Michael Saylor: Muž za miliardovým dolarem vsadil na bitcoin

Toto jsou vzrušující časy pro kryptoměny. Pokud jste se nepropustili do podzemního bunkru, když vypukla pandemie, jen abyste zjistili, že tam dole nemůžete dostat telefonní signál a nikdo se neobjevil, aby připojil Wi-Fi, pak jste si všimli, že jsme v současné době uprostřed běhu býka.

Bitcoin proletěl kolem svého maxima za rok 2017 a dosud se nezastavil, zatímco trh altcoinů ho následuje. Pro mnohé z nás to byl paprsek světla v jinak ponurém roce.

Poslední býčí trh, zpět v roce 2017, skončil docela náhlým a bolestivým koncem. Bitcoin klesl z více než 17 000 USD v prosinci téhož roku na necelých 7 000 USD o několik měsíců později. Na začátku roku 2019 byste mohli vyzvednout jeden BTC za méně než 4 000 $. Au. Mnoho kritiků odepsalo BTC a další krypta jako příliš nestálá aktiva, která by nevydržela.

Cenový výkon bitcoinů

The Epic 2017 Bitcoin Bull Run. Obrázek přes coindesk

Je důležité si uvědomit, že v roce 2017 byl býčí běh do značné míry způsoben hromadnými investory retailových investorů a nadějí na rychlý zisk. Byl poháněn hype a FOMO, stejně jako hlubším pochopením nebo oceněním potenciálu kryptoměny. Není tedy žádným překvapením, že ceny následně stouply.

Rychle vpřed do roku 2020 a situace se radikálně liší. Tento běh býků testuje nová maxima, od posledního se objevily stovky dalších krypt, a tentokrát to není poháněno každým mužem a jeho psem, který si otevírá účet Coinbase a má punt.

Peníze pohánějící tento nárůst pocházejí od institucionálních investorů, a chlapče, mají co utrácet. Velké společnosti a investiční obři čekají ve frontách na nákup BTC a mnozí předpovídají že je to jen začátek toho, co by mohlo být prudkým nárůstem cen a přijetím, díky kterému bude rok 2017 ve stínu.

V roce 2017 nebyl nedostatek mocných mužů v drahých oblecích, kteří dychtili odepisovat bitcoiny. Mainstreamové finance se zdály buď zděšené, nebo lhostejné a ani ty nejdelší obědy by nepřiměly žádného významného generálního ředitele k tomu, aby do něj vložil tolik peněz, kolik by jeho společnosti přinesly peníze. Bitcoiny byly „magické peníze na internetu“ a hájemství drogových dealerů a podvodníků.

Jiný svět

Čas šel dál. BTC se shromáždilo, i když zdaleka nedosáhlo svých předchozích výšek. Svět se stále točil, Trump stále dělal své věci, brexit nedělal nic a všichni jsme se snažili zůstat nadšení z ETH 2.0. Trh altcoinů stále rostl a všichni přemýšleli, kdy přijde další běh býků. Pak začali lidé ve Wu-chanu onemocnět.

Když WHO prohlásila vypuknutí Covid-19 za pandemii, trhy po celém světě upadly do volného pádu a také cena BTC. Ale poté, co byly do ekonomik čerpány stimulační peníze, aby se zabránilo jejich kolapsu, a začaly se dělat hrozné předpovědi o hyperinflaci, BTC vzlétl. Investoři všude si začali uvědomovat, že potřebují diverzifikovat své podíly.

Někteří šli po zlatě, bezpečném útočišti pro věky. Jiní však viděli, že nejlepším zajištěním proti inflaci bylo aktivum s pevnou nabídkou a které bylo uloženo na neměnné, veřejné a decentralizované účetní knize. Aktivum, které mnozí stále viděli s hlubokým podezřením.

Crypto Covid

Covid19. Dobré pro BTC, špatné pro skoro všechno ostatní. Obrázek přes Shutterstock

Obrovské hromady podnikové hotovosti se nyní rýhují do BTC. PayPal nedávno oznámil že jeho zákazníci budou moci nakupovat a utrácet jej a další krypta na své platformě. Jack Dorsey Square vložil 50 milionů dolarů do BTC zpět v říjnu.

Jen před pár týdny gigant životního pojištění Mass Mutual byl odhalen vstoupit se 100 miliony dolarů. Pokud by někdo předpovídal cokoli z toho v roce 2017, pravděpodobně by ho odnesli muži v bílých pláštích.

