Jaké kryptoměny byste si měli koupit? Jak vybrat nejlepší portfolio

>

The „Kryptoměna 101“ Série se zaměří na základní témata pro konstrukci vašeho prvního kryptoměnového portfolia, zapojení do obchodování s kryptoměnami a osvojení si zálib v tomto odvětví. Následující článek se dotkne tipů pro výběr digitálních aktiv, která chcete umístit do svého portfolia. V budoucnu poskytneme další diskuse o tom, jak vytvořit dlouhodobou strategii a podrobný obsah o tom, jak provádět výzkum.

Základem každého portfolia je rozhodování, která aktiva by měla být pro vaše portfolio zakoupena. Především je výběr aktiv největším určujícím faktorem pro dlouhodobou výkonnost portfolia. Přestože existují strategie, které mohou pomoci snížit riziko a zvýšit výkon, přednost budou mít aktiva, která pro své portfolio vybereme.

Všimněte si, že tato diskuse se týká správy portfolia, nikoli denního obchodování nebo jiných strategií obchodování s vyšší frekvencí. Tento článek se nezabývá podrobnými tématy, jak analyzovat grafy, jak denně obchodovat nebo jinými krátkodobými strategiemi.

Chcete-li získat více informací o nejlepších výzkumných nástrojích na trhu pro obchodníky s kryptoměnami, podívejte se na náš další článek!

Crypto Trading 101: Research Tools

Obrys

1. Vize / účel projektu

2. Adresovatelný trh

3. Přizpůsobení trhu produktu

4. Analýza kódu

5. Dosah komunity

6. Marketing & Strategie

7. Tým

8. Zdroje financování

9. Analýza cen, objemu a nabídky

10. Integrace projektu

KOPÍROVAT NEJLEPŠÍ OBCHODNÍKY NA SVĚTĚ

Když váš vůdce obchoduje, vy obchodujete. Shrimpy automaticky aktualizuje vaše portfolio tak, aby vždy odpovídalo vašemu vůdci. Procházejte stovky obchodníků s kryptoměnami, které chcete kopírovat.

1. Vize / účel projektu

Než se pustíte do plevelů, je obecně dobré začít pokusem porozumět účelu kryptoměny. Některé otázky, které vám mohou pomoci začít na této cestě, jsou otázky jako:

 • Co tato kryptoměna dělá?

 • Kdo potřebuje tuto kryptoměnu?

 • Proč by někdo používal tuto kryptoměnu?

Počínaje vizí a účelem projektu je jednoduchý způsob, jak usnadnit vyšetřování majetku. Než se seznámíme s technickými podrobnostmi o tom, jak to funguje, účel nám poskytne mentální rámec pro pochopení toho, jak každý technický prvek, marketingová strategie a vývoj pomohou dosáhnout vize projektu.

Otázky, které si v této fázi klademe, nám pomohou pochopit, proč tato kryptoměna musí existovat. Pokud do konce našeho interního dotazování vyřešíme, že aktivum je zbytečné nebo nemá praktické využití, možná budeme chtít ušetřit náš čas tím, že do projektu nebudeme dále kopat.

V tomto okamžiku bude podstatná část našeho odhodlání pokračovat ve vyšetřování tohoto aktiva na základě našeho zájmu. Pokud nepovažujeme projektovou vizi za zajímavou, je v pořádku přestat s vyšetřováním. Na světě existují tisíce kryptoměn a není dost času na úplné pochopení všech. Je snazší trávit čas zkoumáním projektu, když vás zajímá vize nebo účel. Udělejte si čas na pochopení kryptoměn, které pro vás znamenají nejvíce.

Zdroje

Některé zdroje, které mohou poskytnout více informací o vizi a účelu projektu, zahrnují následující:

 • firemní web

 • Shrnutí / úvodní zpráva o projektu

 • Firemní příspěvky na sociální média / příspěvky na blogu

2. Adresovatelný trh

CryptoKitties je nová kryptoměna, která se zaměřuje na trh sběratelských předmětů.

Jakmile pochopíme vizi produktu. Můžeme začít rozšiřovat naše chápání krypto projektu zkoumáním cílového trhu pro tuto kryptoměnu.

