Dogecoin Recenze: Původní Meme CryptoCurrency

Tvůrcem označovaný jako „náhradní změna, kterou hodíte do sklenice, když se vrátíte domů“, Dogecoin je jednou z nejunikátnějších existujících kryptoměn.

Nedávno to přineslo zprávu, když zveřejnil příspěvek uživatel TikTok James Galante video 7. července s vysvětlením, že pokud lidé investovali 25 $ USD do dogecoinu, mohli by vydělat přes 10 000 $ USD, kdyby cena dosáhla 1 $ za DOGE (tehdy to stálo čtvrt centu). To vedlo k náhlému býčímu běhu, kdy cena DOGE vzrostla více než dvakrát na neuvěřitelných půl centu během 2denního období.

Dogecoin byl ve zprávách od té doby, co byl vytvořen. Před nedávným humbukem na TikToku vyšlo najevo, že jde o generálního ředitele společnosti Tesla, Elona Muska oblíbená kryptoměna. Díky tomu se jeho aktivní komunita stala nejlepším výběrem fiktivní role generálního ředitele dogecoinu.

Jay Hao, generální ředitel burzy kryptoměn OKEx také nedávno uvedeno že věří, že Dogecoin je docela vážným přínosem a „ne vtipem“, cituje působivý marketing a pochopení psychologie uživatelů komunitou Dogecoinů. To si klade otázku: existuje více dogecoinů, které splňují očekávání? Odpověď zní ano a podrobnosti by vás mohly překvapit!

Origin Story of Dogecoin

Dogecoin začal jako vtip zahájil australský obchodník a vývojář softwaru Jackson Palmer. 27. listopadu 2013 měl na obrazovce počítače vedle sebe otevřené dvě záložky. Jedním byl CoinMarketCap a druhým novinový článek o nejlepším memu roku 2013, Doge.

Pro ty neznámé, originál Doge meme představuje obrázek japonského psa Shiba Inu jménem Kabosu (a samozřejmě existují variace těchto memů, které obsahují různé psy Shiba Inu). Doge memy často obsahují zlomenou angličtinu v komiksu bez textu.

Jackson Palmer Doge

Zakladatel dogecoinu Jackson Palmer v roce 2014. Obrázek přes Youtube

Při přepínání mezi těmito dvěma kartami měl Palmer zábavný nápad dát tyto dva prvky dohromady a poslal spontánní tweet o nové horké kryptoměně zvané Dogecoin. Palmer, který je také vášnivým kupcem domén webových stránek, koupil dogecoin.com, který obsahoval doge meme navrstvené na zlatou minci.

Krátce nato se vývojář IBM z Portlandu v Oregonu jménem Billy Markus přes Twitter obrátil na Palmera a požádal ho, zda by byl ochoten vytvořit skutečnou kryptoměnu Dogecoin. 6. prosince 2013 byl dogecoin oficiálně spuštěn a je k dispozici pro kohokoli, kdo těží.

25. prosince několik dogecoinových peněženek byly hacknuty. Komunita dogecoinů reagovala spojením a vrácením všech peněz dotčení uživatelé. To označilo první z mnoha rozsáhlých iniciativ komunity dogecoinů. Přestože Dogecoin založili Palmer a Markus, projekt byl od svého založení téměř výhradně řízen komunitou.

Dogecoin Twitter


Všechny účty sociálních médií Dogecoin byly vytvořeny komunitou spontánně. Obrázek přes Cvrlikání

Palmer tvrdí, že nikdy nedržel žádný dogecoin (i když drží bitcoiny). Markus během prvních 24 hodin od spuštění vytěžil zhruba 1 milion dogecoinů, poté těžba vzrostla tak rychle, že to nebylo ziskové a téměř nemožné těžit pomocí běžného počítače. O několik měsíců později Markus opustil Dogecoin a předal všechny vývojové povinnosti Palmerovi.

Palmer opustil dogecoin v roce 2015 poté incident zahrnující dnes již neexistující „burzu kryptoměn“ zvanou Moolah. I když je to epický příběh sám o sobě, tím kratším je, že Alex Green, generální ředitel společnosti Moolah, se proslavil v komunitě dogecoinů tím, že náhodně tipoval uživatele za DOGE za tisíce dolarů.

