Jak mohou investoři automatizovat vykazování krypto daní

>

Hlášení daně z příjmu a ztráty kryptoměny je mezi obchodníky citlivým tématem. S velkým množstvím pověstí, které létají kolem, jsem si myslel, že by bylo užitečné přesně vysvětlit, jak jsou zisky a ztráty kryptoměny zdaňovány, a diskutovat o tom, jak mohou obchodníci využívající automatizované obchodní nástroje, jako je Shimpy, automatizovat proces hlášení daní pomocí softwaru pro kryptoměnu a kryptoměnové kalkulačky jako CryptoTrader.Tax.

Jak je krypto zdaněno?

IRS zachází s kryptoměnami jako majetek pro daňové účely, nikoli jako měna. Stejně jako u jiných forem majetku – akcie, dluhopisy, nemovitosti – vám vzniká daňová povinnost, když svou kryptoměnu prodáváte, obchodujete s ní nebo s ní jinak nakládáte za více či méně, než za jakou jste ji získali.

V tomto smyslu vypadá obchodování s kryptoměnou podobně jako obchodování s akciemi pro daňové účely.

Pokud jste například v dubnu 2018 zakoupili 0,2 bitcoinu za 2 000 $ a poté jej o dva měsíce prodali za 4 000 $, získáte kapitálový zisk 2 000 $. Tento zisk ohlásíte ve svém daňovém přiznání a v závislosti na tom, do jaké daňové skupiny spadáte, zaplatíte určité procento daně ze zisku. Sazby kolísají na základě vašeho daňového pásma a podle toho, zda šlo o krátkodobý vs. dlouhodobý zisk.

Naproti tomu, pokud jste svou kryptoměnu prodali za méně, než jste ji získali (ztratili jste peníze), můžete odepsat ztrátu kapitálu, abyste ušetřili peníze na svých krypto daních.

Výzva k hlášení daní

Bohužel se věci trochu komplikují, pokud jde o vyplňování požadovaných daňových formulářů pro vaše kryptové zisky a ztráty Formulář IRS 8949. Formulář 8949 je daňový formulář IRS používaný k vykazování kapitálových zisků a ztrát pro všechny typy majetku, včetně kryptoměny.

Níže vidíte příklad 8949 vygenerovaný z CryptoTrader.Tax.

Jak vidíte, je třeba vyplnit záznam na čísle 8949 pokaždé, když provedete krypto-kryptoobchod nebo jinak vznikne zdanitelná událost. Zdanitelná událost je jednoduše konkrétní akce, která spouští kapitálový zisk nebo ztrátu. Ve světě kryptoměny prodej kryptoměny, obchodování jedné kryptoměny za druhou a používání kryptoměny k nákupu zboží nebo služby spouští zdanitelné události.

Pojďme si projít příkladem

Řekněme, že si koupíte 0,05 BTC za 100 $. O měsíc později obchodujete s 0,05 BTC za 0,25 ETH.

Jak již bylo zmíněno dříve, obchodování jedné kryptoměny s jinou spouští zdanitelnou událost, tak jak vypočítáte svůj zisk z tohoto obchodu?


Odpověď je, že v době obchodu používáte USD tržní hodnotu ethereum. V tomto příkladu se řekněme 0,25 ETH obchoduje za 150 $. V tomto případě je váš kapitálový zisk 50 $ (150 – 100).

Chcete-li nahlásit tuto transakci na formuláři 8949, zadali byste

  • Popis prodeje – 0,05 BTC

  • Datum jeho získání a datum jeho obchodování za ETH

  • Výnosy z obchodu – 150 $ (hodnota 0,25 ETH v té době)

  • Váš nákladový základ v nemovitosti – 100 $ (původní cena 0,05 BTC)

  • Váš zisk nebo ztráta – 50 $

Daňové výkaznictví pro uživatele krevety

Jak vidíte, tento proces hlášení daní může být velmi zdlouhavý a není divu, že se účetní a spotřebitelé při zpracování tohoto procesu obvykle obracejí k daňovému softwaru..