Velikost a trajektorie růstu cílového trhu mohou poskytnout pochopení toho, jak velká příležitost je tímto aktivem řešena. Ačkoli trh s kryptoměnami rychle roste, neznamená to, že každý cílový trh je rovnocenný. Kryptoměna zaměřená na prodej karet Pokémonů by byla malým trhem. Kryptoměnou, která se zaměřovala na prodej jakékoli fyzické sběratelské položky, může být středně velký trh. Kryptoměna zaměřená na prodej jakéhokoli fyzického zboží nebo služeb po celém světě by byla velkým trhem. Kryptoměny, které cílí na větší trhy, mají vyšší růstový potenciál.

U začínajících podniků mnoho investorů chápe, že návratnost celého jejich fondu určí několik klíčových investic. Tato myšlenka se nazývá mocenský zákon. Většina investic v zásadě nebude mít velký dopad na výkonnost jejich fondu. Místo toho bude existovat malý počet zásadních investic, které vrátí vše, co bylo ztraceno neúspěšnými startupy, a také určí návratnost fondu.

Vzhledem k tomu, že kryptoměna je tak volatilní a rizikovou třídou aktiv, může být vhodné uvažovat o použití tohoto typu myšlení. Mnoho kryptoměn z dlouhodobého hlediska skončí na hodnotě 0 $. Může však existovat několik klíčových kryptoměn, které se neuvěřitelně rozběhnou a definují budoucnost financí.

Zdroje

Podobně jako vize projektu bude mnoho zdrojů pro vyhodnocení cílového trhu poskytnuto přímo od krypto týmu. Mezi tyto zdroje patří:

 • firemní web

 • Shrnutí bílé knihy / obchodní účel

 • Sociální mediální příspěvky / blogové příspěvky

3. Přizpůsobení trhu produktu

Jednoduše řečeno, přizpůsobení se trhu s produktem je potvrzení, že po produktu existuje velká poptávka. Pokud jde o produkty kryptoměny, můžeme měřit přizpůsobení trhu s produkty podle počtu aktivních uživatelů v průběhu času.

Někteří lidé kvantifikují přizpůsobení trhu produktu podle metrik webu, jako jsou zobrazení, návštěvy stránek a míra okamžitého opuštění. Ukázalo se, že tyto metriky nemusí být pro kryptotrh tak relevantní. Na rozdíl od jiných typů produktů má trh s kryptoměnou hnací sílu zisku. Je známo, že kryptoměny používají příslib zisku jako způsob generování humbuk. Ve výsledku se může zdát, že web projektu má působivou metriku webu, ale podstata projektu může stále chybět.

Aktivní uživatelé

Protože chceme aktiva, která produkují dlouhodobou hodnotu, je sledování aktivních uživatelů silnějším vyjádřením toho, jak bude kryptoměna dlouhodobě fungovat..

Tento graf ukazuje počet aktivních bitcoinových adres denně. Na základě neustálého růstu počtu aktivních uživatelů můžeme bezpečně dojít k závěru, že bitcoin dosáhl přizpůsobení produktovému trhu. (Zdroj: blockchain.com)

Při hodnocení, zda krypto projekt dosáhl přizpůsobení trhu produktu, věnujte nějaký čas hodnocení růstu uživatelské základny. Kryptoměna, která neustále zvyšuje počet aktivních uživatelů, by mohla naznačovat vhodnost trhu s produkty.

Transakce blockchainu

Tento graf ukazuje počet potvrzených bitcoinových transakcí za den. Kontinuální růst transakcí za den ukazuje, že je bezpečné předpokládat, že bitcoiny dosáhly shody produktového trhu. (Zdroj: blockchain.com)

Kromě aktivních uživatelů můžeme také shromažďovat užitečné metriky hodnocením velikosti a frekvence transakcí v blockchainové síti. Je možné, že blockchain bude mít méně aktivních zákazníků, ale drasticky vyšší frekvenci transakcí. Tato situace by mohla ukázat, že blockchain používá méně lidí, ale ti, kteří síť využívají, jsou s projektem nesmírně spokojeni. To znamená, že zákazníci získávají ze sítě velkou hodnotu.