On byl také těžce zapojený do komunitního financování Řidič NASCAR Josh Wise, , který na závodě Talladega All-Star 2014 umístil ikonu Dogecoin na svém autě a bundě. Green začal slibovat dividendy těm, kteří mu ochotně dali svůj DOGE, o kterém tvrdil, že bude použit k financování projektů, jako je bankomat Dogecoin.

Dogecoin nascar

Značka dogecoinů na závodním voze Joshe Wise v roce 2014. Obrázek přes Reddit

Palmer byl vůči Moolah skeptický od samého počátku, což mu přineslo kontrolu ze strany dogecoinové komunity. O několik měsíců později Alex Green odstoupil z funkce generálního ředitele společnosti Moolah a utekl s kryptoměnou v hodnotě milionů dolarů. Nakonec byl zatčen poté, co vyšlo najevo, že jeho skutečné jméno bylo Ryan Kennedy a měl dlouhou historii záběrů se zákonem týkajícím se podvodů.

Otrávený, Palmer si vzal „prodlouženou volno“ z kryptoměny. Pokračoval v natáčení videí na YouTube o kryptoměně až do roku 2018 a pokračoval v rozhovorech. V roce 2019 úplně opustil všechna sociální média, ponechal pouze jeho webové stránky který s jeho e-mailem neobsahuje nic jiného než černou obrazovku.

Dogecoinová nadace

The Dogecoinová nadace je nezisková společnost registrovaná v Coloradu v USA. Byl vytvořen komunitou dogecoinů, aby usnadnil filantropické iniciativy komunity, kterých je mnoho. Dva nejvýznamnější zahrnovali financování jamajského bobového týmu, aby si mohl dovolit soutěžit na zimních olympijských hrách v Soči v roce 2014, a projekt Doge4Water, který úspěšně financoval vytvoření studny čisté vody v Keni.

Dogecoinová nadace

Domovská stránka webu Dogecoin Foundation

Zajímavé je, že nadaci Dogecoin Foundation zjevně vedl Eric Nakagawa (alespoň během kampaně Doge4Water). Nakagawa je nejprodávanější autor, veřejný mluvčí a vedoucí open-source projektu Libra, projektu kryptoměny Facebooku. Od roku 2015 od nadace Dogecoin nedošlo k žádné viditelné aktivitě.

Co je to dogecoin?

Dogecoin je kryptoměna, která se primárně používá k tipování uživatelů na Reddit a Twitter. Přijímá se také jako způsob platby do několik desítek obchodníků okolo světa. Pomocí dogecoinu můžete nakupovat potraviny, potřeby pro domácnost a dokonce i domény webových stránek. Dogecoin byl vytvořen jako pokus prolomit stigma obklopující kryptoměnu, která v té době měla negativní konotace.

Dogecoinové peníze

Dogecoin je decentralizovaná digitální měna. Obrázek přes Steemit

To bylo také představeno jako odpověď k oportunistické chamtivosti, kterou Palmer viděl ve velké části komunity kryptoměn. Jako takový byl dogecoin záměrně navržen tak, aby byl neatraktivní pro investory tím, že si díky svému algoritmu těžby udržuje trvale nízkou hodnotu.

Jak funguje dogecoin?

Dogecoin je verze Luckycoinu, který je sám o sobě vidličkou litecoinu (a pro ty neznámé je litecoin vidličkou bitcoinu). Dogecoin blockchain může zpracovat zhruba 30 transakce za sekundu (TPS). Každá transakce DOGE stojí zhruba 1 cent USD.

Krátce po spuštění dogecoinu, vývojáři dogecoinů pracoval s Digibyte vývojáři implementovat Digishield, protokol, který upravuje obtížnost těžby Dogecoinu v každém bloku, aby se zabránilo jeho převzetí velkým těžebním fondem. Dogecoin neměl žádné ICO ani předminou. Na rozdíl od mnoha jiných kryptoměn je funkce a design Dogecoinu poměrně jednoduchá a zůstala tak od té doby, co byla vytvořena.

Dohoda o dogecoinech

Dogecoin používá algoritmus konsensu o práci s názvem Auxiliary Proof of Work, který umožňuje těm, kteří těží další doklady o kryptoměnách práce (především litecoin), aby současně těžili DOGE bez dalších nákladů v procesu známém jako sloučená těžba.

