Nákup kryptoměny v Austrálii: nejlepší 4 možnosti

V Austrálii v poslední době roste adopce bitcoinů a dalších kryptoměn. To vše díky změně australského vládního přístupu k přijatelnějšímu přístupu ke třídě aktiv.

Dříve zákony a předpisy, jako například zákony umožňující dvojí zdanění, bránily Australanům v přijímání kryptoměn v jakémkoli velkém měřítku. Vláda naštěstí provedla určité změny předpisů, což mělo za následek zvýšený zájem a přijetí kryptoměn v Austrálii v roce 2021.

Zvažte například společnost Swyftx, která od spuštění v roce 2019 zaznamenala pokles uživatelské základny z nuly na více než 35 000. Rovněž se uvádí, že hybridní burza / makléř zpracovává transakce každý den 120 milionů dolarů.

Crypto Australia

Pokud chcete koupit krypto v Austrálii, potřebujete legitimní burzu. Obrázek přes Shutterstock

Pokud jste někdy zkoumali nákup nebo obchodování s kryptoměnami v Austrálii, pravděpodobně víte, že máte na výběr z desítek. Některé jsou místní a jsou k dispozici pouze obyvatelům Austrálie nebo Nového Zélandu, zatímco jiné mají globální rozsah.

Na konci dne však musíte najít makléře, který vám umožní koupit krypto v Austrálii s nejlepšími poplatky, nejjednoduššími požadavky na ověření a nejvyšším pohodlím. Mohla by vás také zajímat anonymita nebo platební režimy nebo limity vkladů a výběrů.

To znamená, že budete muset provést průzkum, abyste našli nejlepšího brokera v Austrálii pro nákup kryptoměn na základě vašich potřeb. Nebo nás můžete nechat pečovat o výzkum a můžete najít možnost, která vám nejlépe vyhovuje.

A když už nebudeme v cestě, pojďme se naučit, jak koupit nějaké kryptoměny v Austrálii.

1) Swyftx

Existuje několik funkcí kryptoměn, které jsou pro obchodníky velmi důležité. V horní části seznamu jsou poplatky, ale je třeba vzít v úvahu i další věci, jako je nabízené obchodní rozhraní, likvidita a spready a úroveň nabízeného zákaznického servisu. Jeden australský makléř se pokouší vyřešit všechny tyto problémy, a to je Swyftx.

Uživatelské rozhraní Swyftx

Swyftx vylepšuje kryptoburzy v Austrálii. Obrázek přes Swyftx.com.au

Dávají australským obchodníkům s kryptoměnami místo, kam se nenechají okrást slepými poplatky, kde je personál zákaznických služeb nápomocný a kde obchodní rozhraní umožňuje inteligentnější obchodování.

Skvělá věc na Swyftxu je, že to není jen výměna. Nabízí také kompletní zprostředkovatelské služby, což je bonus pro obchodníky a kryptoinvestory. Díky tomu je Swyftx perfektní výměnou, ať už jste v kryptoměnách zcela nový, nebo máte dlouholeté zkušenosti. Na Swyftxu můžete očekávat nízké, transparentní poplatky, vynikající spready, více než 220 aktiv k obchodování a dokonce i spořící účet SMSF, který vám pomůže s důchodovými úsporami.


Můžete jen říct, že obchodníci milují to, co Swyftx nabízí, protože burza se od zahájení v roce 2019 rozrostla na více než 35 000 obchodníků.

Swyftx TrustPilot

Téměř 1 000 vynikajících 5hvězdičkových recenzí. Obrázek přes Swyftx.com.au

Jedna věc, která se na Swyftxu opravdu líbí, je paušální poplatek 0,6%. Na první pohled se to může zdát vysoké ve srovnání s burzami nabízejícími poplatky 0,2% nebo méně, ale bližší pohled ukazuje, kde je Swyftx lepší než ostatní, protože nabízejí spready až 0,41%. Jiné burzy, které mají nízké poplatky, mohou mít spready až 5%!

Swyftx je schopen nabídnout tyto ultra nízké spready díky svému proprietárnímu algoritmu, který dokáže lokalizovat nejnižší spready z desítek burz. Díky tomu může Swyftx v některých případech snížit celkové náklady na obchody (poplatek + rozpětí) až na 1,01%. Na mnoha jiných burzách takové nízké celkové náklady nenajdete.

