Hodly Recenze: Je bezpečné nakupovat s kryptoměnou?

Aktualizace 15. května 2019: Hodly se zavřelo pro nové uživatele. Zvažte použití možnosti IQ pro vaše kryptoobchodní účely.

Hodly je zbrusu nová mobilní peněženka s kryptoměnou, která se právě začala proslavit a je nejnovější službou nabízející „fiat bránu“.

Jedná se v podstatě o burzy kryptoměn, které vám dávají možnost koupit kryptoměnu s vaší měnou Fiat. V případě Hodly se to děje pomocí vaší osobní kreditní / debetní karty.

Hodlyho také zahájil stejný tým, který vytvořil IQ Option. Byl vytvořen jako alternativa k jejich CFD a opčním produktům pro ty obchodníky, kteří chtěli koupit fyzické mince.

Nejdůležitější otázka však zní: Lze takové nové výměně důvěřovat?

V této kompletní recenzi Hodly se podíváme na společnost a kroky potřebné k nákupu mincí na Hodly. Zabýváme se bezpečností, zákaznickou podporou a poplatky atd.

Přehled společnosti Hodly

Značka Hodly IQ Option

Jak již bylo zmíněno, Hodly byl spuštěn stejným týmem, který provozoval IQ Option. IQ Option je jedním z největších evropských CFD a Option brokerů a je plně regulován evropskými agenturami.

IQ Option Ltd byla založena v roce 2013 a značně rozrostla značku. Spustili Hodly, protože chtěli nabídnout obchodníkům s kryptoměnou možnost koupit fyzické mince. To je něco, co neděláte, když kupujete produkt CFD.

Chtěli také vytvořit peněženku, která by byla relativně jednoduchá a snadno pochopitelná. Peněženka byla navržena jako metoda k nákupu kryptoměny pouhým kliknutím na tlačítko a pravidelně je používala k nákupům.

To je něco, co schvalujeme.

Tím, že poskytuje uživatelům prostředky ke každodennímu nákupu a utrácení kryptoměn, Hodly zvyšuje masové přijímání kryptoměn obecně.

Podrobný průvodce Hodly

Pro zahájení kontroly vás provedeme naším posouzením procesu potřebného k nákupu kryptoměny na Hodly. Poté se ponoříme hlouběji do konkrétních obav nebo pozorování, která jsme měli.

Vytváření peněženky


Abyste mohli na Hodly nakupovat a přijímat jakékoli kryptoměny, musíte mít peněženku. Vaše peněženka bude vytvořena automaticky, když se zaregistrujete pomocí nového účtu.

Zaregistrujte se na Hodly

Vytvořte si účet na Hodly

Jakmile máte svůj účet Hodly, nic vám nebrání v nákupu, prodeji a přijímání vašich coinů. Pokud je však chcete mít možnost utratit nebo je vybrat, budete muset svůj účet ověřit.

Ověření je poměrně jednoduchý proces a vyžaduje pouze jednu formu identifikace. Není třeba nahrávat další dokumenty, které některé burzy vyžadují, například doklad o adrese atd.

Hodly využívá automatizovaný ověřovací software od společnosti Net Verify, který provede proces ověření. To znamená, že doba ověření trvá asi 20 minut.

Hodlyho ověření

Ověřte svůj účet pomocí Net Verify

Jakmile jste přihlášeni do své peněženky, budete mít kompletní přehled o svém účtu, včetně všech vašich pozic. Výchozí pro peněženku je ukázat vám částku, kterou máte v bitcoinových (BTC), ethereových (ETH) a OTN tokenech (více o tom níže).

Nad tím budete mít také zůstatek Fiat na svých mincích. Můžete si vybrat, zda chcete v peněžence zobrazit zůstatky ostatních mincí, a to výběrem možnosti „zvolit zůstatky“.

K dispozici je také základní graf, který je uveden níže s cenou mince. To není nic zvláštního a je to podobné jako u mapování na větších fiat branách, jako je Coinbase.

Nákup kryptoměny

Nyní, když máte svůj účet nastavený na Hodly, můžete přejít k nákupu vašich mincí dle výběru. Jedinou možností financování, kterou můžete překvapivě využít, jsou kreditní / debetní karty. Přijímají karty Visa a Mastercard.

Objednávkový formulář kreditní karty na Hodly

Objednávkový formulář kreditní karty

Minimální částka, kterou si můžete koupit, je 10 $ a maximální částka je 100 000 $. To by mělo stačit pro většinu potřeb uživatelů. Pokud uvažujete o nákupu více než 100 000 $ v mincích, pravděpodobně budete chtít použít jinou burzu, která má možnosti bankovního financování.

