Memy, urážky a hrubý humor – Doomují kryptoměnu?

Spolutvůrce společnosti Ethereum Vitalik Buterin dnes na Twitteru zveřejnil šokující prohlášení. Prohlásil, že pokud se věci v rámci komunity kryptoměn obecně nezmění, může velmi dobře odejít a nechat všechny za sebou.

Co ho tak rozrušilo?

Podle vlastních slov řekl, že se cítí frustrován „nezralostí“ postoje celé komunity.

Moons, Lambo’s a Immaturity Abound?

Než se dostaneme k Vitalikově stížnosti, musíme porozumět komunitě nebo alespoň její nejhlasitější části. Potřebujeme vědět, kdo jsou a za čím stojí.

Na rozdíl od tradičních investičních kruhů, které se skládají ze střední kariéry a důchodců, kteří sledují velmi dobře zavedené a vyspělé trendy, se zdá, že kryptoměna přitahuje desítky mladých lidí, zejména těch do 30 let.

To ovšem neznamená, že nikdo nad 30 let neinvestuje do bitcoinů, pouze na segment komunity, na který Vitalik odkazuje, je celkem zřejmé, že jsou většinou docela mladí. To opět není problém sám o sobě.

Je také všeobecně známo, že komunitu kryptoměn a její nejhlasitější menšinu většinou tvoří mladí muži. To lze docela snadno ověřit pomocí vlastního vyšetřování.

Sledujte videa související s kryptoměnou na YouTube a najdete většinou mladé muže. Podívejte se na jakýkoli blockchainový projekt a opět najdete, že za ním jsou většinou mladí muži.

Ženy jsou naprosto zapojeny do kryptoměny a jejich počet každým dnem roste, ale prostor je stále z velké části zaplněn mladými muži. Proto bude jejich vliv pociťován nejsilněji.

I když nemáme mnoho průzkumů o průměrných investorech z celého světa, nedávná zpráva CNBC citováno že mezi japonskými investory do kryptoměny je 79% mužů.

Porozumění hře Play Fighting

Jak mezi sebou mladí muži komunikují? To je jednoduché. S vtipy, memy, urážkami a hrubým humorem. Psychologka Audrey Nelsonová to označuje jako „hrát boj“. Dr. Nelson poznamenal, že pro muže „je to často forma lichocení, pokud vás zaujmou v opozici.“

Podle Dr. Nelsona by se skutečně zdálo, že bojovat a být nezralý je právě způsob, jakým mladí muži operují.


Pokračovala futhurem a řekla: „Muži často přemění obchod na hru a chtějí soupeřit se svými soupeři. Nejedná se o emoční krizi nebo osobní útok; jen trochu zábavy. Je to sport. “

Otázkou je, zda něco z toho nepředstavuje problém?

Podle tohoto názoru autorů není, nejde o vážný problém. Je to jistě nepříjemné a může to být rozhodně pro nezasvěcené, ale není to něco, co by zničilo kryptoměnu.

Ne, kryptoměna je mnohem silnější než hloupé memy, soupeření a vtipy na záchodech.

Když se podíváme na kryptoměnu, musíme si uvědomit, že se jedná o extrémně riskantní a zatím relativně neprokázanou technologii (ve srovnání s něčím, jako je akciový trh, který existuje již více než 100 let).

Jaký druh davu přitahuje něco riskantního, neprokázaného a vysoce technického? Odpověď jsou mladí muži. A stejně jako chlapci na školním dvoře, i tito mladí muži se budou chovat jako mladí muži.

Dnes vidíme tyto mladé muže hádat se a bojovat o to, která kryptoměna je nejlepší, která „naštve“ a která vám co nejdříve přinese Lambo.

Tyto způsoby vyjádření se velmi podobají konzolovým válkám, ke kterým došlo na počátku 90. let. Co je lepší, Sega nebo Nintendo? Nintendo má lepší barvy. Sega má vysoké zpracování. Může to potvrdit každý, kdo byl v 90. letech ve školním věku.

Mladí muži bojující o technologii nejsou nic nového a kryptoměna není výjimkou. Přidání směsi, že tato technologie je také penězi, jen vede k tomu, že se nálady rozhoří ještě tepleji.

Měli bychom jako komunita mířit výše?

Pokud vezmeme v úvahu, že toto chování je normální, znamená to, že bychom neměli usilovat o něco lepšího? Měli bychom jen akceptovat, že to tak je? Abychom na to odpověděli, tento autor navrhuje, že ne, měli bychom vždy mířit výše.

Bitcoin existuje pouze od roku 2009. To je před méně než 10 lety. Jakmile dosáhneme hranice 20 a 30 let, uvidíme, jak raní a současní investoři rostou a stávají se zralejšími. Nejen v jejich sociálních interakcích, ale také v jejich finančních vztazích.

Uvidíme mnohem méně riskantní pohyby této skupiny lidí. Pravděpodobně se také dočkáme mnohem menšího fanatismu a fanatismu. Pokud vůbec, tento proces již začal a je v plném proudu.

V ne tak vzdálené budoucnosti se budeme všichni s láskou ohlížet za tento šílený čas ve vývoji kryptoměny a pamatovat si, jak jsme byli nezralí a vyloženě hloupí. Ale to je v pořádku, to je součást dospívání. A to je něco, co každý z nás udělá, ať se nám to líbí nebo ne.

Je snadné pochopit Vitalikovu frustraci. Na Ethereum a kryptoměnu pohlíží jako na něco, co může změnit svět, něco, co může zlepšit celé lidstvo, ne něco, o čem by se měly dělat vtipy do koupelny..

Ale Vitalik, doufám, že pochopíš, že protože technologie potřebuje čas, aby dospěla, bude potřebovat čas i komunita. A na tom není nic špatného.

V pravý čas uděláme Vitalik pyšným, ale možná ještě ne.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me