E-Coin: Pump and Dump Scam Coin nebo nepochopený drahokam?

Relativně neznámá kryptoměna zvaná E-Coin teprve nedávno zažila obrovskou událost typu „pump and dump“. Podle coinmarketcap.com, ceny 6. února byly asi 6 $ za kus a po pumpě na svém vrcholu se cena v průběhu asi dvou hodin vyšplhala až na 280 $, než se znovu zhroutila zpět na 3 $.

Po krátkém dvoudenním období beze změn se zdá, že se E-Coin opět pohybuje nahoru a v současné době je každý kolem 60 $, což je desetinásobek běžné hodnoty. Co je tedy E-Coin a o co se snaží?

Co je to E-coin?

Zdá se, že v návaznosti na proces načerpání a odložení byl web E-Coin offline. Nejnovější dostupné záloha na archive.org je od začátku ledna tohoto roku.

Podle této stránky archive.org se E-Coin jeví jako kryptoměna zaměřená na podnikání, která se zaměřuje na HR, výrobu, nábor a finance. Zdá se, že stránka nenabízí žádné vysoce konkrétní informace a místo toho se zdá, že jde většinou o módní slova a další velmi vágní obecnosti.

Dále se zdá, že psaní na webových stránkách je velmi špatné a obsahuje velké množství typografických chyb. Například existuje mnoho gramatických chyb, některé pravopisné chyby a mnoho slov uprostřed vět, která jsou bez důvodu psána velkými písmeny.

Například první řádek popisu projektu zní přesně takto:

„E-coin je kompulzivní a rozsáhlý blockchainový projekt, jehož cílem je získat způsob, jak zlepšit budoucí finanční transakce pro odvětví HR / Výroba / nábor / finance atd. Podobným způsobem, jakým BTC prošel evolucí.“

Aby byly věci ještě zábavnější, jeden z hlavních bodů na webu uvádí „energeticky nezávislé tokeny“, které „chrání uživatele před volatilitou cen na trhu kryptoměn. Poskytne záruku stabilní ceny. “ Je zřejmé, že oni v tomto selhal.

I když není jasné, zda je to pravda, či nikoli, hlavní web tvrdí, že davový prodej skupině vynesl 2 000 bitcoinů, 10 000 litecoinů, asi 7 000 etherea a 48 milionů dogecoinů. To by samozřejmě mohlo být zcela nepravdivé, ale v tuto chvíli nemáme způsob, jak to ověřit. Stránka tvrdí, že cena E-coin byla vázána na bitcoin, přičemž jeden bitcoin se rovnal 1000 E-Coin. To by dnes znamenalo, že 1 E-Coin má hodnotu přibližně 8,50 USD pouze na základě ocenění ICO.

A co podnikatelský plán? Oficiální web to zahrnuje jako součást toho, co nazývá „E-Coin level 1“:

„Prvním krokem našeho projektu je vytvoření finanční páteře E-coinů zveřejněním ICO pro veřejný trh tím, že se dají tokeny E-coinů: E-coiny jsou spojeny s průměrnými podniky Transakční poplatky a jsou podporovány podniky.

Transakce jsou nezbytné pro všechny podniky a výnosy z Je to skutečná síla pro zálohování E-coinů. Je to nejobchodovatelnější zdroj ve skutečné ekonomice. “

Dokázali jste to sledovat? Určitě ne.

Stručně řečeno, co je to E-coin? Jednoduše řečeno, nemůžeme z toho dělat hlavy ani ocasy. Opravdu to vypadá jako hromada špatně napsaných módních slov a extrémně vágních obecností o podnikání a blockchainu.

Je E-Coin podvod?

I když je zcela jasné, že web E-Coin je vysoce neprofesionální (nebo přinejmenším jediná existující verze z ledna), není zcela jasné, zda se jedná o podvod. Je zcela možné, že tento projekt byl pastí svého druhu, která měla chytit ty, kteří nemají silné anglické dovednosti, aby si všimli velmi dětinského a špatného stylu psaní. Pokud jste celý text nahradili zástupným textem a požádali někoho, aby pouze posoudil pouze design, může velmi dobře říci, že vypadá důvěryhodně.

Je také možné, že se jedná o čestný projekt, který byl jen špatně spravován a zavádějící.

Při hledání informací o týmu, který je uveden jako běžící E-Coin, nepřineslo vyhledávání na LinkedIn žádné výsledky. Zdá se, že předpokládaný blockchainový konzultant, manažer i strategický poradce neexistují.

I když existují lidé se stejným jménem, ​​zdá se, že žádný z nich nemá žádnou souvislost s blockchainovou technologií nebo vůbec s technologickým průmyslem. To je bezpochyby velmi podezřelé, ale nepřesvědčivé, protože ne každý používá LinkedIn.

Závěrečné myšlenky

Pokud jste v současné době investováni do E-coinů, je asi nejlepší, když nyní uvažujete o tom, že byste ze své investice vystoupili, zatímco ceny jsou stále o něco vyšší. Tento projekt existuje již téměř rok a nezdá se, že by skutečně dokázal něco moc.

Nyní, když web přestal fungovat a je jasné, že předpokládaný tým za projektem zřejmě neexistuje, to vše ukazuje na jasně červenou blikající značku výstupu pro každého, kdo věnuje pozornost.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me