V tomto případě můžeme vyhodnotit počet transakcí provedených na uživatele. Mohli jsme vidět, jak často každý uživatel v blockchainu provádí transakci, a určit velikost každé transakce. Čím vyšší je využití, tím silnější je indikátor toho, že síť dosáhla přizpůsobení trhu produktu.

Poznámka: U některých projektů bude uvedeno tvrzení jako „Do našeho zpravodaje jsme se zaregistrovali 100 000 lidí, takže to dokazuje, že máme vhodnost pro produktový trh“. Na trhu poháněném zisky nemusí 100 000 lidí, kteří se přihlásili k odběru zpravodaje, stačit k označení vhodnosti pro produktový trh. Je možné platit společnostem, které tato čísla nafouknou, mnoho z těchto lidí se nestane uživateli a někteří mohou být jen zvědaví.

Provést 100 000 lidí na vašem blockchainu je mnohem obtížnější než mít 100 000 lidí v informačním zpravodaji. Pohled na aktivní uživatele poskytne důvěryhodnější zdroj pro určení vhodnosti pro produktový trh než metriky chmýří, které lze nafouknout mnoha způsoby.

Zdroje

Chcete-li lépe pochopit, zda projekt dosáhl přizpůsobení trhu produktu, můžete k získání informací využít řadu různých zdrojů. Mezi tyto zdroje patří:

4. Analýza kódu

Nyní, když máme obecné znalosti o produktu, je čas začít se hlouběji zabývat technickou stránkou vývoje projektu.

Začneme tím, že začneme získáním přehledu o vývojových návycích a metrikách týmu na vysoké úrovni. Existuje několik míst, kde jsou tyto metriky k dispozici, ale klíčovým zdrojem bude úložiště Git týmu.

Některé z metrik, které bychom měli vyhodnotit, zahrnují počet rozdvojení úložiště, počet pozorovatelů, kolik vývojářů na projekt přispělo a kolik závazků bylo provedeno za posledních několik týdnů.

Každá z těchto metrik nám říká, jak dobře komunita postupuje při vývoji projektu.

Kromě metrik na vysoké úrovni můžeme také vyhodnotit části kódové základny. Kritické prvky, jako je konsensuální algoritmus, je třeba vyhodnotit, abychom pochopili, jak byla implementována základní funkce. Měli bychom se ujistit, že je kód čistý, snadno srozumitelný a obsahuje komentáře, které dávají logický smysl.

Jakmile dokončíme analýzu úložiště kódů, chceme také z technického hlediska pochopit, kam bude projekt v budoucnu směřovat. Tyto informace můžeme získat z veřejných technických dokumentů, jako je žlutý papír nebo technický bílý papír. Obchodní plán by nebyl přijatelnou náhradou za technickou dokumentaci.

Protože bílé knihy lze plnit chmýří a neprokázanou teorií, je důležité brát tyto dokumenty s rezervou. Na konci dne, pokud myšlenka není implementována do funkčního kódu, jsou koncepty stále jen teorií.

Zdroje

Některé zdroje, které mohou poskytovat technické dokumenty a přístup k úložištím kódu, zahrnují následující:

5. Dosah komunity

Tento snímek obrazovky převzatý z Coin Gecko zobrazuje sociální statistiky pro top 10 kryptoměn.

V předchozí části o přizpůsobení se trhu s produktem jsme diskutovali o tom, jak počet předplatitelů nebo návštěv webu nenahrazuje aktivní uživatele při určování vhodnosti pro trh s produktem..

Ačkoli velikost komunity nemůže přímo naznačovat, že je produktový trh vhodný, poskytuje náhled na další aspekty podnikání. Může nám například ukázat, jak tým projektu uvažuje o rozvoji podnikání a budování komunity.

I když tým začne rozsáhlými investicemi do rozvoje podnikání a budování komunity, je možné, že v budoucnu dokáže dohnat technickou stránku. Přestože se produkt pravděpodobně nedostal na trh s produktovými produkty brzy, nevylučuje to, že by se to nakonec mohlo stát.

Ve výsledku je stále důležité zvážit, jak tým buduje svou komunitu. Silný technický projekt bez komunity je problém. To buď znamená, že projekt není tak užitečný, jak si lidé myslí (rozpojení chladné technologie a funkčnosti), nebo to může znamenat, že vývojový tým nemá obchodní smysl přenést kryptoměnu na tradiční přijetí.

