Mainframe Review: Decentralizovaná platforma pro vývoj aplikací

Mainframe (MFT) je blockchainový projekt, jehož cílem je vytvořit platformu pro distribuované aplikace, která utěsní díry v soukromí a zabezpečení současné internetové architektury.

Poskytuje několik nových nástrojů, včetně odolnosti proti cenzuře, odolnosti proti dozoru a ochrany dat, vše založené na plně funkční platformě, kde jsou protokoly abstrahovány, aby se vývojáři mohli soustředit na vytváření jejich dApp bez kompromisů.

Mohou však skutečně splnit své ambiciózní plány?

V tomto přehledu Mainframe se pokusím odpovědět, že ponořením do jejich technologie, případů použití a vývojových cílů. Budu také analyzovat dlouhodobý potenciál přijetí tokenů MFT a to, zda by vůbec měly být brány v úvahu.

Nápad za sálovým počítačem

Hlavním důvodem pro rozvoj Mainframe bylo obnovit svobodu a soukromí uživatelů internetu odstraněním centralizace. Tým sálových počítačů má hluboké přesvědčení, že uživatelé by měli být schopni kontrolovat přístup k jejich online datům a že by měly být k dispozici nástroje, které vám umožní sdílet a odhalit o sobě jen ty věci, které chcete zveřejnit.

Výhody budování sálového počítače

Výhody budování na MainFrame

Tým sálových počítačů si uvědomuje, že občané neustále zaznamenávají pokles důvěry jejich vlád i důvěry v média a korporace. Za poslední desetiletí jsme zaznamenali přístup k miliardám dat uživatelů prostřednictvím desítek narušení zabezpečení u společností, jako jsou Yahoo a Equifax.

Uživatelé vidí, že používání internetu přichází s obrovskými riziky a klesající důvěra v naše vlády a korporace vedla mimo jiné k protestům, jako je Arabské jaro a Occupy Wall Street..

Mainframe se snaží ukončit narušení bezpečnosti vytvořením plně decentralizované komunikační sítě web3. Vrátí uživateli soukromí a kontrolu nad osobními údaji.

Technologie sálových počítačů

Mainframe vytváří platformu, která mimo jiné poskytne zabezpečené datové služby a úložiště souborů. Jedním ze způsobů, jak to umožňuje, je vytvoření sítě typu peer-to-peer, která je postavena na vrcholu Internet Protocol Suite jako virtuální síť. Tato konfigurace znemožňuje určit umístění uzlů a brání hackerům v cílení na kterýkoli z uzlů Mainframe.

Uzly umožňují komunikaci mezi vrstvami sítě. To zahrnuje základní směrování a zadržování paketů, ale zahrnuje také datové služby, ukládání souborů a blockchainové transakce. To vše se děje pomocí nehostené decentralizované služby.

Síťová architektura na sálovém počítači

Infrastruktura sálového počítače web3

Síť Mainframe byla postavena na pěti základních principech:

  1. Šifrování: Jedním z klíčů k zajištění bezpečných a soukromých dat je šifrování. To je hlavní způsob, jak zabránit ostatním, aby viděli informace ve zprávách a věděli, kdo jsou odesílatelé a příjemci. Šifrování proběhne v každém uzlu pomocí předem sdíleného klíče nebo veřejného klíče přijímajícího uzlu. Chcete-li snížit zatížení sítě a CPU, Mainframe také umožňuje vyjednávání sdíleného klíče.
  2. Dark Routing: To znemožňuje cizincům sledovat nebo sledovat zprávy v síti. Mainframe toho dosahuje tím, že dává uzlům odpovědnost za výběr konkrétnosti adresování zpráv. Jde o křehkou rovnováhu, protože příliš malá specificita zpozdí přenos zpráv, ale příliš mnoho specifik usnadňuje hackerům. Mainframe má svůj vlastní algoritmus pro stanovení správné úrovně specificity pro každou zprávu. Síť také zajišťuje zabezpečení pomocí ID témat, které umožňují šifrování pro členy skupiny, kteří s tím dříve souhlasili.
  3. Incentivace: Token MFT slouží jako pobídka pro uzly, aby poskytovaly úložiště souborů, datové služby a potřebnou šířku pásma pro přenos a ukládání paketů.
  4. Architektura peer-to-peer: Decentralizací datových služeb jsou nastavení konfigurace a zprávy bezpečně uloženy v blockchainové síti. Je také možné ukládat zprávy, když jsou uzly odpojeny od sítě. Tato konfigurace zajišťuje, že není povolena cenzura a spoléhání se na infrastrukturu jednotlivce.
  5. Interoperabilita: S Mainframe může uživatel přistupovat k síti a jejím aplikacím kdekoli, kde je vyžadována soukromá komunikace. Dokud má blockchain inteligentní podporu kontraktů, bude síť zabezpečených zpráv Mainframe fungovat. To zahrnuje Ethereum, Tezos a RSK.

