Efforce (WOZX): Kryptoměna spoluzakladatele Apple Steva Wozniaka

Každou tak často se uvolní kryptoměna, díky které budete moci dvakrát pokročit. Efforce (WOZX) je určitě jednou z těchto kryptoměn. Společnost Efforce byla založena světově proslulým spoluzakladatelem společnosti Apple Stevem Wozniakem a token kryptoměny WOZX se v prvních dnech na trhu dostal z ceny 10 centů USD na více než 3 USD. Za pouhých 13 minut obchodování měl WOZX nerealizovaný tržní strop 950 milionů USD.

Ačkoli tato cenová akce dělal titulky oba uvnitř a venku prostoru kryptoměny se zdá, že se ani jednomu článku nebo videu na YouTube nepodařilo správně rozbalit Efforce nebo token WOZX.

To je nešťastné, protože určitě existuje mnoho lidí, kteří chtějí vědět, zda je cenová akce tokenu WOZX oprávněná, nebo zda je to jen humbuk se jmenovkou. To je to, co jsme tady, abychom zjistili.

Stručná historie Efforce

I když tváří Efforce může být spoluzakladatel Apple Steve Wozniak, tvrdí Plán Efforce projekt má kořeny v italské společnosti AitherCO2. Společnost byla založena v roce 2010, Buď CO2 je „poskytovatel finančních služeb pro světové trhy s životním prostředím a energií nabízející konzultační a obchodní řešení“.

Webová stránka CO2

AitherCO2 se zdá být primární entitou za Efforce.

Přesné finanční služby, které AitherCO2 poskytuje, nejsou takové, jaké byste očekávali, ani typ, který by průměrný člověk použil. AitherCO2 v zásadě nakupuje, prodává a nabízí obchodní služby (spot, futures atd.) povolenek na energii a uhlík vydávaných evropským společnostem Evropskou unií.

v rozhovor, Steve poznamenal, že s touto skupinou „pracuje tajně už několik let“. Zda byl v době, kdy koncept Efforce vytvořil AitherCO2 v září 2017, není zcela jasné. Efforce Limited byla zapsaná v obchodním rejstříku na Maltě v červnu 2018, ale byl veřejně odhalen až v červenci 2019, kdy byly maltské noviny publikoval článek o Stevovi a jeho novém startupu Efforce.

Zakladatelé Efforce

Bylo mnoho otázek, co přesně je Steveova role v Efforce. v rozhovor poznamenal, že je „v inženýrské roli a přispívá k blockchainovému myšlení a přístupnosti WOZX.“ To se odráží také na webových stránkách Efforce které seznamy různí členové AitherCO2 jako spoluzakladatelé Efforce spolu se Stevem.

Oznámení WOZX


1. prosince 2020, Oznámila Efforce že jejich token WOZX bude vypsán pro obchodování na HBTC 3. prosince a na Bithumb krátce nato. Působivá cenová akce tokenu se dostala na titulky zejména ve velkých novinách poté, co si Steve všiml že považoval token WOZX za ekvivalent akcií akcií Efforce.

Co je Efforce?

Efforce usiluje o zvýšení energetická účinnost různých průmyslových odvětví tím, že společnostem umožní crowdfundovat své projekty obnovy energie pomocí kryptoměny (např. instalace solárních panelů). Přispěvatelé, kteří tyto iniciativy financují, zase získají část energetických úspor společnosti.

Logo Efforce

Toho je dosaženo prostřednictvím platformy Efforce, která využívá inteligentní smlouvy na blockchainu Ethereum k vytváření dohod mezi přispěvateli a společnostmi, které financují. Efforce také používá Ethereum k vytvoření tokenizovaných úspor energie. S nimi lze volně obchodovat a dokonce je použít k vyrovnání nákladů na energii pro přispěvatele, kteří token drží.

Jak Efforce funguje?

Abychom pochopili, jak Efforce funguje, je užitečné (pokud to není nutné) pochopit Kjótský protokol. Kjótský protokol zdaleka není kryptografickým programem, je mezinárodní smlouvou vytvořenou Organizací spojených národů na počátku 90. let za účelem snížení emisí uhlíku v boji proti změně klimatu. Smlouva byla podepsána v roce 1997 a zavedla pro mnoho rozvinutých zemí něco, čemu se říká Carbon Credits.

KyotoProtocolSignatories

Stávající signatáři Kjótského protokolu. Všechny země kromě těch v červené barvě jsou v nějaké formě jeho součástí.

Každý Uhlíkový kredit představuje „právo emitovat jednu tunu oxidu uhličitého nebo ekvivalentní množství jiného skleníkového plynu“. Společnosti získávají uhlíkové kredity od vlád a regulačních orgánů, když se účastní postupů, které snižují jejich emise.

