Nejlepší software pro krypto daně: Top 7 daňových nástrojů pro krypto

Ben Franklin uvedl, že jedinou věcí v životě, která je jistá, je smrt a daně, a zatímco kryptoměny by nebyly vytvořeny dalších 240 let, to samé platí i dnes. Pokud máte příjem z kryptoměny, musíte zaplatit daňového muže.

To je snadné říci, ale tento proces zanechává mnoho otázek, kde začít a jak postupovat. Sbírání informací o všech vašich obchodech a jejich sestavování do daňových přiznání může být navíc skličujícím úkolem.

Nebojte se mých kolegů hodlerů, protože v tomto příspěvku vám dám přesně to, co potřebujete vědět. Také vám poskytnu 8 mých oblíbených nástrojů pro kryptoměnu & software, který by mohl tento proces zjednodušit.

Ale než se ponoříme, pojďme se podívat na nějaké daňové předpisy.

Globální léčba krypto daní

Pokud jste v USA, Velké Británii, Japonsku, Francii nebo Austrálii, pak je zdanění kryptoměn něco, co musíte brát vážně. Jedná se o země, které již mají zavedeny daňové předpisy, a očekávají, že jejich občané budou tyto daně platit spolehlivě.

Tady je tabulka z Zpráva CryptoResearch který ukazuje, jak jsou kryptoměny v těchto zemích klasifikovány a jaké daně jsou občané povinni platit:

Země Jak je kryptoměna klasifikována Druh zaplacené daně
Spojené státy Vlastnictví Daně z kapitálových výnosů
Austrálie Vlastnictví Daně z kapitálových výnosů
Japonsko Legální způsob platby Daň z příjmu

Daně z kapitálových výnosů

Spojené království Majetek / soukromé peníze Daně z kapitálových výnosů
Francie Pohyblivý majetek Paušální sazba 19% plus další

Jak vidíte, daňové zákony pro kryptoměnu se liší v závislosti na jurisdikci. Kromě toho stále existuje mnoho užitečných nástrojů pro výpočet zdanění kryptoměny a pro zjednodušení dokumentace.

Velká část tohoto softwaru funguje pro libovolný počet zemí, může importovat data z kryptoburz a může generovat všechny příslušné daňové formuláře. Přemýšlejte o těchto nástrojích, jako je TurboTax, ale o aktivitě kryptoměny.

Jakmile prostřednictvím tohoto softwaru shromáždíte všechny své kryptografické záznamy, můžete vše odnést svému daňovému účetnímu, abyste to zjistili, nebo můžete použít software pro přípravu daní a vše zvládnout sami.

I když je krypto zdanění pro mnohé zastrašující, používání těchto nástrojů je opravdu jednoduché a při podávání daní se není čeho bát. Podle Coinbase:

Veškeré kryptoměny, konverze, platby, dary a výdělek příjmů podléhají daňovým poplatníkům v USA

Následující události jsou považovány za zdanitelné téměř ve všech jurisdikcích, které vyžadují platby daní z kryptoměn:

  • Když prodáváte svou kryptoměnu za fiat (USD, GBP, AUD, JPY, EUR…)
  • Výměna kryptoměny za jinou kryptoměnu
  • Používání kryptoměn k platbě za zboží nebo služby
  • Když kryptoměnu obdržíte jako výdělek (buď těžbou, nebo platbou za služby nabízené třetí straně)

Existují některé krypto transakce, které však nepodléhají dani, a je dobré vědět, o jaké transakce jde, abyste neúmyslně nakonec příliš neplatili na daních. Mezi příklady patří charitativní dary, převod kryptoměny mezi peněženkami a nákup a držení kryptoměn. Daňové úřady jiných zemí vydaly podobná rozhodnutí.

V amerických daňových úřadech uvedly, že i když je nyní přiznání přijato, je možné jej prověřit ze strany IRS a daňoví poplatníci mohou být požádáni o podání pozměněného přiznání po letech a vrácení daní.

Top 7 nejlepších nástrojů pro krypto daň

Dobrou zprávou je, že existuje software, který identifikuje, které transakce jsou zdanitelné a které nikoli, což vám znemožňuje provést toto rozhodnutí sami.

Dělají to prostřednictvím řady otázek, které jsou také vstupem do příslušných daňových formulářů. Daňové mýto se také pokusí pomoci snížit váš daňový účet pomocí odpočtů kapitálových ztrát, pokud jste měli ztráty na svých kryptoobchodních a investičních aktivitách.

Kromě toho je zde 8 nejlepších softwarových nástrojů pro daň z kryptoměn, které jsou dnes k dispozici obchodníkům a investorům.

