Nejlepší bitcoinové multisignature peněženky: 7 nejlepších míst pro uložení BTC

Pokud jde o zabezpečení vaší bitcoinové peněženky pro více stran, pak nemůžete porazit účinnost multisignature bitcoinové peněženky.

Jsou ideální pro ty příležitosti, kdy potřebujete více než jednu osobu k autorizaci transakce z bitcoinové adresy. To přidává úroveň zabezpečení a důvěry k těm, kteří provozují bitcoinové podniky nebo fondy, které mají více stran a zúčastněných stran.

Jaká je však nejlepší bitcoinová multisignature peněženka?

V tomto příspěvku se podívám na top 7 Bitcoin Multisig peněženek. Dám vám také několik špičkových tipů, pokud jde o používání těchto peněženek a zabezpečení finančních prostředků.

Co je to multisignature peněženka?

Většina transakcí v síti bitcoinů (a dalších blockchainů) má jeden podpis, protože jsou prováděny pouze pomocí jednoho soukromého klíče. Sítě blockchainu však zvládnou mnohem složitější transakce vyžadující více podpisů soukromého klíče. Jedná se o transakce typu M-of-N nebo transakce s více podpisy.

Transakce s více podpisy bitcoinů

Mechanika bitcoinové transakce s více podpisy. Obrázek přes Bitcoinwiki

Poté je peněženka s více podpisy ta, která k provádění transakcí vyžaduje více než jeden soukromý klíč. Používá se ke sdílení odpovědnosti za vlastnictví bitcoinů a je také známý jako prostředek ke zvýšení bezpečnosti bitcoinového úložiště.

V praxi to znamená, že můžete nastavit peněženku tak, aby vyžadovala 4 ze 7 autorizovaných podpisů k provedení platné transakce. Pouze v případě, že je transakce podepsána 4 autorizovanými signatáři, stane se platnou.

Jedná se o ideální způsob, jak zajistit mimořádnou bezpečnost fondů, správu majetku společnosti nebo komunity, a dokonce i obnovu, pokud ztratíte klíč.

Nejlepší 8 bitcoinových multisig peněženek

Nyní, když máte představu o tom, co to je, můžeme se podívat na některé z nejlepších multi-podpisových peněženek, které můžete použít. Naše kritéria pro hodnocení těchto peněženek jsou založena na řadě faktorů, včetně zabezpečení, použitelnosti, podpory vývojářů a schválení komunitou.

1. Zbrojnice (stolní peněženka)

The Zbrojnice peněženka se účtuje jako jediná peněženka s otevřeným zdrojovým kódem s podporou multi-signatury a chladírenského úložiště. Umožňuje uživatelům ovládat své vlastní soukromé klíče, aniž by bylo nutné používat zbrojnice nebo servery třetích stran.

Armory umožňuje pro každou transakci až 7 autorů ze 7 a díky funkci více podpisů je používání Armory mnohem bezpečnější. Navíc je to jedna z mála peněženek, které vám umožňují spravovat vaše bitcoiny, které jste uchovávali v chladírnách.

Bitcoinová peněženka zbrojnice

Uživatelské rozhraní bitcoinové peněženky Armory. Obrázek přes zbrojnici

Mince skladované za studena jsou jednoduše bitcoiny, které jste udržovali v offline stavu, abyste se vyhnuli riziku hackerů. Funkce multisig studené peněženky by mohla být ideální pro ty podniky, které mají velké množství mincí skladovaných za studena (například burzy).

Kromě toho, že uživatelé ovládají své vlastní klíče, se mi líbí, že peněženka je open source. To znamená, že externí vývojáři mohou kopat do svého kódu a ujistit se, že peněženka nemá žádné zákeřné úmysly nebo že v kódu jsou nějaké chyby. Můžete si prohlédnout zdrojový kód v jejich oficiální GitHub v případě zájmu.

Kromě toho mají vývojáři za bitcoinovou peněženkou Armory bohaté zkušenosti s kryptografií a správou soukromých klíčů obecně. Spolupracovali s podobnými společnostmi jako Verisign na vývoji specifikací ověření identity pro navázání důvěry na internetu.

