Harmony Protocol Review: Povolení decentralizace v měřítku

Harmony (ONE) je jedním z nejnovějších projektů, které se snaží řešit problém škálovatelnosti blockchainu. Svou platformu postavili od základu s ohledem na optimalizaci.

Pomocí přístupu „celého zásobníku“ vyvíjí Harmony blockchain založený na horizontálním dělení, který je nejen škálovatelný, ale prokazatelně bezpečný a energeticky efektivní. Jsou také nejnovějším projektem získávání finančních prostředků na Binance Launchpad. To po dokončení velkého soukromého prodeje semen v květnu 2018.

Měli byste to tedy zvážit??

V tomto přehledu Harmony vám dám vše, co potřebujete vědět, abyste mohli učinit toto rozhodnutí. Budu kopat do jejich technologie, týmu a vývoje. Budu také analyzovat potenciál dlouhodobého přijetí jejich JEDNÉHO tokenu.

Co je Harmony?

Harmonie poskytuje vysoce výkonnou platformu s nízkou latencí a nízkými poplatky za konsenzus určenou k napájení decentralizované ekonomiky budoucnosti. Plánují řešit problémy, kterým čelí jiné blockchainové ekosystémy, pomocí nejlepších výzkumných a technických postupů v optimálně vyladěném systému.

Technickým zaměřením projektu je resharding a bezpečné sázení s decentralizovanou náhodností. Harmony také implementuje optimální směrování napříč úseky a rychlé šíření bloků.

V praxi Harmony pomáhá podnikům budovat tržiště pro zastupitelné použití tokenů (například věrnostní body nebo energetické kredity) a nepostradatelná aktiva (například digitální aktiva ve hře). Harmony také využívá své důkazy nulových znalostí k umožnění sdílení dat s ochranou soukromí spotřebitelů.

Výhody Harmony One

Výhody protokolu Harmony. Obrázek přes Harmony.one

To pobízí uživatele a může být použito pro hodnocení úvěrů, výměnu reklam a další sdílení dat, které je tradičně vidět na centralizovaných platformách, které těží a uživatelům nic nezbývá..

Po spuštění své mainnetu v červnu 2019 zaznamenala společnost Harmony vynikající růst a od června 2020 existuje více než 1000 uzlů, které pomáhají decentralizovat síť. Projekt také dokázal migrovat z tokenů ERC-20 a BEP-2 původně vydaných na své vlastní nativní tokeny.

Nakonec projekt implementoval systém vytyčování založený na Efektivním důkazu podílu (EPoS). V Harmony to byl rušný rok, tak se pojďme podívat a prozkoumejte některé podrobnosti dosaženého pokroku.

Harmony Technology Stack


Aby bylo možné dosáhnout cílů škálovatelnosti, Harmony vybudovala celý technologický balíček od základů se zaměřením na optimalizaci. Zabudovali řadu důležitých inovací do svého Consensus Protocol, interních systémů a síťového inženýrství.

Implementací těchto inovací poskytne Harmony platformu pro decentralizované aplikace (dApps), které u jiných blockchainů nebyly proveditelné. Patří mezi ně dApps, jako jsou decentralizované burzy, vysoce výkonné platební systémy a transakce internetu věcí.

Konsensuální protokol

Blockchainy jsou spravovány konsensem a typ použitého protokolu může drasticky ovlivnit rychlost, s jakou je dosaženo decentralizovaného konsensu. V současné době blockchainy, jako jsou bitcoiny, používají konsensuální protokoly Proof-of-Work, které jsou ze své podstaty drahé a pomalé.

Jiné protokoly, jako je Proof-of-Stake, používají různé pobídkové mechanismy, které překonávají některé z těchto výzev. Ve skutečnosti se protokol Ethereum pokouší přejít k jejich konsensu Casper PoS, aby vyřešil jejich problémy se škálovatelností. PoS má však své vlastní jedinečné výzvy.

Harmonie síťové komunikace

Síťová komunikace v kole shody. Zdroj: Bílý papír

Harmonický konsenzuální protokol, kterému říkají Efektivní důkaz podílu, využívá nejnovější principy designu, jako je sharding a pipelining. To umožňuje síti paralelně zpracovávat mnoho různých transakcí. To znamená, že neexistuje jediný úzký profil pro potvrzení všech transakcí.

V zásadě je s přístupem Harmony značně snížena latence připojení a propustnost transakcí se může s růstem sítě škálovat.

