Nejlepší peněženky Cardano: 6 nejlepších míst pro bezpečné uložení ADA

Cardano (ADA) je jedním z nejpopulárnějších projektů v současné době v prostoru, který se pokouší vybudovat blockchain nové generace, často nazývaný blockchain v 3.0.

Srovnává se s ethereem, protože má schopnost podporovat inteligentní smlouvy a decentralizované aplikace (dApps). Vzhledem k tomuto intenzivnímu zájmu o projekt je nativní ADA společnosti Cardano neustále v top 20 na CMC.

Výsledkem je potřeba bezpečných peněženek ADA.

V tomto příspěvku se podívám na vrchol 6 nejlepších peněženek Cardano a dám vám několik nejlepších tipů, jak bezpečně uložit vaši ADA.

Top 6 peněženek Cardano

Na rozdíl od mnoha tokenů ERC20 a bitcoinových rozdvojek máte menší výběr než u těchto kryptoměn. Existuje však řada peněženek s otevřeným zdrojovým kódem a peněženek třetích stran, které přistoupily k desce a integrované ADA.

Tento výběr „nejlepší“ hardwarové peněženky je založen na řadě faktorů, včetně zabezpečení, snadného použití, podpory vývojářů a podpory komunity. Mohou existovat i jiné peněženky, které nezmiňujeme, takže na nich budete muset DYOR.

Každopádně, s tím z cesty, pojďme na peněženky ADA (pořadí preferencí).

Ledger Nano (hardwarová peněženka)

Pro nejbezpečnější úložiště vaší ADA (nebo jakékoli jiné kryptografie) nic nepřekoná hardwarovou peněženku. Jedná se o zařízení, které uchová vaše soukromé klíče v zabezpečeném offline prostředí a vždy zajistí, že ani při podepisování transakcí nebudou vystaveny hackerům / malwaru.

Ledger je jedním z nejznámějších výrobců hardwarových peněženek pro kryptoměny. Společnost existuje od roku 2014 a sídlí ve Francii. Existují dva modely Ledger Nano. Máte Ledger Nano S, což je základní model, a Ledger Nano X, což je pokročilý model.

Nano S je levnější a snadnější možnost, jak držet svoji ADA. Kromě toho hardwarová peněženka podporuje více než 300 dalších mincí a žetonů. Nano S je dodáván s jednoduchou obrazovkou LCD, na které můžete komunikovat se softwarem Ledger Live ve vašem počítači pomocí kabelu USB.

U Nano S. však existují určitá omezení, mezi nimiž je skutečnost, že v zařízení můžete mít současně pouze určitý počet aplikací peněženky. Pokud hledáte o něco lepší variantu, můžete se rozhodnout pro Ledger Nano X.

Peněženka Ledger Nano X ADA


Získejte Ledger Nano X ještě dnes

Nano X byl vydán v polovině roku 2019 a nabízí celou řadu dalších funkcí. Patří mezi ně například funkce Bluetooth a možnost instalace až 100 aplikací na hardwarové zařízení. Nano X má také podporu pro některé další coiny, které na zařízení Nano S nemůžete získat.

Pozor :️: Zařízení Ledger Nano kupujte pouze v oficiálním obchodě Ledger. Neexistuje žádný způsob, jak ověřit, že prodejce třetí strany nezasáhl do zařízení.

Obě peněženky fungují snadno zapojením do USB portu na vašem počítači a Nano X se také může synchronizovat se smartphonem, takže můžete své mince spravovat kdykoli a kdekoli. Obě hardwarová zařízení zahrnují dvoufaktorovou autentizaci a jedinečné a snadno použitelné rozhraní.

Při nastavování obou peněženek si můžete nastavit vlastní zabezpečený PIN a soukromé klíče se generují pomocí zabezpečeného 24-slovního zdroje. Peněženka navíc přichází s rozšířením Chrome, které lze použít v prohlížeči, a obě peněženky jsou kompatibilní s peněženkami Yoroi a AdaLite jiných výrobců.