Pečlivě ohodnoťte přítomnost projektu na sociálních médiích kritickým pohledem. Mezi komunitami se stalo populární najímat firmy, které týmu pomohou získat falešné následovníky, falešné zapojení a metriky, které neodpovídají realitě.

Pokud má tým vysokou angažovanost na jedné platformě, ale nízkou angažovanost na ostatních, může to být rudý signál, že tým uměle pumpuje své metriky na konkrétní platformy. Stejně jako u všech věcí však existují i ​​výjimky. Některé týmy zaměřují mnohem více úsilí na rozšiřování svých komunit v konkrétních kanálech, protože vidí největší zapojení prostřednictvím těchto kanálů.

Zdroje

Existuje mnoho způsobů, jak startupy s kryptoměnou vytvářejí komunity. Tyto komunity mohou existovat na libovolném počtu platforem, takže si udělejte čas na vyhodnocení každé z možností a zjistěte, kde je komunita nejaktivnější.

 • Cvrlikání

 • Linkedin

 • Facebook

 • Telegram

 • Svár

 • Reddit

 • Fóra společností

 • CoinGecko (Statistiky sociálních sítí)

6. Marketing & Strategie

Na konci dne, i když je krypto projekt výjimečný, nezáleží na tom, jestli ho nikdo nepoužívá. Marketingové a distribuční strategie, které tým využívá, předvedou jejich schopnost zapojit do sítě kritické množství uživatelů.

Bez tohoto zásadního kroku mohou kryptoměny přijít o růstové příležitosti, které posunou projekt z mezery na globální platformu.

Při hodnocení marketingové strategie týmu bychom se měli podívat na to, jak přilákají nové zákazníky. Pokud se jedná o blockchain platformy, můžeme se také podívat na nástroje, které vývojářům poskytují k vytváření v síti. Čím dále se tým bude moci dostat na trh, tím úplnější budou síťové efekty pro kryptoměnu.

Bez rozsáhlého dosahu může projekt pomalu vyprchat. Zejména na trhu s kryptoměnami, kde vývojáři neustále rozšiřují nápady na vývoj nových platforem, inovace a využití stávajících nápadů.

Zdroje

Existuje řada způsobů, jak vyhodnotit marketingové strategie projektu kryptoměny.

7. Tým

Často se říkalo, že hrozný tým může zničit i ty nejlepší nápady a vynikající tým může vybudovat obchod kolem těch nejhorších nápadů.

Protože tým může vytvořit nebo rozbít projekt, věnujte čas pečlivému hodnocení kvalifikace týmu. Pochopte, jak v průběhu času spolupracují, přemýšlejí a rostou. Tyto faktory mohou hrát důležitý faktor v dlouhověkosti projektu.

Zdá se, že každý má jiný způsob hodnocení lidí, takže obecně neexistuje žádný přijatý soubor kritérií pro stanovení kvality týmu. Doporučujeme najít hodnoty, které rezonují, a prozkoumat způsoby, jak můžete na základě těchto hodnot vyhodnotit týmy. To vám umožní lépe se přizpůsobit týmu a jeho standardům.

Budování společnosti vyžaduje čas. Ve skutečnosti může většině slušných společností trvat až 10 let, než se uchytí na trhu. S touto dobou je důležité věřit, že tým je připraven na úroveň odhodlání potřebnou k vybudování úspěšné společnosti.

U většiny kryptoměnových projektů by měla existovat rovnováha mezi inženýrstvím, marketingem a rozvojem podnikání. Každá z těchto rolí hraje důležitou roli v rozvoji úspěšného podnikání. Pokud je tým silně investován pouze do jedné oblasti, například do marketingu, může to být výstražný signál, že jejich tým není řádně vybaven k dosažení své vize.

Při hodnocení týmu patří několik otázek, které si možná budete chtít položit:

 • Je v tom tento tým na dlouhou trať??

 • Má tým dovednosti potřebné k realizaci své vize?

 • Kde tým navštěvoval univerzitu?

 • Kde byla týmová práce před zahájením tohoto projektu?

 • Jaké speciality mají členové týmu?

 • Můžete důvěřovat týmu?