CryptoTrader.Tax

I když se některý software pro krypto daně v tomto seznamu později zdá docela komplikovaný, není tomu tak CryptoTrader.Tax. Podle webové stránky vám umožní dokončit své krypto daně „nejjednodušším a nejspolehlivějším způsobem“.

Tento nástroj podporuje více než 35 různých burz, což usnadňuje import vašich obchodů a snadný výpočet zisků a ztrát za celý rok. Opravdu to nebude mnohem jednodušší ani jednodušší.

V platformě je spousta dalších užitečných funkcí, díky nimž je pro kohokoli velmi přímou metodou pro výpočet své daňové povinnosti z jejich aktivit v oblasti kryptoměny. Jednou z těchto funkcí je automatizace všech zpráv a formulářů potřebných při ukládání.

Přehled daně CryptoTrader

Hlavní uživatelské rozhraní CryptoTraderTax

CryptoTrader.tax nejen vygeneruje formulář IRS 8949, ale také vytvoří zprávu o auditu, krátkou & Zpráva o dlouhodobém prodeji, zpráva o příjmech z kryptoměny a mnoho dalších. Platforma pak umožňuje uživatelům stahovat tyto zprávy, aby mohli data integrovat do programů, jako jsou TurboTax a TaxAct, nebo je poslat daňovému účetnímu.

Pomocí CryptoTrader.tax po celý rok mohou obchodníci sledovat své zisky a ztráty a svou daňovou povinnost. To může pomoci snížit kapitálové zisky a zdanitelné události, pokud je to užitečné.

Obchodníci mohou s platformou začít zdarma, a pokud ji použijí k registraci, existuje odstupňovaná cena od 49 do 299 USD za daňový rok na základě počtu importovaných obchodů.

Jedná se o řešení krypto daně, které usnadňuje správu vašich daní, a to za rozumnou cenu. Navíc sníží nebo eliminuje velkou část stresu spojeného s krypto daněmi a poskytne spolehlivé a přesné daňové zprávy.

Koinly

Koinly kombinuje krypto účetnictví a daň v jednom softwarovém balíčku. Uživatelské rozhraní je jedním z nejlepších v oblasti krypto daní a kromě zpracování daňových hlášení pro USA, Austrálii a Kanadu podporuje také daňové hlášení pro více než 20 dalších zemí.

Nejedná se pouze o generované soubory. Jedná se o skutečné zprávy, které mohou uživatelé odesílat přímo svým daňovým úřadům. Například uživatelé v USA obdrží vyplněný Formulář 8949 a Plán D ve formátu pdf.

Koinly má samozřejmě API, které mu umožňuje připojení k hlavním burzám, a podporuje více než 300 různých burz, stejně jako více než 70 peněženek a více než 6 000 blockchainů. Synchronizuje uživatele kompletní historii transakcí rychle a snadno.

Daňové funkce společnosti Koinly

Vlastnosti daňového nástroje Koinly

To, co tuto platformu skutečně odlišuje, je to, že nejde jen o daně. Můžete jej použít také ke sledování svého kryptoměnového portfolia, sledování jeho změn v čase a generování opravdu krásných grafů. I když určitě existují další nástroje pro sledování portfolia, Koinly září tím, že nabízí jak sledování portfolia, tak nástroje pro sledování a snižování daní.

Koinly má funkci, která odpovídá převodům mezi burzami a vašimi vlastními peněženkami, což pomáhá vyhnout se zbytečným daním. Má také inteligentní systém zpracování chyb, který varuje, když jsou v datech nesrovnalosti nebo když v daňovém hlášení mohou být nepřesnosti. Mají také průvodce kryptotékou, který uživatelům pomůže získat z platformy maximum.

Koinly také umožňuje uživatelům začít zdarma. Platba je nutná pouze za generování přehledů. Ceny se pohybují od 79 $ za až 300 transakcí do 399 $ za až 10 000 transakcí.

TaxBit

Dalším skvělým alternativním nástrojem kryptoměny je nástroj TaxBit. Toto je jeden z mála softwarových balíků pro kryptoměnu, který byl založen blockchain CPA a kryptoměnovými daňovými právníky.

Nejen to, ale TaxBit je jediná společnost, kterou máme na seznamu a která získala značné financování rizikovým kapitálem. V lednu letošního roku oznámili úvodní kolo 5 milionů dolarů od řady známých investorů. Patří mezi ně například Valar Ventures od Petera Thiela a také kapitál Winkelvoss (kromě mnoha dalších).

Takže víte, že tento software má za sebou výkonné podporovatele, ale je to dobré?