Poplatky Swyftx

Swyftx se srovnává velmi příznivě s konkurencí. Obrázek přes Swyftx.com.au

A Swyftx velmi usnadnil začátek. Začnete kliknutím na velké modré tlačítko „Registrace“ v pravém horním rohu webové stránky. Otevře se registrační stránka Swyftx, kde zadáte své jméno, e-mailovou adresu, telefonní číslo, okres bydliště a heslo podle vlastního výběru.

Poté zaškrtnutím políčka vyjádřete souhlas s podmínkami a zaškrtnutím políčka potvrďte, že nejste robot, vyplněním captcha. Nakonec klikněte na tlačítko „Vytvořit můj účet“.

Ověření Swyftx

Jednou z nejtěžších částí registrace pro jakoukoli burzu kryptoměn je potřeba splnit požadavky KYC, ale společnost Swyftx dokonce učinila tuto část procesu tak jednoduchou, že 70% jejích klientů ji dokáže dokončit za méně než 2 minuty.

Tok registrace Swyftx

Jeden z nejjednodušších procesů registrace a ověřování v oboru. Obrázek přes Swyftx.com.au

Chcete-li dokončit proces ověření identity KYC, musíte se přihlásit k účtu, který jste právě vytvořili, a poté kliknout na odkaz „Profil“ v ​​levém postranním panelu a pod tímto odkazem „Ověření“. Tím se otevře online formulář s žádostí o ověření následujících informací (každá je ověřena samostatně):

 • Emailová adresa
 • Číslo mobilního telefonu
 • Číslo dokladu totožnosti

Ověření Swyftx

Rychlé a snadné ověření je jednou z výhod používání Swyftxu. Obrázek přes Swyftx.com.au

Chcete-li ověřit e-mail, klikněte na tlačítko a bude vám zaslán e-mail, na který budete muset kliknout na ověřovací odkaz. To je vyřešeno.

Ověření telefonu je stejně snadné. Klikněte na tlačítko „Ověřit nyní“ a vygeneruje se šestimístný kód PIN, který se odešle do vašeho telefonu prostřednictvím SMS. Zadejte tento kód do vyskakovacího pole na webu a ověřili jste číslo svého mobilního telefonu.

Swyftx Ověřte PIN

Rychle a snadno ověřte své mobilní číslo. Obrázek přes Swyftx.com.au

Posledním krokem je ověření vašich dokladů totožnosti a společnost Swyftx to zjednodušila tím, že odstranila potřebu skenování a nahrávání dokumentů. Místo toho budete pouze povinni do webového formuláře zadat informace přesně tak, jak jsou uvedeny na vašem ID.

Swyftx ID

Úplné ověření KYC za méně než 2 minuty. Obrázek přes Swyftx.com.au

Jakmile to ověříte, jste připraveni. Je velmi pravděpodobné, že vám celý proces trval méně než 2 minuty.

Vklady Swyftx

Pro vklady v AUD nabízí Swyftx několik možností:

 • PayID (metoda okamžitého vkladu)
 • POLi (metoda okamžitého vkladu)
 • OSKO (vklad do stejného pracovního dne)

Osko a PayID

Vyberte si z různých možností vkladu. Obrázek přes Regionální australská banka

Ve vzrušujícím vývoji společnost Swyftx oznámila, že brzy přidá platby kreditní / debetní kartou a stane se první australskou platformou nabízející tuto službu. Bankovní převody jsou možné také prostřednictvím sítě OSKO. Zpracování jim obvykle trvá 2–6 hodin, i když není neobvyklé, že banka zadrží velký první vklad až na 24 hodin. Swyftx kontroluje převody přibližně v 9:00, 12:00, 15:00, 18:00, 20:00 a 22:00 AEDT každý pracovní den.

Existuje přidružený program?

Možná to není nejdůležitější součást výběru makléře, ale je hezké vidět přidružený program nabízený ve Swyftxu. S ním můžete vydělat 30% z poplatků vybraných za všechny obchody po celou dobu životnosti uvedeného účtu. Partnerský program lze příležitostně použít k odkázání přátel a členů rodiny, nebo ho lze použít rozsáhleji.