CarbonCreditCena

Kupodivu zavedení uhlíkových kreditů vytvořilo zcela nový trh. Náklady na uhlíkové kredity kdekoli mezi 4 $ USD na více než 30 $ USD v závislosti na poptávce obchodníků a dalších společností. Zábavný fakt: Tesla vydělává většinu svých peněz prodejem uhlíkových kreditů a se promítá vydělat 1,5 miliardy USD z prodeje uhlíkových kreditů pouze v roce 2020.

Efforce vysvětlil

Uhlíkové kredity jsou jen jedním typem energetického kreditu, s nímž lze obchodovat, a na tento trh s energetickými kredity se zaměřuje platforma Efforce. Investoři (přispěvatelé) mohou crowdfundovat vývoj, který snižuje výdaje na energii v dané společnosti (Saver). Na oplátku přispěvatelé dostanou tokenizované vyjádření energetických kreditů, jakmile je společnost obdrží.

Hráči Efforce

Tři účastníci platformy Efforce a jejich role.

Stejně jako uhlíkové kredity lze s tokenizovanými energetickými kredity na Efforce volně obchodovat a třetí strana (spotřebitel) se může rozhodnout tyto tokenizované kredity zakoupit, aby snížila své vlastní elektrické náklady. Pravidelní lidé jako ty a já se tedy pravděpodobně tak brzy na platformě Efforce nezúčastní. Je zaměřena na velké korporace, které se zabývají těmito energetickými kredity.

Ačkoli služby jako Efforce již existují (zejména AitherCO2, společnost, která projekt založila), Efforce odlišuje tím, že dokáže zefektivnit jinak nákladný a komplikovaný proces. Stejně jako u jiných projektů kryptoměny toho může dosáhnout pomocí inteligentních smluv namísto prostředníků, jako jsou banky, makléři a právníci.

Platforma Efforce

Platforma Efforce má být tržištěm energetických kreditů. O platformě Efforce není známo mnoho, protože není jasné, zda byla v době psaní článku dokončena. The Plán Efforce Zdá se, že naznačuje, že platforma byla dokončena v prvním čtvrtletí letošního roku, a pokud by byla, není k dispozici široké veřejnosti.

EfforcePlatform

The Whitepaper Efforce naznačuje, že k používání platformy, která je opět pravděpodobně vyhrazena korporacím a jednotlivcům s vysokým čistým jměním, bude zapotřebí nějaký druh procesu KYC. Tři strany na platformě již byly popsány (přispěvatelé, spořitelé a spotřebitelé), což ponechává kritéria pro zařazení projektu úspory energie.

Kritéria EfforceProject

Co Efforce vyžaduje pro zařazení projektu na svou platformu.

Tým Efforce rozhodne, který projekt bude financován, a pomůže Saversům přijít s nápady, pokud budou neústupně snižovat svůj energetický výdej. Za tímto účelem tým Efforce pomůže odhadnout požadovanou investici, návratnost investice (kolik energetických kreditů získají) a dobu trvání smlouvy.

Jakmile jsou detaily vytlučeny, vytvoří Efforce Inteligentní smlouva o energetické náročnosti na blockchainu Ethereum, který je implementován na jejich platformě. V tomto okamžiku budou přispěvatelé schopni financovat projekt pomocí stablecoinů (zřejmě USDT – doufejme, že to byl jen příklad).

Struktura Efforce

Struktura pobídek platformy Efforce.

Vzhledem k tomu, že každý projekt má pevnou částku financování (např. 1 milion USD), kterou Contributor získá, aby investoval jako první, je určen tím, kolik tokenů WOZX mají. Dokument naznačuje, že bude pravděpodobně nutné vsadit na WOZX ve vztahu k poskytnutému financování (1: 1 WOZX / USDT). Jakmile je financování dokončeno, Spořič začne hromadit tokenizované zastoupení energie, kterou šetří ve své vlastní peněžence Ethereum.

EfforceNejasné

Dokument Efforce opakovaně odkazuje na tokenizované úspory energie, ale nedává jasně najevo, zda token WOZX bude tyto úspory energie představovat.

Není jasné, zda jsou generované úspory energie tokenizovány samy, nebo zda token WOZX sám představuje reprezentaci ušetřené energie. Bílá kniha Efforce opakovaně uvádí že 1% všech úspor energie z projektů na platformě bude přerozděleno držitelům tokenů WOZX. Znovu není jasné, jak k tomu dojde (nejpravděpodobnější airdropy WOZX, které odpovídají 1% v USD).

Těžba sil

Těžba Efforce vůbec není jako těžba kryptoměn. Těžba Efforce zahrnuje získání toho, aby Savers a Contributors používali platformu Efforce. Jako takové existují dva typy „těžby“ pobídky pro Efforce: Přihlášení hlavních partnerů a příspěvek partnerů financování.

