CryptoCurrency Lawyers: Law on The Blockchain

Navigace v regulačním prostředí kolem kryptoměn nebyla snadná.

Ať už jste obchodníkem s kryptoměnami, který dosahuje bezprecedentních kapitálových zisků, nebo blockchainovou společností, která právě získala 10 milionů dolarů ve vašem ICO, pravidla týkající se fungování v tomto prostoru jsou buď temná, nebo neexistují. To je místo, kde přicházejí právníci zabývající se kryptoměnou.

Tváří v tvář této regulační nejistotě se krypto právníci rychle stávají nejvyhledávanějšími profesionály.

Analyzovali jsme, jaké jsou nejlepší časy pro jejich použití a kde je najít.

Aktuální klima

Kryptoprostor je ukázkovým příkladem toho, jak zákony mají tendenci zaostávat o pár kroků za inovacemi.

Kryptoměny nejsou uznány jako peníze

Podle IRS je definice peněz „zákonným platidlem suverénního státu“. V současné době nejsou bitcoiny a další kryptoměny považovány za měnu, ale za komoditu.

Jejich nestálá povaha způsobila, že regulační orgány navrhly, aby podléhala dani z kapitálových výnosů a byla považována za akcie.

Právní rámec pro ICO je vratký

ICO zcela demokratizovaly způsob, jakým společnosti získávají financování. Už nemusíte být „akreditovaným investorem“ (neboli někým dostatečně bohatým, aby si mohl dovolit riziko podvodu), abyste se mohli podílet na financování společností, které potenciálně změní svět.

To však přichází s jeho nevýhodami, protože drtivá většina ICO získává peníze prodejem toho, co lidé v krypto prostoru nazývají „hovno coiny“, nebo tokeny na základě nerealistických nebo vyloženě podvodných slibů.

Pokud nebudou existovat žádná pravidla týkající se podniků, které získávají peníze od široké veřejnosti, budou existovat nějaké podvody.

V reakci na to SEC vydala předvolání k 80 blockchainových podniků jen za posledních pár měsíců. Jejich primárním cílem je prozkoumat právní postavení těchto podniků a to, zda tokeny, které prodávají, jsou cenné papíry jako akcie, které musí být registrovány.

Žádný právní postih pro podvod


Mnoho nešťastných obětí bylo chyceno na špatné straně šílenství ICO.

V zoufalé snaze propagovat podvodné nápady se některé z těchto společností obrátily k podpoře osobností jako DJ Khalid a Floyd Mayweather, které však byly později usvědčeny z podvodu a potenciálně s nimi stáhly tyto vlivné osoby..

Právní postih pro podvod

Obrázek přes Fotolia

Nejvíce postiženými oběťmi těchto podvodů jsou však světští lidé, kteří ve snaze o rychlé zbohatnutí investují příliš mnoho svých těžce vydělaných peněz do slibných 10 nebo 100násobných podvodných výnosů ICO.

Bez pojistné smlouvy nebo právního postihu mohou tyto společnosti jednoduše zmizet po nasbírání milionů dolarů.

I když jsou všichni účastníci procesu ICO poctivými aktéry, musíme se vypořádat s následky hackerů, kteří kradou finanční prostředky z burz, a neexistuje právní zastoupení, které by bojovalo proti vašemu případu, ani žádný místně registrovaný subjekt, který by byl odpovědný.

Tyto případy jsou dokonalými příklady toho, proč mnozí nazývají kryptoprostor „divokým západem“.

Ačkoli svoboda vede k neuvěřitelným inovacím a všichni investoři by měli uplatňovat osobní odpovědnost, stále existují případy, kdy je třeba stanovit zastřešující právní precedens, aby se ti nejhorší aktéři udrželi na uzdě.

Naštěstí došlo k obrovskému nárůstu právníků v oblasti kryptoměny, kteří pomáhají investorům a společnostem orientovat se v rostoucím seznamu nových zákonů upravujících vesmír.

Kdy najmout krypto právníka

Pokud jste buď zahajovali projekt kryptoměny, nebo jste byli investorem, který uvažoval o investování do jednoho, je důležité vědět, kdy byste se měli obrátit na kryptoměnového právníka. Níže je uvedeno několik případů, kdy by to mělo být zváženo.

Při spouštění a ICO nebo vydávání žetonů

Právníci v oblasti kryptoměny jsou nezbytní, aby vám pomohli pochopit, zda se vaše tokeny kvalifikují jako zajištění (nebo „investiční smlouva“) v rámci „Howey Testu“.