Swyftx Affiliate

Velkorysá nabídka affiliate partnerů. Obrázek přes Swyftx.com.au

Výplaty se vyplácejí každý 1. měsíc a díky systému sledování v reálném čase, který je součástí back-endu affiliate partnera, budete vždy přesně vědět, jaké jsou vaše provize. Jedna věc, která chybí, jsou marketingové materiály, které by pomohly s reklamou a propagací.

2) Coinspot

Coinspot byla zahájena v roce 2013 a je považována za nejdůvěryhodnější australskou burzu. Protože v Austrálii funguje tak dlouho, je v krypto komunitě velmi dobře známá a je respektována. Burza zůstala v popředí revoluce v kryptoměně v Austrálii a je často prvním makléřem, který nabízí nové funkce.

Coinspot účet

Uvnitř základního účtu Coinspot. Obrázek přes Coinspot.com.au

Od ledna 2021 mohou uživatelé Coinspotu využívat všechny následující funkce:

 • Uživatelsky přívětivé rozhraní usnadňuje všechny úrovně uživatelů kryptoměny.
 • Snadno nakupujte a vyměňujte z výběru více než 230 kryptoměn.
 • Stop-Loss & Omezte objednávky, abyste mohli co nejlépe využít tržní příležitosti.
 • K dispozici je mnoho možností vkladu, jako jsou platby POLi, PayID, BPAY a hotovost.
 • Přepážka a podpora pro investory Australian Self Managed Super Fund (SMSF).
 • Vynikající bezpečnostní opatření, včetně dvoufaktorového ověřování, které chrání před hackery a krádeží.
 • Partnerský program, který odměňuje 30% provizí (po dobu 1 roku) pro doporučené uživatele.

Vytvoření účtu & Přihlásit se

Vytvoření účtu Coinspot je podobné tomu, co byste prošli na jakékoli jiné kryptoburze. Začíná to kliknutím na bílé tlačítko „Registrovat“ v pravém horním rohu webové stránky. Poté vyplníte požadované údaje a kliknete na tlačítko „Vytvořit účet“.

Registrace účtu Coinspot

Zaregistrujte si účet během několika sekund. Obrázek přes Coinspot.com.au

Téměř okamžitě po registraci obdržíte e-mail od společnosti Coinspot k ověření e-mailové adresy, kterou jste použili k registraci. Kliknutím na ověřovací odkaz v e-mailu se dokončí základní nastavení účtu a umožní vám přihlásit se do Coinspotu. Nejste však schopni provádět žádné vklady ani výběry, dokud neověříte své ID v souladu s předpisy AML.

Ověření coinspotu

Ověření v Coinspotu zahrnuje prokázání totožnosti, kterou jste zaregistrovali, poskytnutím identifikačních dokumentů. Jakmile tyto dokumenty obdrží a zpracuje společnost Coinspot (což může trvat až 24 hodin), budete mít přístup k vkladu až 2 000 AUD denně a k výběru. Úplné ověření vyžaduje vše následující:

 • Celé jméno
 • Datum narození
 • Telefonní číslo
 • Adresa bydliště
 • Naskenovaná kopie platné identifikační karty nebo pasu s dokladem o adrese
 • Selfie fotografie zvedl doklad totožnosti

Jedná se o standardní postup, který najdete téměř na všech burzách kryptoměn.

Poplatky za CoinSpot

Coinspot se pyšní svou jednoduchou a transparentní strukturou poplatků, která také zahrnuje některé z nejnižších poplatků ze všech australských kryptoměn.

Poplatky za coinspoty

Díky jednoduchým, transparentním a nízkým poplatkům je Coinspot oblíbeným od roku 2013. Obrázek přes Coinspot.com.au

Upozorňujeme, že tato struktura poplatků nezahrnuje poplatky za těžbu účtované, pokud se rozhodnete pro výměnu z jedné kryptoměny do druhé, nebo pokud se rozhodnete poslat své mince z burzy po jejich nákupu. Tyto poplatky za těžbu se mezi jednotlivými kryptoměnami liší a mohou se dokonce lišit v závislosti na síťovém provozu daného blockchainu. To znamená, že poplatky za těžbu obvykle činí méně než pět centů.

