Mohli by Floyd Mayweather a DJ Khaled být ohroženi nad Centrou?

V loňském roce to bylo všechno Buzz.

Volala společnost zabývající se kryptoměnou Centra Tech získal více než 32 milionů dolarů v ICO, což bylo z velké části připisováno jejich podpoře celebrit. Dotyčné celebrity byly boxer, Floyd Mayweather, a hudební producent DJ Khaled.

Minulý týden však SEC vydala obvinění z podvodu proti ICO a zatkla dva ze spoluzakladatelů. Mezi předloženým účtem poplatků uvedli, že toto ICO přitahovalo velkou pozornost kvůli nepojmenovaným „potvrzením celebrit“.

Mnozí si nyní kladou otázku, zda by samotní promotéři mohli být v legální horké vodě. Abych citoval DJ Khaleda, „hráli sami sebe“?

Pojďme se na to podívat hlouběji.

Příběh o Centra Tech

Karty Centra Tech

Obrázek přes centra.tech

Cetra Tech Inc. byla společností, kterou spoluzaložili Sohrab „Sam“ Sharma a Robert Farkas. Společnost v loňském roce dokončila ICO na základě domnělých partnerství mezi společnostmi Centra a Visa / Mastercard pro debetní karty.

Společnost prodala investoři CTR tokeny a tvrdila, že tyto tokeny budou moci snadno utratit s debetními kartami, které brzy zavedou. Jediným problémem těchto partnerství bylo, že neexistovaly.

Mezi Mastercardem ani Visou se o žádném ze zakladatelů v Centře nediskutovalo. Na jejich domovské stránce byla řada dalších rudých vlajek, například falešní členové týmu, ale ty byly většinou zameteny pod koberec.

SEC to nepřijala laskavě a minulý týden se rozhodla zastavit podvodné schéma který prodával neregistrované cenné papíry. Úřady navíc zakladatele zatkly a zdlouhavě odpečetily rapový list který je obvinil z podvodů a spiknutí za účelem spáchání podvodů.

„Celebrity“ potvrzení

Potvrzení celebrit v kryptoměnách nebyla omezena na Centra Tech. Měli jsme příklady od Jamieho Foxxe, Paris Hiltonové a Louise Suareze. Sám Mayweather propagoval řadu dalších projektů kryptoměny, včetně Stox.

Jaká pobídka byla k podpoře těchto projektů není známa. Někteří říkají, že jim byly vyplaceny propagační akce, a jiní tvrdí, že obdrželi svůj podíl na některých předprodejních žetonech. V případě Centra Tech není okamžitě jasné, jaký druh finanční pobídky dostal Mayweather a Khaled.

Níže je tweet, který Floyd Mayweather poslal o Centře loni v září.


Floyd Mayweather Centra Tweet

Zdroj obrázku: Cvrlikání

SEC měl varoval mnoho z těchto promotérů, které by měli zveřejnit, zda dostali nějakou kompenzaci za propagaci jakéhokoli druhu ICO. Tato odmítnutí odpovědnosti nebyla nikde v těchto propagačních akcích k dispozici.

To tedy vyvolává několik důležitých otázek ohledně právního ohrožení, ve kterém by tyto celebrity mohly být. Ačkoli možná nevěděli, že jde o podvod, mohli být „nevědomými účastníky“.

Právní otázky vzneseny

Přestože prohlášení SEC v oznámení nepojmenovalo Mayweathera ani Khaleda, nezavřely dveře před touto možností. Pouhá skutečnost, že SEC zmínila tato doporučení, je dostatečným důvodem k obavám. Mohli „pomáhat a podvádět podvod“.

Nick Morgan, který je bývalým právníkem SEC, to řekl Finanční časy že prohlášení „vyslalo jasný signál“. Dále řekl: „Nebylo tam nic, z čeho by se podle mého názoru měl kdokoli utěšit, jen proto, že nebyli jednotlivě jmenováni“

Podobná slova opatrnosti měl další právní expert z Cornell Law School. Charles Whitehead uvedl, že i když se ICO neukázalo jako podvod, promotéři se otevírají právním krokům, protože propagovali neregistrovanou bezpečnost. Řekl:

Proto při nabídce společnosti Goldman Sachs nevidíte Kanye [West]

I když promotéři nejsou ohroženi vládním stíháním, případ by mohl otevřít legální plechovku červů v hromadných žalobách. Ty již nyní energicky sledují stovky investorů pro řadu různých projektů kryptoměny.

David Silver z právnické skupiny Silver Miller již zahájil řadu hromadných žalob proti ICO a projektům kryptoměny. Například nedávno podal žalobu na vývojáře kryptoměny Nano XRB za hackerskou ságu Bitgrail, ke které došlo v únoru.

Nyní se zdá, jako by mohl mít v hledáčku ty, kteří propagovali kryptoměnu. Řekl Financial Times, že:

V příštích devadesáti dnech uvidíme spoustu sporů kolem promotérů těchto ICO

Udělejte s tímto prohlášením, jak můžete, ale hromadné žaloby jsou pro právníky lukrativními cíli, zejména pokud je obžalovaným velká společnost nebo bohatý jedinec. Právníci vědí, že velká sídla v těchto případech stojí za to, aby se ujali mocných protivníků.

Poučení pro nás ostatní

Když tyto celebrity začaly v loňském roce propagovat tyto ICO, bylo v komunitě mnoho skeptických lidí. I když bezpochyby byli talentovaní ve svých oborech, zpochybnili znalostní celebrity jako Paris Hilton nebo Floyd Mayweather, pokud jde o kryptoměny.

Ti, kdo se rozhodli investovat do Centra Tech, proto porušili pravidlo číslo jedna v ICO due diligence: Do Your Own Research (DYOR). I kdyby promotérem byl někdo, kdo má znalosti v oboru, měli byste se osobně ponořit hlouběji.

Co to znamená pro ICO do budoucna?

To s největší pravděpodobností bude znamenat, že schválení ICO celebrit bude jen zřídka. SEC již zastavila řadu ICO, které považují za porušující zákony o cenných papírech.

Budou Floyd a DJ Khaled zataženi do nepořádku? Pouze čas ukáže, ale existuje mnoho investorů Centra, kteří se mohou dívat na soudy.

Doporučený obrázek přes Fotolia & SEC.gov

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me