Jak název napovídá, registrace hlavních partnerů zahrnuje představení společnosti Efforce, která úspěšně zahájila kolo crowdfundingu pro svůj energetický projekt. Tato pobídka každoročně vydělává 30% tokenů WOZX přidělených na těžbu.

Těžba WOZX

Jak „těžit“ kryptoměnu WOZX na Efforce.

Naproti tomu odměna za příspěvek na financování partnerů se uděluje přispěvatelům, kteří nejvíce investují do energetických projektů na platformě Efforce. Dostávají každý rok zbývajících 70% tokenů WOZX přidělených na těžbu. Za určitých tržních podmínek by jejich alokace tokenů WOZX mohla mít větší hodnotu než jejich počáteční investice do stabilních peněz.

Vysvětlení kryptoměny WOZX

WOZX je token ERC-20 používaný přispěvateli na platformě Efforce jako dražební nástroj k financování vývoje úspor energie a přijímání tokenizovaných energetických kreditů. WOZX může také představovat tyto tokenizované energetické kredity, i když to v době psaní není zcela jasné.

WOZXTokenAllocation

WOZX má maximální nabídku 1 miliardy a není ani inflační, ani deflační. Z celkové nabídky WOZX bylo 20% přiděleno Efforce s časovým rozvrhem 1% ročně. Na otázku v rozhovoru, Steve Wozniak poznamenal, že nedrží žádné tokeny WOZX.

WOZXMiningRewards

Plán vydání tokenů WOZX přidělených těžbě.

20% z celkové nabídky WOZX bylo přiděleno na výzkumné a těžební pobídky. Tyto tokeny budou uvolňovány rychlostí popsanou na obrázku výše. Dalších 15% z celkové nabídky bylo přiděleno na růst ekosystémů a na platby za poradenství. Tyto tokeny budou vydávány s rychlostí 1,5% za měsíc. Zbývajících 45% tokenů WOZX bylo prodáno během soukromého prodeje podrobně popsaného v následující části.

WOZX ICO

Efforce nedržel ICO pro svůj token WOZX. Místo toho bylo během soukromého prodeje, který se uskutečnil v červnu 2019, prodáno 450 milionů tokenů WOZX. Jedno video z YouTube naznačuje, že cena ICO byla 10 centů USD za WOZX.

WOZXICO

Dokument Efforce navrhuje možné IEO v nadcházejících měsících.

The Whitepaper Efforce označuje, že tyto tokeny podléhají také blíže neurčenému období blokování. Dokument také zdůrazňuje, že budoucí prodeje tokenů WOZX jsou na stole, včetně IEO.

Analýza cen kryptoměny WOZX

Za předpokladu, že cena ICO ve výši 10 centů je správná, se tokenu WOZX podařilo během prvního týdne obchodování vytáhnout 36násobný tah, který dosáhl vrcholu přes 3,60 $ USD. Zdá se, že většinu této cenové akce způsobil humbuk, který začal odumírat a byl zveličen nedávným propadem kryptotrhu.

WOZXCryptocurrencyCena

Obrázek přes HBTC

Ačkoli případ použití pro WOZX naznačuje, že token by měl v budoucnu vidět působivý cenový výkon, je třeba mít na paměti jednu velmi důležitou věc. Téměř 95% všech tokenů WOZX je zadrženo pouhými třemi peněženkami, přičemž první dva tvoří 85% celkové nabídky.

WOZX Dodávka

V současné době je na trhu pouze asi 2,2% z celkové nabídky WOZX.

Podle CoinMarketCap, v současné době je v oběhu pouze asi 22 milionů WOZX, což představuje 2,2% z jeho celkové nabídky. Pokud se rozhodnete investovat, buďte velmi opatrní, protože by bylo velmi snadné, aby velryba narazila na tento trh prodejem jen několika milionů tokenů WOZX.

Kde získat kryptoměnu WOZX

Token WOZX se neobchoduje na velmi mnoho renomované burzy. V době psaní tohoto článku je vaší jedinou možností pro centralizované burzy Bithumb.

WOZXTradingPair

Můžete také získat WOZX Uniswap ale pamatujte na další poplatky, které budete muset zaplatit v ETH plynu. Objem obchodování na obou burzách také není tak velký.

Kryptoměny WOZX

Vzhledem k tomu, že WOZX je token ERC-20, lze jej uložit téměř do jakékoli peněženky, která podporuje aktiva na bázi etherea. Pokud jde o hardwarové peněženky, nejlepší možností jsou zařízení Trezor a Ledger. Je dobré je získat, pokud plánujete dlouhodobé držení tokenu WOZX.

