Kompletní průvodce používáním platformy Steemit k výdělku Steem

Kryptoměny se stávají převládajícími v mnoha různých průmyslových oblastech, zejména tam, kde se používá technologie, ale existuje jedna kryptoměna, která se více zabývá jednoduchou komunikací. Tato kryptoměna je známá jako Steem a komunikační platforma je web Reddit jako sociální média známý jako Steemit.

Steemit byl spuštěn v červenci 2016 a vytvořili jej Ned Scott a Dan Larimar (kteří také vytvořili kryptoměny EOS a BitShares). Společnost je zapsána v New Yorku a její sídlo je ve Virginii. Pan Larimar opustil společnost, aby se věnoval novým projektům, zatímco pan Scott zůstává generálním ředitelem společnosti Steemit Inc..

Bez dalších okolků pojďme přímo do toho.

Co je to Steemit?

Předchozí logo Steemit

Předchozí logo Steemit. Obrázek přes steemit.com

Steemit je stránka sociálních médií, sociálních sítí a blogů, která běží na blockchainu Steem. Uživatelé Steemit (známí jako Steemians) jsou odměněni kryptoměnami Steem a Steem Backed Dollar za zveřejnění svých spisů na libovolný počet subjektů.

Odměny pocházejí od ostatních uživatelů, když „hlasovali“ za původní příspěvek. Odměny mohou být také za komentáře k příspěvkům, protože je lze také „hlasovat“. Hodnota hlasování závisí na Steemové síle osoby, která hlasuje.

Jednou z konečných metod získávání odměn je proces skutečného hlasování, protože 25% odměn za každý příspěvek je rozděleno mezi ty, kteří hlasovali pro daný příspěvek. Tyto odměny se nazývají odměny za kuraci a pomocí systému reverzní aukce určují odměnu za kurátor každého upvote.

Jedním lákadlem společnosti Steemit je schopnost zvýšit držení jednoho dolaru Steem a Steem Backed Dollar jednoduše prostřednictvím psaní a sociálních sítí. Tento typ těžby se zakladatelům Steemitu nazývá Proof of Brain a podle whitepaperu Steem je:

hlasovací systém, který využívá moudrost davu k hodnocení hodnoty obsahu a distribuci tokenů k němu.

Co se Steemit snaží dosáhnout?

Cílem Steemit je přilákat nové uživatele a udržet stávající uživatele odměnou za příspěvky do blockchainu. Vypadá to také na distribuci tokenů širší skupině uživatelů, čímž se zvyšuje síťový efekt blockchainu. Tato decentralizace a zvýšení síťového efektu je jedním z cílů původně stanovených zakladateli Steemit.

Kromě zvýšení uživatelské základny samotného Steemitu umožňuje Steem blockchain vývoj dalších dApps využívajících technologii blockchainu Steem. Zatím existuje hrstka, včetně klonu Youtube s názvem dTube, Twitteru blízkého známého jako Zappl a klonu 9gag s názvem dMania. Na Busy.com existuje také alternativní uživatelské rozhraní Steemit. Všechny tyto jsou propojeny s blockchainem Steem a odměny za zveřejňování obsahu na těchto webech pocházejí ze stejného fondu odměn Steem.

Přidání dApps pomáhá dramaticky rozšířit uživatelskou základnu a od počátečního spuštění Steemit tým Steemit Inc oznámil vytvoření Smart Media Tokens, které mají podle slov zakladatele Ned Scotta „tokenizovat internet“.

Představujeme inteligentní mediální tokeny

Steem Smart Media Tokens

Steem Smart Media Tokens. Obrázek přes steemkr.com

Poté, co viděl rostoucí úspěch Steemit a souvisejících dApps, které byly vytvořeny kolem Steem blockchainu, přišel tým Steemit Inc s myšlenkou Chytré mediální tokeny (SMTs) a věnují značnou část svého vývojového úsilí tomu, aby se tyto SMTs staly realitou.

SMT umožní komukoli vytvořit si vlastní token pomocí blockchainu Steem a poté motivovat uživatele svých webových stránek platbami z fondu odměn Steem. Například majitel fóra by mohl spojit hlasování a komentování svého vlastního fóra s tokenem „Forum Coin“ postaveným na blockchainu Steem. To by motivovalo uživatele fóra k hlasování a komentování, čímž by se zvýšila hodnota informací na fóru.