Trezor Model T (hardwarová peněženka)

The Trezor Model T je další populární hardwarová peněženka a jedná se o upgradovanou verzi původního modelu Trezor Model One. Má podporu pro Cardanovu minci ADA a stovky dalších altcoinů. Stojí € 149 a lze jej zakoupit přímo od společnosti Trezor.

Trezor byl jednou z prvních hardwarových peněženek a vyvíjí řešení hardwarových peněženek již více než pět let. Peněženku vyvinula společnost Satoshi Labs, což je společnost se sídlem v České republice.

Stejně jako jeho soupeř, Ledger, je Trezor malé zařízení podobné velikosti jako flash disk a pro autorizaci transakcí používá malou OLED obrazovku. U modelu Trezor má však T barevnou dotykovou obrazovku, která by mohla usnadnit snadnější správu mincí.

Trezor Model T Cardano ADA

Co je součástí modelu Trezor Model T. Obrázek přes Trezor

Vzhledem k tomu, že se jedná o hardwarovou peněženku, jsou soukromé klíče uchovávány v zařízení a nikdy nejsou vystaveny hackerům. Trezor Model T se připojuje k Trezor Bridge, který je nainstalován na vašem notebooku, pomocí kabelu USB. Po připojení k mostu můžete ke správě svých aktiv použít rozšíření Trezor chrome.

Bohužel, pokud jste hledali levnější variantu než Model T, vstupní úroveň Trezor (Trezor Model One) nepodporuje Cardano ADA. Ve skutečnosti na rozdíl od zařízení Ledger Nano existuje řada mincí, které Model One nepodporuje a které Model T podporuje.

Peněženka Daedalus (stolní peněženka)

Daedalus je oficiální peněženka vytvořená vývojáři Cardano. Peněženka je bezpečná, postavená na vrcholu společnosti Electron, která se v průběhu let osvědčila jako vývojová platforma open-source.

Daedalus je desktopový klient s plným uzlem, což znamená, že na svém PC potřebujete dostatek místa pro stažení celého blockchainu a dostatek trpělivosti, abyste čekali na stažení a synchronizaci blockchainu.

Peněženka Daedalus Cardano ADA

Uživatelské rozhraní pro Daedalus ve Windows & Mac. Obrázek přes IOHK

Tuto peněženku můžete provozovat na třech hlavních operačních systémech pro stolní počítače – Windows, Linux a macOS. Bohužel zatím neexistuje žádná podpora pro mobilní operační systémy Android a iOS, ale vývojáři pracují na vydání těchto mobilních verzí. Ve vývoji je také schopnost vsadit ADA do peněženky Daedalus a vydělat více ADA z vaší vsazené ADA.

Otevřený zdroj &# 128104; ‍&# 128187 ;: Jednou z hlavních výhod Daedalu je, že jde o open source. To znamená, že se můžete podívat do zdrojový kód za peněženku Daedalus a potvrďte robustnost kódu. Mnoho lidí v krypto komunitě věří, že kontrola z komunity otevřených zdrojů znamená silnější kód.

Další plánovanou funkcí je podpora bitcoinů a ethereum Classic a schopnost vývojářů vytvářet aplikace třetích stran a přidávat do peněženky nové funkce..

Je třeba také poznamenat, že peněženka Daedalus obsahuje funkce pro vytvoření papírové peněženky, čímž snadno umístí vaši ADA do chladírenského skladu. Níže se dotkneme toho, jak vyrobit papírovou peněženku Daedalus.

Peněženka AdaLite (webová peněženka)

The Peněženka AdaLite je lehká webová peněženka, která byla dříve známá jako CardanoLite. Je to rychlé a bezpečné a lze jej použít pro přístup k vaší ADA několika způsoby.