U softwarových peněženek zvažte peněženku Exodus nebo peněženku Atomic. Oba jsou k dispozici na mobilních i stolních počítačích a jsou optimální, pokud plánujete pravidelné obchodování s WOZX.

Plán Efforce

Ačkoli Efforce má plán, neposkytuje mnoho podrobností o nadcházejícím vývoji. Jediný zaznamenaný milník se odehrává ve 2. čtvrtletí roku 2021 a zahrnuje zahájení prvního programu obnovy energie hromadně financovaného na platformě Efforce.

EfforceRoadmap

Zahájený projekt bude pravděpodobně jeden ze dvou zmíněných v bílé knize Efforce. První je optimalizace „průmyslového třígeneračního závodu“ v Itálii. Druhá zahrnuje renovaci hotelového komplexu na jižním pobřeží Francie.

EfforceProject

Předpokládané výnosy Efforce v oblasti energetické obnovy italské průmyslové budovy.

Zdá se, že Efforce naznačuje, že projekty, které doufá, že budou financovány, budou prozatím v Evropě (jedná se o současný trh AitherCO2). Existují však určité důkazy, které naznačují, že se Efforce chystá další expanze do Asie.

EfforceHuobi

Mohl by Huobi být výměnou, kterou Efforce použije pro IEO?

Navíc mít členy týmu kteří jsou určeni pro registraci potenciálních klientů v Asii, Efforce vstoupil do „strategického partnerství“ s čínskou burzou kryptoměn Huobi v srpnu. Předseda Huobi Leon Li poznamenal, že Huobi „bude podporovat růstový proces EFFORCE svými nejlepšími nástroji a zdroji.“ Vlastní komentář Steva Wozniaka naznačuje, že to byl Huobi, kdo oslovil Efforce.

EfforceMission

Whitepaper Efforce nabízí několik pohledů na cíle, které nejsou uvedeny v jejich plánu.

Zdá se, že v dohledné budoucnosti se Efforce bude při růstu nadále opírat o AitherCO2. The Poznámky k dokumentu Efforce že dokud nebude platforma snadno dostupná, bude možné platit za služby v AitherCO2 pomocí tokenů WOZX. AitherCO2 také vyzkouší palubní společnosti z dopravního a námořního průmyslu v 1. čtvrtletí 2021. Do roku 2026 doufá Efforce v globální účasti.

Proč nevynucujeme Efforce

Projekt kryptoměny vytvořený spoluzakladatelem jedné z největších světových společností se zdá být žádným nápadem. Jako lidé máme tendenci sledovat osobnosti a Steve Wozniak je určitě jednou z těchto osobností. Na konci dne by však měl být projekt, jako je Efforce, posouzen podle jeho výhod a potenciálu.

Především je poněkud zklamáním, že se Efforce jeví jako platforma, která bude pro průměrného člověka omezená. Jediný potenciální zisk pro pravidelné lidi pochází z cenové akce tokenu WOZX, jehož nabídka je silně koncentrována v rukou druhů investorů, kteří mají povoleno používat Efforce na prvním místě.

EfforceBlog

Médium / blog Efforce je plné frází a velmi malého množství informací o detailech projektu.

Zadruhé, Efforce není příliš transparentní. Nezáleží na neprůhlednosti jejich whitepaperu, Efforce také nemá Github a nezdá se, že by měl open-source étos nalezený ve většině krypto projektů. A konečně, vzhledem ke zjevné velikosti a významu projektu existuje a pozoruhodná absence užitečné dokumentace, kterou by člověk mohl použít k jejímu pochopení.

EfforceTokens

Nedostatek informací může být jednoduše proto, že Efforce je velmi v plenkách. Pravděpodobnější je však důsledek skutečnosti, že uvádějí na trh exkluzivní typ spotřebitele. Pozitivní je, že projekt může odemknout nové tržiště pro prostor kryptoměny, které je momentálně mimo dosah průměrného člověka: energetické kredity prostřednictvím tokenu WOZX.

EfforceTeam

Možná je Efforce projekt, který je třeba bedlivě sledovat pouze z tohoto důvodu. Zatímco Steve trvá na tom, že je do projektu zapojen, hraje zjevně pomocnou roli. Naštěstí se zdá, že AitherCO2 má solidní historii a jejich zakladatelé a tým jsou velmi dobře vyškoleni a schopní.

Bude zajímavé sledovat, co se bude dít dál, ale tokenu, který si vezme svého jmenovce od Steva Wozniaka, se na nadcházejícím býčím trhu bude určitě dařit. Koneckonců, kdo se skutečně dívá na základy, správně?

Doporučený obrázek prostřednictvím služby Shutterstock

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me