Stručně řečeno, je to nový způsob, jak mohou tvůrci a vydavatelé obsahu zpeněžit svůj online obsah a komunity, aniž by byli odkázáni na reklamu. SMT poskytne uživatelům ekonomickou pobídku k využívání online komunit a účasti v nich, což bude přínosem jak pro vydavatele stránek, tak pro všechny uživatele, kteří získají podíl na odměnách. Spíše než platit inzerentům budou vydavatelé platit svým vlastním uživatelům.

Jak Steemit funguje

Jak již bylo zmíněno výše, stránka Steemit je postavena na Steem blockchainu, který byl vytvořen za účelem stimulace tvorby obsahu online. Dokument ve skutečnosti uvádí, že systém odměn Steemit je:

skupina žetonů věnovaná pobídkám k tvorbě a správě obsahu (tzv. „fond odměn“).

Lidé se však mýlí s odměnami Steemit, protože blockchain má ve skutečnosti tři různé způsoby, jak je měna prezentována.

Kořenovou měnou je Steem, zaměnitelný a přenosný token podobný známějšímu ethereu nebo bitcoinu. To je však místo, kde začíná zmatek, protože tento Steem může být vložen do dvou dalších inteligentních smluv, v závislosti na tom, jaký nástroj uživatel hledá.

První se jmenuje Steem Power a právě tato chytrá smlouva pohání blockchain. Poskytuje šířku pásma pro ověřování transakcí, jakož i určování hlasovací síly, a tím i vliv dané osoby na Steemit. Steem Power byl vytvořen na podporu dlouhodobého zájmu uživatelů o Steemit a lze jej považovat za investici do platformy.

Jedním z dalších pozoruhodných rysů Steem Power je, že jeho převedení na Steem trvá 13 týdnů v procesu známém jako „vypnutí“. To udržuje stabilní dodávku Steem Power, protože klesá zájem o vypnutí napájení jednoduše kvůli cenovým skokům v hodnotě Steem.

Druhá chytrá smlouva se jmenuje Steem Backed Dollars (SBD). Jedná se o dluhový nástroj, který slibuje, že bude mít vždy hodnotu 1 $ za Steem. To znamená, že uživatel může vždy vyměnit SBD za 1 $ za Steem. Je zajímavé, že i přes tento 1 $ peg se SBD v prosinci 2017 obchodoval až na 14 $ a na otevřeném trhu v březnu 2018 má stále hodnotu více než 2 $.

Jak se získává Steem a SBD?

Steem tokeny

Steem Tokens Zdroj: Steemit.com

V současné době existuje několik způsobů, jak lze získat Steem a SBD. Největší převahou v této době je stále zveřejňování psaného obsahu na Steemit. O těchto blogových příspěvcích poté hlasují ostatní uživatelé Steemit, což vede k případným platbám.

V tomto bodě je třeba poznamenat, že vyplácení příspěvků na Steemit trvá 7 dní. Mohou být hlasováni a generovat příjmy pro autora portů během tohoto 7denního okna. Jakmile je dosaženo 7denního bodu, výplata příspěvků a další hlasování negeneruje příjem. Výplata příspěvku je také rozdělena 75/25 mezi autora příspěvku a ty, kteří hlasovali pro příspěvek, známí jako kurátoři.

Což nás přivádí k druhému způsobu, jak vydělat na Steemit, což je kurátorství.

Kurátorské platby se provádějí na základě hlasování pro jiné příspěvky, kde se 25% hodnoty příspěvku vyplácí upvoters. Ideální situací je hlasovat o příspěvku před kýmkoli jiným a poté sledovat, jak se příspěvek stal nesmírně populárním a hodnotným. Jak se Steemit zvětšoval, bylo to stále obtížnější.

Noví uživatelé zjistili, že je nejjednodušší vydělat Steem a SBD pouhým psaním promyšlených nebo užitečných komentářů k příspěvkům jiných lidí. Komentáře lze také hlasovat a získat odměny. Dobré komentáře mohou být odměněny vysokými hodnotami hlasů a je často snazší získat tento způsob pro ty, kteří si dosud nevytvořili publikum.

Posledním způsobem, jak vydělat Steem a SBD, je účast v soutěžích a výzvách. Ty získávají na popularitě jako způsob, jak pro nové Steemit získat nějaké skromné ​​množství Steem a SBD. Obecně platí, že výplaty jsou 15 SBD nebo méně, což je pro ty nové na platformě Steemit nejužitečnější.

A zatímco psaní na Steemitu je stále nejpopulárnějším způsobem, jak vydělat, existují nové platformy postavené na Steem blockchainu, které umožňují tvůrcům obsahu vydělávat z videa (dTube), písně (dSound), memy (dMania) a příspěvky podobné Twitteru (Zappl).

Kolik příjmů je možné?

