8 stablecoinů

Nyní, když máte přibližnou představu o tom, co stablecoiny jsou, můžeme se podívat na některé z nejznámějších stablecoinů na trhu. Jedná se o docela různorodou směs z nich a zahrnuje centralizovanou & decentralizované i různé fiat pegy.

Mohou existovat mince, které jsme zde nepokryli, které byste mohli zvažovat. Pokud je to váš případ, musíte se jen ujistit, že za nimi stojí renomovaná organizace a také dosavadní zkušenosti.

Tether (USDT)

Tether (USDT) nejprve stablecoin a zůstává nejoblíbenějším, aktuálně sedí na pozici osmé z hlediska tržní kapitalizace. Oblast, kde můžete skutečně vidět sílu Tetheru, je však v 24hodinovém objemu, který je mnohem větší než jakákoli kryptoměna kromě bitcoinu.

Je zajímavé, že Tether zůstává na tak prominentním místě, vzhledem k tomu, že je předmětem mnoha kontroverzí souvisejících s jeho hotovostními rezervami a nedostatkem transparentnosti a střetu zájmů společností zapojených do Tetheru.

Kolem spojení mezi burzou Bitfinex a Tetherem víří také řada otázek. Například mnozí ze zakládajících ředitelů společnosti Tether jsou sami řediteli společnosti Bitfinex.

Tether Overview

Přehled Tether Stablecoin

Konečně existují četné teorie že „Tether prints“ jsou používány za účelem manipulace ceny bitcoinu. Tito obchodníci si před vytištěním objednají velké dávky Tetheru a vyhodí je na trh.

Když už jsme to řekli, existuje řada důvodů, proč si obchodníci stále vyberou Tether:

 • Sledovat záznam: Hlavní funkcí stablecoinu je udržovat cenový peg a za tímto účelem se Tetheru podařilo trvale udržovat tento poměr 1: 1. A to dokonce i prostřednictvím některých z nejvíce volatilních obchodních prostředí v letech 2017 a 2018.
 • Likvidita: Není pochyb o tom, že Tether má nejvyšší likviditu mezi stablecoiny. Je to jediný stabilnícoin, který aktuálně sedí v první stovce tržní kapitalizace. To znamená, že je pro vás snadné obchodovat s masivními bloky Tetheru s velmi malým skluzem.
 • Podpora výměny: Mírně souvisí s výše uvedeným bodem, směnná podpora pro Tether je bezkonkurenční. Na tomto počtu burz není uveden žádný další stablecoin.
 • Konverze Fiat: Pokud jde o převod vašich USDT zpět na fiat, lze to snadno provést v Tetheru. Mohou vám prostředky převést tradičními bankovními prostředky.

Takže pokud jde o Tether, budete muset zvážit klady a zápory. Pokud se rozhodnete použít Tether, budete je pravděpodobně chtít držet mimo burzy. Máme seznam nejlepších peněženek Tether, pokud jste hodling.

USD mince (USDC)

USD Coin je podle tržní kapitalizace druhý největší stabilnícoin, který je celkově na 32. pozici.

Není divu, že od svého uvedení na trh v září 2018 rostl tak rychle od doby, kdy ho vytvořilo Center Consortium, což je spolupráce společností Coinbase a Circle Internet Financial.

Coinbase by vám měl být známý a Circle je blockchain holdingová společnost podporovaná společností Goldman Sachs, která také vlastní burzu Poloniex.

USD Coin Consortium

USD Coin Consortium. Obrázek přes Blog Coinbase

USDC je také zajištěno v poměru 1: 1 rezervami fiat měn a účty úschovy jsou pravidelně kontrolovány, aby se zajistilo, že budou drženy správné rezervy. A samozřejmě, vydáním Coinbase je docela snadné vykoupit USDC za fiat a nechat jej převést na váš bankovní účet.

Technicky byl USDC vydán na blockchainu Ethereum. To znamená, že se jedná o tokeny ERC20, a proto je lze snadno integrovat do jakýchkoli inteligentních kontraktů kódovaných na stejném blockchainu.

