Co je to krypto kreditní karta? Jak vybrat nejlepší kreditní kartu

>

Kryptoměny se staly populární jako rozvíjející se třída aktiv, ale věděli jste, že je můžete použít i jako měnu? Nyní máme více možností než kdy jindy, pokud jde o platby za produkty a služby pomocí bitcoinu, což můžeme dělat prostřednictvím krypto kreditních a debetních karet.

Před dlouhou dobou byl počet fiat bran pro kryptoměny velmi omezený. Uživatelé byli většinou omezeni na bankovní převody a bitcoinové bankomaty. Prostředí se však v posledních letech drasticky změnilo, protože finanční giganti jako Visa a MasterCard začali „přijímat“ bitcoiny a další digitální aktiva.

Ale co jsou krypto kreditní a debetní karty a jak fungují?

Co je krypto kreditní / debetní karta?

Krypto kreditní a debetní karty nejsou vůbec matoucí, ve skutečnosti fungují stejně jako běžné platební karty. Jediný rozdíl je v tom, že k platbě za produkty a služby používáte kryptoměny.

Musíte však pochopit, že člověk neplatí přímo bitcoiny, ethereem ani jinými kryptoměnami. Při použití těchto karet se vaše digitální aktiva převedou na místní měnu fiat a poté se odešlou obchodníkovi.

Krypto kreditní karty jsou podporovány pomocí Visa a MasterCard, dvou globálních finančních sítí. Po obdržení licence od společností vám kryptoměnová společnost vydá krypto kartu, která je podporována v každém obchodě, který přijímá platby Visa nebo MasterCard.

Pro koho jsou tyto karty?

Plně jste přijali svět digitálních aktiv a věříte, že fiat peníze jsou bezcenné? Pak jsou krypto kreditní karty ideální volbou pro vás! Už nebudete vázáni na dolary, jeny a eura, protože máte svobodu utrácet kryptoměny za všech okolností.

Díky krypto kreditním a debetním kartám jsou vaše aktiva výrazně přenosnější, protože je v zásadě nosíte stále s sebou. Chcete mít večeři v příjemné restauraci nebo si dát kávu ve Starbucks? Dokud přijmou Visa, můžete platit pomocí kryptoměn a transakce dokončit za pouhé minuty.

Dříve bylo téměř nemožné používat kryptoměny v obchodech, protože transakce trvaly až 30 minut. Ale s kryptografickými platebními kartami založenými na Visa tento problém vůbec nemáte.

Chraňte své krypto


Břemeno pro vás představuje absence ústředního orgánu nebo „důvěryhodné“ třetí strany. V jednoduché angličtině jste svou vlastní bankou a jako taková jste do značné míry zodpovědná za ochranu svých kryptoměn.

Jak funguje krypto karta?

Karty kryptoměny se liší svým obchodním modelem a způsobem, jakým utrácíte a ukládáte digitální aktiva. Někdo vám nemusí poskytnout žádné odměny, někdo má přísný měsíční limit výběru a někdo vás dokonce donutí ztratit svá privilegia správce..

Pokud mluvíme o úschově, kategorizujeme platformy na ty, které vyžadují, abyste vytvořili vyhrazenou peněženku, a ty, které jsou schopny využívat vaši osobní peněženku.

V prvním případě byste museli převést svá aktiva do nové peněženky nebo do peněženky platformy.

V opačném případě můžete svou krypto kreditní kartu propojit s peněženkou, kterou již používáte. Tímto způsobem zůstanete jediným vlastníkem a provozovatelem vašich digitálních aktiv.

Po propojení kryptoměn s kartou můžete začít provádět nákupy a platby. Jak již bylo zmíněno dříve, všechny kryptoměny se při použití karty převedou na fiat. Některé platformy však mohou vyžadovat, abyste před načtením karty s penězi převedli své krypto na fiat.

Vzhledem k tomu, že všechny karty mají licenci Visa nebo Mastercard, mají stejná omezení a předpisy jako běžné kreditní karty. Například máte maximální zůstatky, maximální denní platby, měsíční limity pro výběr atd.