Peněženka AdaLite byla samozřejmě vytvořena s ohledem na bezpečnost, ale vývojáři se také snažili vytvořit peněženku, která by byla uživatelsky přívětivější. Používání peněženky AdaLite nevyžaduje žádné stahování, instalace ani registrace. Jednoduše nasměrujte webový prohlížeč na AdaLite URL.

Opatrně ⚡: Webové peněženky tam nejsou nejbezpečnější, protože jsou náchylné k phishingovým útokům hackerů. Proto se musíte ujistit, že navštěvujete správnou adresu URL (https://adalite.io).

Když vytvoříte novou peněženku pomocí AdaLite, získáte 12slovnou mnemotechnickou frázi. Udržujte tuto frázi v bezpečí, je klíčem k vaší peněžence, a pokud ji ztratíte, ztratíte také přístup ke všem svým finančním prostředkům.

Uživatelské rozhraní peněženky ADAlite

Uživatelské rozhraní peněženky ADALite. Obrázek prostřednictvím peněženky Adalite

Důvodem je, že AdaLite je samoobslužná peněženka, takže vaše soukromé klíče zůstanou pouze ve vašem vlastnictví. Ani web AdaLite neobsahuje žádná vaše data. A neexistuje ani žádná záloha vaší peněženky fondů, které jsou tam uloženy.

Profesionální tip &# 129299 ;: Vzhledem k tomu, že Adalite pracuje pouze v prohlížeči a nikdy nekomunikuje se serverem, můžete jej použít i bez připojení k internetu. Toto je možná také bezpečnější volba pro případ, že by někdy došlo k situaci, kdy hackeři narušili zdrojový kód ADAlite. Stačí přejít na web a poté odpojit internet.

Nakonec je peněženka AdaLite kompatibilní také s hardwarovými peněženkami Trezor a Ledger a se stolní peněženkou Daedalus, takže ji můžete použít k přístupu k vašim prostředkům na mnoha místech.

S peněženkou Adalite byste měli vzít v úvahu to, že když je v síti Cardano konečně podporována hra Staking, nemůžete pomocí této peněženky vydělávat odměny za sázení. Je to proto, že se jedná o „lite“ peněženku, která nestáhne celý blockchain, a proto se nemůže synchronizovat s vkladem.

Atomová peněženka (Desktop & Mobilní, pohybliví)

Pro ty z vás, kteří hledají peněženku pro kryptoměnu s více měnami zdarma pro uložení vaší karty Cardano ADA, můžete vyzkoušet atomovou peněženku. Jedná se o peněženku třetí strany, která podporuje více než 500 různých mincí a žetonů.

Tato peněženka je také podporována na více zařízeních a operačních systémech. Například je k dispozici pro Windows, Mac, Linux, iOS a Android. To znamená, že peněženku můžete ovládat jak na domácím počítači, tak na žádném mobilním zařízení.

Atomová peněženka obsahuje celou řadu dalších funkcí. Například mají podporu pro Atomic Swaps pro podporované mince. Ty mince, které nejsou podporovány, mohou používat integrace ChangeNOW nebo Changelly. Pokud si tedy chcete koupit ADA přímo v peněžence bez předchozího převodu na burzu, máte tuto možnost.

Atomová peněženka ADA

Atomová peněženka s více měnami. Obrázek přes Atomicwallet.io

S touto peněženkou máte také fiat integraci, což znamená, že můžete použít kreditní karty k nákupu kryptoměn právě tam a poté. Samozřejmě, tyto poplatky za kreditní karty jsou docela vysoké, takže byste měli vzít na vědomí, než zvážíte vymrštění tohoto plastu.

Otevřený zdroj &# 129300 ;: Vzhledem k tomu, že Atomic Wallet je patentovaný software třetí strany, základní soubory peněženky nejsou open source. I když to pro některé není problém, obhájci open source by tvrdili, že to může snížit bezpečnost kódu.