Odolný vůči GPU &# 129299 ;: Díky použití „protahování klíčů“ je Armory schopen kastrovat účinnost jakéhokoli brute-forcingu hesel GPU.

Peněženka Armory je k dispozici pro operační systémy Windows, Linux a Mac. Tým také sestavil opravdu užitečnou sbírku videonávody potřebujete pomoc s nastavením a používáním peněženky.

2. Electrum (stolní a mobilní peněženka)

Electrum je jednou z nejstarších, nejpopulárnějších a nejdůvěryhodnějších bitcoinových peněženek. Je lehký a podporuje nejen vícenásobné podpisy, ale také skladování v chladu.

Stejně jako výše uvedená peněženka Armory je peněženka Electrum open-source pod licencí MIT, což umožňuje komukoli provozovat uzel Electrum Bitcoin, což zlepšuje decentralizaci sítě a předchází jakémukoli bodu selhání.

Jednou z klíčových výhod společnosti Electrum je její integrace s hlavními hardwarovými peněženkami třetích stran, jako jsou Trezor a Ledger. To znamená, že signatáři bitcoinové transakce mohou spravovat své soukromé klíče ze zabezpečené hardwarové peněženky – jednoho z nejbezpečnějších míst pro ukládání klíčů.

Multisignature peněženka Electrum

Nastavení Multisig v peněžence Electurm s 2-of-3

Něco jiného, ​​co mi na peněžence Electrum připadá opravdu čisté, je to, že může podporovat až 15 z 15 autorizovaných signatářů bitcoinové transakce. To je nejvíce, co jsme obecně viděli u multisig peněženek (trochu se mě zeptáte).

Neoprávněné phishing &# 127907 ;: Vzhledem k tomu, že Electrum používá decentralizované uzly, v minulosti došlo k útokům toto využil. Vzhledem k tomu, že peněženky Multisignature vyžadují více než jeden soukromý klíč, je nepravděpodobné, že by u nich byly útoky účinné.

Na rozdíl od peněženky Armory má Electrum ve skutečnosti mobilní aplikaci s jejich verzí pro Android. Je k dispozici v Obchodu Google Play a recenze se zdají být docela polarizované. Jsou buď velmi pozitivní, nebo docela negativní se stížnostmi na použitelnost.

Proto jste pravděpodobně nejvhodnější pro použití víceúčelových podpisů a nastavení pro peněženky Desktop. Peněženka Electrum je k dispozici pro Windows, Linux a Mac OS jako desktopová verze.

3. BitPay (stolní a mobilní peněženka)

Peněženka BitPay je oficiální peněženka společnosti BitPay, největšího procesoru plateb bitcoinů, který je v současné době na trhu. Má podporu pro multi-podpis zabezpečit bitcoiny a bitcoinové hotovosti až 2 ze 3 autorizovaných signatářů.

Zatímco peněženka BitPay není 100% otevřeným zdrojem, je založena na peněžence Copay, která je (pohled Copay GitHub). Svůj soukromý klíč však máte plně pod kontrolou a nikdy nebude přenesen na servery BitPay.

Pokud jde o servery, BitPay používá své vlastní a do transakcí nejsou zapojeny žádné servery třetích stran. Toto je profesionál, protože se vyhne phishingovému útoku, který jsme zmínili výše, ale může to být podvod, protože jde o jediný bod selhání (v případě DDoS útoků).

Stejně jako peněženka Electrum máte i mobilní aplikace pro peněženku BitPay. Oba mají iOS a Verze pro Android které jsou k dispozici v příslušných obchodech s aplikacemi. Na rozdíl od peněženky Electrum se zdá, že tyto aplikace mají mnohem pozitivnější stránku.

Samozřejmě máte také standardní podporu pro PC s verzí Windows, Linux a Mac OS. Podporu prohlížeče máte také prostřednictvím jejich rozšíření pro Chrome. Raději bych se ale rozhodl pro desktopové verze.