Mainframe OS

V operačním systému pro síť Mainframe budou vývojáři moci vytvářet své decentralizované aplikace (dApps). Jedná se o integrované vývojové a spouštěcí prostředí, které zjednoduší vytváření a používání dApps.

OS má uživatelsky přívětivé rozhraní a řadu dalších funkcí. Patří mezi ně instalace jedním kliknutím, snadné připojení, vývojářské nástroje, sálové sady SDK a oprávněný přístup k datům. Níže je snímek obrazovky uživatelského rozhraní sálového operačního systému.

Mainframe MFT OS UI

Uživatelské rozhraní operačního systému Mainframe

Pokud jste vývojář a chtěli jste začít stavět na Mainframe, můžete přejít k jejich dokumenty pro vývojáře. Jsou dobře rozloženy a krok za krokem vás provedou procesem vývoje dApp. Mainframe OS právě prošel upgradem (více níže).

Tým sálových počítačů

Tým Mainframe je veden zakladatelem a generálním ředitelem Mick Hagen. Hagen, bývalý student a předčasný odchod z Princetonu, založila společnost Zinch, která pomohla studentům najít stipendia a zároveň umožnila vytváření sítí a nábor na vysoké škole. Tato společnost se rozrostla o více než 800 univerzit po celém světě a získala ji společnost Chegg, americká vzdělávací technologie.

Členové týmu na sálových počítačích

Členové týmu Mainframe

Vedoucím rozvoje podnikání v Mainframe je Brad Hagen, který byl také spoluzakladatelem společnosti Zinch. Později pracoval jako VP ve společnosti Lendio a byl spoluzakladatelem Studio / Brandr.

K nim se přidává Sarah Wiley na pozici VP Engineering ve společnosti Mainframe. Wiley přináší více než 20 let zkušeností jako vývojářka s plným zásobníkem a její specializací jsou vysoce škálovatelné webové aplikace. Je nováčkem v blockchainovém vývoji, ale dychtivě se učí a uplatňuje své znalosti v projektu.

Zbytek týmu tvoří zhruba jeden tucet jednotlivců v oborech od softwarového inženýrství po strategii sociálních médií.

Mainframe sociální kanály

Mainframe byl mimořádně úspěšný při budování jejich telegramového kanálu, hlavně proto, že pro účast na výsadku bylo nutné se připojit k telegramovému kanálu. Telegramový kanál má v současné době více než 90 000 členů.

Jiné sociální kanály nebyly tak úspěšné. Mainframe má jen 248 čtenářů sub-Reddit, což je extrémně malé pro kryptoměny na Redditu. Interakce je omezena několika týdny mezi příspěvky a velmi malým počtem komentářů, pokud vůbec existují.

Cvrlikání je o něco lepší se 17 600 sledujícími, i když zde zase není příliš mnoho aktivit. Tam, kde některé projekty běžně pípají několikrát denně, v některých případech několik dní bez tweetu z projektu Mainframe.

Kanály na Facebooku i Youtube mají necelých 1 500 sledujících / předplatitelů, což je pro Facebook malé, ale pro Youtube to není špatné ve srovnání s jinými kryptoprojekty.

Celkově bych řekl, že sociální sítě projektu mají být vylepšena.

Token sálového počítače MFT

Mainframe vytvořil 10 miliard MFT tokenů a uvolnil polovinu z nich. 2,5 miliardy bylo společnosti přiděleno na pokračující vývoj, ale dalších 2,5 miliardy bylo uvolněno během série fyzických výsadkových akcí pořádaných ve městech po celém světě, které vyvrcholily online globálním výsadkem, který distribuoval tokeny stovkám tisíc uživatelů. Věřím, že to byl největší výsadek vůbec.

Fyzické výsadky probíhaly od března do června 2018 a konečný globální výsadek nastal 4. července 2018. V té době měl jeden token MFT hodnotu 0,02 USD. Cena dosáhla historického maxima 0,024557 USD jen o několik dní později, 9. července, a zbytek roku 2018 strávila poklesem jako součást masivního medvědího trhu v kryptoměnách.