 • Jaký je poměr vývojářů k obchodním, marketingovým a dalším pracovníkům?

 • Zdroje

  Chcete-li vyhodnotit tým vedení, věnujte čas práci na jejich účtech sociálních médií a osobních webech, které vám mohou poskytnout lepší představu o jejich charakteru.

  • Cvrlikání

  • Facebook

  • LinkedIn

  • Osobní blogy

  8. Zdroje financování

  Crunchbase může být skvělým zdrojem pro zjištění historie financování kryptoměny. V tomto příkladu vidíme investory, kteří podporují Polkadot.

  Na trhu s kryptoměnami se vrhá značné množství peněz. Díky tomu bylo výjimečně obtížné určit platnost zdrojů financování.

  Při hodnocení krypto projektu se podívejte na zdroje financování. Ověřte, zda jsou zdroje financování přesné a renomované. Ačkoli podpora veřejnosti je pro krypto projekty skvělá, uznání jména významného investora nebo společnosti může katapultovat pověst projektu na novou úroveň.

  Ne všechny peníze jsou stvořeny rovné. Čím spolehlivější je zdroj, tím větší hodnotu lze s tímto kapitálem generovat. Je to proto, že rady, odborné znalosti a síť investora přicházejí s každým dolarem, který investují. Čím je zdroj spolehlivější, tím vyšší je hodnota těchto fondů.

  Pochopte, že krypto projekt s podporou velkého jména není zlatou vstupenkou. To jim nezabezpečuje jejich místo v historických knihách. Společnosti se budují obtížně. Jsou to složité a nové trhy, jako je kryptoměna, berou průzkum a šanci. I nejprestižnější investoři dělají chyby.

  Několik otázek, které byste si měli položit při hodnocení zdrojů financování:

  • Jak tým získal financování?

  • Mají dostatek finančních prostředků na to, aby své nápady uvedli do života?

  • Jaké značky nebo investoři tento projekt podporují?

  • Jak rychle tým využívá prostředky?

  Zdroje

  • Crunchbase

  • Investiční weby

  • Webové stránky projektu (ověřte nároky pomocí zdrojů třetích stran)

  9. Analýza cen, objemu a nabídky

  Nomics je rychle rostoucí poskytovatel tržních dat. Na tomto obrázku vidíte příklad jejich vstupní stránky, která zobrazuje hlavní aktiva podle tržní kapitalizace.

  Než se seznámíme s myšlenkou přidání aktiva do našeho portfolia, měli bychom shromáždit obecný přehled o hlavních metrikách aktiva. Pro mnoho investorů budou základními metrikami věci jako tržní kapitalizace, cena, objem, nabídka oběhu a historie cen.

  Každá z těchto metrik poskytne vhled do stavu sítě, výhled do blízké budoucnosti a lepší pochopení externích faktorů, které kryptoměna hraje..

  Zdroje

  Tyto informace můžeme shromáždit z mnoha různých zdrojů. Mezi tyto zdroje patří:

  10. Integrace projektu

  Posledním aspektem projektu, který prozkoumáme, budou integrace. K úplnému proniknutí na trh bude kryptoměna potřebovat pomoc a podporu dalších produktů, které staví na síti.

  Podívejme se na bitcoin jako příklad. Bitcoin je podporován téměř každou burzou kryptoměn jako primární měnou kotace. Téměř každý prodejce, který podporuje možnosti platby kryptoměnou, podporuje především bitcoiny.

  Existují tisíce aplikací a služeb, které vybudovaly svůj produkt soustředěný kolem bitcoinového blockchainu. Vše od hardwarových peněženek přes průzkumníky blockchainu až po společnosti zabývající se analýzou dat.

  Desítky tisíc podniků vložily důvěru v bitcoin jako hlavní kryptoměnu. Bitcoin v současné době drží 64% tržní kapitalizace a pronikl na trh výrazně hlouběji než jakékoli jiné aktivum. Žádná kryptoměna se nevyrovná obrovskému dosahu bitcoinů, pokud jde o integrace a podporu komunity.