Ačkoli se Atomic Wallet zdá, že by to mohla být skvělá alternativa pro vaše Cardano, není jasné, zda vám to umožní zapojit vaši ADA do sítě, když se spustí – nenechte si ujít ty šťavnaté sázky.

Cardano Paper Wallet (papírová peněženka)

Desktopovou peněženku Daedalus můžete použít také ke generování papírové peněženky, pokud hledáte zabezpečení nabízené touto formou chladírenského úložiště. Tuto papírovou peněženku pak můžete uložit na bezpečném offline místě, jako je bankovní trezor pro dlouhodobé hodling.

Chcete-li vytvořit papírovou peněženku pomocí aplikace Daedalus, postupujte takto:

 1. Stáhněte a nainstalujte Daedalus;
 2. Po instalaci spusťte Daedalus a klikněte na „vytvořit certifikát papírové peněženky“;
 3. Otevře se dialog, který vám umožní kliknout na „Uložit PDF pro tisk“;
 4. Po uložení souboru PDF se vygeneruje další dialog s žádostí o ověření vytištěného certifikátu;
 5. Obdržíte dvacet sedm slov o obnově slova s ​​osmnácti slovy vytištěnými na papírové peněžence, zatímco posledních devět budete muset zaznamenat. Prohlédněte si kontrolní seznam, všechny je zaškrtněte a klikněte na „Pokračovat“;
 6. Na další obrazovce budete požádáni o vyplnění certifikátu. Klikněte na „Pokračovat“;
 7. Dále nastavíte frázi pro obnovení hesla, zkontrolujete kontrolní seznam a znovu kliknete na Pokračovat;
 8. Nakonec uvidíte obrazovku s nápisem „Paper Wallet Certficate“, kde kliknutím na „Dokončit“ vygenerujete papírovou peněženku.

Vytištěná papírová peněženka vypadá takto:

Papírová peněženka Daedalus

Vytištěná papírová peněženka od společnosti Daedalus. Obrázek přes IOHK

Funkce papírové peněženky zvyšuje zabezpečení, protože tištěný certifikát nemůže tiskárna uložit do mezipaměti ani ji jinak ohrozit. Papírové peněženky lze pomocí aplikace Daedalus obnovit a přivést zpět online.

S papírovými peněženkami samozřejmě přicházejí další rizika, která musíte vzít v úvahu. Jedná se o rizika, která přicházejí s fyzickou podstatou. Může být ztracen, odcizen nebo zničen. S papírovou peněženkou byste tedy měli jít, pouze pokud ji chcete umístit do bezpečného chladírenského skladu.

Závěr

A tady to je, můj seznam nejlepších 6 nejlepších peněženek Cardano, kde můžete uložit svou ADA. Pokud nejste nejbezpečnější možností, nemůžete porazit hardwarovou peněženku. Daedalus je samozřejmě open source a umožní vám sázet, až bude síť spuštěna.

Alternativně, pokud hledáte vysoce funkční multiměnovou peněženku, můžete se rozhodnout pro peněženku Atomic. A konečně, pro rychlé skladování ADA po dlouhou dobu můžete vždy zvolit možnost papírové peněženky – jednoduchá, ale relativně bezpečná (pokud je provedena správně).

Samozřejmě bez ohledu na to, do které peněženky se rozhodnete Cardano uložit, musíte si být jisti, že přijímáte správná opatření. Pokud používáte peněženku Daedalus nebo Atomic, musíte se ujistit, že váš počítač neobsahuje malware a nainstalovat antivirový software.

Pokud se rozhodnete pro jednoduchou webovou peněženku v Adalite, musíte se ujistit, že jdete na správný web a že nejste na phishingové stránce. A samozřejmě se všemi těmito možnostmi ukládání – buďte opatrní, komu to řeknete. Nic vás nemůže ochránit před fyzickým vydíráním.

Nejlepší místa k nákupu ADA

 • Binance
 • Bittrex
 • Kraken
 • Huobi

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me