Kryptoměnový faucet: Kompletní průvodce pro začátečníky

Bezpochyby jste slyšeli příběhy raného osvojitele bitcoinů, který získal spoustu mincí zdarma prostřednictvím něčeho, co se nazývá faucet s kryptoměnou.

Ty se v minulosti hojně používaly jako prostředek k dokončení relativně jednoduchých, ale manuálních úkolů k získání podkladů pro kryptoměnu. Byli divoce populární, protože uživatelé pronásledovali nejoblíbenější faucety, které přinesly nejvíce kryptoměn. Někteří uživatelé dokonce vyvinuli algoritmy, které se pokusily využít děravé faucety.

Podívám se podrobněji na odpovědi na tyto otázky a naučím vás základy kryptoměnových faucetů a jak je můžete používat.

Co je to faucet s kryptoměnou?

Nejjednodušší řečeno, kryptoměnový faucet je web, který jako odměnu za drobné úkoly rozdává malé množství kryptoměn. Říká se jim faucety, protože odměny jsou poměrně malé, jako kapání vody z faucetu, ale v tomto případě jsou to kryptoměny, které pomalu kapají do vaší kryptoměnové peněženky.

Prováděnými úkoly je obvykle dokončení captcha, ale může to také zahrnovat klikání na odkazy nebo prohlížení reklam. V případě bitcoinových faucetů se výplaty vyplácejí v satoshi, neboli stomiliontina bitcoinu = 0,000000001 BTC.

Příklad krypto faucetu

Příklad krypto faucetu. Zdroj: moonbit.co.in

Většina faucetů má minimální hranici platby, takže kryptoměny vydělané prostřednictvím faucetu se ukládají do peněženky na webu faucetů a po dosažení minima je lze vybrat do peněženky vybrané uživatelem. V některých případech to může trvat jen několik dní, ale splnění minimální výplaty může často trvat týden nebo déle.

Jak jste si už mohli domyslet, kryptoměnové faucety nejsou rychlým schématem zbohatnutí. Skutečným lákadlem je naděje, že hodnota kryptoměn bude i nadále růst. Tímto způsobem by dnes mohla mít výplata faucetu 0,10 $ hodnotu 1 $ nebo dokonce 10 $ někdy v budoucnu.

Účel faucetu s kryptoměnou

Kryptoměny jsou stále zcela nové a mnoho lidí po celém světě se jen učí, co to je, nemluvě o tom, jak je držet v peněženkách kryptoměn, nebo jak do nich investovat a přidat je do vyváženého portfolia aktiv.

První faucety s kryptoměnou byly bitcoinové faucety a byly vytvořeny za účelem šíření informací o bitcoinech, když byly ještě velmi nové. Myšlenka byla, že pokud by lidé dostali bitcoin, udělali by si čas, aby zjistili, co to je, a doufejme, že investují více do nové decentralizované měny. Byl to bezrizikový způsob, jak dostat bitcoin do rukou běžné populace.

Bitcoinové faucety byly tak populární, že i jiné kryptoměny začaly nabízet faucety. Kromě rozdávání bezplatných mincí slouží také jako informační portály o kryptoměně, kterou v mnoha případech vydávají. Je to snadný způsob, jak přimět nové uživatele, aby se zajímali o kryptoměny, aniž byste museli riskovat peníze. Jak byste čekali, faucety si nesmírně oblíbily, protože lidé jsou vždy rádi, že dostanou něco zdarma.

Jak sbírat z faucetu s kryptoměnou


Nejprve budete muset najít faucet a díky jejich popularitě existují weby věnované jednoduchému sledování všech faucetů. Výpis faucetu je jeden takový web a uvádí 420 faucetů ze 48 různých kryptoměn. Jděte tam, zaregistrujte si faucet a začněte vydělávat nějaké mince zdarma. Kam mince jdou a co s nimi můžete dělat?

Proč stále existují krypto faucety

Bitcoinové faucety z faucetového výpisu

Ve většině případů má faucet minimální výplatní částku, takže vaše mince nejdříve půjdou do mikropeněženky poskytované faucetem. Jakmile splníte minimální výplatu, můžete převést nashromážděné výdělky do své vlastní peněženky.

Mnoho faucetů vám ve skutečnosti umožní zadat adresu vaší peněženky jako součást vašeho profilu a jakmile splníte minimum faucetu, automaticky přenese zůstatek do vaší kryptoměnové peněženky.

Co jsou mikropeněženky?

Mikropeněženka je podobná tradiční peněžence pro stolní počítače nebo online peněženky, ale liší se tím, že se používá ke shromažďování malého množství kryptoměny a je obvykle omezena na malou celkovou částku, kterou může pojmout.