4. BitGo (stolní, mobilní a webová peněženka)

BitGo je populární a bezpečná možnost peněženky, která je speciálně přizpůsobena potřebám firemních uživatelů. Díky pokročilému API nabízí kromě bitcoinů přístup k více než 100 kryptoměnám a používá se k napájení horkých peněženek burz, jako jsou Bitfinex, Bitstamp, ShapeShift a další.

Umožňuje až 3 ze 3 autorizátorů a je také kompatibilní s hardwarovou peněženkou Ledger. BitGo rozděluje uživatelské role na správce, odesílatele a prohlížeč, aby omezil přístup na základě nutnosti vědět. Správce řídí zásady a schválení účtu, odesílatel je schopen iniciovat transakce na účtu a diváci jsou ti v rolích účetnictví, auditu nebo daňového výkaznictví.

Horké peněženky &# 128293 ;: BitGo má také horké jedinečné řešení peněženky, které odpovídá potřebám velkých správců aktiv a burz. To umožňuje klientům společností přístup do jejich zabezpečeného prostředí prostřednictvím rozhraní API a autorizace transakcí.

BitGo také umožňuje uzákonit určité zásady, kterými se řídí používání peněženky. Patří mezi ně věci, jako jsou limity transakcí, limity rychlosti, bílé listiny a konečný schvalovatel. Všechny tyto funkce fungují jako další bezpečnostní opatření v případě porušení.

Peněženky BitGo jsou provozovány prostřednictvím příkazového řádku a nemají grafické uživatelské rozhraní. Nejsou tedy uživatelsky nejpříjemnější z peněženek a jsou vhodnější pro podniky, které mají technické know-how pro nastavení těchto peněženek.

5. Uhlíková peněženka (webová peněženka)

The Uhlíková peněženka nemusí být pro každého kvůli jeho centralizaci a nedostatku otevřeného zdrojového kódu, ale je také snadno použitelný, takže je ideální pro ty, kteří začínají v kryptoměnách a peněženkách s více podpisy. Využívá jedinečnou funkci více podpisů k zabezpečení vašich bitcoinů pomocí 2 soukromých klíčů, které máte stále pod kontrolou.

Tento druh nastavení není nijak extrémně propracovaný a možná se lépe hodí pro jednotlivé uživatele, kteří požadují zabezpečení dvou klíčů. Je to mnohem riskantnější, protože jde o webovou peněženku, která má mnohem více vektorů útoku než peněženky na ploše.

Uhlíková webová peněženka

Uživatelské rozhraní karbonové webové peněženky

Pokud jde o provozování uhlíkové peněženky, první podpis se vygeneruje po dešifrování prostřednictvím prohlížeče pomocí přístupové fráze. Druhý klíč se drží na vašem smartphonu, který jste původně nastavili na peněženku při nastavování. Pomocí obou těchto klíčů můžete peněženku odemknout.

6. Peněženka BTC.com (mobilní a webová peněženka)

Peněženka BTC.com byla vytvořena v roce 2016 společností Bitmain a jedná se o snadno použitelnou peněženku s více podpisy, která funguje na mobilních zařízeních Android i iOS, stejně jako webové rozhraní.

Ve všech případech jsou soukromé klíče v držení uživatele a nikdy se neposílají na servery BTC.com a kódová základna peněženky je open-source a bylo potvrzeno, že je bezpečná a neobsahuje žádný škodlivý kód. Kromě podpory pro bitcoiny má také podporu bitcoinové hotovosti.

Pokud jde o nastavení s více podpisy, nabízejí jedinečné nastavení 2-of-3 multisig. Vygenerují se tři klíče, z nichž jeden je zašifrován ve vaší peněžence, jeden vám je poskytnut ve formátu pdf a třetí je uložen na BTC.com. Pokud si tedy všimnete jakékoli podezřelé aktivity vycházející z vaší peněženky, můžete ji „pozastavit“ pokynem, aby společnost BTC.com transakci nepodepsala.