I když se zdá, že mince je důvěryhodná, zůstává centrálně řízená a musíte dát svou důvěru v Coinbase a Circle, ale s transparentností, kterou dávají minci, se zdá snadnější věřit tady než tomu je u Tether.

Mezi hlavní výhody USD Coin patří:

 • Silní podporovatelé: S Coinbase a společností založenou na Goldman Sachs podporující tento stablecoin má několik docela renomovaných emitentů.
 • Plně zálohováno: USD mince je plně krytá fiatovými vklady a provádí také pravidelné audity.
 • Konverze & Vybrání: Pro ty, kteří mají účty Coinbase založené v USA, můžete jednoduše převést USD mince na USD na vašem palubním panelu. Poté můžete inkasovat pomocí tradičních fiat bankovních systémů společnosti Coinbase.
 • Podpora výměny & Likvidita: Máte silnou podporu pro token na mnoha burzách. To znamená, že likvidita pravděpodobně nebude představovat problém.
 • Podpora peněženky: Vzhledem k tomu, že se jedná o token ERC20, existuje celá řada peněženek, které jej podporují.

TrueUSD (TUSD)

TrueUSD byl spuštěn v lednu 2018 a rychle se stal jedním z nejdůvěryhodnějších stablecoinů. Důvodem je úplná transparentnost TrueUSD a jeho mateřské společnosti TrustToken. Jako Tether & USDC, TrueUSD udržuje fiatovou měnu v poměru rezerv 1: 1 k digitálním mincím.

Na rozdíl od Tether poskytuje TrueUSD úplné zveřejnění částky USD držené v rezervě. TrueToken je ve spolupráci s účetními firmami a bankami a tyto třetí strany poskytují pravidelné audity a zprávy o zůstatcích rezerv. Obchodníci brzy budou mít přístup k řídicímu panelu, který poskytuje snímek rezerv USD pro TrueUSD v reálném čase.

Jak TrueUSD funguje

Jak TrueUSD funguje. Obrázek přes Trust Token Blog

To vše vedlo k umístění 38, pokud jde o tržní kapitalizaci TrueUSD, což z něj činí třetí nejcennější stabilnícoin. Za projektem je také rozumná úroveň likvidity a celkem slušný tým.

Dvě jedinečné funkce, díky nimž TrueUSD vyniká, jsou následující:

 • Uplatnění jedním kliknutím: To umožňuje uživatelům vyměnit TrueUSD za fiat jediným kliknutím. TrueUSD lze také investovat na několik platforem pro zdravý roční výnos.
 • Podpora Fiat: Kromě pouhé podpory amerických dolarů má Trust Token také TrueAUD, TrueCAD a TrueGBP, přičemž v budoucnu se plánují další měny a zlato.

TrueUSD je také standardní token ERC20, což znamená, že jej můžete uložit do řady kompatibilních peněženek, jakmile ho máte mimo burzy.

Paxos Standard (PAX)

Paxos existuje jako společnost od roku 2012 a začali jako burza a stále provozují burzu itBit se sídlem v Singapuru.

V roce 2015 vydali ve státě New York charterovou smlouvu o důvěryhodnosti s omezeným účelem, čímž ji založili jako první společnost schválenou a regulovanou, která zde nabízí kryptoprodukty a služby. Tak následovalo spuštění mince PAX v září 2018.

Stejně jako ostatní diskutované, Paxos Standard drží fiatovou měnu v poměru 1: 1 k mincím PAX. Má měsíční audity svého zůstatku rezerv, aby se ujistil, že odpovídá částce PAX v oběhu. PAX je 56. největší kryptoměna podle tržní kapitalizace a pátý největší stabilnícoin.

Standardní výhody Paxos

Hlavní výhody používání standardu Paxos. Obrázek přes web Paxos.

PAX je kótován na více než 70 burzách, takže se snadno používá, a samozřejmě, protože Paxos vlastní burzu itBit, můžete tam vždy obchodovat a poté můžete okamžitě a bez poplatků vybírat další kryptoměny do PAX. Paxos také nabízí uživatelům možnost vytvořit si účet u Paxosu a okamžitě převést PAX na fiat.