Tyto mikropeněženky jsou součástí vašeho účtu na faucetu a používají se, protože poplatky za převod malých částek placených denně faucetem by zničily veškeré výdělky. Použití mikropeněženky vám umožní akumulovat větší množství kryptoměny před převodem do vaší vlastní peněženky, takže poplatky nezhltnou celý převod.

Proč stále existují faucety?

Proč existují krypto faucety

Obrázek přes Fotolia

Zatímco faucety s kryptoměnou začaly jako prostředek k poučení lidí o tomto novém typu aktiv, v poslední době se faucety používaly ke zvýšení provozu webových stránek nebo jednoduše k vydělávání peněz. Faucety jsou známé tím, že přitahují velké množství provozu na webové stránky. A proto některé podniky s vazbami na kryptoměny používaly faucety jako způsob, jak seznámit více lidí se svou značkou nebo společností.

Faucety mohou také generovat příjmy z prodeje reklamního prostoru. Na konci roku 2017 se to stalo velmi obtížným, protože bitcoiny a další kryptoměny prudce vzrostly, ale v poslední době se faucetový model stal opět mírně výnosným.

Model reklamy pro faucety se samozřejmě stal něco jako oboustranný meč. Úspěšnější faucety hostují spoustu reklam, aby generovaly peníze potřebné k rozdání všech mincí. Mohou to být jednoduché reklamy s platbou za zobrazení, které nevyžadují nic jiného než načítání stránek, nebo to mohou být reklamy s platbou za kliknutí, které vyžadují, aby uživatelé skutečně klikli na reklamu a navštívili webovou stránku inzerenta kdekoli od 10 sekund po celou minuta.

A na osladění banku má mnoho faucetových webů také affiliate reklamy, kde dostanou zaplaceno, když uživatel klikne na odkaz a následně něco koupí, nebo se jen za něco zaregistruje.

Nejoblíbenější weby mohou být tak přetíženy reklamami, že je obtížné je déle používat. Toto je bohužel kompromis, který je třeba provést, pokud chcete sbírat mince zdarma.

Automatické faucety a faucetové rotátory

To jsou dva způsoby, jak lidé zjistili, že obcházejí potřebu skutečně navštěvovat stránky faucetů a klikat na odkazy na stránkách faucetů. Protože však automatické faucety proces zcela automatizují a faucetové rotátory tento proces částečně automatizují, nemůžete z nich vůbec vydělávat.

Bitcoinový faucetový robot

Příklad Crypto faucetu Bot. Zdroj: bitcointalk

Automatický faucet je typ robota, který si najde cestu z webu na web, ale pouhá návštěva webu faucetu není nejlepší způsob, jak vydělat. Ve skutečnosti možná nebudete vydělávat 1 satoshi denně pomocí automatizovaného faucetového robota. V současné době to vyžaduje zhruba 6600 satoshi, což se rovná 1 dolaru.

To znamená, že při 1 satoshi za den by vám vydělání 1 $ trvalo zhruba 18 let. Samozřejmě je také možné, že John McAfee má pravdu a bitcoin bude mít nakonec hodnotu 1 milion dolarů, takže vaše satoshi budou mít v budoucnu mnohem větší hodnotu, než jsou nyní.

Existují také faucetové rotátory, díky nimž je proces poloautomatický změnou webu, na kterém se právě nacházíte, ale stále musíte dokončit úkoly, abyste mohli sbírat mince. To je výhodnější, ale také časově náročnější.

Obecně platí, že faucetové roboty se uživatelům líbí, protože jim to šetří čas a úsilí, ale provozovatelé faucetů je nenávidí, protože inzerenti nebudou platit tolik, když vědí, že procento návštěv na faucetovém webu pochází od robotů, ne od lidí.

Závěr

Pokud máte zájem získat kryptoměnu zdarma, faucet je způsob, jak jít. Jen neočekávejte, že zbohatnete, nebo dokonce vyděláte tolik, abyste naplnili svoji benzínovou nádrž, pokud ceny kryptoměn dramaticky nezvýší. To znamená, že je to dobrý způsob, jak se dozvědět o kryptoměnách, a to jak bez rizika, tak bez stresu.

Proces je většinou bezpečný a zabezpečený tím, že se nebudete muset vzdát svých soukromých klíčů, ale můžete narazit na faucet, který se nikdy nevyplácí. Ano, v kryptoměňových faucetech existují dokonce podvody.

Pokud chcete jen získat nějaké kryptoměny a dozvědět se více o celém konceptu kryptoměny, pak by faucety mohly být pro vás ideální.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map