Síťová infrastruktura

Harmony implementuje síťové techniky, které mohou zlepšit rychlost šíření zpráv a dosáhnout rychlejšího konsensu. Jak uvádí jejich whitepaper, Harmony používá fontánový kód RaptorQ, který umožňuje síti šířit bloky rychle nebo ve střepech. Harmony nejen rozděluje své síťové uzly, ale také rozděluje stavy blockchainu, což umožňuje lineární škálování ve všech třech aspektech úložiště, transakcí a strojů.

Také adoptují Směrování Kademlia který je schopen dosáhnout těchto křížových transakcí, které lze logaritmicky škálovat podle počtu horizontálních oddílů v síti. Celá tato implementace umožňuje Harmony spouštět vysoce souběžný protokol.

Infrastruktura byla také decentralizována, aby se zabránilo útokům na jeden střep. Nakonec je síť postavena tak, aby obsahovala střepy s 1000 uzly, aby poskytovala kryptografickou náhodnost a pravidelně se dělila, nicméně v současné době Harmony používá čtyři střepy po 250 uzlech.

To dává síti silné zabezpečení proti byzantskému chování. Kromě toho síť používá ověřitelnou náhodnou funkci pro nepředvídatelné a nestranné členství ve fragmentech.

JEDEN tokenový ekosystém

Platforma Harmony je poháněna nativním tokenem ONE, který umožňuje uživatelům účastnit se ekosystému a slouží jako platební mechanismus pro různé akce. Pomocí blockchainu Harmony mohou vývojáři a podniky vytvořit soulad v cílech a pobídkách různých zúčastněných stran.

Díky nadcházející implementaci bez nulových znalostí se Harmony stane platformou pro sdílení dat, která dokáže překonat běžný problém mnoha datových trhů; to je nedůvěra, kterou mají účastníci ke sdílení dat, i když mají silnou touhu získat data ostatních.

Ekosystém Harmony Token

„Otevřený konsenzus pro 10 miliard lidí“. Obrázek přes Harmony

Token Harmony ONE je navržen tak, aby měl v protokolu následující tři funkce:

  1. Token se používá jako sázka pro konsensuální model EPoS, což umožňuje držitelům sázek získat blokové odměny a transakční poplatky.
  2. Token zaplatí transakční poplatky, poplatky za plyn a poplatky za skladování.
  3. Token se použije při správě protokolu tím, že držitelům tokenů umožní hlasovací práva pro správu v řetězci.

V lednu 2020 zahájila Harmony migraci tokenu ONE z řetězců Ethereum a Biannce na svůj vlastní blockchain. To bylo nutné k uskutečnění plánů sázení a řízení v řetězci. Uživatelé jsou povinni vyměnit své tokeny ERC-20 (Ethereum) a BEP-2 (Binance) za nativní ONE tokeny, pokud se chtějí účastnit vytyčování, správy nebo jiných síťových aktivit.

Od června 2020 tým harmonie neoznámil lhůtu pro výměnu nativních ONE coinů. Držitelé by měli vědět, že neexistuje žádný způsob, jak ručně vyměnit žetony za mince v síti. Proces se provádí automaticky na jakékoli burze, která se účastní mostu do Harmony.

To zahrnuje BitMax, Binance, KuCoin, Gate.io a sázkovou službu HonestMining. Chcete-li provést výměnu, jednoduše vložte libovolné tokeny ERC-20 nebo BEP-2 ONE na zúčastněnou burzu a po výběru budou nativní ONE tokeny doručeny.

Sázení Harmony ONE Token

Harmony se zapsala do historie 16. května 2020, kdy zahájila sázení, což je vůbec první střepinový blockchain, který nabízí sázení. Podle týmu Harmony bylo nutné vytvořit sázku, aby účastníci sítě získali důvěru, aniž by je znali.

To umožní mnohem větší decentralizaci, protože se protokol otevře veřejnosti. Nyní, když je zpřístupněno sázení, 320 z 1 000 uzlů provozuje spíše veřejnost než Harmony nebo některý z jejích důvěryhodných partnerů.

Ověřovatelé Harmony One

Seznam některých validátorů, kteří vytyčují harmonii. Obrázek přes Harmonie

Sázení zahájeno s 16 sázkovými partnery, které může kdokoli použít ke snadnému vkladu mincí. Mezi tyto partnery patří mimo jiné Staked, Stake.fish, Blockdaemon, Everstake a InfStones. Několik burz také poskytuje sázky, například BitMax a Binance. Aktuální odměna za sázení je jen severně od 10%, i když některá ze sázkových služeb si ponechá malou část. Můžete zobrazit úplný seznam aktuálních sázkových služeb tady.