Stejně jako TrueUSD a USD Coin bylo toto vydáno na blockchainu Ethereum a tokeny byly také auditovány Nomic Labs, kteří jsou respektovaným inteligentním auditorem kontraktů. To znamená, že mince jsou nejen plně zálohované, ale jsou také bezpečné.

Nevýhodou PAX jsou nedávné zprávy, které společnost má to ztěžovalo pro některé uživatele, aby vyplatili své PAX, dokonce až po zrušení účtů. Zvažte tedy rizika a nezapomeňte, že stejně jako USDC je PAX centralizovaný stabilnícoin a váš osud je v rukou Paxosu.

Gemini Dollar (GUSD)

Stejně jako standard Paxos byl Gemini Dollar spuštěn v září 2018. Byl vytvořen burzou Gemini, ale nezaznamenal stejnou úroveň popularity jako PAX nebo jiné stablecoiny. Aktuálně je na 283 místě na základě tržní kapitalizace.

GUSD je pravidelně auditován, takže zajistil transparentnost mince, která je podpořena 1: 1 fiat měnou drženou v State Street Bank. Gemini Exchange také poskytuje FDIC pojištění produktu v rámci stanovených limitů.

GUSD Stablecoin

Případy použití pro GUSD & Hlavní charakteristiky.

GUSD byl také auditován společností BPM LLP, uznávanou firmou se sídlem v New Yorku. Výhodou je, že zajistí, že zůstatky na jejich účtech se vždy budou rovnat částkám nesplaceného GUSD.

GUSD je kótován na několika desítkách burz, ale téměř veškerý objem se vyskytuje na deseti burzách. Samozřejmě můžete vždy použít Gemini Exchange k rychlé výměně GUSD za fiat, ale vykoupení jsou zcela v rukou Gemini.

Ve skutečnosti existují zde byly zprávy, podobné těm v Paxosu, že uplatnění GUSD bylo pro některé uživatele obtížné a že se vyskytly případy, kdy byly účty zrušeny.

MakerDAO Stablecoin (DAI)

To je bezpochyby jeden z nejzajímavějších stablecoinů, které jsou v současné době na trhu. Důvodem je skutečnost, že se jedná o jediný „decentralizovaný“ stablecoin v nabídce. Nevydává ho ústřední orgán, který má nad ním kontrolu.

Možná ještě překvapivější je, že DAI stablecoin nepoužívá ani fiatovou měnu k podpoře stablecoinů. Využívá chytré kontrakty a je zajištěn zajištěným dluhem kryptoměny.

DAI je vytvořeno uzamčením Ethereum v Collateralized Debt Position, což je chytrá smlouva, která drží váš vklad, vytváří DAI a lze ji odemknout později pomocí DAI. Pokud jste chtěli více přehledu o tom, jak to funguje, můžete si přečíst náš kompletní přehled DAI stablecoinů.

Stabilní DAI postavil tým MakerDao na blockchainu Ethereum a jako takový je decentralizovaný, bezpečný a ověřitelný. Nemusíte se spoléhat na žádné audity nebo prohlášení, abyste potvrdili, že DAI je zálohován. To vše lze potvrdit na blockchainu.

DAI Stablecoin

Jak DAI udržuje kolík. obraz Zdroj

Vzhledem k volatilitě etherea existovaly pochybnosti o tom, jak dobře to bude fungovat, ale zatím to fungovalo velmi dobře a přestože cena etherea klesla v roce 2018 o více než 80%, DAI dokázala udržet svůj peg. A to vše se stalo se zcela decentralizovaným a nedůvěryhodným stablecoinem.

Kromě všech těchto výhod se DAI líbí také obchodníkům a je velmi populární. Na mnoha burzách je slušná úroveň hlasitosti, například Coinbase Pro a Fatbtc. Jakmile máte svůj DAI, můžete jej snadno uložit do jakékoli peněženky kompatibilní s ERC20.

Zní to skvěle, ale existují nějaké nevýhody?

