Fetch.AI Review: AI-based Autonomous Machine Economy

Fetch.ai (FET) je projekt umělé inteligence založený na blockchainu, který je v současné době ve fázích dokončování davového prodeje ICO.

Přesněji řečeno, Fetch se snaží automatizovat řadu různých trhů, které v současné době fungují pouze s obrovskou manuální prací. V poslední době také získali velký zájem, protože jsou teprve druhým projektem, který dokončil zvýšení ICO na Launchpadu Binance Exchange.

Je však humbuk oprávněný a měli byste to zvážit?

V tomto přehledu Fetch (FET) vám poskytneme vše, co potřebujete o projektu, a to tím, že se podrobněji podíváme na jejich technologii, členy týmu a cestovní mapu. Budeme také analyzovat potenciál dlouhodobého přijetí tokenů FET.

Co je Fetch.ai?

Fetch.AI má vizi světa, ve kterém může probíhat ekonomická aktivita bez zásahu lidské činnosti. Budují decentralizovanou síť složenou z různých autonomních agentů, kteří mohou zastupovat sebe, další jednotlivce nebo zařízení a služby.

Co je Fetch.ai

Přehled ekosystému Fetch.ai

Tito agenti se učí a vyvíjejí pomocí algoritmů umělé inteligence a jsou schopni pracovat samostatně nebo s jinými agenty a poskytovat řešení složitých problémů.

Jedná se o systém bez oprávnění a tým Fetch.AI plánuje povolit samoučící se síti dokončovat miliony transakcí za sekundu, což umožní globální využití a nesčetné množství případů použití.

Technologie načítání

Technologie Fetch.AI se skládá ze tří hlavních částí: Autonomous Economic Agents (AEA), Open Economic Framework (OEF) a Fetch Smart Ledgers. To vše je podpořeno konsensuálním modelem Užitečný důkaz práce a strojovým učením umělé inteligence využívaným blockchainem Fetch.

Jako digitální občané byli vytvořeni autonomní ekonomičtí agenti. Jsou plně oprávněni jednat jménem jednotlivců, organizací a zařízení. AEA byly spárovány se zdroji dat a hardwarovými systémy, což jim umožňuje procházet ekosystémem Fetch a extrahovat hodnotu z jeho prediktivní povahy a funkcí zjišťování dat.

To umožňuje AEA používat podrobné údaje a predikční modely k nalezení nejlepšího řešení problémů v reálném světě. Mohou se také poučit z chyb, které dělají, což v průběhu času zlepšuje jejich výkon.

Otevřený ekonomický rámec je adaptivní simulace, která funguje tak, aby poskytla AEA maximální spojení a kapacitu interakce. OEF ukládá informace a využívá umělou inteligenci k optimalizaci využití těchto informací pro predikci a na podporu AEA. AEA mohou shromažďovat informace od OEF a operátoři uzlů obdrží odměny za poskytování spolehlivých a konzistentních informací a služeb.

Technologie Fetch.ai

Klíčové vrstvy za technologií Fetch.ai. Zdroj: Bílý papír

Fetch Smart Ledgers jsou jedinečnou síťovou strukturou kombinující blockchain s prvky technologie řízeného acyklického grafu (DAG). Fetch shromažďuje transakce ve schématu horizontálního dělení a zpracovává je v řetězcích. Na rozdíl od tradičních transakcí dělení ve Fetchu lze přiřadit několik transakčních drah současně.

Transační kapacita systému Fetch se postupem času zvyšuje pomocí řetězového rozvětvení. Když dojde k rozvětvení, každý starý pruh je označen dvěma novými pruhy a první transakce těchto nových pruhů bude odkazovat zpět na poslední transakci ve starém pruhu. To umožňuje blockchainu Fetch sledovat původ jeho nových řetězců.

Model načítání konsensu

Fetch Smart Ledgers jsou monitory v systému, které podporují, vyhodnocují a sledují interakce mezi AEA. K tomu Fetch používá jedinečné Užitečný důkaz o práci (uPoW) konsensuální protokol.

Tým společnosti Fetch věří, že tento mechanismus shody má oproti tradičnímu PoW mechanismu několik výhod. V tradičních PoW uzlech musíte stáhnout každý blok a přidat je do řetězce postupně. Je to velmi časově a energeticky náročné. PoW systémy mohou také vést k centralizaci horníků.

Systém DAG bude považovat jakoukoli transakci za platnou, jakmile ji potvrdí dva uzly, a ponechá tak výpočetním zdrojům volnost pro výcvik AI. V uzlech uPoW s menším výkonem mohou stále vydělávat odměny ověřováním transakcí nízké hodnoty. Jedná se o efektivnější systém, který dobře škáluje a podporuje větší rozložení uzlů.