Řídicí panel TaxBit

Uživatelské rozhraní TaxBit

Zaprvé, i když se jedná o nástroj pro kryptoměnu (podporuje více než 4 200 mincí), podporuje také řadu dalších aktiv. Podobně jako komodity, akcie a jiné nekryté měny. To znamená, že jej můžete použít pro své další obchodní účely.

TaxBit je také partnerem mnoha burz, takže můžete rychle a snadno sledovat své transakce. Patří mezi ně například Kraken, Coinbase Pro, Bitstamp a mnoho dalších.

Něco jiného, ​​co se mi opravdu líbilo, byl jejich nástroj pro analýzu portfolia. Na rozdíl od většiny softwaru, který se ke generování výnosů používá až na konci roku, vám TaxBit umožňuje sledovat vaše portfolio živě a průběžně. Získáte tak úplný obraz o své současné daňové situaci.

Oceníte také nezměnitelnou auditní stopu, kterou navrhli CPA. To znamená, že i když jste někdy dostali audit z IRS, můžete snadno přejít na jakoukoli transakci a zjistit, jak byly zisky / ztráty vypočítány na základě nákladů.

TaxBit Audit Trail

Uživatelské rozhraní TaxBit

Tento software vám také umožňuje přizpůsobit si osobní sazbu daně. Pomocí demografických informací, které poskytnete, vypočítá TaxBit vaši individuální sazbu daně s přihlédnutím ke státní a federální úrovni. Takto získáte nejpřesnější obrázek o své odpovědnosti nebo vrácení peněz.

A konečně, pokud jde o odesílání formulářů do IRS, můžete si je snadno stáhnout Formulář IRS 8949 se všemi vašimi obchody. Můžete si ji stáhnout v jednoduchém formátu PDF, který vám zašle účetní, nebo si ji můžete stáhnout pro použití v softwaru pro registraci daní, jako jsou TurboTax, TaxAct a kol..

Pokud jde o ceny, TaxBit má tři úrovně. Mají základní za 50 $, Plus za 175 $ za rok a Pro za 500 $ za rok. Níže uvádíme, co každá z cenových možností zahrnuje:

  • Základní: 250 transakcí, 10 výměn / peněženek, daňový formulář pro aktuální rok a podpora chatu.
  • Plus: 2 500 transakcí, neomezené výměny / peněženky, všechny daňové formuláře a podpora chatu.
  • Pro: 25 000 transakcí, neomezené výměny / peněženky, všechny daňové formuláře a telefonická podpora CPA

Sledování mincí

Sledování mincí si říká lídr v oblasti hlášení a sledování kryptoměn a s více než 490 000 klienty, včetně více než 750 korporátních klientů, se nemusí mýlit. CoinTracking je obzvláště podrobný a uživatelé budou přesně vědět, jak si jejich portfolio vede, jak diverzifikovaní jsou a jaké bude jejich daňové zatížení po celý rok.

CoinTracking má webové řešení, které umožňuje snadné připojení k burzám prostřednictvím API nebo prostřednictvím souborů CSV. To umožňuje CoinTrackingu zobrazit úplnou historii obchodování uživatele a určit zisky, ztráty a dlužné daně. Závěrečné zprávy lze generovat v mnoha formátech, včetně CSV, PDF, XLS, XML a JSON.

Daňové hlášení CoinTracking

Funkce hlášení daní CoinTracking

Platforma agreguje všechny transakce provedené prostřednictvím připojených účtů, zobrazuje přesně to, co bylo odesláno nebo přijato, a přesné obchody uskutečněné v průběhu roku.

Platforma také zobrazuje historické ceny mincí v době, kdy byly obchody prováděny, a obsahuje více než 11 let údajů o více než 7 000 altcoinech. Podporováno je více než 70 burz, včetně více než tuctu uzavřených.

CoinTracking začíná bezplatnou úrovní, kterou lze použít až pro 200 transakcí, ačkoli daňové hlášení a propojené účty jsou omezené. K úplnému odemknutí funkcí je potřeba účet Pro. To je jen 9,99 $ za daňový rok a pokrývá až 3 500 transakcí. Neomezené transakce jsou cenově dostupné 49,99 USD za daňový rok.

Bitcoinové daně

Bitcoinové daně je další populární řešení krypto daně. Bylo spuštěno v roce 2014 a jedná se o webové řešení, které uživatelům nabízí skupinu vynikajících nástrojů pro sledování ročních daňových povinností. Zahrnuje schopnost generovat podrobné daňové zprávy včetně všech transakcí prováděných v průběhu roku.