Vzhledem k tomu, že DAI nevydává centralizovaný orgán, neexistuje žádný rychlý a snadný způsob, jak jej převést zpět na fiatovou měnu. Nejprve je budete muset vyměnit za bitcoin nebo jinou kryptoměnu a poté krypto prodat a vybrat fiat. To by samozřejmě mohlo vést k obchodním poplatkům.

Nejlepší tip: &# 128175; Vzhledem k tomu, že Coinbase Pro uvádí DAI i USDC, proč nevyměnit jeden za druhého a nevydělat peníze z mincí na Coinbase?

STASIS EURS (EURS)

Ne všechny stablecoiny jsou kryty americkými dolary a STASIS EURS je jedním z nich a je podporován v poměru 1: 1 eury. Podle tržní kapitalizace se umístilo na čísle 150, díky čemuž je větší než Gemini Dollar (GUSD).

EURS byl zaveden v září 2018 a rostl stabilním tempem. Má úplnou transparentnost, zůstatky účtů denně kontroluje třetí strana, spolu s týdenními kontrolami a čtvrtletními audity prováděnými jednou ze čtyř velkých účetních společností.

Stáze EURS Stablecoin

Mechanics of the Stasis Stablecoin. Obrázek přes Stáze

Samozřejmě existuje jedna nevýhoda tohoto stablecoinu, a to je podpora směny.

V současné době existují pouze tři burzy, na kterých můžete s tímto tokenem obchodovat. Patří mezi ně HitBTC, Ethfinex a DSX (z nichž žádné nejsou opravdu renomované). To znamená, že přeměna vašeho EURS zpět na fiat bude docela ošemetná záležitost.

Objem těchto burz je navíc mnohem menší než u ostatních mincí, které jsme uvedli výše. To znamená, že byste se mohli snažit provést velké blokové objednávky tohoto tokenu.

Kurz singapurského dolaru (SGDR)

SGDR je poměrně nový projekt, který digitalizuje singapurský dolar. Stejně jako ostatní stablecoiny má podporu 1: 1, ale v tomto případě je první měnou používanou k podpoře digitálních SGDR singapurský dolar.

Vzhledem k velkému počtu blockchainových startupů, které se objevují v Singapuru, není překvapením vidět stabilnícoin podporovaný singapurským dolarem.

Mince byla vytvořena blockchainovým startupem Rate a byla spuštěna v lednu 2019. V současné době v alfa fázi se SGDR prodává pouze akreditovaným investorům. A protože se doprovodná společnost rozhodla pouze uvést token u Recognized Market Operators, není uveden na žádné z kryptoměnových burz a nebyl zařazen podle CoinMarketCap.

Mechanika mincí SGDR

Nákup a odkup mincí SGDR

Stabilita singapurského dolaru z něj historicky činí dobrou volbu pro stablecoin, ale bez přístupu maloobchodních obchodníků si nejsme jisti, k jakému účelu bude SGDR sloužit.

Budeme sledovat tento stablecoin a budeme vás informovat o budoucnosti nového vývoje.

Závěr

Tady máte seznam 8 nejlepších stablecoinů, které jsou aktuálně na trhu. Vzhledem k tomu, že většina stablecoinů je si docela podobná, možná vás teď zajímá, který z nich byste měli použít …

Opravdu to záleží na vašich vlastních preferencích a vaší toleranci k riziku. Zdá se, že některé stabilcoiny přinášejí větší rizika než jiné. Můžete si také vybrat na základě snadnosti převodu ze stabilnícoinové na fiatovou měnu a likvidity v tomto tokenu.

Všechny uvedené stablecoiny splňují požadavek držení kolíku a budou dobře fungovat pro obchodníky, kteří hledají útočiště před volatilitou.

Tether zůstává nejpopulárnějším stablecoinem, ale má problémy s transparentností. Oblíbená je také USD mince od Coinbase a Circle, ale musíte přijmout centralizaci mince. Pro ty, kteří chtějí zůstat zcela decentralizovaní, je DAI coin vynikající volbou.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me