Dogecoinová sloučená těžba

Dogecoin je závislý na litecoinech. obraz Zdroj

To bylo integrováno po zakladateli Litecoinu Charlie Lee oslovil Palmera a komunitu dogecoinů a navrhl, aby byla tato funkce přidána, aby posílila síť a chránila ji před 51% útokem. Palmer poznamenal, že dogecoin je nyní „sloučen na špičce“ s litecoinem – přežití dogecoinu se doslova spoléhá na litecoiny.

Stejně jako Luckycoin byly počáteční blokové odměny Dogecoinu navrženy tak, aby byly náhodné a pohybovaly se mezi 0 a 1 milionem DOGE. To pokračovalo, dokud DOGE nenarazil na 100 miliard dodávek (odkaz na film Austin Power), k čemuž došlo v únoru 2018. Od té doby každý těžený blok přináší odměnu 10 000 DOGE.

Každý blok se těží každou minutu a dogecoin nemá žádný limit zásobování. Palmer to uvedl to byla chyba, a že strop zásobování měl být stanoven na 100 miliard. Toto bylo záměrně ponecháno „nefixované“, protože udržuje nízké náklady na DOGE. Stejně jako litecoin, i dogecoin používá technologii Scrypt.

Jak těžit DOGE

Dogecoin byl navržen tak, aby byl těžitelný v podstatě kdokoli s počítačem a lze ho provést pomocí CPU nebo GPU. Jak již bylo zmíněno dříve, obtížnost dogecoinové těžby se podstatně zvýšila během prvního dne vydání mince. Těžba s CPU nebo GPU se nedoporučuje, zvláště ne ta první, protože to může způsobit přehřátí vašeho počítače.

Samotná těžba pomocí CPU nebo GPU vám poskytne průměrný výnos menší než 1 DOGE za hodinu nebo dokonce za den v závislosti na tom, jaký hardware používáte. Místo toho se doporučuje připojit se k dogecoinovému těžebnímu fondu.

Těžba dogecoinů

Vizuální znázornění těžby dogecoinů vytvořené komunitou dogecoinů:. obraz Zdroj

Můžete také těžit DOGE pomocí minerů integrovaných obvodů specifických pro aplikace (ASIC). Toto je v podstatě fantazijní termín pro specializovaný hardware navržený speciálně pro těžbu kryptoměn. Těžaři ASIC přicházejí ve všech tvarech, velikostech a cenovkách. Můžete použít tento šikovný Kalkulačka těžby dogecoinů abyste získali představu o tom, kolik peněz můžete vydělat s ASIC minerem, který máte na mysli (nápověda: ujistěte se, že se jedná o miner Scrypt). Můžete se také účastnit dogecoinových těžebních fondů s ASIC minerem.

Dogechain

DogeChain, dogecoinova nativní peněženka vyžadovaná pro těžbu. obraz Zdroj

Jakmile se rozhodnete, co budete používat k těžbě, budete muset najít vhodný software. Pokud chcete těžit dogecoiny pomocí svého CPU (nedoporučuje se), budete si muset stáhnout CPUMiner. Pokud chcete těžit dogecoiny pomocí svého GPU, můžete si stáhnout buď CGminer nebo EasyMiner.

Tyto dva software jsou také kompatibilní s minery Scrypt ASIC. Nyní musíte najít dogecoinový důlní fond. Měli byste být schopni najít jednu na Aikapool nebo Multipool. Kromě toho vše, co potřebujete, je počítač, připojení k internetu a adresa peněženky Dogecoin v nativní peněžence Dogecoin, DogeChain.

Plán dogecoinů

Dogecoin nemá žádný definitivní plán a žádný bílý papír. Nejbližší věc k plánu pro dogecoiny se zdá být tento příspěvek Reddit z roku 2017, který načrtl řadu drobných oprav a vylepšení dogecoinu. Ve skutečnosti od doby, kdy Palmer odešel v roce 2015 a v roce 2015, nedošlo k žádnému významnému vývoji Dogecoin Github potvrzuje, že většina „vývoje“ od té doby byly bezpečnostní záplaty a další údržba sítě.

Palmer poznamenal, že je to především proto, že Dogecoin byl pro něj a pro každého dalšího vývojáře zapojeného do Dogecoinu pouze zábavným vedlejším projektem. Většina cílů dogecoinu zahrnovala komunitní charitu nebo kaskadérské kousky, jako je posílání roveru s dogecoinovou tematikou na měsíc (opravdu).