3) CoinJar

Další populární možností nákupu kryptoměny v Austrálii je CoinJar burza, která byla zahájena v roce 2013. Burza / broker se primárně zaměřuje na své australské klienty, ale v poslední době se také rozšířila a nyní nabízí své služby i ve Velké Británii. Nabízí také CoinJar pro instituce na globálním základě, ale to není pro jednotlivce ve skutečnosti relevantní, i když to naznačuje, že by CoinJar mohl v budoucnu nabízet své služby globálně.

Burza má strukturu poplatků příjemce / tvůrce, kde příjemci platí poplatek, který může být až 0,1%, ale nepřesáhne 0,3%. Tvůrci si vedou ještě lépe, poplatky se pohybují od 0% do maximálně 0,2%.

Pokud vždy kupujete na základě nabídky a prodáváte na požádání, budete vždy platit pouze poplatek tvůrci, což znamená, že váš maximální poplatek v CoinJar bude poměrně nízký. Spready však mohou být občas vysoké kvůli nedostatku likvidity, takže obchodníci na to budou muset pamatovat.

Poplatky za Coinjar

Poplatky v CoinJar jsou přiměřené. Obrázek přes Coinjar.com

Jako další hybridní směnárna / broker CoinJar umožňuje nákup kryptoměny s fiatem nebo obchodování mezi různými kryptoměnami. Vklady lze provádět bankovním převodem, BPAY, NPP, Blueshyft, nebo pro ty, kteří již mají nějakou kryptoměnu, lze uložit jakoukoli z podporovaných mincí.

CoinJar to myslí také se zabezpečením vážně, protože u všech účtů používá dvoufaktorové ověřování a zajišťuje minimálně 90% digitálních měn držených v peněženkách pro skladování. CoinJar je také velmi transparentní ohledně svých operací, což může uživatelům poskytnout pocit bezpečí.

Kromě toho používají šifrování dat, zabezpečení transportní vrstvy, periodické bezpečnostní audity a zabezpečení organizace podle nejlepších postupů. CoinJar také využívá pokročilé techniky strojového učení k rozpoznání podezřelých přihlášení, převzetí účtu a finančních podvodů.

Vytvoření účtu CoinJar

Vytvoření účtu na CoinJar je skoro stejné jako vytvoření účtu na jakékoli jiné burze kryptoměn. Začíná to kliknutím na odkaz „Zaregistrovat se“ v pravém horním rohu webové stránky. Po vyplnění formuláře obdržíte e-mail s odkazem na kliknutí, který potvrdí vaše vlastnictví e-mailové adresy.

Registrace účtu Coinjar

Snadný proces registrace. Obrázek přes CoinJar.com

Získáte tak přístup ke svému účtu a obchodní platformě, a pokud vkladáte kryptoměnu, můžete tak učinit a začít obchodovat. Pokud však chcete provést vklad v měně fiat, budete muset ověřit svou totožnost nahráním dokladů totožnosti. To vše je v souladu s předpisy AML.

Další výhodou ověření vašeho účtu je, že vám umožní získat debetní kartu CoinJar Swipe.

Karty CoinJar Swipe

CoinJar Swipe je debetní karta, která je k dispozici australským zákazníkům společnosti CoinJar. Umožňuje bezproblémovou výměnu kryptoměny na fiat bez čekání na několik dní na zpracování bankovního převodu. Umožňuje také převod kryptoměny na fiat bez jakýchkoli poplatků.

Coinjar SwipeCard

Díky debetní kartě je utrácení kryptoměn tak snadné. Obrázek přes Coinjar.com

Financování debetní karty je poměrně jednoduché. Uvnitř vašeho účtu uvidíte „Swipe Account“ a pokud na tento účet přesunete nějakou kryptoměnu, můžete pomocí karty CoinJar Swipe vybrat prostředky z bankomatu nebo kdekoli, kde byste běžně používali debetní kartu. Převody jsou okamžité a finanční prostředky jsou k dispozici okamžitě. Jedinou nevýhodou je poplatek 29 USD za objednání nové karty.

