Kompletní recenze Cex.io – správná burza pro vás?

Cex.io je jednou z nejstarších kryptoměn na světě. Začalo to jako poskytovatel burzy a cloudové těžby zaměřené na Spojené království. To také na jednom místě nabídlo velmi úspěšný důlní fond.

Dnes je to výhradně směnárna kryptoměn, která podobně jako Coinbase nabízí bránu s fiat měnou, která vyjímá kreditní karty, debetní karty a bankovní převody. má však i své stinné stránky a my se jimi budeme zabývat také v dnešní komplexní recenzi Cex.io..

Základy Cex.io

Logo Cex.io

Obrázek přes Google Play

Cex.io tvrdí, že nabízí celosvětové pokrytí s 99% všech zemí dostupných pro službu. Stránka také uvádí, že v současné době je podporováno pouze 24 států v USA. Podle tohoto článku jsou následující stavy není podporováno podle Cex.io:

Alabama, Aljaška, Arizona, Arkansas, Colorado, Florida, Gruzie, Guam, Idaho, Iowa, Kansas, Louisiana, Maryland, Michigan, Mississippi, Nebraska, New Hampshire, New Jersey, Severní Karolína, Severní Dakota, Ohio, Oregon, Tennessee, Texas, Americké Panenské ostrovy, Vermont, Virginie a Washington.

Kupodivu několik zemí, ze kterých web neumožňuje nákupy kreditní kartou, zahrnuje Island a Vietnam, což jsou relativně velké trhy s kryptoměnou.

Kde se nachází Cex.io a kdo jej provozuje? Web poskytuje registrovanou adresu v Londýně, ale samotný web neposkytuje podrobnosti o týmu. Adresa může být také pouze poštovní schránka, nikoli skutečná kancelář.

Rychlý Vyhledávání na LinkedIn odhaluje celkem 41 členů týmu Cex.io, včetně výkonný ředitel Oleksandr Lutskevych.

Profil Lutskevych uvádí, že je absolventem Kyjevské národní univerzity Tarase Ševčenka a má více než 15 let zkušeností v oblasti IT, včetně vývoje softwaru, poradenství a investic.

Tým Cex.io má zaměstnance se sídlem převážně v Evropě, ale s několika v USA a zdá se, že většina zaměstnanců se aktuálně nachází na Ukrajině.

Poplatky Cex.io – jedny z nejvyšších v oboru


Online recenze Cex.io si často stěžují na své notoricky vysoké a ne vždy transparentní poplatky. Zdá se, že se to v posledních měsících změnilo, alespoň pokud jde o transparentnost poplatků. Poplatky však stále patří k nejvyšším na světě.

Poplatky jsou obvykle kolem 3,5% plus provize 0,25 $. Tyto vysoké poplatky způsobily, že se jim mnoho bývalých zákazníků Cex.io vyhýbalo při hledání ekonomičtější volby.

Co se týče poplatků za obchodování, ty jsou trochu více v souladu s jinými významnými burzami. Pro ty, kteří mají účty, které obchodují s objemem méně než pěti bitcoinů měsíčně, jsou poplatky za směnu přibližně 0,25%.

I když tato sazba není tak neobvyklá, je stále na špičkové úrovni, přičemž většina hlavních čínských burz, jako je Kucoin a Binance, účtuje mnohem méně a v zásadě nemá žádné omezení státní příslušnosti ani rezidence (často však postrádá podporu fiat).

Cex.io – nepřítel číslo jedna?

Recenze Cex.io na Trust Pilot

Obrázek přes Trustpilot.com

Podle Cex.io Posouzení napsaný na 99bitcoins.com začátkem loňského roku, Cex.io je často terčem mnoha vysoce kritických a negativních recenzí po celém internetu. Velký počet těchto negativních recenzí je nalezeno na webu trustpilot.com

Mnoho stížností na Cex.io dává společnosti skóre 3,9 z 10 s více než 1543 recenzemi

Stížnosti sahají od extrémně pomalých odpovědí na žádosti o podporu, přes značné problémy s výběrem a vkladem finančních prostředků, přes zablokování účtů bez zjevného důvodu, až po ověření zákazníka, které trvá několik měsíců, a to vše spolu s několika obviněními společnosti Cex.io, že jde o přímý podvod.

I když žádná z těchto recenzí Cex.io ve skutečnosti netvrdí, že jde o podvodnou společnost, tyto odpovědi naznačují přítomnost velmi frustrovaných a nešťastných zákazníků..

I když počet negativních komentářů výrazně převažuje nad pozitivními, lze to očekávat. Je to proto, že lidé obvykle nezanechávají recenze na služby, které mají rádi. Takové recenze nechají obvykle jen tehdy, když se lidé rozzlobí nebo mají pocit, že jim docházejí možnosti, jak se uchýlit.

Pouhý počet negativních recenzí však naznačuje, že ve skutečnosti existuje spousta nešťastných zákazníků, kteří pravidelně používají Cex.io.

Cex.io – není pro Američany

Recenze Cex.io, která se objevila na 99bitcoins.com, naznačuje, že Cex.io by měli používat pouze lidé, kteří žijí v zemích SEPA (v podstatě to znamená Evropa). Je to proto, že v souvislosti s ukládáním a výběrem amerických dolarů z jiných zemí došlo k řadě problémů.

Cex.io se očividně pokouší držet krok s extrémně přísnými evropskými finančními zákony. Výsledkem je, že jednání s americkými dolary přicházejícími nebo odcházejícími mimo Evropu je velmi nepříjemná a náchylná k chybám.

Článek dokonce naznačuje, že od ledna tohoto roku již nejsou podporovány přímé výběry z amerického dolaru. Měli jsme však potíže s ověřením těchto informací a je možné, že to byla jen dočasná okolnost. Opět jsme nebyli schopni toto ověřit.

Pro koho je Cex.io vhodný?

Obecně lze říci, že Cex.io může být přijatelnou alternativou coinbase jako fiat měny k bráně kryptoměny. Cex.io by mohl být přijatelnou volbou pro obyvatele Evropské unie, protože jejich systém zaměřený na Evropu má určité výhody.

Pro ty ve většině USA a mnoha dalších zemích Cex.io pravděpodobně nestojí za námahu použít. Pravděpodobnější než ne, pravděpodobně by byla vhodnější jiná volba.

Doporučený obrázek přes Steemit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map