Einsteinium Review: Financování vědeckého výzkumu pomocí kryptoměny

Einsteinum (EMC2) je docela zavedená kryptoměna, která byla vyvinuta s ohledem na úplné vestavěné altruistické záměry.

Einsteinium je peer-to-peer a důkaz pracovní kryptoměny podobný bitcoinu a byl vytvořen bez předminování a bez ICO. Byl navržen tak, aby poskytoval financování vědeckým, technologickým a blockchainovým projektům považovaným za přínosné pro budoucnost. V podstatě je to docela jako charitativní fond vytvořený pomocí bitcoinu.

Může však Einsteinium těchto cílů skutečně dosáhnout?

V této recenzi Einsteinium vám poskytnu vše, co potřebujete o projektu vědět. Rovněž se podívám na potenciál dlouhodobého přijetí tokenů EMC2.

Co je to Einsteinium

Einsteinium byl původně vytvořen v roce 2014, ale zakládající členové brzy od projektu upustili a zůstal nekontrolovaný až do léta 2016, kdy jej převzalo současné představenstvo. Jedním z prvních kroků, které podnikli, byla registrace Einsteinium Foundation jako neziskové organizace v Montrealu v Kanadě, čímž se stala první neziskovou organizací založenou na blockchainu.

Přehled Einsteinium

Přehled nadace

Nadace Einsteinium se stala organizačním a vládním centrem pro výběr projektů na podporu a pro distribuci charitativních fondů. Nadace získává 2,5% blokových odměn v rámci systému těžby Proof-of-Work a používá je k financování projektů. Fondy jsou rozděleny, přičemž 2% jde na vědecký výzkum a dalších 0,5% na marketing, dary a faucety.

Abyste plně porozuměli tomu, jak jsou projekty vybírány pro financování a kolik finančních prostředků dostávají, musíte porozumět konceptu epoch v rámci konsensu o důkazu práce Einsteinium.

Einsteinium Epochs vysvětlil

Einsteinium používá k určení blokových odměn koncept zvaný „epochy“. Epochou v Einsteiniu je doba, která je zapotřebí k vybudování 36 000 bloků ve veřejné knize Einsteinium. Je to asi 25 dní a Einsteinium bylo vytvořeno se 730 epochami, během nichž mohou horníci dostávat odměny.

Jakmile epocha dospěje k závěru, všechny finanční prostředky, které během této epochy získala Einsteiniova nadace, jdou na financování vědeckého výzkumu nebo práce v oblasti technologií nebo blockchainu. O výběru projektů a výši financování hlasují členové komunity Einsteinium na základě toho, které projekty považují za nejslibnější pro planetu a lidstvo.

Specifikace Einsteinium


Einsteinium technické specifikace

Způsob, jakým bylo Einsteinium vyvinuto, vyžaduje blokové odměny, které se s postupujícími epochami budou snižovat. První a druhá epocha tedy měly blokové odměny 1024 EMC2. Třetí a čtvrtá epocha viděla, že odměna se snížila na polovinu na 512 EMC2.

V současné době je síť v epochě 65 s blokovou odměnou 2 EMC2. Tato odměna zůstane stejná až do epochy 147, kdy se odměna sníží o polovinu na 1 EMC2 za blok. Bude to poslední polovina a odměna zůstane 1 EMC2 až do konce epochy 730.

S blokovými odměnami téměř na nejnižší možné úrovni by vás mohlo zajímat, co je motivací pro horníky, aby pokračovali v těžbě, a to je opravdu velmi zajímavá otázka.

Odpověď byla kdysi Červí díra

Einsteinium bylo vytvořeno s mimořádně jedinečnou funkcí, která udržovala zájem horníků na vysoké úrovni, navzdory klesajícím blokovým odměnám. Tomuto rysu se říkalo Červí díra a byl to jev, ke kterému došlo náhodně jednou během každé epochy.

Když došlo k červí díře, trvala 180 bloků a během této doby se odměna za blok zvýšila na 2 973 EMC2. Byl to loterijní systém, který udržoval vysoký zájem o těžbu v komunitě, přestože standardní bloková odměna klesala.

Odstranění červí díry Einsteinium

Oznámení o odstranění červí díry Einsteinium

Díky událostem červí díry mohla těžba postupem času stoupat a hodnota EMC2 vzrostla, ale tým musel učinit rozhodnutí o odstranění funkce červí díry zpět v září 2017. Důvodem bylo to, že škodliví horníci se naučili provádět řetěz reorganizace a získejte celou odměnu Červí díry. Tím se snížil konečný celkový počet mincí EMC2 o 55 075 320.