Test hodnotí aktivum na základě následujících kritérií:

  1. Je to investice peněz
  2. Očekává se zisk z investice
  3. Investované peníze jsou do společného podniku
  4. Jakýkoli zisk pochází z úsilí promotéra třetí strany

Blockchain Law Evolve

Obrázek přes Fotolia

Aby nedocházelo k tomu, že bude považováno za cenný papír, musí aktivum spolehlivě selhat alespoň u 1 ze 4 kritérií.

Cenný papír obvykle představuje vlastnický podíl ve veřejně obchodované společnosti (prostřednictvím akcií). Vlastnictví cenného papíru může mít určitá privilegia, včetně měsíčních výplat (dividend), schopnosti profitovat z kapitálových zisků, když akcie prodávají cenné papíry, a v některých případech hlasovacích práv.

Prodej cenného papíru vyžaduje registraci u SEC (Securities and Exchange Commission) a dodržování přísného souboru zákonů, které vyžadují (mimo jiné) zveřejnění finančních záznamů společností, aby chránili občany před podvedením jejich investic.

V současné době většina blockchainových společností vydává tokeny, které lze klasifikovat jako zabezpečení i nástroj.

Tyto tokeny jsou nástroje, protože mají funkci v jejich ekosystému Blockchains. Například Filecoin používá svůj token k zaplacení úložného prostoru souborů a zároveň jej nabízí na veřejném trhu, aby jej lidé mohli získat jako spekulativní investici.

Kryptoměny spadají do šedé oblasti, což je těžko definovatelná zákonitost, s výjimkou případů, kdy je posuzována případ od případu, a proto je zásadní právní poradenství.

Při obchodování s krypto a registrací daní

V USA se s virtuálními měnami zachází jako s kapitálovým aktivem, což znamená, že musíte zaznamenávat a vykazovat kapitálové zisky ze svých kryptoměn.

Většina lidí si však není jistá, zda toto pravidlo platí pouze po likvidaci kryptoměny na fiat, nebo zda musíte sledovat všechny kapitálové zisky pro každý obchod, který na burzách provedete (hodně štěstí s tím).

Je jasné, že jako obchodník s kryptoměnami nebo blockchainová společnost potřebujete právního zástupce v oblasti kryptoměny, který vám pomůže využít příležitostí a vyhnout se zbytečným rizikům na základě neustále se měnících kódů kryptoměny..

Nakonec nezáleží na tom, že jste nevěděli, že jste porušili daňová pravidla, záleží jen na tom, že jste je porušili.

Nalezení správného právního týmu

Hledání správného právního týmu Crypto

Obrázek přes Fotolia

V tuto chvíli existují stovky právnických firem nabízejících poradenství v oblasti služeb kryptoměn online, i když většina z nich pravděpodobně nemá kvalifikaci..

Začínající podniky a investoři musí pochopit, jak filtrovat hluk.

Nick Abrahams, partner a globální vedoucí technologie a inovací v Norton Rose Fulbright doporučuje, aby začínající podniky „hledaly právnické firmy, které mají hluboké znalosti o tomto sektoru a případně silné regulační schopnosti v oblasti finančních služeb a zákonů o cenných papírech“.

Lee Schneider, partner společnosti McDermott, Will & Emery se domnívá, že právník působící v tomto velmi neregulovaném prostoru musí kromě svých zkušeností uplatnit i trochu kreativity.

Rovněž věří, že startupy s kryptoměnou by měly najít rovnováhu mezi dodržováním předpisů a zajištěním růstu a neustálých inovací jejich společnosti. Scheider řekl: „Je to, jako byste dostali řadu zajímavých mentálních hádanek“

Schneider rovněž vyzývá začínající podniky, aby se unavily právními službami nabízejícími „snadné odpovědi“ na složité právní problémy. Dále řekl

Musíme vzít existující koncepty, které známe, a pokusit se do těchto konceptů zapadnout nové způsoby, jak dělat věci. Někdy se dokonce pokusíme tyto krabice přetvořit. Lidé se s těmito komplikovanými právními problémy budou potýkat dlouho

Jedním z takových příkladů přetváření těchto polí je Smlouva SAFT.

Vyvinuto inovativní právnickou firmou Cooley LLP, SAFT (Simple Agreement for Future Tokens) je legální šablona, ​​kterou mohou blockchainové společnosti použít ke spuštění a vydávání tokenů, což je mnohem více v souladu s předpisy.