Pokud se podíváte na trendy příspěvky na Steemitu, můžete vidět některé příspěvky se ziskem vyšším než 1 000 $. Takže teď víte, jaké výdělky jsou možné, ale to není realistické. Tyto výdělky jsou obvykle vyhrazeny pro ty, kteří jsou ve společnosti Steemit od začátku, nebo v některých případech pro ty, kteří do platformy investovali velké množství peněz.

Pro nového uživatele by výdělky mohly zůstat po několik týdnů 0 $, i když je to extrémní. Pokud komunikujete s příspěvky jiných lidí (zanecháváte komentáře a hlasy), je pravděpodobné, že během několika dní začnete získávat nějaké hlasy u vašich vlastních příspěvků. Samozřejmě budete často dostávat výdělky z komentářů, které zanecháte u ostatních příspěvků.

Ve skutečnosti bych nečekal, že na vašem úsilí o Steemit vydělám hodně alespoň několik měsíců, a ve většině případů to bude rok nebo déle, dokud neuvidíte výrazný pokrok a výdělky. Samozřejmě se to bude lišit od člověka k člověku a bude to záviset na faktorech, jako je to, o čem píšete, vaše schopnost navazovat kontakty s ostatními, vaše časové odhodlání používat Steemit, vaše investice do platformy a další faktory, které jsou často mimo vaši kontrolu.

Růst a budoucí vyhlídky

Steemit začal v březnu 2016, ale tokeny byly oficiálně distribuovány až 4. července 2016. To znamená spuštění Steemit a od té doby platforma rostla organickým tempem zhruba 20% měsíčně. Je to téměř striktně z úst, a do března 2018 měla platforma téměř 900 000 uživatelů a také Alexa hodnost 963, což z ní činí jednu z nejnavštěvovanějších stránek na světě.

Přidání webů, jako je d.tube a Zappl, zvýšilo také počet registrací uživatelů pro Steemit, což naznačuje, že růst by se mohl v průběhu roku 2018 zvýšit.

Jedna věc, která drží Steemit zpět, je proces ručního schválení účtu. To znamená, že někteří uživatelé musí čekat na schválení účtu týdny. Jak všichni víme, v době, kdy počkáte dva týdny, počáteční nadšení pro projekt pravděpodobně vyprchalo a je docela pravděpodobné, že Steemit kvůli těmto zpožděním ztrácí uživatele. Vývojový tým tvrdí, že přicházejí automatické registrace, a dokud tak neučiní, bude i nadále bránit růstu.

Pokud jde o tokeny, poté, co SBD dosáhly v polovině prosince 2017 vysoko nad 14,00 $, se od té doby snížily téměř na hranici 2 $. Steem zaznamenal podobný pokles, který se pohyboval od výše 7 $ v polovině prosince až těsně nad 2 $ v březnu 2018. Samozřejmě se to shodovalo s prudkým poklesem všech kryptoměn a stojí za zmínku, že ve dnech, kdy se celkový trh zotavil, zotavuje se ještě rychleji.

Nadcházející tokeny Smart Media Tokens by mohly poskytnout další podporu, kterou společnost Steemit potřebuje, aby mohla růst mnohem dál než milion uživatelů. Otevře se možnost více portálů a typů webů využívajících Steem blockchain k stimulaci interakce s uživatelem. Ještě důležitější pro Steem je, že všechny tyto nové tokeny budou používat Steem blockchain a budou potřebovat Steem Power, který bude nutné zakoupit pomocí Steemu.

To by mohlo dramaticky zvýšit poptávku po Steemu za předpokladu, že k přijetí tokenů Smart Media dojde podle plánu. Společnost Steemit Inc. naznačila, že existuje několik velkých webových portálů, které již plánují používání SMT při spuštění na konci roku 2018.

Konkurenti Steemit

Konkurenti Steemit

Konkurence je dobrá. Zdroj marketingfundamentals.com

Vážné konkurenci Steemitu v tuto chvíli nic nestojí v cestě. Je to jediná funkční stránka sociálních médií založená na blockchainu a již 2 roky v provozu má velmi dobrou výhodu prvního tahače.

Vrcholový management společnosti BitShares nedávno oznámil, že vyvíjí konkurenta s názvem Yoyow.org, ale ten je stále ve vývoji a bude pravděpodobně i nadále soustředěn na čínské (a možná asijské) uživatele sociálních médií. Steemit má malou čínskou uživatelskou základnu, ale je to malá část celkového využití.

Dva další potenciální konkurenti jsou Synereo, která je v uzavřené beta verzi a Akasha, která zůstává v alfa testování a očekává se, že bude spuštěna až někdy na konci roku 2018.