O červí díře přicházejí dobré zprávy, takže čtěte dál…

Tým Einsteinium

Jak bylo zmíněno výše, původní tým Einsteinium opustil projekt již v roce 2014. Trvalo to nějaký čas, ale v létě 2016 byl znovu vytvořen řídící tým a od té doby zůstal v pokračování vedení a rozšiřování projektu Einsteinium.

Jeden z těchto nových členů byl Jonathan Lauziere, který byl univerzitním studentem informatiky, když se v září 2014 připojil k projektu Einsteinium, po odchodu téměř všech původních členů týmu. Působí jako člen správní rady a jako pokladník nadace Einsteinium.

Další je Malden Trifunovic, sériový podnikatel a časný investor do kryptoměn. Předtím byl zakladatelem softwarového poradenského podniku, ale nyní působí v představenstvu Einsteinium Foundation jako jeho předseda. Vystudoval mikroprocesorový design a pracoval jako vývojář v C ++.

Třetí ze šesti členů představenstva je Vladan Bozilovic. Kromě toho, že je členem správní rady, slouží také jako IT vedoucí projektu. Svou kariéru zahájil jako vývojář softwaru a získal zkušenosti ve všech fázích životního cyklu softwaru. Jeho odborné znalosti sahají od mobilních a webových technologií po datové struktury a sítě.

Členové týmu Einsteinium

Členové týmu Einsteinium

Čtvrtým členem správní rady a hlavním stratégem v Einsteinium Foundation je Ben Kurland. Ben je herec a nadšenec blockchainu, ale před příchodem do Einsteinium Foundation pracoval jako řídící partner ve finanční zprostředkovatelské společnosti.

Vedoucím obchodním vývojářem a pátým členem správní rady je Alex Micic, který do projektu přináší zkušenosti s investiční analýzou. Má značné zkušenosti v oblasti poradenství, strategie, podnikových financí, rozvoje podnikání a správy investic.

Šestým a posledním členem správní rady Einsteinia a koordinátorem projektu pro rozvoj Einsteinia je Ryan Wright. Blockchainovým projektům se věnuje od roku 2013 a v srpnu 2017 se stal členem nadace Einsteinium.

Obchodování s tokeny EMC2

Bez toků před těžbou a bez ICO bylo pro token EMC2 od jeho vytvoření v roce 2014 až do založení Einsteinium Foundation v roce 2017 celkem tiché. Například v roce 2014 zůstal EMC2 většinou mezi 0,0001 až 0,0002 USD, ale do poloviny roku 2015 měl klesl pod úroveň 0,0001 USD a zůstal tam až do začátku roku 2016, kdy 18. ledna 2016 dosáhl minima 0,000054 USD.

Na konci roku 2016 dosáhl 0,001 USD a v roce 2017 začal agresivněji stoupat, do dubna dosáhl 0,01 USD a do června 0,1 USD. Cena stáhla zpět do rally na prosinci 2017 / lednu 2018 na krypto trzích. Poté prudce vzrostl, rychle zasáhl 1 $ a 7. prosince 2017 poté dosáhl svého historického maxima 2,88 $.

Odtamtud pomalu klesá spolu se zbytkem trhu a do srpna 2018 se vrací na 0,1 $. Odtamtud pokračoval stále níže a nakonec v prosinci 2018 / lednu 2019 dosáhl úrovně kolem 0,03 $. Zaznamenáváme oživení z těchto úrovní a od června 2019 je zpět nad 0,1 USD na 0,112762 USD.

Cena EMC2

Cena EMC2. Zdroj obrázku: Coingecko.com

Einsteinium je k dispozici pouze u malého počtu burz. Největší objem obchodu je na Upbitu, takže je to nejlepší, pokud si chcete koupit Einsteinium. Další burzou s velkým objemem obchodu je BCEX.

Na Bittrexu je také malé množství objemu obchodu. Web Einsteinium také ukazuje EMC2 coinu uvedenou na TradeSatoshi a DigitalPrice, což je pravda, ale na žádné burze není vůbec žádný objem obchodování.

Mimořádný dopad, který může mít Upbit na cenu, je pro obchodování EMC2 docela riziko. Je to proto, že je dobře známo, že korejský trh je mnohem náchylnější k FUD a toku zpráv. To znamená, že cena bude pravděpodobně mnohem volatilnější než konkurenční mince.