Odměny CoinJar

CoinJar Rewards je systém odměn, který umožňuje uživatelům burzy získávat body za používání CoinJar k nákupu, prodeji a obchodování kryptoměn. Body lze použít k vyrovnání směnných poplatků, k nákupu položek v Obchod CoinJar, nebo k vyrovnání nákladů na objednání nové karty CoinJar Swipe. Aby bylo možné nashromáždit body CoinJar Rewards, musí být účty ověřeny.

4) Coinbase

Ne všechny burzy, které mají australští nadšenci kryptoměn k dispozici, sídlí v Austrálii. Jednou populární burzou pro nákup bitcoinů a řady dalších kryptoměn je Coinbase, burza založená v San Francisku v Kalifornii. V podnikání od roku 2012 se jedná o největší kryptoburzu se sídlem v USA a jednu z nejlepších globálních burz.

Stejně jako první položka v našem seznamu Swyftx je i Coinbase hybridní burzou a brokerem. Nabízejí také vazební služby pro instituce, platební platformu pro kryptoměny a vlastní stabilnícoin vázaný na americký dolar zvaný USD Coin (USDC).

Coinbase

Coinbase je jednou z největších globálních kryptochanz, ale je to správné pro Australany? Obrázek přes Coinbase.com

I když je Coinbase snadno použitelný, což je dobrá část důvodu, že se tak rozrostl, také se mu nelíbí mnoho nadšenců dlouhodobé kryptoměny z několika důvodů, včetně:

Vysoké poplatky

Coinbase má jedny z nejvyšších poplatků v tomto odvětví, ale s tím se (zatím) vypořádává, protože díky jeho jednoduchému uživatelskému rozhraní je dobrou volbou pro ty, kteří jsou v kryptoměnách zcela noví.

Mnoho lidí si myslí, že stojí za to vyměnit nějaké další poplatky za jednoduché rozhraní a snadné použití. Zkušenější obchodníci s kryptoměnami a investoři se mohou vyhnout vysokým poplatkům pomocí platformy Coinbase Pro, avšak jednou nevýhodou je, že na Coinbase Pro nemůžete nakupovat a prodávat kryptoměny pomocí fiat.

Uživatelé nekontrolují klíče

I když všechny centralizované burzy uchovávají soukromé klíče uživatelů, je to i nadále hlavní stížnost uživatelů Coinbase. Opravdu není mnoho způsobů, jak to obejít, ale uživatelé si stále pamatují populární rčení: „Ani vaše klíče, ani vaše mince.“

Coinbase omezuje soukromí uživatelů

Coinbase rozhodně není přítelem soukromí a již v roce 2014 se objevily zprávy o sledování Coinbase, jejichž adresy uživatelů, kde převádějí mince a jak mince utrácejí. Uživatelé mají zmrazené účty pro odesílání na určité adresy. V roce 2019 získala Coinbase společnost s názvem Neutrino.

Neutrino Coinbase

Neutrino ohlašuje akvizici.

Neutrino se zaměřuje na analýzu blockchainů za účelem odhalení identit za adresami v těchto řetězcích. Coinbase se také nedávno pokusil prodat svá data Internal Reveneue Service (IRS) a Drug Enforcement Administration (DEA). A bylo úspěšné získat zakázku na prodej svých dat tajné službě.

Pokud je pro vás důležité soukromí, drž se dál od Coinbase, ale pokud se neobtěžuješ a miluješ snadné použití, pak by to mohla být tvoje dokonalá výměna.

Vklady Coinbase & Poplatky

Coinbase má docela matoucí plán poplatků, a to může být proto, že se snaží skrýt vysoké náklady na své poplatky. Mají také omezené možnosti provádění vkladů, což může být pro některé uživatele skutečná nevýhoda. A v současné době v Austrálii Coinbase nepodporuje prodej kryptoměn. To vše znamená, že můžete nakupovat dostatečně snadno, ale pokud chcete své mince prodat, budete je muset přesunout jinam.

Pokud jde o poplatky, na webu Coinbase je celá dlouhá stránka, která vysvětluje strukturu poplatků. Můžete se podívat tady Pokud máš rád. Zjednodušená verze struktury poplatků v Austrálii je uvedena v následující tabulce:

Poplatky Coinbase Australia

Při nákupu kryptoměny na Coinbase budete platit vyšší poplatky. Obrázek přes Coinbase.com

Nákup kryptoměny na Coinbase

Nákup kryptoměn na Coinbase začíná registrací účtu. To je dost snadné. Na domovské stránce klikněte na tlačítko „Zaregistrovat se“ v pravém horním rohu obrazovky a poté vyplňte jednoduchý formulář. Klikněte na tlačítko „Vytvořit účet“ a je hotovo.