Jeden další pozoruhodný potenciální konkurent by mohl pocházet z blockchainu NEO. Spoluzakladatel Steemit Dan Larimer, mozek stojící za vytvořením Steem blockchainu, nedávno opustil společnost Steemit Inc se špatnými podmínkami a řekl, že vytvoří konkurenta Steemit na blockchainu NEO. Zda je to skutečné, nebo záchvat vzteku, se teprve uvidí.

Nevýhody Steemitu

Hlasovací roboti Steemit

Hlasovací roboti Steemit. Obrázek přes Fotolia

Zatímco Steemit vypadá jako docela dobrá platforma, ve Steemlandu není vše dokonalé. Před investováním do tohoto tokenu nástroje je třeba prozkoumat několik negativ.

S růstem ceny tokenu Steem a SBD také přišla řada uživatelů spamu. Většinou lidé, kteří cítili, že je v pořádku jednoduše zveřejňovat plagiát s malou hodnotou, ať už to byl článek, obrázek nebo video. Tento typ plagiátorství je v rozporu s duchem Steemitu a proti jeho pravidlům.

Neposkytuje žádnou přidanou hodnotu, ale byl odebrán z fondu odměn, protože tito lidé by někdy měli desítky účtů vytvořených jednoduše pro hlasování o spamovém obsahu a sbírání odměn. Někteří z nich byli dokonce roboti… a když už mluvíme o robotech.

V současné době je ekosystém Steem zaplaven hlasovacími roboty. Jedná se o účty vytvořené speciálně pro přijímání plateb za jejich hlasy… v některých případech obrovské hlasy. Za pouhé 4 měsíce se počet bid-botů zvýšil ze zhruba 20 na téměř 100. A tito roboti poskytují službu, ale ve skutečnosti si také berou z fondu odměn. Návrat z robota uživateli je obvykle záporný a robot stále shromažďuje SBD nebo Steem. Při rychlosti se Steem brzy stane o něco víc než roboti.

Myslíte si, že s těmito negativy bude nějaká reakce shora, správně?

Společnost Steemit Inc. neučinila žádný krok, aby zastavila nebo dokonce odsoudila cokoli z toho, raději umožnila uživatelské základně řešit problémy. To se v některých případech děje – existují účty konkrétně bojující proti spamu a plagiátorství, a existují i ​​jednotliví uživatelé, kteří bojovali proti zneužívání fondu odměn sami za sebe.

Někdy se to však změní ve špatnou věc, protože je možné příspěvek spíše nahlásit, než ho hlasovat. Vlajka bere odměny pryč od příspěvku a někteří z největších uživatelů Steemitu byli celkem flagrantní při označování čehokoli a koho cítí, že jde proti jejich účelům..

A je tu poslední otázka. I když má být Steemit decentralizovaný, faktem je, že zhruba 65% hlasovacích práv leží v rukou méně než 100 účtů. V mnoha případech šlo o první uživatele platformy, kteří dokázali shromáždit stovky tisíc Steemů, než se platforma stala populárnější. A v některých případech se jedná o uživatele, kteří si jednoduše koupili cestu na vrchol, když cena Steemu byla cent.

Problém je v tom, že mnoho z těchto účtů nejedná v nejlepším zájmu platformy Steemit, ale spíše ve svém vlastním nejlepším zájmu, a toto sobectví by mohlo být nakonec úpadkem celého ekosystému.

Závěrem

Doufám, že vám tento průvodce webem sociálních médií Steemit pomohl, ať už se chcete stát investorem ve společnosti Steem nebo tvůrcem obsahu na platformě. Jak vidíte, platforma má pozitiva i negativa a ti, kteří již investovali, doufají, že pozitiva zvítězí.

Jedna věc, kterou lze říci o současné centralizaci, je, že se pomalu ztrácí, když se k platformě připojují noví uživatelé. Dá se jen doufat, že se dost uvidí ošklivého otce Steemita.

S dostatkem nových uživatelů se tyto problémy samy vyřeší, a to je téměř jistě důvod, proč Steemit Inc zůstává takřka stranou. Samotný dokument hovoří o platformě, která potřebuje velký počet lidí, aby decentralizovaný důkaz koncepce mozku fungoval správně, a možná 2 roky nebyly dost dlouho na to, aby web dosáhl svého skutečného potenciálu.

Stále se však rozrůstá, což je předzvěstí budoucnosti, zejména s malou konkurencí na obzoru a možností velkých stávajících webů přijímat tokeny Smart Media Tokens, jakmile bude technologie pro ně dokončena.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me