Dogecoin Vitalik

Tvůrce etherea Vitalik Buterin je dlouholetým fanouškem Dogecoin: Image Zdroj

Zajímavostí je, že dogecoin se v roce 2018 téměř stal kompatibilním s Ethereem. Někdo (údajně zakladatel Ethereum Vitalik Buterin, který je pro-Dogecoin) nabídl 372 odměna za ethereum (v té době zhruba 100 000 $ USD) vývojářům, kteří mohli úspěšně vytvořit most Dogecoin-Ethereum.

Tím by se Dogecoin stal tokenem ERC-20 v síti Ethereum a umožnil by uživatelům vyměnit svůj DOGE za ekvivalenty ERC-20 (a naopak). Most Dogecoin-Ethereum byl opuštěn poté, co komunita Dogecoin poznamenala, že primární případ využití sklápění DOGE by nebyl proveditelný ve formě ERC-20 vzhledem k vysokým poplatkům společnosti Ethereum za plyn.

Analýza cen DOGE

Cenová historie dogecoinu je stejně divoká jako jeho původní příběh. Když DOGE poprvé debutoval na kryptotrhu v prosinci 2013, měl hodnotu kolem 0,0002 USD. V lednu 2014 se jeho hodnota zvýšila téměř 10krát na cenu zhruba 0,002 USD. V roce 2015 cena DOGE klesla až na 0,0001 USD.

Během historického býčího trhu s kryptoměnou v letech 2017-2018 raketově vzrostla cena dogecoinu na téměř 2 centy USD. Nyní víme, že tato ocenění jsou poměrně nízká, ale chvíli si uvědomte, že se jednalo o stokrát vyšší zisk z původní tržní ceny DOGE!

Cenový výkon DOGE

Cenový výkon DOGE: Obrázek Zdroj

Je třeba si uvědomit ještě jednu důležitou věc ohledně cenové akce DOGE. Zdá se, že sleduje relativně předvídatelný cyklus, který se zdá být zcela nezávislý na jiných hlavních kryptoměnách, jako je bitcoin. Někteří spekulovali, že jsou důkazem manipulace cen velrybami (pump and dump).

V každém případě, ostřílení obchodníci využili tohoto předvídatelného cyklu k dosažení některých vážných zisků. Ačkoli nedávná cenová pumpa byla v zásadě způsobena humbukem TikToku, byla téměř přesně v souladu s tím, co se očekávalo na základě předchozích cenových cyklů Dogecoinu.

Kde sehnat DOGE

Dogecoin je extrémně snadné získat. V komunitě dogecoinů byly kdysi velké airdropy běžné a uživatelé mohli dokonce přejít na určené webové stránky zvané „dogecoinové faucety“ a požádat o dogecoiny zdarma. I když to není tak časté, dogecoinové dárky se občas vyskytnou. Stále můžete dostávat tipy v dogecoinu pro aktivní účast na Subreddit dogecoinů. Je pravda, že částky, které byly nakloněny a rozdány, nemají v USD velkou hodnotu.

Binance DOGE

Zaregistrujte se na Binance a kupte si DOGE tokeny

Pokud si chcete koupit dogecoiny, není nedostatek možností. Na seznamu je uvedeno více než 250 obchodních párů CoinMarketCap s minimálně 3 desítkami burz podporujících DOGE. Patří mezi ně například Binance, OKEx, Huobi a Kraken.

Od května letošního roku můžete dokonce koupit dogecoin přímo pomocí populární krypto platformy Bitpanda. Pokud se rozhodnete získat svůj DOGE z burzy, nebudete mít s tím žádné problémy, protože je zde spousta objemu. To znamená, že 24hodinový objem dogecoinu je podezřele nízký ve srovnání s jeho celkovým tržním stropem, což ho může ponechat náchylným k cenové manipulaci.

Peněženky DOGE

Pokud jde o ukládání vašich dogecoinů, máte také několik možností. Pokud jde o hardwarové peněženky, Dogecoin je podporován jak Ledger, tak Trezor. Digitální peněženky pro DOGE zahrnují Coinomi (mobilní), Exodus (stolní / mobilní), Atomic Wallet (stolní / mobilní) a samozřejmě vlastní Dogecoin Peněženka Dogechain.