Není však nutné používat sázkovou službu a tým Harmony podporuje samostatné sázení kvůli výhodám decentralizace. Spuštění validátoru vyžaduje 10 000 JEDNÝCH tokenů (aktuálně v hodnotě 43 $) a také počítač s minimálně dvěma jádry, 2 GB paměti a 30 GB úložiště.

Avšak vzhledem k aktuálnímu limitu 320 veřejných uzlů je skutečné minimum potřebné ke spuštění uzlu JEDEN žeton v hodnotě zhruba 20 000 $. Nakonec zde budou sloty pro 1 000 veřejných ověřovatelů.

Tým Harmony

Tým za Harmony je složen z odborníků na budování trvalých společností, strojírenství a akademického výzkumu. Pocházejí od společností Google, Amazon, Apple, Microsoft a řady úspěšných startupů. A pracovali na některých z největších systémů na světě, jako je infrastruktura AWS, Apple Siri a Google Maps.

I když tým zůstává malý, má pouze 20 členů na plný úvazek a další 4 spolupracovníky, ale přináší jim zkušenosti s vývojem softwaru, strojovým učením, umělou inteligencí, virtuální realitou a technologií blockchain.

Generální ředitel a vedoucí týmu je Stephen Tse, vášnivý kodér, který celý život studoval a pracoval na kompilátorech a bezpečnostních protokolech. Vystudoval bezpečnostní protokoly a ověření překladače na University of Pennsylvania.

Tým protokolu Harmony

Někteří členové týmu Harmony

Poté pokračoval jako výzkumný pracovník ve společnosti Microsoft Research, vedoucí inženýr infrastruktury ve společnosti Google a hlavní inženýr pro hodnocení vyhledávání v Apple. Později založil mobilní vyhledávač Spotsetter s institucionálním rizikovým kapitálem; Apple později získal spuštění.

Existují čtyři další spoluzakladatelé, z nichž většina jsou odborníci na umělou inteligenci, a jeden, který je Harvard MBA.

Tým Harmony dokončil soukromý prodej žetonů tokenů v květnu 2018. V tomto prodeji dokázali získat přibližně 18 mil. USD výměnou za 22,4% z celkové nabídky tokenů (cena cca 0,0065 $). Na tom se podílela řada fondů VC zaměřených na blockchain. Celý seznam je k dispozici na webových stránkách Harmony.

Komunita Harmony

Harmony sleduje směs offline a online budování komunity. Od roku 2017 organizuje tým Harmony týdenní čtyřhodinové setkání v San Francisku, aby zvýšil zájem o projekt a zvýšil svou komunitu partnerů.

Budování online komunity vedlo k malé skupině, která se však jeví jako velmi dobře angažovaná a nadšená potenciálem protokolu Harmony. Například Harmony subreddit má pouze 1300 čtenářů, ale ke každému příspěvku existuje několik denních příspěvků a řada komentářů. Subreddit existuje pouze 3 měsíce.

Ostatní účty sociálních médií jsou stejně malé, ale se stejně angažovanými komunitami. The Twitter účet má něco přes 6 000 sledovatelů, ale nadměrný počet sdílení a komentářů ke svým tweetům. The Telegram kanál je největší komunitou s více než 11 700 členy.

Celkově je komunita Harmony pozitivním a povzbudivým znamením. Může to být malé, ale členové jsou velmi angažovaní a nadšení z možností protokolu.

JEDEN Token

Jak je uvedeno výše, tokeny ERC-20 a BEP-2 ONE byly zastaralé a oficiální mince je nyní nativní ONE coin. Uživatelé, kteří jsou držiteli řetězových verzí Ethereum nebo Binance, je mohou snadno vyměnit uložením na burze, která má most k Harmony, jako jsou Binance, Gate.io, BitMax a další. Po uložení jsou zastaralé tokeny automaticky převedeny na nativní ONE tokeny.

Binance ONE

Zaregistrujte se na Binance a vyměňte tokeny ERC-20 / BEP-2 za nativní ONE Coins

Očekává se, že jako sázkový token získá ONE hodnotu a ve skutečnosti se od doby, kdy dosáhl minima v polovině dubna ve výši 0,002109 $, zdvojnásobil. Skutečné zisky začaly poté, co Harmony oznámila sázení, přičemž token vyskočil z hodnoty 0,002684 $ před oznámením živého sázení na 0,004310 $ jen o měsíc později. Je třeba poznamenat, že je to mírně pod hodnotou 0,004730 $ ONE k 1. lednu 2020, ale hybná síla je slibná.