Omezené směnné krytí by mohlo otevřít další riziko likvidity v případě, že by Upbit někdy vyřadil tokeny EMC2. Vyřazení z prodeje je však v této fázi stále nepravděpodobným scénářem vzhledem k poptávce na korejském trhu.

Skladování Einsteinium

Jakmile máte své tokeny EMC2, budete chtít najít bezpečnou peněženku, do které je můžete uložit. Udržování mincí na burze je v případě jakýchkoli výměnných hacků docela riskantní..

Nejlepší volbou v peněženkách bude oficiální peněženka Einsteinium dostupná na webových stránkách Einsteinium. Nejnovější verze se jmenuje Lightsaber a je k dispozici ve verzích Windows, Linux a Mac OS.

Možnosti peněženky EMC2

Možnosti peněženky světelného meče pro Einsteinium EMC2

Nedávno také vydali Weeee Cash, která není jen mobilní peněženkou EMC2 pro zařízení Android, ale je také zábavnou sociální platformou, kde se můžete spojit se svými přáteli.

Nakonec je na peněženkách společnosti Coinomi také podpora EMC2. Coinomi je vývojář peněženek třetích stran, který má stolní i mobilní peněženku. Peněženka také podporuje více než 500 dalších coinů, což znamená, že můžete uložit více než jen EMC2.

Jedna věc, kterou budete muset vzít v úvahu při ukládání tokenů EMC2, je to, že peněženka Coinomi není otevřený zdroj, zatímco peněženky Einstienium jsou. Někteří krypto puristé dávají přednost používání peněženek s otevřeným zdrojovým kódem před těmi, které jsou uzavřeným zdrojem.

Einsteinium Development

Přesné určit, kolik práce se na projektu dělá, může být někdy náročné. Pomáhá však nahlédnout do jejich závazků veřejného kódu, protože se jedná o přímý výstup této práce.

Proto jsem se rozhodl skočit do projektu Einsteinium GitHub získat lepší představu o tom, kolik kódu vývojáři ve skutečnosti tlačili za poslední rok. Níže jsou tyto závazky kódu pro tři z jejich nejlepších repo operací.

Einsteinium GitHub

Kód se zaváže pro vybrané repo za posledních 12 měsíců

Jak vidíme, vývojáři jsou stále aktivní při údržbě kódu. Počet závazků je však mnohem menší, než jsem viděl na jiných projektech. Možná je to proto, že Einsteinium je již zavedeným projektem a je třeba mnohem méně práce na protokolu.

Tato úroveň aktivity by se samozřejmě mohla v příštích měsících změnit, protože tým pracuje na svém novém tokenu MIL.

Budoucnost pro Einsteinium

Tým Einsteinium v ​​současné době věnuje většinu své energie na vytvoření a spuštění nového tokenu MIL, který doplní EMC2 a také přinese zpět populární Wormhole Event.

Mince MIL budou také použity na financování vědeckého výzkumu a budou mít maximální zásobu 2,7 miliardy mincí. Prvních 660 milionů bude vysláno držitelům EMC2 v poměru 1: 3, takže za každý držený token EMC2 uživatelé dostanou 3 tokeny MIL. Více se dočtete v projektu Bluepaper.

Jakmile je spuštěn token MIL, tým má plány na další vývoj nové peněženky a sociální sítě Weeee Cash a přidání nové podpory mincí a nových funkcí. Pokračují také snahy o přidání mince na více burz a integraci s více peněženkami, včetně Exodus a BitPay.

Všechny plánované nadcházející změny si můžete prohlédnout na stránkách projektu cestovní mapa.

Závěr

Einsteinium je v blockchainovém prostoru zcela unikátní. Neexistuje žádný jiný projekt, který by svou kryptoměnu využíval k financování charitativního dárcovství, a týmu by měl být tleskat za práci, kterou dělají. Nadace Einsteinium již díky svým příspěvkům dokázala změnit vědecký výzkum.

I když token nemusí být tou nejlepší investicí, rozhodně stojí za to si jej koupit jen na podporu mise Einsteinium Foundation. Nebo si můžete koupit hned a užít si výhody výsadku MIL, který bude brzy k dispozici. A těžba MIL by se po návratu Červí díry mohla stát extrémně výnosnou.

Celkově vzato, o Einsteiniu nelze říci nic negativního. Je to dobrý projekt s dobrým posláním a už dosahuje skvělých věcí. Pokud věříte ve filantropii a vědecké činnosti, musíte téměř něco investovat do EMC2.

Doporučený obrázek přes Einsteinium

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map