Tyto zprávy zahrnují transakční data získaná z mnoha populárních burz, jako jsou Coinbase Pro, Bittrex a další. Je také možné přidat vaše vlastní data prostřednictvím souborů CSV a uživatelé mohou přidat jakékoli prostředky, které utratili za osobní věci nebo dary. Platforma také podporuje import všech těžených kryptoměn, které mohly být přijaty po celý rok.

Sledovač daní z bitcoinů

Kalkulačka kapitálových výnosů z daní z bitcoinů

Platforma generuje vaše kapitálové zisky za daný rok, které lze poté zadat do daňového softwaru podle vašeho výběru, nebo jej lze jednoduše vytisknout a sdílet s vaším daňovým účetním nebo připojit k daňovému přiznání.

Jednou z velkých nevýhod této platformy je potřeba ručně zadat cenu mince pro každý samostatný časový rámec. To by mohlo pro aktivní obchodníky vytvořit docela dost práce.

Začněte zdarma na BitcoinTaxes a placené tarify začínají na 29,95 $ za daňový rok. Platforma je k dispozici obyvatelům USA, Velké Británie, Německa, Kanady a Austrálie.

LukkaTax

LukkaTax dříve se jmenoval LibraTax a původní verze existuje od roku 2014. Toto je další populární platforma pro krypto daně, kterou často doporučují nadšenci kryptoměn, kteří mají také zájem držet krok se svými daněmi.

Web LukkaTax tvrdí, že můžete shromažďovat svá data z jakéhokoli zdroje, včetně burz a peněženek. Platforma bude počítat na základě krypto-krypto trasactions, krypto-fiat transakcí a těžebních transakcí.

Výhody služby LukkaTax

Hlavní výhody LukkaTax

Platforma podporuje více než 3700 různých kryptoměn. Platforma generuje řadu různých zpráv, včetně formuláře IRS 8949 potřebného k podání daní v USA.

LukkaTax stojí za daňový rok paušálních 19,99 $ bez ohledu na to, kolik transakcí se na platformu zadává. Existují verze pro daňové profesionály a instituce, které stojí 39,95 $ za daňové přiznání.

Kromě sledování kryptoaktivity pro aktuální daňový rok má LukkaTax schopnost podívat se zpět v čase a vypočítat daňové povinnosti za předchozí roky pro zájemce o podání pozměněného přiznání.

ZenLedger

ZenLedger je jednoduchá a efektivní platforma pro výpočet daní z kryptoměny a ti, kteří také používají TurboTax, mohou chtít vážně uvažovat o použití ZenLedger pro svá digitální aktiva, protože je oficiálním partnerem TurboTaxu. Platforma se integruje s více než dvěma desítkami populárních burz s kryptoměnou a podporuje velkou většinu fiat a kryptoměn.

ZenLedger rychle naimportuje historii transakcí z podporovaných burz a použije data k automatickému vyplnění požadovaných informací v daňových dokladech. To zahrnuje kapitálové zisky, dary, závěrečné výpisy a příjmy z kryptoměn. Platforma také generuje výkaz zisků a ztrát.

ZenLedger Turbotax

Integrace ZenLedger do TurboTax

Všechny zprávy a dokumenty vytvořené ZenLedger jsou vhodné pro IRS. To znamená, že je lze všechny odeslat přímo nebo použít ve spojení s jinými řešeními daňového výkaznictví. ZenLedger funguje perfektně pro všechny úrovně krypto nadšenců.

Cena ZenLedger začíná na 69 $ za 100 transakcí a u neomezených transakcí se vyšplhá na 999 $. Není to nejlevnější řešení, ale stojí za to.

Závěr

I když nikoho nebaví dělat daně, tato řešení usnadňují a méně stresují dokončení krypto-části daní.

A co je nejlepší, s neustále se měnící situací v oblasti zdanění kryptoměn, budou tyto platformy tyto změny udržovat v popředí a pomáhat jejich uživatelům dodržovat nejnovější daňové zákony v příslušných zemích..

Použití jednoho ze sedmi výše uvedených řešení zajistí, že budou správné informace shromážděny a nahlášeny daňovým agenturám, a mohlo by uživatelům pomoci vyhnout se jakýmkoli pokutám nebo pokutám. Sledování daňových informací o digitálních aktivech může být výzvou, ale díky těmto nástrojům pro kryptoměny je to mnohem jednodušší.

Zřeknutí se odpovědnosti: Tento článek nepředstavuje finanční, daňové ani právní poradenství a není určen k tomu, aby ho kdokoli používal pro účely finančního poradenství, právního poradenství, vyhýbání se daňovým povinnostem, propagace, marketingu nebo doporučení jakékoli jiné straně v jakékoli záležitosti, která je zde uvedena. Finanční nebo právní poradenství vám poskytne váš vlastní odborník.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me