Strojové učení a umělá inteligence

Fetch zahrnuje strojové učení a umělou inteligenci ve všech třech vrstvách protokolu. Používají se k poskytování informací o důvěryhodnosti ve čtyřech různých vrstvách:

  • Důvěřujte tomu, jak normální je daná transakce
  • Důvěřujte informacím přijatým od ostatních uzlů v síti
  • Důvěra v zúčastněné strany na základě jejich historie
  • Rozvíjející se trh a inteligence dat

K implementaci každé z výše uvedených vrstev se používají metody hlubokého učení. Fetch využívá procesní těžbu, dlouhodobou krátkodobou paměť a opakující se neuronové sítě. Použití těchto metod hlubokého učení zpracování přirozeného jazyka umožňuje Fetch předpovědět budoucí autenticitu vyhodnocením minulého chování AEA v systému.

Tým Fetch.AI

Tým Fetch.AI je veden třemi spoluzakladateli a jejich čtyřmi dalšími vedoucími divizí. Humayun Sheikh vede jako generální ředitel společnosti Fetch.ai a má dlouhou historii s umělou inteligencí, protože byl jedním z prvních investorů do společnosti AI DeepMind, kterou později získal Google. Mezi jeho minulé podnikatelské zkušenosti patří spuštění umělé inteligence itzMe a dronová společnost uVue.

Členové týmu Fetch.ai

Někteří členové týmu Fetch.ai

CTO ve Fetch.AI je Toby Simpson, který do společnosti přichází s více než desetiletou zkušeností v roli technologického ředitele v jiných technologických společnostech. Podílel se také na DeepMind, kde působil jako vedoucí softwarového designu.

Třetí spoluzakladatel Fetch.AI a hlavní vědecký pracovník je Thomas Hain. Je držitelem titulu PhD z University of Cambridge a je specialistou na strojové učení. Kromě své role na Fetch.AI zastává také pozici profesora na Sheffield University.

Vedoucí tým tvoří kromě spoluzakladatelů také Jonathan Ward (vedoucí výzkumu), Troels F. Rønnow (vedoucí softwarového inženýrství), Maria Minaricova (vedoucí obchodního rozvoje) a Arthur Meadows (vedoucí vztahů s investory) . Zbytek týmu Fetch.AI se skládá z 10 vývojářů, 11 výzkumných pracovníků a 5 administrativních pracovníků.

Komunita Fetch.AI

Tým Fetch se nejvíce zaměřuje na technické aspekty projektu a umožňuje jejich komunitě organicky růst. To vedlo k menší, ale vášnivější komunitě příznivců. S nadcházejícím prodejem tokenů v Binance se očekává, že sociální komunity obklopující Fetch by mohly mít průlomový růst.

Největší sociální skupinou je skupina uživatelů Telegramu, která má nyní přes 10 000 uživatelů. V opačném případě Fetch vidí zanedbatelné zapojení na sociálních platformách. Jejich Twitter účet má jen 3 850 sledujících, Facebook i Medium mají jen 56 sledujících, i když jich bylo více aktivní na médiu nedávno.

The Kanál YouTube má 477 odběratelů a 27 videí zveřejněných za poslední rok. Reddit, který je obvykle velmi důležitým kanálem sociálních médií pro blockchainové projekty, má pouze 67 čtenářů a téměř veškerá jeho aktivita proběhla za posledních 7 dní, pravděpodobně jako humbuk kolem ICO.

Rozvoj a cestovní mapa

Vzhledem k rozsahu kontroly, které ICO nyní procházejí, je opravdu důležité, aby měl tým jasný plán s rozvojovými cíli a aktivitou.

Jedním z nejlepších míst, kde můžete získat představu o tom, kolik práce se na projektu dělá, je podívat se do jejich úložišť GitHub. To poskytuje přímou indikaci množství kódu, který je tlačen, a tedy vývojové práce.

The Fetch.ai GitHub má čtyři veřejná úložiště, která jsou velmi řídká, pokud jde o jejich nedávné závazky. Podle této Binance však zpráva o výzkumu, množství práce prováděné v jejich soukromých úložištích to daleko překračuje. Níže jsou například čtyři z nejaktivnějších soukromých úložišť:

Fetch.ai GitHub potvrzuje

GitHub Commits for private Repos. Zdroj: Binance Research

Ve skutečnosti, pokud se podíváte na jejich web, uvidíte, že tvrdí, že tlačili 100 tisíc řádků kódu C ++. To je skutečně docela působivé pro projekt, který teprve dokončuje své veřejné ICO. Pro srovnání existuje mnoho projektů, které v loňském roce dokončily ICO a stále mají řídké GitHuby prakticky bez aktivity kódu.