Průkopníkem v získávání korporátních dolarů do bitcoinů však byla společnost Business Intelligence a softwarová společnost MicroStrategy a její všemocný zakladatel a CEO Michael Saylor. K dnešnímu dni společnost má více než 1 miliarda dolarů investovaných do BTC a Saylor je jedním z jejích nejpřímějších evangelistů.

Cena akcií MicroStrategy prudce stoupá a její investice do očí lákají ještě více institucí, aby naskočily na palubu BTC express. Co je tedy MicroStrategy, kdo je Michael Saylor a co to všechno znamená pro budoucnost kryptoměny?

Společnost

Snad nejpřitažlivějším aspektem rozkoše společnosti MicroStrategy v bitcoinech (kromě čísla 1 miliardy USD) je skutečnost, že samotná společnost nemá žádné předchozí zapojení do kryptoměny. Její masivní investice je tažena hluboce udržovanou vírou v bitcoiny a jejich hodnotou v post-coovidském světě.

Kryptoměnový prostor je plný lidí a organizací připravených hovořit o potenciálu a hodnotě bitcoinů, ale MicroStrategy ukázala, že humbuk se nyní rozšířil daleko za hranice kryptoměny.

Logo MicroStrategy

Obrázek přes MicroStrategy.com

MicroStrategy poskytuje svým klientům služby business intelligence spolu se vzdělávacími materiály, analytickými a softwarovými nástroji pro zefektivnění pracovních postupů. Od svého založení Saylorem a jeho obchodním partnerem Sanju Bansalem v roce 1989 se stala lídrem na trhu ve svém oboru s více než 2 000 zaměstnanci a tisíci klienty po celém světě.

V roce 2019 dosáhla tržeb 486 milionů USD, přičemž tržní strop dosáhl 2,4 miliardy USD. Cena jeho akcií se v současné době pohybuje kolem 330 USD, na začátku roku 2020 se pohybovala kolem 144 USD.

MicroStrategy na Měsíc

MicroStrategy Riding Bitcoin na Měsíc. Obrázek přes ShutterStock

Tato čísla mohou blednout ve srovnání s některými velkými technologickými společnostmi ze Silicon Valley, které si také užily nárazník 2020, ale MicroStrategy je tu již více než 30 let a díky jeho podílu se Saylor stal miliardářem. To není žádný úspěšný příběh mrknutí a bude vám chybět. Pokud bitcoin skutečně jde kam Saylor si myslí, že bude, pak on i MicroStrategy jsou nastaveni tak, aby byli mnohem bohatší.

Sám muž

Michael Saylor se narodil v Nebrasce v roce 1965. Jeho otec byl v americkém letectvu, a tak Michael strávil většinu svého raného života na leteckých základnách po celém světě, než se rodina usadila v Ohiu, když mu bylo jedenáct..

Zpočátku měl sny stát se pilotem a byl přijat na Massachusetts Institute of Technology (MIT) na stipendium ROTC letectva v roce 1983. Zatímco na MIT se specializoval na letecký a astronautický obor (ano, je to docela jisté, fantastický způsob vědy o raketách), kterou ukončil v roce 1987. Také na MIT se poprvé setkal se Sanju Bansalem.

Mikrostraty Sanju Bansal

Sanju Bansal: kamarád MIT Michaela Saylora a spoluzakladatel MicroStrategy. Obrázek prostřednictvím Business Wire

Když mu byla špatně diagnostikována srdeční šelest, která vyloučila, že se stane pilotem, místo toho se připojil k The Federal Group, Inc. – poradenské firmě, která pohotově využila své počítačové dovednosti k dobré práci při navrhování simulačního modelování. O rok později se přestěhoval do DuPont, kde pokračoval ve vývoji programů počítačového modelování.

Saylor a Bansal zahájili MicroStrategy v roce 1989 s využitím 250 000 USD na počáteční kapitál poskytnutý společností DuPont. Dvojice čerpala z toho, co se oba naučili na MIT, aby vytvořili software pro těžbu dat a business intelligence, a nakonec si v roce 1992 zajistili smlouvu s McDonald’s na 10 milionů dolarů.

Od té doby se tržby začaly šplhat a MicroStrategy se brzy musela upscalovat, v roce 1994 přesunula své kanceláře a zaměstnance z Delaware do prostornějších prostor ve Virginii. V roce 1998 společnost vstoupila na burzu v IPO a prodala čtyři miliony svých akcií za 12 dolarů za.