Poté, co vyberete coiny, které chcete koupit, budete pokračovat obvyklým způsobem s podrobnostmi o kreditní kartě atd. Za předpokladu, že vše proběhne, bude kryptoměna okamžitě přidána na váš účet. Za testovanou částku jsme zakoupili 50 $.

Používání vašich mincí

Jakmile si své mince zakoupíte, můžete je poslat ven nebo získat více kryptoměny z jiné peněženky. Po přijetí vám peněženka nabídne vaši veřejnou adresu, kterou můžete použít k zahájení transakce. K dispozici je také QR kód, který celý proces zjednoduší.

Příjem bitcoinů do Hodly

Příjem bitcoinů do Hodly

Odesílání je stejně jednoduché a pouze vložíte adresu, na kterou se pokoušíte odeslat. Když jsme to zkusili, chtěli, abychom potvrdili výběr. To se obvykle provádí na většině burz, aby se zabránilo krádeži mincí každému.

Kdykoli tedy vkládáte novou peněženku, požádá vás, abyste ji potvrdili e-mailem.

Hodly Security

Jednou z nejdůležitějších otázek pro každého uživatele kryptoměny je samozřejmě to, jak bezpečná je burza nebo peněženka. Hackování na burze a pokusy o phishing byly v poslední době příliš rozšířené.

S tím, co bylo řečeno, se zdá, že Hodly používá průmyslovou standardní bezpečnost, pokud jde o ochranu mincí při výměně. Používají například chladírenské sklady, což je technika, při které jsou mince offline a „vzduchová mezera“.

Co to přesně znamená?

Od okamžiku, kdy si na Hodly vytvoříte účet, jsou vaše informace zašifrovány a odeslány na zabezpečené offline místo. Po dokončení se vytvoří záložní kopie, které se uloží na pevné disky a papírové peněženky. Poté si vezmou tyto tištěné formy peněženek a uloží je do několika bankovních trezorů na tajných místech.

Postup skladování za studena Hodly

Postup skladování v chladu u Hodly

Samozřejmě existuje také riziko krádeže kreditní karty / dat. Pro zabezpečenou komunikaci využívají technologii SSL (Secure Socket Layer). Pro platby kreditní kartou také využívají pokročilé PCI DSS. Aby se ujistili, že veškerá naše komunikace s platformou je zabezpečená, používají šifrovanou komunikaci AES 256.

Ochrana údajů o kreditní kartě na Hodly

Ochrana údajů o kreditní kartě na Hodly

A konečně existuje také ochrana na straně uživatele ve formě dvoufaktorového ověřování. To je schopno chránit uživatele před pokusy o phishing, ke kterým může dojít od externích aktérů. To je řešeno prostřednictvím potvrzení SMS.

Tvrdí, že mají zavedeny také interní postupy, aby omezily počet zaměstnanců, kteří mají přístup k důležitým informacím. To je opravdu moudrý krok vzhledem k útokům sociálního inženýrství, které využily předchozí slabá místa u zaměstnanců směny.

Hodly zákaznická podpora

Odpověď zákaznické podpory Hodly

Zákaznická podpora

To je jedna věc, která nás zvláště zajímá, když se podíváme na novou burzu. Ze zkušeností víme, jak frustrující to může být, když musíme čekat dny na jakékoli potvrzení od někoho z týmu.

Hodly má možnost okamžitého chatu přímo na palubní desce. Chtěli jsme to vyzkoušet, takže jsme se při dokončení kontroly dostali do okna chatu zákaznické podpory. Byli jsme s nimi v kontaktu v sobotu večer ve 22:00 a chtěli jsme otestovat požadavek zákaznické podpory 24/7.

Doba odezvy byla doslova během několika sekund. To je docela odklon od celodenních reakčních časů, které jsme viděli na jiných burzách. Mohlo by to samozřejmě být jen v důsledku toho, že jde o novou službu, ale můžeme jim dát výhodu pochybnosti.

Vzhledem k tomu, že ověřování dokončují pomocí algoritmů NetVerify, znamená to, že nebudete muset čekat na lidské ověření. To je obvykle to, s čím se většina burz potýká se zúženými místy.

Samozřejmě vždy existuje šance, že software z nějakého důvodu nebude schopen přečíst vaše ID, a v takovém případě může požádat o další informace nebo si je nechat ručně ověřit.

Pokrytí mincí a poplatky

Aplikace Hodly pokrývá 13 kryptoměn. Níže je uveden seznam všech mincí, které si můžete koupit v peněžence.

