Data z vyhledávání Google ukazují, že zájem o kryptoměny klesá

Pokud existuje jeden barometr obecného zájmu o dané téma, pak je to objem vyhledávání Google, který za něj získáte. Pokud tomu tak je, ukazuje se, že zájem o kryptoměnu klesá.

Trendy Google zobrazují objem vyhledávání konkrétních hledaných výrazů v průběhu času. Trendy Google můžete také použít ke sledování vyhledávacích dotazů konkrétních lokalit. Proto jsou velmi dobrým zástupcem obecného zájmu, který má populace v kryptoměně.

Každý rok jsme se podívali na trendy ve vyhledávacích dotazech a také jsme se podrobněji zaměřili na provoz vyhledávání konkrétního místa. Není divu, že zájem o řadu různých vyhledávacích dotazů v kryptoměnách klesal od doby, kdy ceny trochu poklesly.

Pojďme se na čísla podívat hlouběji.

Bitcoin a zvlnění

„Koupit bitcoiny“ by bezpochyby byl jedním z nejvyhledávanějších výrazů v nedávné masivní hromadě kryptoměn. Když se na trh dostávají noví lidé, je pravděpodobné, že se budou zajímat o kryptoměny, o kterých již dříve slyšeli.

Níže máme provoz vyhledávání pro výraz „koupit bitcoin“ modře. Jak vidíte, v prosinci dosáhl rekordních maxim mezi 3. a 9. dnem. Maximální počet vyhledávacích dotazů byl 100. Není žádným překvapením, že to byla doba, kdy bitcoiny lámaly nové rekordy na maximálních hodnotách všech dob.

Google Trends

Objem vyhledávání pro „Koupit bitcoiny“. Zdroj: Google Trends

V grafu výše je také červeně zobrazen provoz vyhledávání výrazu „koupit zvlnění“. Jak vidíte, zdálo se, že to sledovalo provoz po dobu bitcoinu, ale obvykle se zpožděním několika dní. Mezi 31. prosincem a 7. lednem vyvrcholila Ripple nad bitcoinem.

Ještě překvapivější je, jak moc to odráželo cenu bitcoinů a zvlnění. Níže je uveden cenový graf dvou kryptoměn s bitcoinem v modré barvě a zvlněním v červené barvě. Relativní cena Ripple vyvrcholila těsně po ceně bitcoinu.

Cena zvlnění bitcoinu

Cena BTC vs. XRP. Zdroj: tradingview.com

Vzhledem k tomu, že cena obou těchto kryptoměn nadále klesala, klesala také míra provozu vyhledávání. Nyní jsou oba na úrovních, které se už asi rok nevidí.

„Koupit Ethereum“ Blues


V loňském roce se o Ethereu hodně mluvilo, protože se projevila hodnota programovatelného blockchainu. Téměř každý finanční zpravodajský server pokrýval masivní vzestup této kryptoměny a cenovou rally, která ji doprovázela.

Bylo by tedy zajímavé vidět, jak dobře vyhledávací provoz pro výraz „koupit Ethereum“ (tmavě modrý) následoval po skutečné ceně Etherea (světle modrý). V níže uvedeném grafu máme dvě metriky, přičemž jedna je umístěna nad druhou.

Google Trends

„Buy Ethereum“ a cena Etherea navrstvena. Zdroj: Google Trends

Jak vidíte, loni došlo ve dvou obdobích ke vzestupu ceny etherea. Jeden z nich byl v polovině roku v červnu. Bylo to v době ICO mánie, která nejen zvýšila cenu, ale také zvýšila provoz hledaného výrazu.

Na konci roku jste pak měli Ethereum rally s ostatními krypto aktivy. Je to proto, že existuje silná korelace mezi různými aktivy kryptoměny.

Během této cenové rally, kterou jsme viděli na konci roku, také vrcholil vyhledávací provoz pro nákup Ethereum kolem 100 za den. To ukazuje, jak úzce následuje zájem o koupi Etherea cenu Etherea.

Samozřejmě je těžké říci, co je hnacím faktorem, protože korelace neznamená příčinnou souvislost. Větší poptávka zvýší cenu aktiva, ale aktivum, které zvyšuje cenu, také povede více lidí k hledání výměny, aby si je koupili.

Podobně se zdálo, že se cena neustále zvyšovala, protože provoz vyhledávání klesal v polovině ledna tohoto roku. To mohlo být důsledkem toho, že kupující, kteří jsou již na trhu, rotovali z jiných kryptoměn do ethereum.

Dopady jdou vpřed

Zatímco trendy Google nejsou v žádném případě vědecké, je to skvělý způsob, jak získat pohled na vysokou úroveň masového zájmu o konkrétní kryptoměnu. Ukazuje tedy, že obecný zájem o kryptoměny je na nízké úrovni.

Mohlo to být důsledkem toho, že obchodníci, kteří vstoupili na trh na maximálních hodnotách všech dob a nyní byli spáleni nedávným výprodejem. Jakmile se dozvěděli o jejich ztrátách, rozšířilo se to slovo a možná to odhnalo potenciální nové investory.

Mohlo by to být také důsledkem zvyšujících se úrovní FUD, které jsou pravidelně házeny do kryptoměn. Mainstreamové zpravodajské kanály také šílí šílenství a odvracejí lidi od myšlenky investovat do kryptoměn.

U investorů do kryptoměny, kteří hodlají své mince, je však nepravděpodobné, že by trendy v jejich hledání ovlivnily. Nesledují následování davů a ​​trendy Google jsou ztělesněním názorů davů.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map