Emerging Trends: Five Currencies to Watch in 2018

Při výběru kryptoměn, které mají být v letošním roce investovány, je důležité zvážit, jaké budou hlavní trendy a odkud bude odvětví směřovat odtud.

Nastínili jsme několik trendů, které podle nás mají zásadní dopad, a několik projektů, které jsou příkladem ideální implementace těchto konceptů. Přečtěte si tedy naše návrhy, na kterých pěti kryptoměnách budete během roku 2018 dávat pozor.

Pro tento seznam se vyhneme těm, které jsou v top 10 tržní kapitalizaci, a místo toho se zaměříme na ty, které mají velký prostor pro růst.

Soukromí ve světě blockchainu

Vzhledem k tomu, že IRS a další vládní agentury po celém světě vyvíjejí technologie analýzy blockchainu, je pro investora stále důležitější zaměřit se na soukromí jako na klíčovou otázku.

Nejen, že je daňový koncern znepokojen, ale zloději mohou také použít podobné techniky k identifikaci velkých honeypotů kryptoměny, na které se zaměřují. A ze stejného důvodu, že ponecháváme dveře na stáncích v koupelně, je soukromí jen základním lidským právem a jak více lidí vstupuje do blockchainových investic, budou hledat možnosti ochrany soukromí.

PIVX

Recenze PIVX Privacy Coin

Zdroj obrázku: pivxmasternode.org

PIVX je poněkud nový blockchain, který je založen na dobře zavedené a vysoce testované technologii X11. Je to také první a aktuálně jediná kryptoměna, která současně podporuje absolutní soukromí a těžbu proof-of-stake.

Nejen, že je soukromý, ale také podporuje a plně vyhovuje protokolu Zero Coin, což je vysoce specifická sada standardů, které nastiňují, jak by fungovala teoreticky dokonalá měna soukromí.

PIVX však není bez chyb. Chcete-li například provést těžbu typu proof-of-stake, nebudete moci používat funkce ochrany osobních údajů, protože tyto dva momentálně ještě nejsou vzájemně kompatibilní.

Funkce ochrany osobních údajů funguje tak, že se vytěží volaná dílčí měna ZPIV které lze považovat za kasinové žetony. Když odešlete ZPIV, dorazí na místo určení jako běžné PIVX tokeny. Žetony PIVX i ZPIV si můžete ponechat ve stejné peněžence, ale momentálně nelze žetony ZPIV vsadit.

Tato měna také nabízí hlavní uzly. Za současné ceny však pro účast vyžadují velkou počáteční investici přesahující 100 000 USD. Mnoho zpráv naznačuje, že provoz hlavního uzlu nepřináší mnohem více odměn než jen vytyčování.

Kromě těchto malých problémů má PIVX vyhrazené sledování a vysoce zabezpečenou síť, která by měla splňovat potřeby každého, kdo hledá úplné soukromí a přiměřeně dobrou hodnotu v obchodě.

Na nájezdech na kryptografickou dálnici


Důležitým problémem v příštích letech jsou takzvané rampy do kryptoměny. Jak popsal Andreas Antonopoulos, on-rampa je služba, která umožňuje obyčejným lidem směňovat něco jako fiatovou měnu za kryptoměnu. Vzhledem k tomu, že do prostoru se snaží vstoupit více lidí, budou rampy stále kritičtější.

Pro tuto kategorii jsme vybrali dva zajímavé projekty kryptoměny.

Celcius

Síť půjčování Celcius

Zdroj obrázku: celsius.network

Celsia si klade za cíl poskytovat všechny finanční služby tisíciletým a dalším mladým lidem, kteří jim často nejsou k dispozici kvůli nedostatku úvěrové historie nebo kvůli jinému jednoduše ignorovanému tradičním bankovním systémem.

Celsius umožní uživatelům půjčit si nekrytou měnu i půjčit kryptoměnu. Platforma funguje transparentně. Na rozdíl od banky umožňuje svým uživatelům ze systému těžit nejvíce prostřednictvím půjček s nízkým úrokem a úspor s vysokým úrokem.

Uvedeným cílem projektu je podle jeho hlavního investora Alexe Mashinského, aby se na palubu dalších 100 milionů lidí připojilo Ethereum (na kterém je založen Celsius). K získání členství v platformě jsou vyžadovány žetony Celsia, a tak by se mohly stát docela populární.