Binance MFT

Zaregistrujte se na Binance a kupte si MFT tokeny

15. prosince 2018 dosáhla minima 0,002453 USD a několik měsíců se zdržovala pod úrovní 0,003 USD. Do dubna 2019 se cena vyšplhala na úroveň 0,003 USD a testovala hladinu 0,004 USD, když se trhy s kryptoměnou zotavovaly.

Token MFT je token utility pro síť Mainframe a je token založený na ERC-20. To znamená, že jej můžete uložit do jakékoli peněženky kompatibilní s ERC20, jako je MetaMask nebo MyEtherWallet. To je možná nejobezřetnější vzhledem k inherentnímu riziku centralizovaných burz.

Pokud chcete investovat do MFT, protože máte pocit, že je aktuálně podhodnocený, můžete si jej koupit na několika burzách. Více než 95% objemu MFT je v současné době na Binance nebo Upbit. Potom přichází ve vzdálené třetině Bittrex s pouhými 3% zbývajícího objemu. Je uveden na jiných burzách, ale se zanedbatelným objemem.

I když se většina objemu v současné době obchoduje na těchto dvou hlavních burzách, stále se zdá, že existuje zdravá úroveň likvidity. Je však pravděpodobné, že MFT bude do budoucna stále poměrně volatilní vzhledem k rozmary korejského kryptotrhu.

Vývoj sálového počítače & Cestovní mapa

Jedním z nejlepších způsobů, jak zjistit, kolik práce se na blockchainovém projektu dělá, je podívat se na aktivitu kódování v jejich veřejných GitHubech. Proto jsem se rozhodl nahlédnout do Mainframe GitHub repos vidět pokrok, kterého tým dělá.

Ve svém GitHubu je neuvěřitelných 88 úložišť. Většina práce však byla provedena v několika klíčových repo operacích. Níže je uveden celkový počet závazků od 2 jejich nejaktivnějších připnutých úložišť:

Mainframe GitHub Commits

GitHub se zavazuje k repo transakcím za posledních 12 měsíců

Jak vidíte, za poslední rok došlo u vývojářů k velké aktivitě, protože aktivně prosazovali kód. To je obecně více, než vidíme u jiných projektů v obdobných fázích jejich vývoje.

Existuje také několik dalších úložišť, která jsme výše neuvedli a která ve stejném období zaznamenala řadu závazků. Toto frenetické tempo vývoje by mohlo být výsledkem ambiciózního plánu, který má tým před sebou.

V současné době pracují na čtyřech hlavních oblastech, mezi něž patří vývojářské prostředí, prostředí pro koncové uživatele, aplikace Mainframe a uživatelské rozhraní Erebos / Morpheus. V tomto příspěvku se nebudeme podrobně zabývat, ale můžete vidět jejich celý plán tady.

Jednou z nejdůležitějších aktualizací bylo vydání jejich nové verze operačního systému Mainframe. Níže je jejich video ukázka veřejného spuštění.

Nový OS obsahuje řadu aktualizací, které zahrnují nového vývojáře a uživatele funkce. Vylepšili také uživatelské rozhraní a budou debutovat s řadou dApps, které tým doufá, že přiláká nové uživatele.

Pokud jste chtěli sledovat nejnovější aktualizace od týmu ve verzi Mainframe OS i v dalších důležitých novinkách, můžete si prohlédnout jejich oficiální blog.

Závěr

Mainframe má vynikající poslání, ale je také podobný mnoha dalším decentralizovaným projektům, které se snaží poskytnout uživatelům lepší zabezpečení a ochranu dat. Tým má fungujícího posla, který funguje podobně jako Telegram, ale s úplným soukromím uživatele.

Jsou také na dobré cestě k vydání portálu pro vývojáře a Mainframe OS se spouští 15. dubna, což by mohlo poskytnout podporu pro token MFT.

Přijetí Mainframe bude nakonec záviset na tom, jak rychle dokážou dodat, jak efektivní jsou jejich produkty a jak dobře šíří informace o Mainframe. Vzhledem k jejich špatnému marketingu na sociálních médiích zatím není jisté, jak dobře mohou šířit informace, i když se jim během jejich výsadkové kampaně dařilo celkem dobře.

Se spuštěním operačního systému Mainframe by to mohl být rok, kdy se rozběhne i samotný projekt. Nebo by to mohl být rok, kdy se dozvíme, jak moc se projekt bude snažit najít své místo.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me