Aplikace BTC.com Multisig

Aplikace BTC.com v iStore

Samozřejmě mají pouze jeden z klíčů, takže nemohou posílat prostředky z vaší peněženky. Také vám nemohou zabránit v odeslání finančních prostředků, pokud máte oba klíče. Stejně jako uhlíková peněženka jde pravděpodobně o další řešení, které se nejlépe hodí pro osobní peněženku se zvýšenou bezpečností.

Hodnocení v obchodech s aplikacemi jsou ve skutečnosti docela dobrá a BTC.com má v obchodě iTunes 3,9 hvězdičky a v obchodě Google Play 4,1 hvězdičky. Podezřelé však je, že v poslední době došlo k řadě písemných stížností, které neodráží dané hodnocení (možná roboty).

7. Freewallet (mobilní & Webová peněženka)

Zatímco Freewallet není technicky bitcoinová peněženka s více podpisy, je možné ji nakonfigurovat tak, aby napodobovala stejnou funkcionalitu multi-podpisu, a tedy aby byla v podstatě multi-podpisem. To se provádí povolením povinných e-mailových schválení pro každou transakci v nastavení zabezpečení Freewallet.

Pokud kliknete na odkaz v e-mailu, transakce nebudou schváleny. Můžete dokonce zadat až tři různé e-mailové adresy k ověření každé transakce, což by umožnilo více než jedné autorizující straně pro jakoukoli transakci.

Samozřejmě s tímto nastavením nemůžete napodobit požadovanou funkci podpisu skutečných multisignature peněženek. Důvodem je, že k autorizaci transakce budete potřebovat ověření z každé e-mailové adresy. Pokud tedy jedna osoba ztratí přístup ke svému e-mailu (nebo se ho nemůžete zmocnit), nemůžete transakci podepsat.

Freewallet Android Multisig

Aplikace Android Freewallet v Google Play obchod

Dalším důvodem, proč si myslím, že Freewallet je méně upřednostňovaný než ostatní, je ten, že nejenže není otevřeným zdrojovým kódem, ale nekontrolujete skutečné klíče. Freewallet je správcem jedinečného klíče peněženky, což znamená, že musíte zcela důvěřovat jejich bezpečnosti a poctivosti.

Ne vaše klíče &# 128273 ;: Mnoho lidí v komunitě kryptoměn ví, že mantra „ne vaše klíče, ne vaše bitcoiny“. Vzhledem k tomu, že si Freewallet udrží kontrolu nad vaším klíčem, jsou podobným řešením jako obchodní účet na centralizované burze.

Freewallet má řadu různých peněženek v jedné měně, stejně jako jejich multiměnovou „peněženku s kryptoměnou“. Ty jsou k dispozici pro iOS, Android a prostřednictvím prohlížeče ve webové peněžence.

Závěr

Teoreticky fungují všechny peněženky s více podpisy na stejném principu sdílení soukromých klíčů. Tím se vytváří další zabezpečení, protože k aktivům nelze přistupovat pomocí jediného klíče. Přidává vrstvu zabezpečení, která může také rozložit riziko mezi různé strany.

V praxi každá peněženka implementuje použití multi-podpisu různými způsoby. Někteří povolují pouze 3 autorizace 3 ze 3 a někteří umožňují až 15 autorů 15. Uhlíková peněženka je jedinečná v tom, že používá více podpisů pro jednoho uživatele na dvou zařízeních, a BitGo se zaměřil na podnikového uživatele.

Výběr vhodné multi-podpisové peněženky pro vaše úložiště bitcoinů bude záviset na vašich vlastních potřebách. Každá peněženka má své silné stránky, proto je prozkoumejte a vyzkoušejte, abyste zjistili, která je pro vaše potřeby nejlepší.

Pokud budete používat multisignature peněženku s více stranami, ujisti se že potřebujete méně podpisů než celkový počet kosignerů. Nechcete být v situaci, kdy ztratíte přístup k singulárnímu klíči, a proto nemůžete mincemi pohybovat!

Se správným nastavením je bitcoinová peněženka s více podpisy ideálním řešením pro větší bezpečnost a důvěru.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me