Pro uživatele Shrimpy, kteří využívají automatizované obchodní strategie, které provádějí obchody napříč různými burzami kryptoměn, je daňové hlášení ještě složitější. Spíše než provádět výše uvedené výpočty ručně pro každý jednotlivý obchod, chci ukázat, jak můžete automatizovat celý proces daňového výkaznictví jednoduše nahráním historie obchodování do CryptoTrader.Tax.

1. Importujte svou obchodní historii

Prvním krokem pro uživatele Shrimpy je import jejich historie obchodování do CryptoTrader.Tax plošina. Udělat toto, vytvořit účet a jednoduše nahrajte soubor CSV vaší obchodní historie, který obdržíte od burzy, nebo přímo propojte svůj burzovní účet s přístupem API „Pouze pro čtení“.

Obě tyto možnosti fungují a obě načtou všechny vaše historické nákupy, prodeje, obchody a další transakce a automaticky načtou historickou cenu v amerických dolarech v době transakcí. Jakmile naimportujete svou obchodní historii ze všech svých burz, které používáte, jste připraveni jít dál!

2. Přidejte jakékoli formy krypto příjmů

Po importu údajů z burzy můžete přímo do aplikace přidat jakékoli formy příjmů z kryptoměny, které jste měli. To zahrnuje kryptoměnu získanou z těžby nebo sázení. Jakmile je váš příjem, jste připraveni generovat své daňové zprávy!

3. Generujte své daňové výkazy jediným kliknutím

Jakmile se veškerá vaše obchodní historie a výnosy z kryptoměny dostanou do platformy CryptoTrader.Tax, můžete automaticky generovat své daňové zprávy jediným kliknutím. Nyní zbývá jen zaplatit a stáhnout si daňové hlášení.

Protože jsme se spojili s týmem Shrimpy, můžete použít kód Shrimpy2019 a získejte 20% vypněte všechny své zprávy CryptoTrader.Tax!

Co dál?

Jakmile budete mít své daňové zprávy v ruce, můžete využít partnerství CryptoTrader.Tax s Intuit TurboTax a nahrát své daňové zprávy přímo do váš profil TurboTax. Můžete je také poslat svému účetnímu nebo je uložit sami.

Závěrem

Vykazování transakcí kryptoměny na vašich daních nemusí být nesnesitelné. Tady na CryptoTrader.Tax jsme rádi, že můžeme navázat partnerství s týmem Shrimpy a přinést uživatelům snadné daňové hlášení. Ujistěte se, že využíváte Krevety 2019 slevový kód s 20% slevou na daňové zprávy!

Můžete se dozvědět více o jak je zde kryptoměna zdaněna. Můžete také klidně zastřelit sebe nebo svůj tým zprávou / e-mailem s případnými dotazy ohledně hlášení krypto daní. Vždy rádi pomůžeme!

David Kemmerer je generálním ředitelem a spoluzakladatelem společnosti CryptoTrader.Tax, daňový software zaměřený na kryptoměny pro automatizaci daňového výkaznictví.

Zřeknutí se odpovědnosti: Názory, názory a postoje vyjádřené v tomto příspěvku pro hosty jsou názory samotného autora a nepředstavují názory Shrimpy. Přesnost, úplnost a platnost jakýchkoli prohlášení učiněných v tomto článku nejsou zaručeny. Nepřijímáme žádnou odpovědnost za jakékoli chyby, opomenutí nebo prohlášení. Autorské právo na tento obsah náleží autorovi a veškerá odpovědnost za porušení práv duševního vlastnictví zůstává na nich.

Informace poskytované na tomto webu nepředstavují investiční poradenství, finanční poradenství ani obchodní poradenství. Proveďte prosím vlastní hloubkovou kontrolu a před jakýmkoli investičním rozhodnutím se poraďte se svým finančním poradcem. Shrimpy nenese odpovědnost za investiční rozhodnutí, která učiníte na základě informací uvedených na webových stránkách.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me