Registrace na Coinbase

Coinbase usnadňuje registraci nového účtu. Obrázek přes Coinbase.com

Jakmile se zaregistrujete, Coinbase vám pošle e-mail s žádostí o kliknutí na odkaz a ověření, že e-mail patří vám. Poté vám pošlou SMS na váš mobil s PIN, který je třeba zadat na webu Coinbase k ověření vašeho mobilního čísla.

2FA ve společnosti Coinbase

Pokud jde o krypto, nikdy nemůžete být v bezpečí. Obrázek přes Coinbase.com

Toto je telefonní číslo, které bude později použito pro kódy 2FA, takže se ujistěte, že je to jedno, ke kterému budete mít vždy přístup.

K dokončení procesu KYC bude také nutné poskytnout společnosti Coinbase vaše doklady totožnosti. K nákupu budete muset zaregistrovat debetní kartu.

Jakmile se přihlásíte ke svému účtu, podívejte se na modré tlačítko (KOUPIT / PRODAT) v horní části domovské stránky. Kliknutím na něj zobrazíte pole, které vám umožní KOUPIT, PRODAT nebo PŘEMĚNIT bitcoin a další kryptoměny podporované na Coinbase.

Nákup krypto Coinbase

Nákup kryptoměny na Coinbase je tak snadný. Obrázek přes Coinbase.com

Coinbase pojištění

Téměř všechny burzy kryptoměn mají nulovou ochranu, pokud jde o investiční programy nebo vládou sponzorované pojistné plány, avšak Coinbase soukromě pojistil finanční prostředky svého klienta proti jakýmkoli ztrátám v důsledku hackerství nebo krádeže.

Zabezpečení Coinbase

Coinbase je již dlouho předem a dává svým klientům vědět, že při obchodování s kryptoměnami je bezpečnost nesmírně důležitá. Samotní Coinbase tomu pomáhají tím, že vyžadují, aby všechny účty používaly proces přihlášení 2FA.

Také drží 98% všech klientských prostředků v chladírnách, aby omezili množství mincí, které by hacker mohl dosáhnout. To jim samozřejmě také pomáhá, protože jakýkoli úspěšný pokus o hackerství by byl kompenzován jejich vlastní pojistkou.

I přes veškerou bezpečnost a ochranu vás chceme varovat, abyste nikdy své mince neukládali do žádné peněženky na burze. Svou kryptoměnu byste měli vždy přesunout do nevázané peněženky třetí strany, ke které máte přístup pouze vy. Pouze tak budete vědět, že zakoupené mince skutečně vlastníte.

Zabezpečení Coinbase

Coinbase je zatím nejbezpečnější burza.

Ačkoli se zdá, že Coinbase je docela důvěryhodný, stojí za zmínku, že mají také časté výpadky stránek, když se uživatelé nemohou přihlásit a získat své mince. Buďte v bezpečí, než se omlouvejte, a přeneste krypto, které kupujete, z burzy.

Celkově vzato existuje několik vážných nevýhod používání Coinbase v Austrálii, ale pokud hledáte snadné použití a neočekáváte, že své mince v blízké době prodáte, může být Coinbase přijatelnou alternativou pro nákup kryptoměny v Austrálii.

Závěr

Výše uvedené možnosti jsou jen některé, které lze použít k nákupu kryptoměny v Austrálii. Existuje mnoho dalších, ale myslíme si, že tyto čtyři jsou dost na to, aby někdo začal.

Ale není zde mnoho výměn, které zde nejsou pokryty, takže pro úplnost budete možná chtít provést svůj vlastní průzkum nad rámec toho, co jsme pro vás již udělali. Jednou z možností, která se nám líbí, je Binance, protože nabízí jednu z největších odrůd altcoinů a má některé další vynikající vlastnosti a výhody.

Zde si můžete prohlédnout naši úplnou recenzi Binance.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me