DeepOnion: Recenze nejnovější mince na ochranu soukromí integrované s Tor

Pro ty uživatele, kteří se obzvláště zajímají o soukromí na internetu, tradiční kryptoměny, jako je bitcoin, získávají příliš mnoho kontroly.

DeepOnion je jednou z řady tajných kryptoměn zaměřených na ochranu soukromí, jejichž cílem je posílit postavení uživatelů, kteří nechtějí, aby byly jejich transakce sledovány. DeepOnion je integrován do sítě TOR, která k šifrování provozu využívá router Onion.

Pro ty uživatele, kteří slyšeli o DeepOnion, to mohlo být prostřednictvím jednoho z jejich četných airdrops. Na rozdíl od většiny ostatních kryptoměn nedokončili ICO a umožnili rozptýlení některého z 18 milionů předem vytěžených tokenů prostřednictvím těchto airdrops.

Problém s bitcoiny

Logo DeepOnion

Zdroj obrázku: DeepOnion.org

Pro většinu z těch, kteří jsou v bitcoinovém ekosystému noví, to považují za nepřátelskou kryptoměnu, kde je jejich použití daleko od zvědavých očí zpravodajských agentur, společností a hackerů. Bohužel to není daleko od pravdy, jak je znázorněno v Hluboké cibuli bílý papír.

Když si vytvoříte účet na velké burze kryptoměn, zákon vyžaduje, aby tato burza na vás prováděla postupy KYC (Know Your Customer). To znamená, že budou vyžadovat vaše celé jméno i vaši adresu. Budou požadovat osobní identifikační údaje.

Pokud chcete tuto výměnu použít, vytvoří peněženku, která je přímo vázána na vás. Vzhledem k neměnné povaze blockchainu jsou navíc sledovány všechny transakce a veškeré prostředky, které jsou nakonec vyměněny za Fiat, vás mohou propojit s bitcoinem, který zadal vaši adresu.

Obchodujte s IQ opcemi kryptoměny hned teď

Proto, i když s fondy neděláte nic nezákonného, ​​v okamžiku, kdy burza obdrží úplný audit, se vaše historie obchodování zveřejní. Existuje také šance, že by hackeři mohli kompromitovat výměnu, a proto připsat vaše osobní údaje velkým bitcoinovým holdingům. To by vás mohlo stát náchylnými k útokům sociálního inženýrství.

Další problém, který byl ilustrován, souvisí spíše s technologií, která je základem bitcoinového protokolu. Vzhledem k tomu, že bitcoiny spoléhají na hashovací algoritmy SHA 256, se rychlost transakcí opravdu zpomalila.

Přehled protokolu DeepOnion Protocol

Tor Network DeepOnion

Obrázek přes Fotolia

DeepOnion byl vyvinut s ohledem na všechny tyto obavy. Použili protokol TOR, aby všechny informace o transakcích byly zabezpečené i anonymní.

Budou také používat nějakou technologii, která byla implementována v řadě dalších osobních coinů, jako je Zcash. Transakce se bude spoléhat na technologii ověřování nulových znalostí, aby usnadnila transakce a uchovala všechny související informace v soukromí.

Něco, co je pro DeepOnion spíše jedinečné, je technologie DeepSend, která funguje podobně jako systém s více podpisy. Rovněž hledají partnerství s řadou dalších služeb, jejichž hlavní funkcí je soukromí. Patří sem operace jako decentralizovaná burza Bisq P2P i zabezpečené online tržiště.

DeepOnion také právě vydal protokoly Meek a OBFS4, které pomáhají překonat problém zemí, které blokují přístup Tor.

Dalším zajímavým doplňkem projektu je něco, co se nazývá „Deep Vault“. Jedná se v podstatě o notářský systém souborů, který bude využívat blockchain k ověřování dokumentů pomocí technologie DeepOnion.

Těžba na DeepOnion

Abychom překonali nevyřízené transakce, které jsou přítomny na bitcoinovém blockchainu, DeepOnion kombinoval těžbu Proof-of-Work (PoW) a Proof-of-Stake (PoS).

PoW použije algoritmus x13, který bude mít čas blokování asi 240 sekund. Platby za řešení bloku budou 8 CIBULE za blok a každý rok se upraví o polovinu, dokud nedosáhne minimálně jedné CIBULE, kde zůstane.

Pokud jde o PoS, bude existovat šedesátsekundový blokový cíl s variabilní úrokovou sazbou. V prvním roce to bude 10%, což ve druhém roce poklesne na 5%. Poté bude v každém roce klesat. K dispozici bude také minimální doba zadržení 24 hodin pro generování PoS a maximální kumulovaný věk mincí 30 dní.

Na rozdíl od bitcoinu, který má limit velikosti bloku 1 MB, má DeepOnion limit 1,5 MB. To spolu s přidáním těžby PoS znamená, že průměrná rychlost blokování je přibližně 47 sekund. Během předchozích testovacích fází těžby bylo zjištěno, že DeepOnion vyčistil přibližně 1825 bloků za 24 hodin.

S takovou propustností to znamená, že DeepOnion má zhruba desetinásobek rychlosti, ve které lze vytvářet bloky Ethereum. To se může nakonec změnit, protože cílem Ethereum je zavést protokol PoS s názvem Casper.

Budoucí vývoj

Existuje mnoho funkcí, které budou nakonec vydány na DeepOnion, včetně VoteCentral. Půjde o komunitní hlasovací systém, který členům umožní hlasovat o rozvojových rozhodnutích. To se nepodobá systému, který je již v systému Dash zaveden.

DeepOnion také plánuje vydání verze svých peněženek pro Android, která bezpochyby napomůže uživatelskému zážitku.

Zda bude DeepOnion nabízet legitimní alternativu k podobným Monero a dalším coinům na ochranu soukromí, jako je Verge, není jisté. Jejich použití nejnovější technologie TOR k šifrování provozu a skrytí IP adres uživatelů je však skutečně zcela jedinečné.

Jak získat CIBULE žetony

Jak již bylo zmíněno, tokeny DeepOnion nebudou distribuovány prostřednictvím Počáteční nabídky mincí nebo davového prodeje. Budou uvolňovat žetony prostřednictvím série „Airdrops“. Jedná se v podstatě pouze o dárky tokenů uživatelům.

V současné době dokončili celkem 30 airdrops a další jsou na cestě. Další dávka airdrops bude 300 000 ONION tokenů, které se zvýší na 350 000 od 40. výsadku a dále. Pokud jste členem komunity, která se účastní fór, dostanete dalších 10% airdrops.

Jakmile tyto tokeny obdržíte, existuje řada burz, kde s nimi můžete obchodovat. V současné době lze ONION tokeny obchodovat na Cryptopia, Bisq, TradeSatoshi a KUCoin mezi ostatními.

Pokud vás tedy zajímá mince zaměřená na zabezpečení a chcete získat výhody bezplatného výsadku, stáhněte si peněženky ještě dnes a začněte se účastnit komunity DeepOnion.

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory autorů a neměly by být považovány za investiční rady

Doporučený obrázek přes Fotolia & DeepOnion

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me