Pokud jde o to, co můžeme od projektu v roce 2019 očekávat, stanovili svůj plán na svých webových stránkách. Níže uvádíme některé z nejdůležitějších milníků vývoje za čtvrtletí roku 2019:

  • Vydání pro vývoj (Q1): Uživatelé budou pozváni do testovací sítě. K dispozici bude také beta verze pro aplikace, které se budou podílet na síti a peněženkách.
  • Konsenzus, aukce, Synergetické výpočty (Q2): Důraz bude kladen na shodu řetězců spolu s vylepšeným otevřeným ekonomickým rámcem. Rovněž doufají, že zahrnou aukce více závislostí a vylepšené decentralizované výpočty hlavní knihy.
  • Alfa & Beta verze při testu (Q3): Do třetího čtvrtletí tým doufá, že uvolní Alpha sítě, která bude obsahovat všechny funkce. V této verzi Alpha bude použita jako příležitost ke zvýšení výkonu. Pokud vše půjde podle plánu, měli by vydat Beta, která bude obsahovat všechny funkce fungující jako obvykle. V síti proběhne provozní testování v plném rozsahu.
  • Uvolnění hlavní sítě (Q4): Za předpokladu, že ve fázi testování Alpha / Beta nebyly žádné překážky, uvolní tým síť ve 4. čtvrtletí. To bude poháněno nativním tokenem FET.

To se jeví jako rozumná časová osa a není příliš konkrétní. Umožňuje týmu vyvinout technologii relativně flexibilním způsobem a přizpůsobit se případným změnám, které je třeba provést. Pokud chcete držet krok s oznámeními o vývoji, měli byste sledovat jejich střední blog.

Token FET & Crowdsale

Token FET je prostředkem výměny v síti Fetch, který umožňuje AEA provádět vzájemné transakce a vyměňovat tokeny FET za služby a data nebo jiné zboží. To umožňuje bezproblémové transakce mezi stroji.

Token FET bude zpočátku token ERC-20, ale později tým plánuje vytvoření nativního tokenu. Jakmile je tento nativní token uvolněn, budou tokeny ERC-20 vyměněny za pevný přepočítací koeficient pro nativní tokeny a tokeny ERC-20 budou vypáleny. Vzhledem k tomu, že hlavní síť má plánované vydání ve 4. čtvrtletí roku 2019, nativní tokeny se spustí současně, i když se to zdá být agresivní časový rámec.

FET počáteční nabídka mincí je plánována na 25. února 2019 ve 14:00 UTC a bude to druhé ICO, které se uskuteční na Binance Launchpad platforma. První byla nabídka BitTorrent (BTT), která se vyprodala za pouhých 15 minut a viděla, že si token BTT drží svou hodnotu docela dobře i přes pokračující medvědí trh na trzích s kryptoměnami.

Ekonomika prodeje tokenů FET

Ekonomika prodeje tokenů FET. Zdroj: Binance Launchpad

Během ICO budou soukromí investoři moci nakupovat tokeny FET pomocí nativního tokenu Binance BNB. Očekává se, že vysoké spuštění tokenu na Launchpadu a následný výpis na Binance dá tokenu okamžitou hodnotu. Kromě toho byl Fetch.AI zmíněn v tak známých zpravodajských publikacích jako Forbes, Tech Crunch, Business Weekly a Strážce. Tato expozice by mohla pomoci zvýšit cenu tokenu FET po jeho vydání.

Token FET se bude prodávat za cenu 0,0867 $ za token, s minimálním nákupem 20 $. Tým Fetch také umístil maximální limit osobního nákupu ve výši 3 000 $, aby zajistil, že nikdo nebude vyřazen z nákupu tokenu FET, pokud si to přeje. To byl problém s tokenem BTT, takže je rozumné, aby tým Fetch umístil maximální limit nákupu.

Token byl vytvořen tak, aby byl nekonečně dělitelný, což umožňuje snadné použití i v těch nejmenších mikro transakcích. To bude nesmírně užitečné pro provoz AEA a také to umožní projektu udržovat nízkou zásobu mincí, pokud je to požadováno.

Závěr

Fetch.AI je jedním z ambicióznějších blockchainových projektů, protože se také pokouší integrovat umělou inteligenci. Existuje velká naděje na úspěch, protože se zdá, že tým má dovednosti, znalosti a průmyslové zkušenosti, aby vytvořil něco, co dokáže vyřešit řadu problémů v reálném světě v různých průmyslových odvětvích od dodavatelského řetězce po energetiku a mnoho dalších.

To znamená, že stále existují velmi reálná rizika, že projekt nebude schopen uskutečnit jejich vizi. Očekává se, že vývoj bude dlouhý proces a také nákladný. ICO pomůže tyto náklady pokrýt, ale bylo by dobré, kdyby Fetch mohl zajistit některá silná firemní partnerství, která by pomohla podpořit úsilí týmu do budoucna.

Jednou z dobrých zpráv je, že projekt se stal otevřenějším a transparentnějším. V minulosti existovali kritici, kteří tvrdili, že projekt byl možná podvodem kvůli nedostatku informací zveřejňovaných na internetu. To se za posledních několik měsíců změnilo a tato přidaná transparentnost činí z Fetch mnohem slibnější projekt.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me