Pokud jde o ukládání vašich ONE tokenů, Ledger je vaše nejlepší volba. Pro ONE zatím neexistuje žádná nativní sázková peněženka, ale je ve vývoji. Mezitím všechny měny Guarda, Trust Wallet a matematická peněženka podporují ukládání JEDNÍCH mincí.

Harmony Development & Cestovní mapa

Projekt Harmony pracuje na jejich protokolu již více než dva roky a dosáhl významného pokroku. Přesně určit, kolik práce bylo odvedeno, může být někdy těžké. Jedním z nejlepších odhadů je však podívat se na kódovací aktivitu v jejich veřejných úložištích.

Proto jsem se rozhodl skočit do Harmonického protokolu GitHub zkontrolovat, na co vývojáři tlačili od zahájení projektu. Níže jsou uvedeny závazky kódu pro tři jejich nejaktivnější připnutá repo operace.

Harmony Project GitHub Commit

Společnost Code se zavazuje vybrat úložiště za posledních 12 měsíců

Jak vidíte, za poslední rok došlo k poměrně velké aktivitě a zavazuje se k těmto repo operacím. Za zmínku stojí také to, že v jejich GitHubu je dalších 16 úložišť – z nichž některá mají také významnou aktivitu. V soukromých repozitářích mohou také probíhat další práce, které ještě nebyly zveřejněny.

To je opravdu docela povzbudivé a je to daleko od předchozího stavu ICO. Projekty by vydělaly miliony dolarů s pouhým whitepaperem. Úroveň rozvoje, kterou zde vidím, je ve skutečnosti vyšší, než jakou jsem viděl u jiných projektů, které ICOed před 1-2 lety.

Celý tento vývoj dává smysl, když se podíváte na milníky tým se setkal za poslední rok. V jejich plánu do konce roku 2020 je také mnohem více, na co se těšit:

  • Q1 & 2. čtvrtletí 2020: Otevřené vytyčování implementováno, přidán mechanismus EPoS, implementována výměna tokenů za nativní ONE token, přidány stablecoiny a přidána HRC-721 pro značková aktiva. SEED se stává vůbec prvním žetonem HRC-721 a Harmony se stává prvním střepinovým blockchainem, který implementuje vytyčování.
  • 3. čtvrtletí 2020: Vylepšení 3sekundové konečnosti a přidání DeFi middlewares. Vytvoření vsazené peněženky a mostu Ethereum, stejně jako globálních fiat bran.
  • 4. čtvrtletí 2020: Kontrolovatelné soukromí a přeshraniční financování. 100% decentralizované uzly a správa komunity.

Pokud byste chtěli držet krok s nejnovějšími informacemi o vývoji projektu, můžete vždy přejít k jejich oficiální blog.

Závěr

Vzhledem k aktivní komunitě, která stojí za projektem Harmony, by nemělo být překvapením, že projekt byl svědkem zvýšené adopce a růstu ceny jeho tokenu, když ONE je nativní a Harmony je blockchain EPoS, který odměňuje ty, kteří drží ONE tokeny.

Tento projekt byl schopen spustit svou mainnet v červnu 2019, což je něco přes rok po zahájení vývoje. A navzdory rychlému vývoji projektu se dobře držel a ukázal sílu jeho designu. Token utrpěl po celých trzích s kryptoměnou v letech 2018 a 2019, ale v roce 2020 silně přichází, protože poptávka po tokenu a blockchainu roste.

Tým, který stojí za Harmony, je silný a má velkou odbornost v mnoha oblastech, které jsou pro tento typ projektu užitečné. Doposud byl tým schopen dodržet své plány, což je velké pozitivum.

Dny, kdy byli investoři ochotni odpustit pozdní závazky, již uplynuly a tyto blockchainové projekty musí přinést to, co řekli, když řekli, že to bude hotové. Harmony to dokázala úspěšně.

Největší hrozbou pro projekt v tomto okamžiku je konkurence. Harmony bude muset zůstat náskok před stávajícími konkurenty, jako je Zilliqa (ZIL), stejně jako udržet náskok před potenciálními budoucími konkurenty. Zatím se zdá, že to děláme snadno, využíváme výhod rychlých vývojových cyklů a přidáváme nové funkce a zlepšenou škálovatelnost a rychlost.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map