Michael Saylor MicroStrategy

Muž, mýtus, legenda. Obrázek přes CryptoGlobe

Saylorova hvězda byla nyní také na vzestupu a pro své podnikatelské schopnosti byl označen jako Ernst & Young, KPMG a MIT Technology Review za jeho úspěchy. Jeho reputace a osobní jmění však utrpěly ránu v březnu 2000, kdy byl Komisí pro cenné papíry (SEC) obviněn z nepřesného hlášení finančních výsledků MicroStrategy.

V prosinci 2000 se nakonec usadil u SEC, aniž by připustil provinění, což mělo za následek pokutu ve výši 350 000 USD a výplatu osobního vyvrcholení ve výši něco přes 8 milionů USD. Tento zasáhla jeho finance ve srovnání s následným poklesem ceny akcií společnosti MicroStrategy, která vymazala dalších 6 miliard dolarů z jeho čistého jmění, nebyla nic.

Zůstat na vrcholu

Přes tento neúspěch, stejně jako zprávy o tvrdé párty a bohatý životní styl si Saylor udržel své místo na špici MicroStrategy a nadále řídil společnost, i když trávil spoustu času mimo kancelář na místech jako Florida a St. Tropez. Tento výkon je o to působivější, že cena akcií společnosti zůstala v letech následujících po vyšetřování SEC relativně skromná.

Saylor High Life

Nedovolte, aby ho ztráta ve výši 6 miliard dolarů příliš snížila. Obrázek přes gawker

Využil část svého volného času k nalezení Saylor Academy, nezisková organizace navržená tak, aby „nabízela bezplatné a otevřené online kurzy všem, kteří se chtějí učit.“ K dnešnímu dni spolupracuje s řadou vzdělávacích institucí, aby prostřednictvím svých webových stránek poskytla přístup k téměř 100 kurzům na vysoké škole a na profesionální úrovni.

Ačkoli někteří považovali za vhodné kritizovat Saylor za to, že netrávil příliš mnoho času na své jachtě a vedlejších projektech, držel krok s technologickými změnami a jejich pravděpodobnými dopady na společnost. Ve své knize The Mobile Wave: How Mobile Intelligence Will Change Everything načrtl své myšlenky o tom, kam viděl směřování světů vědy a techniky.

V této knize identifikuje mnoho způsobů, jak mobilní technologie ovlivní náš každodenní život, včetně – zajímavě – jeho přesvědčení, že peněžní a platební systémy budou jedním ze sektorů, které se nejvíce změní.

Právě toto oko do budoucnosti umožnilo Saylorovi udržovat tikající MicroStrategy, protože se neustále snažil udržet společnost ve vývoji a zůstat tak před svými konkurenty.

Roj kybernetických sršňů

Podívejme se na to, bez bitcoinu by MicroStrategy pravděpodobně pokračovala v tikání, dělala to, co dělá, a nechala okouzlující obyvatele Silicon Valley zažehnout pozornost. Nikdy to nebude mít sexuální přitažlivost Apple nebo Tesly a je těžké si představit, že software pro obchodní analýzu bude mít mnoho pulzů.

Michael Saylor Swarm Bitcoin

Takže … říkáte, že bych si měl nějaké koupit, že? Obrázek přes Cvrlikání

Ukázalo se však, že jiskry letěly, když se Michael Saylor a bitcoin spojili, a to navzdory své původní předpovědi nic by z toho nebylo. V posledních několika letech se Saylor stal jedním z největších apoštolů bitcoinů, šířil toto slovo široko daleko a přirovnával jej k „baterii nabité peněžní energií“ a „řetězové reakci šířící se jako oheň v kyberprostoru.“ V dobrém slova smyslu, to je.

Saylor údajně vlastní 17 732 bitcoinů osobně koupil v průměru 9 882 $ – pozice, která přesvědčila jeho společnost, aby se také zapojila. Jeho Zdroj Twitter je non-stop přehlídkou pozitivních názorů na bitcoiny a zvukových kouzel, zatímco YouTube je dobře zásobený videy, kde zpívá jeho chválu. Jeden zanechává dojem, že i když má jen poloviční pravdu, tento současný běh býků, který si užíváme, je pouze špičkou jednoho všemohoucího ledovce. Opět v dobrém slova smyslu.