Se společností SAFT začínají startupy nejprve tradičním kolom fundraisingu s akreditovanými investory.

Jakmile se vytvoří blockchainová síť, investoři zaplatí startupu výměnou za právo na tokeny.

Jakmile jsou finanční prostředky získány, spuštění začne rozvíjet síť a neuvolní žádné tokeny, dokud nebudou funkční.

Jakmile základní funkce sítě existují, startup vytvoří tokeny a doručí je investorům, kteří je mohou prodat veřejnosti na otevřeném trhu za účelem realizace jejich zisků.

Tento proces zabrání tomu, aby byly vydané tokeny označeny jako zabezpečení, protože se neočekává zisk z tokenů před vytvořením sítě a jakmile jsou tokeny vydány investorům, je třeba takovéto zisky zahájit samostatně jménem, ​​a nikoli z úsilí ostatních.

Silné porozumění dohodě SAFT by mělo být povinné pro všechny právníky zabývající se kryptoměnou, které považujete za zaměstnané.

Jak je zapojit?

Nejlepším způsobem, jak zapojit právnickou firmu pro kryptoměnu, je zpočátku konzultace.

Nejprve chcete získat představu o tom, jak moc rozumějí krypto prostoru a kolik úsilí jsou ochotni vynaložit na vytvoření vlastního právního rámce pro vaše obchodní nebo osobní potřeby..

Souhlaste s prací s firmou, pouze pokud vám může nabídnout alespoň několik hodin bezplatného poradenství.

Než se dohodnete na rozhovoru, proveďte svůj vlastní průzkum online, abyste zjistili, jaké rady kryptoměnové právníci doporučují pro váš konkrétní případ. Jakmile budete vyzbrojeni těmito základními znalostmi, můžete si nechat poradit advokátní kancelář a posoudit, jak se jejich rady hromadí.

Není pochyb o tom, že jakákoli právní firma zabývající se kryptoměnou, kterou si najmete, bude velmi drahá. Vzhledem k tomu, jak nový je kryptoprostor, budou právnické firmy s největší pravděpodobností bezplatně provádět další hodiny výzkumu, aby vám mohly správně poradit.

Mějte na paměti, že je lepší nejprve se dohodnout na konzultaci, abyste si mohli vyzkoušet jejich služby před zaplacením plné ceny.

Jak se bude vyvíjet zákon Blockchain?

Zákon o blockchainu se nemůže vyvíjet, dokud lidé, kteří zákony vytvářejí, nebudou mít o prostoru tak dobré znalosti jako ti, kdo v něm každý den pracují.

Najímání krypto právníka

Obrázek přes Fotolia

Vzdělávání zůstává největší překážkou vyvíjejícího se blockchainového zákona a bohužel mnoho regulačních orgánů není v kontaktu ani s včerejší technologií.

Když se události, jako je slyšení Kongresu Marka Zuckerberga, promění ve vzdělávací relaci o tom, jak funguje internet a sociální média, je těžké být optimistický ohledně toho, jak regulační orgány uchopí hodnotu kryptoměn a blockchainu.

Naštěstí se několik regulačních orgánů zavázalo ke studiu vesmíru, zejména Valerie Szczepanik (alias „kryptocar“)

Během svého dvouletého působení na SEC zastávala Valerie několik významných rolí, včetně asistentky ředitele v divizi Cyber ​​Unit divize Enforcement, vedoucí pracovní skupiny pro distribuovanou technologii a vedoucí její pracovní skupiny Dark Web..

Byla součástí týmu, který vyšetřoval Hack DAO na blockchainu Etheruem a je také zapojen do několika nevyřešených právních případů kryptoměny, včetně REcoinCentra Tech, Inc.., a Plexisklo případech.

Znalosti Valerie o tom, jak se kryptoměny používají a proč má blockchainová technologie dlouhodobou hodnotu, ji činí nejkvalifikovanější pro regulaci kryptoburzů bez potlačování inovací.

Závěr

Ve vysoce neregulovaném prostoru, kde se drobní investoři spalují, daně se neohlašují a finanční prostředky se kradou hackerům, je nezbytně nutné, aby lidé vyhledávali kryptoměnové právníky s odbornými znalostmi, které by mohly definovat, jak by společnosti měly získávat finanční prostředky a jak by se jednotlivci měli chránit a podávat zprávy jejich kapitálové zisky.

Pouze díky pokračující spolupráci mezi právníky a krypto komunitou můžeme očekávat vývoj blockchainového práva a jasnější šedé oblasti nejistoty.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map