Mince k dispozici na Hodly

Mince k dispozici na Hodly

Ačkoli to uspokojí většinu lidí, kteří chtějí okamžitě koupit kryptoměny, byli jsme překvapeni, že bylo vyloučeno poměrně málo mincí. Například si nemůžete koupit EOS, Monero (XMR), Cardano, IOTA nebo DASH. Jedná se o mince, které mnoho lidí používá a mohou být zklamaní.

Samozřejmě jim nic nebrání v tom, aby používali Hodly jako svoji bránu Fiat a přesunuli mince na jinou burzu, aby si mohli výše uvedené mince koupit.

Hodinové poplatky za nákup

Pokud jde o poplatky, tyto nejsou na webových stránkách zveřejňovány. Natáhli jsme se však na chatu, abychom získali další informace. Okamžitě odpověděli na naši žádost a potvrdili, že za vklad na vaši kartu nejsou žádné poplatky.

Při nákupu mincí vám však bude účtována provize 4,9%. Potvrdili jsme to také, když jsme vypočítali množství bitcoinů, které jsme obdrželi po našem nákupu. To je na horním konci věci, ale stále je pod 5% provizí společnosti Bitstamp.

Zatímco nákupní / prodejní poplatky jsou vysoké, neexistují žádné poplatky za výběr a vklad na burze se společností Crypto. Při provádění transakce vám bude účtován pouze poplatek za síť, což je poplatek horníka.

Co jsou OTN tokeny?

Také si všimnete, že máte možnosti nákupu OTN tokenů na Hodly. Docela jednoduché, OTN tokeny jsou nativní tokeny Open Trading Network. Jedná se v zásadě o 100% zajištěnou a decentralizovanou burzu.

OTN pracuje pomocí technologie smart contract, která usnadní výměnu mezi dvěma nekompatibilními blockchainy. Například pokud chcete vyměnit Ethereum (ETH) za bitcoin s někým jiným, pak token OTN může fungovat jako zprostředkující token likvidity.

Přehled obchodní sítě OTN

Přehled tokenů OTN. Zdroj: otn.org

Na rozdíl od mnoha jiných standardních tokenů ERC20 nedošlo k žádnému davovému prodeji tokenů OTN. Byly distribuovány prostřednictvím řady cest, mimo jiné prostřednictvím obchodní platformy IQ Option, jakož i stávajícím držitelům OTN. Ty se nazývají „Airdrops“.

Možnosti Hodly Chatu

Kromě možnosti kontaktovat zákaznický servis prostřednictvím okna chatu máte také možnost chatovat s řadou dalších obchodníků v konkrétních skupinách mincí. To by mohlo být skvělé, pokud byste chtěli, aby se někdo odrazil od nápadů.

Tato možnost chatovat se skupinou je bohužel otevřena pouze obchodníkům, kteří na platformě Hodly investovali více než 300 $. K žádné konverzaci jsme se tedy nemohli připojit. Mohli jsme však pozorovat, o čem se mluví mezi ostatními obchodníky.

Konverzace se týkaly hlavně otázek týkajících se plateb, výběrů atd. Nebylo mnoho převratných a nápadných rozhovorů. Možná je to proto, že se stále jedná o novou platformu a obchodníci jsou stále nováčci.

Pokud byste chtěli podrobnější analýzu a názory, měli byste zvážit některé další skupiny obchodních telegramů.

Hodly Mobile App

Jednou z mnoha výhod Hodly peněženky je samozřejmě to, že existuje mobilní verze. To by mohlo být skvělé pro ty uživatele, kteří by chtěli používat své kryptoměnové peněženky k platbě za položky v místě prodeje.

Webová peněženka Hodly je nyní k dispozici pro iOS a Android. Níže jsou uvedeny snímky obrazovky z obchodu iTunes pro aplikaci pro iOS. Stáhli jsme si aplikaci, abychom získali představu o UX. Je dobře navržen z pohledu rozhraní.

Screenshoty Hodly Mobile

Screenshoty mobilní peněženky Hodly pro iOS. Zdroj: iStore

Pro nové uživatele je skutečně snadné najít nejdůležitější informace o účtu, včetně nákupu / prodeje, průzkumníka portfolia a přehledu transakcí.

Jedna věc, kterou nás znepokojilo, bylo hodnocení aplikace na iStore. Při dalším zkoumání jsme si však všimli, že tato hodnocení byla pouze od 9 uživatelů, kteří si většinou stěžovali na poplatky. Jak jsme již zmínili, poplatky jsou vyšší než obvykle, ale nejsou nejlevnější na trhu.