Velké volání BTC od MicroStrategy

A tak k malé záležitosti investic MicroStrategy do BTC. Zatímco rád Stupně šedi může ještě více investovat do digitálního zlata, je to předchozí status MicroStrategy jako ne-krypto společnosti, která dělá svůj obrovský závazek o to více.

Investice společnosti je dvojí. Za prvé, 450 milionů dolarů v hotovosti z její rozvahy bylo rozděleno do BTC v sérii transakcí, které jej do poloviny září tohoto roku koupily za něco málo přes 38 000 bitcoinů.

MicroStrategy nakupuje ve velkém

Nehraje si. Obrázek přes MicroStrategy

Poté počátkem prosince společnost vydala prodej konvertibilních bankovek, aby získala 650 milionů dolarů, což oznámila, že bude používat k nákupu ještě více BTC. To v podstatě znamená, že MicroStrategy si osedlal dluh přes půl miliardy dolarů, aby zvýšil své BTC podíly.

Jen před pár dny společnost oznámila, že ano zajistil dalších 29 646 BTC použitím výnosu z prodeje svého dluhu. To znamená, že nyní drží ve svých rezervách 70 470 BTC v hodnotě kolem 1,5 miliardy USD. Vzhledem k tomu, že společnost zaplatila v průměru 15 964 USD za každý bitcoin, který nyní vlastní, společnost již nyní vydělává na zdravém zisku ze své investice. Podle vlastních slov Saylor „akcie rostou o 100 $ za akcii, bitcoiny rostou a všichni jsou šťastní.“

Ještě jsme brzy

Michael Saylor, který po tři desetiletí podporoval MicroStrategy, aniž by generoval příliš mnoho humbuku, zapálil oheň pod bitcoinem, což pomáhá pohánět jeho nejnovější a nejzajímavější nárůst ceny. Jak jsme viděli, tento běh býků se výrazně liší od jeho předchůdce z roku 2017, přičemž peníze nyní zaplavují někteří velcí hráči.

Budoucnost bitcoinů Michaela Saylor

Jo, nenávidím ho. Obrázek přes Twitter

Existuje spousta víry, od spousty super chytrých a super bohatých lidí, že bitcoiny půjdou ještě výše a mohly by se stát aktivem, které si udržíte v nejistých letech, které před námi stojí. Můžeme se vyhnout hyperinflaci a světová ekonomika se může z pustošení Covidu zotavit lépe, než jsme čekali. Doufejme. Ale i když to uděláme, vypadá to, že nastal čas bitcoinů a propukl v hlavním proudu.

Neexistuje žádný nedostatek lidí připravených a ochotných humbukovat bitcoiny na Měsíc i mimo něj. Některé jsou klikové a jiné mají ve hře více než jen trochu kůže, protože za posledních několik let stojí za vývojem kryptoměny. Ale Michael Saylor v tomto ohledu skutečně posouvá věci na další úroveň. Ukázal, že je nejen ochoten investovat své vlastní peníze do BTC, ale také rozvahu a dluh své společnosti do výhodné ceny.

Saylor věří, že jsme stále na začátku této vzestupné trajektorie a že není příliš pozdě na to, aby se korporátní nebo soukromí investoři dostali do BTC. Podle jeho vlastních slov:

Myslím si, že se všemi těmito technologiemi je čas na jejich nákup, když jsou dostatečně velké, že je zřejmé, že fungují, a mají obrovský impuls, ale když jim 99% lidí na ulici nerozumí.

Bitcoin je opravdu slovo na mnoha rtech, ale stále je to koncept, který málokdo dokáže adekvátně vysvětlit. Ale těm, kteří mají hluboké kapsy, to jde kolem hlavy a začínají to kupovat, jako by zítra nebylo.

Bitcoin na Měsíc

Uvidíme se na Měsíci. Obrázek přes Shutterstock

Investice MicroStrategy, PayPal a Square jsou velkou novinkou, ale vstup společnosti Mass Mutual do boje znamená pro BTC další velký okamžik, protože se ocitá v hledáčcích společnosti s 234 miliardami spravovaných aktiv. Stavidla by se mohla brzy otevřít.

Rok 2021 bude z mnoha důvodů zajímavým rokem, ale cesta bitcoinů skrz něj by měla být jedním z nejvíce strhujících. Jen se ujistěte, že Michael Saylor kupuje nápoje – víte, že si to může dovolit.

Doporučený obrázek prostřednictvím služby Shutterstock & Getty Images

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me