Drahokamy

Drahokamy Decentralizovaný mechanický turek

Zdroj obrázku: gems.org

Co kdyby kromě používání peněz na nákup nebo zapůjčení kryptoměny bylo možné, kdyby si je kdokoli na světě mohl vydělat jednoduchými úkoly na internetu? To je cíl za Drahokamy projekt, jehož cílem je být konkurentem programu Amazon Mechanical Turk.

Jak to funguje, jsou žadatelé, kteří potřebují lidské dokončené mikroúlohy, mohou nabízet úlohy prostřednictvím drahokamů. Poté, co uživatelé dokončují úkoly, jsou odměněni kryptoměnou Gems.

Nejen, že by to mohlo fungovat jako zdroj příjmů, ale mohlo by se to také ukázat jako velmi důležitá vstupní a úvodní brána, protože umožňuje uživatelům vydělávat žetony na rozdíl od jejich nákupu.

Vytváření nových ekonomik pomocí blockchainu

Zcela nové ekonomiky budou v blízké budoucnosti vzrušujícím aspektem kryptoměny. Dříve neobchodovatelná aktiva a nepřekonatelná síla jsou najednou prodejné v blockchainu a v globálním měřítku.

Golem

Golem Decentralizovaný super počítač

Zdroj obrázku: golem.network

Zvláště vzrušujícím příkladem je projekt Golem. Golem je platforma, kde mohou lidé prodat svůj nevyužitý výpočetní výkon síti žadatelů.

Například hollywoodské studio, které potřebuje vykreslit miliony snímků s vysokým rozlišením 3-D animace, může místo investování jmění do hardwaru, který rychle zastará, pronajmout výpočetní výkon ze sítě Golem.

Tuto sílu lze také použít pro neomezenou variabilitu projektů. Dalším příkladem může být lékařský výzkum, vědecký výzkum a dokonce těžba kryptoměn.

Platforma Golem bude uvedena na trh později v tomto roce a její specializovaná fanouškovská základna se trochu rozvíjí, aby spustila své systémy a začala prodávat nebo pronajímat svůj výpočetní výkon.

Poptávka po flexibilních burzách poroste

Jak počet kryptoměn roste, roste také potřeba jejich výměny. Webové stránky jako Shape Shift a Changelly vzlétly a vydělávají jmění svým majitelům.

Důvodem je, že investoři chtějí bezpečné a rychlé způsoby, jak změnit jeden typ kryptoměny na jiný, aniž by hrozilo riziko, že budou sami vystaveni směně. Burza, která by se mohla stát terčem hackerů, jako například to, co se stalo s hackerem Youbit Exchange v Jižní Koreji.

Zatímco některé ze služeb, jako je Shape Shift, fungují způsoby, které neustále zvyšují poplatky nebo mění poplatky bez varování, začínají se objevovat další platformy, které nejenže zjednodušují pravidla výměny, ale nabízejí způsob, jak normální lidé investovat a vydělávat co je v podstatě dividenda jen za držení jejich tokenu.

Flyp.Me

Obchodní platforma Flyp.me

Zdroj obrázku: flyp.me

Burza, o které bychom dnes chtěli mluvit, se jmenuje Flyp.Me. Tato služba od svého uvedení na trh zaznamenává stálý nárůst objemu, jak je zveřejňována na jeho webu a lze ji sledovat na blockchainu. Web má velmi jednoduchý dvouprocentní poplatek a umožňuje velmi malé výměny.

V současné době podporuje 15 kryptoměn včetně dříve zmíněné PIVX. Držitelé jeho tokenu FYP budou mít nárok na čtvrtletní dividendy ve výši 50 procent směnných poplatků získaných webem. Burzovní dividendy se vyplácejí v etheru a automaticky se doručují do peněženky, která drží token.

I když se Flyp.Me nemusí ukázat jako nejoblíbenější, je to obchodní model přesvědčivý, protože držitelé tokenu téměř jistě upřednostňují použití Flyp.Me pro své vlastní burzy, protože si v podstatě zaplatí část poplatku.

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory autorů a neměly by být považovány za investiční rady.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me