Bylo také příjemné vidět, že po každé ze stížností následovala zákaznická podpora, která měla zájem na nápravě situace. Podobně jako v našem online chatu se zdá, že reagují na obavy komunity.

Navíc, pokud byste se měli podívat na recenze, které byly prezentovány v obchodě Google Play, byly mnohem pozitivnější. Zpětná vazba byla zaměřena na služby zákazníkům i na uživatelské rozhraní.

Recenze z obchodu Google Play

Recenze z obchodu Google Play. Zdroj: Obchod Play

Zajímavá pro nás byla také skutečnost, že na Google Play bylo podstatně více recenzí a stahování (281). Možná více uživatelů v prostoru Crypto jsou uživatelé Androidu a vybrali si to kvůli tomu.

Další funkce

Existuje několik dalších zajímavých funkcí, které jsme považovali za užitečné upozornit na peněženku s kryptoměnou Hodly. Jedním z nich je skutečnost, že tvrdí, že budou podporovat kryptoměny. To je něco, co málo výměn bude přesvědčivě říkat.

Například jsme nedávno měli drama s obchodníky, kteří se pokoušeli vyjmout jejich Zclassic z Cryptopie, aby se pokusili obchodovat s bitcoinovou soukromou vidličkou. Dělali to proto, že Cryptopia dala najevo, že to nebudou podporovat.

Hodly App

Samozřejmě bychom chtěli vidět, jak se tento slib vynoří v případě skutečné vidlice. Dnes se koná mnoho vidlic a jejich sledování s nimi může být pro tým Hodly docela obtížné.

V aplikaci je funkce, která se nazývá „konečný průzkumník“. Jedná se v podstatě o přehled všech pohybů na trhu kryptoměn, jakož i zprávy, informace a grafy, které s touto mincí souvisí za poslední den.

Některé věci, které se nám nelíbily

S peněženkou Hodly se nám nelíbilo několik věcí, které by podle nás měly vylepšovat.

Například balíček mapování na Hodly je neuvěřitelně základní. Grafy pouze ukazují, kam se cena za posledních několik hodin / týdnů / měsíců dostala. Nejsou k dispozici žádné možnosti pro mapování trendových linií nebo umístění studií.

Ačkoli je tento graf stejně jednoduchý jako ten na Coinbase, očekávali jsme mnohem pokročilejší balíček grafů od stejné společnosti, která vyráběla obchodní platformu IQ Option. Tato platforma využívala řadu funkcí mapování, které jsou v současné době na trhu.

Něco jiného, ​​co nám připadalo celkem nešťastné, je to, že jeden měl možnost nakupovat pouze prostřednictvím karty. Ačkoli se to jeví jako nejrychlejší způsob, je mnohem dostupnější použít bankovní financování. Pro ty uživatele, kteří jsou v EU, možná také chtěli použít SEPA, která se obvykle vymaže jen za jeden den.

Závěr

Cílem vytvoření Hodly bylo vyvinout jednoduchou a snadno pochopitelnou peněženku s kryptoměnou. Z našeho pohledu je to něco, čeho se vývojářům v IQ Option podařilo dosáhnout.

Uživatelské rozhraní je čisté a aplikace je přehledná. Díky tomu je snadná navigace a obchodování lze provádět bezpečně a během několika minut. Pokud jste chtěli vybrat mince, je nutné ověření, ale to je provedeno asi za 15-20 minut.

Zatímco poplatky za obchodování byly poměrně vysoké, za výběr mincí nebyly žádné náklady. Byli bychom rádi, kdybychom viděli řadu dalších aktiv kryptoměny, které jsou k dispozici ke koupi, a další možnosti financování, jako je bankovní převod.

S tím bylo řečeno, zákaznická podpora byla bezkonkurenční z hlediska rychlosti. Doufáme, že tým Hodly je schopen to udržet v příštích několika měsících, jak se zvyšuje počet obchodníků na platformě.

Je pro vás Hodly kryptoměnová peněženka? To záleží na několika faktorech.

Pokud hledáte pokročilou obchodní platformu s mnoha páry kryptoměn a velkým objemem, pak vám pravděpodobně lépe poslouží použití jedné z dalších zavedenějších kryptoměnových burz, jako je Poloniex nebo Kraken.

Pokud však hledáte jednoduchý a bezpečný způsob okamžitého nákupu nejlepších krypto párů, pak by Hodly mohla být vaše nejlepší sázka.

Doporučený obrázek přes Hodly

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me