Pokud se chcete dozvědět více o dogecoinových kryptoměnových peněženkách nebo chcete jen více podrobností o zmíněných, můžete se podívat na náš článek o dogecoinových peněženkách.

Náš postoj k dogecoinu

Dogecoin je sakra projekt. Jeho historie, komunita a podivně vysoké postavení v CoinMarketCap (36. v době psaní tohoto článku) ukazují, že je skutečně produktem nesvaté unie mezi decentralizovanou měnou a internetovou kulturou.

Návrh loga doge

Originální logo / design dogecoinu: Obrázek Zdroj

To je samozřejmě to, čím to vždy mělo být – bezstarostná ikona připomínající těm uvnitř i vně kryptoměny nebrat věci příliš vážně. V tomto smyslu dosáhl Dogecoin prakticky všeho, co si stanovil. I přes nedostatek rozvoje DOGE nadále existuje bez větších problémů a může tu být ještě mnoho let.

Nedávné cenové špičky vyvolané TikTokem byly příjemným smíchem, ale každý, komu matematika zabrala dvě sekundy, by si uvědomil, že je prakticky nemožné, aby mohl být DOGE tlačen k dosažení ceny 1 $. Se současnou dodávkou 125,5 miliard za 1 $ za minci by Dogecoin byl co do tržní kapitalizace těsně po bitcoinu.

Nejen to, ale stálo by to více než dalších 10 nejlepších kryptoměn dohromady. Pravděpodobnost, že kryptoměna, která neměla téměř žádný vývoj a má extrémně slabý případ použití a nízkou TPS (podle současných standardů), by překonala kryptoměnu jako Ethereum, je nulová.

Peněženky doge

Prvních 12 největších adres dogecoin peněženky: Obrázek Zdroj

Je tu ještě jedna poslední věc, kterou si musíme povšimnout, a to je cenová manipulace. Ačkoli nativní průzkumník blockchainu dogecoinu neumožňuje zobrazit seznam peněženek, které obsahují nejvíce dogecoinů, BitInfoCharts dělá. Nejen to, ale také nám ukazuje, kolik dogecoinu za poslední týden a za poslední měsíc do těchto peněženek vstoupilo nebo z nich vyšlo..

Jak vidíte, existují účty s miliardami DOGE v hodnotě desítek milionů v USD. Počet transakcí přicházejících a odcházejících je pohodlně uveden na pravé straně, což usnadňuje identifikaci, které z těchto adres pravděpodobně patří do kryptoměnových burz.

Doge To Moon

Další ikonický dogecoinový mem: Obrázek Zdroj

Zdá se, že v seznamu 100 nejlepších účtů je několik účtů, které nedávno vyřadily velké množství DOGE. Mohl by jeden nebo všichni být zodpovědní za cenové cykly DOGE?

I když se možná nikdy nedozvíme, v tomto seznamu 100 nejlepších položek trčí jedna věc: zdá se, že většina z těchto 100 nejlepších účtů obdržela svou první transakci v roce 2019 nebo 2020. To je velmi zvláštní a mohlo by to být dalším důkazem manipulace cen různými jednotlivci nebo dokonce organizace.

Je také možné, že dogecoin byl od začátku „kompromitován“. Všechny jeho účty na sociálních médiích byly vytvořeny spontánně jeho komunitou, a mohly by tedy být použity jako nástroj pro jednotlivce, kteří tyto účty spravují, aby vytvořili a / nebo usnadnili cykly pump and dump.

Závěr

Celkově vzato, Dogecoin byl a je zábavný. Je otázkou, jak dlouho tato nezapomenutelná kryptoměna vydrží, ale zdá se, že pokud litecoin bude i nadále dýchat, bude to také Shiba Inu z dogecoinu. Zdá se, že je trochu škoda, že Palmer ustoupil od dogecoinu.

Bylo by neuvěřitelné vidět, jak daleko mohla kryptoměna dojít a mohla by jít, kdyby její tvůrce nasměroval svou aktivní a tvrdou komunitu.

Dogecoin může stále být a doufejme, že bude silou v prosazování přijetí kryptoměny v nadcházejících letech. Dosud to rozhodně odvedlo dobrou práci!

Doporučený obrázek prostřednictvím služby Shutterstock & Dogecoin

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me