  Můžeme vzít na trh jiné kryptoměny a srovnávat jejich integraci podobným způsobem. U prostředků platformy, jako je ETH, můžeme vyhodnotit počet dApps, které jsou postaveny na etherea, oproti jiným prostředkům platformy, jako je EOS. Kromě toho můžeme zkontrolovat počet aktivních uživatelů, které tyto dApps udržují. To může pomoci ukázat, jak hluboce je blockchain integrován do vývojové komunity.

  Burzovní výpisy

  Toto je pouze 20 z uvedených párů bitcoinů. Bitcoiny byly uvedeny na téměř každé hlavní burze s tisíci podporovanými trhy, když byly zkombinovány na všech těchto burzách. Bitcoin má více obchodních párů než kterákoli jiná kryptoměna. (Zdroj: CoinMarketCap.com)

  Posledním způsobem, jak můžeme efektivně vyhodnotit integraci aktiva, je vyhodnocení počtu burz, které aktivum podporují. Čím vyšší je počet burz, které kryptoměnu podporují, tím je pravděpodobnější, že ostatní společnosti kryptoměnu vyzvednou pro integraci.

  V zásadě platí, že když burza uvádí aktivum, ověřuje užitečnost kryptoměny. Čím více burz, které podporují aktivum, tím silnější je indikace, že kryptoměna bude mít infrastrukturu postavenou kolem své utility.

  Zdroje

  Obecně můžeme najít seznamy integrací na následujících místech:

  Závěry

  Kryptotrh je vzrušující díky rychlému růstu a rozvoji. I když to poskytuje značné množství nových příležitostí k účasti na rozvíjejícím se finančním systému, znamená to také, že musíme vylepšit způsob, jakým hodnotíme příležitosti.

  Je na nás, abychom každý projekt řádně prozkoumali. S osobní odpovědností, která přichází s kryptotrhem, roste také odpovědnost za rozvoj našich dovedností při určování slibných příležitostí.

  Tipy pro vytvoření portfolia

  Tyto tipy rozdělí různé aspekty kryptoměn a digitálních aktiv, které je třeba vzít v úvahu při určování, zda je určitá mince slibným doplňkem vašeho portfolia..

  Naše platforma pro sociální obchodování

  Krevety je sociální obchodní platforma pro kryptoměnu. Je určen pro profesionální i začínající obchodníky, aby se přišli dozvědět o rostoucím krypto průmyslu. Na Shrimpy mohou uživatelé kopírovat portfolia a obchodní strategie jiných obchodníků.

  Za méně než několik minut se můžete spojit s předními obchodníky na světě. Sledování více vůdců najednou poskytuje každému uživateli způsob, jak spravovat rozmanité portfolio strategií a kryptoměn.

  Zřeknutí se odpovědnosti

  Obsah slouží pouze pro informační účely, neměli byste vykládat žádné takové informace nebo jiné materiály jako právní, daňové, investiční, finanční nebo jiné rady. Nic obsažené na našem webu nepředstavuje výzvu, doporučení, potvrzení nebo nabídku společnosti Shrimpy nebo jakéhokoli jiného poskytovatele služeb ke koupi nebo prodeji jakýchkoli cenných papírů nebo jiných finančních nástrojů v této nebo v jakékoli jiné jurisdikci, kde by tato výzva nebo nabídka byla nezákonná podle zákonů o cenných papírech této jurisdikce.

  Veškerý obsah na tomto webu jsou informace obecné povahy a neřeší okolnosti žádného konkrétního jednotlivce ani subjektu. Nic na tomto webu nepředstavuje odborné a / nebo finanční poradenství ani žádné informace na tomto webu nepředstavují úplné nebo úplné vyjádření k projednávaným záležitostem nebo souvisejícímu zákonu. Pouze vy přebíráte výhradní odpovědnost za vyhodnocení výhod a rizik spojených s použitím jakýchkoli informací nebo jiného obsahu na webu, než učiníte jakékoli rozhodnutí založené na těchto informacích nebo jiném obsahu. Výměnou za používání webu souhlasíte s tím, že nenesete odpovědnost za společnost Shrimpy, její přidružené společnosti nebo poskytovatele služeb třetích stran za jakýkoli případný nárok na náhradu škody vyplývající z jakéhokoli rozhodnutí, které učiníte na základě informací nebo jiného obsahu, který vám bude poskytnut prostřednictvím webu..

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me