Na temném webu získává litecoin bitcoiny pro platby

Bitcoin je kryptoměnou na trzích darknet od svého založení. Zvýšené poplatky a pomalé časy transakcí však nutí uživatele darknetu, aby zvážili další coiny.

Bitcoin se stal pro kriminálníky příliš hlavním proudem, jelikož byl zveřejněn rozsah pravomocí pro vymáhání práva.

Často je velmi obtížné přesně posoudit, které mince jsou zvýhodněny těmi, kteří pracují na temném webu. Zajímavé zpráva se nedávno ponořil do tohoto internetového podzemí a našel zajímavé výsledky.

Provedli rozsáhlou analýzu a prozkoumali všechna online fóra, tržiště a vývěsky. Výsledky jejich výzkumu vás možná překvapí …

Nespokojenost s bitcoiny

Jedna věc, kterou vědci objevili, byl společný přeshraniční a jazykový trend, a to narůstající potíže spojené s používáním bitcoinů. Vzhledem k velikosti obvyklých transakcí na temném webu byly poplatky, které byly požadovány, neuskutečnitelné.

Kromě zvýšených poplatků za dokončení transakcí se také podstatně zvýšil čas na potvrzení. Prodejci proto museli zavést pravidlo, že počkají na tři potvrzení v síti, než bude dokončen prodej.

Pomalé časy transakcí jsou frustrující, ale jsou mnohem znepokojivější pro ty uživatele, kteří je používají k nákupu něčeho nelegálního z darkweb.

Zaznamenaná studie budoucnosti

Darkweb hlasování o kryptoměnách k použití

Výsledky anket DarkWeb. Zdroj: zaznamenanáfutura.com

Vyšetřovatelé v Recorded Future poté pokračovali a pokusili se zjistit, které z těchto coinů začínají nahrazovat bitcoin jako měnu volby na Darknetu. Výsledky průzkumu, který provedli, jsou vpravo.

Tento průzkum byl proveden na fóru zabývajícím se hackerskými hackery a jasně ukazuje, že tajné mince v oblasti ochrany soukromí jsou hlavním uchazečem jako další temná síťová verze bitcoinů. Monero (XMR) a Dash obsadili první a druhé místo s 21,82%, respektive 20,61%.

Byly to však jen výsledky jednoho fóra na darknetu, a proto je nelze považovat za komplexní reprezentaci. Po důkladnější analýze tým dospěl k závěru, že bitcoin je v sítích stále tou mincí dodavatele.

Rozpis přijetí obchodníka na DarkNet

Přijímané mince prodejci. Zdroj: zaznamenanáfutura.com

Všichni prodejci, kteří byli výzkumníky dotazováni, stále nabízeli bitcoiny jako přijímaný platební prostředek. Překvapením však je, že litecoin je druhou nejvíce přijímanou mincí prodejců, přičemž více než 30% z nich ji přijímá jako způsob platby.

Na třetí místo se dostal Dash s 20% podílem prodejců, kteří jej přijali jako platební metodu. To ukazuje, že i když existují i ​​jiné kryptoměny, jako je Monero, které mají více protokolů ochrany osobních údajů než litecoin, prodejci zbožňovali rychlé časy transakcí a nízké transakční poplatky litecoinu. Výsledky jsou na obrázku vpravo.

Pro větší přehlednost také rozdělili výsledky na základě oblasti provozu. Jak vidíte, ti, kteří působí v anglicky mluvícím světě, se více obávají o soukromí a rozhodnou se pro Monero. Východoevropské trhy se více zajímají o transparentní poplatky a upřednostňují litecoin.

Co znamenají výsledky

Výzkum nám poskytuje další důkazy o tom, že inovace a přizpůsobení na temném webu plně probíhají. Vzhledem k problémům spojeným s nevyřízenými transakcemi bitcoinů a blockchainovými audity vymáhání práva se obracejí k jiným coinům.

Ukazuje však také, že mezi uživateli darkweb neexistuje jednotný standard, která mince by jej měla nahradit. Zdá se, že existuje představa, že uživatelé chtějí minci, která se rychle používá a je relativně levná, stejně jako pokročilé bezpečnostní protokoly.

Možná je vhodné, aby mince jako Litecoin a Monero měly v této komunitě vysoké známky. Starší vývojáři těchto dvou kryptoměn koketovali s myšlenkou atomového swapu napříč řetězci.

Bylo by důležité sledovat, jak na temném webu postupují míry adopce různých kryptoměn. Pokud se z bitcoinu můžeme naučit jednu věc, je to, že ti, kdo si brzy osvojili temný web, mají znalosti o tom, co pravděpodobně později naruší mainstream.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me