Některé platformy využívají věrnostní systém, kde mají různé skupiny uživatelů přístup k různým funkcím. V této souvislosti jsou nejčastější funkcí odměny v hotovosti. Mohou dokonce existovat úrovně, prostřednictvím kterých získáte přístup k lepším limitům karet, které můžete odemknout vsazením kryptoměn.

Top 5 krypto debetních a kreditních karet

V roce 2020 bude více platebních karet založených na kryptoměnách než kdy dříve. Protože je obtížné objevit platformy, které fungují nejlépe, vytvořili jsme seznam pěti nejlepších krypto kreditních a debetních karet.

Karta Crypto.com MCO Visa

Lepší než jakákoli jiná platforma v tomto příslušném výklenku, Crypto.com nabízí nejoblíbenější řešení krypto karet s kartou MCO Visa. Hongkongská společnost je ve skutečnosti prvním hnacím motorem v tomto tržním sektoru a nyní každý den zpracovává miliony dolarů.

The Karta MCO Visa je prostě debetní karta, pomocí které mohou uživatelé utrácet své kryptoměny. Ale díky čemuž je tak jedinečný ve srovnání s jinými řešeními, je to, že to nenutí držitele karet, aby při financování karty vyměnili svá aktiva za fiat.

Karta je také oblíbená díky efektivnímu systému odměn cashback. Crypto.com odměňuje držitele karet až 5% z jejich celkové transakce, která je distribuována prostřednictvím nativní kryptoměny MCO.

Společnost nabízí řadu úrovní ke kterým mají uživatelé přístup, přičemž každá vrstva karet splňuje určité potřeby. Tady začíná magie, protože vyšší úrovně vyžadují, abyste vsadili žetony MCO, abyste odemkli lepší karty. Jako takový máme smyčku pozitivní zpětné vazby, která významně ovlivňuje cenu tokenů MCO, které vyděláváte důsledným používáním karty.

Další pozitivní stránkou je, že Crypto.com nabízí své karty téměř ve všech jurisdikcích na světě. V době psaní tohoto článku se o kartu mohou zaregistrovat uživatelé z Velké Británie, EU, USA, Singapuru, Hongkongu, Jižní Koreje, Thajska, Vietnamu, Austrálie, Filipín a Nového Zélandu. Přirozeně společnost plánuje expanzi i do dalších regionů.

Co dělá kartu MCO Visa žádoucí, je samotný ekosystém Crypto.com. V rámci něj mají uživatelé přístup k aplikaci pro chytré telefony, kryptoburze, peněžence, sázkovým službám, půjčkám a dokonce k automatickému obchodování.

Pro většinu se to jeví jako nejlepší krypto debetní karta na trhu.

Wirex Visa Card

V provozu od roku 2014, Wirex je další bezpečná volba pro nadšence kryptoměn. Společnost Wirex se sídlem ve Velké Británii je jednou z nejstarších společností, které nabízejí krypto debetní karty.

Po provedení platby karta Wirex Visa okamžitě převede vaše digitální aktiva na místní měnu za nejlepší mezibankovní a OTC sazby, aniž by platila jakékoli směnné poplatky. Karta podporuje 18 jednotlivých kryptoměn a tradičních měn.

Společnost uvádí na trh svůj produkt jako nejlepší řešení pro cestování do zahraničí. Všechny platby provedené v místní měně vám ušetří 3% za transakci. Stejně jako používání karty ve vaší zemi, ani v zahraničí vám Wirex neúčtuje poplatky za směnu a vysoké směnné kurzy.

Zatímco karta Wirex nabízí výjimečně dobré služby, její vlastnosti jsou mnohem horší ve srovnání s vízovou kartou MCO. Například tato krypto debetní karta vynucuje měsíční limit až 400 $ pro výběry z bankomatů. Navíc jsou cashback odměny mnohem nižší, s pouze 1,5% na transakci.

Ve srovnání s tím má karta Crypto.com 5% cashback a více než 2 000 $ měsíčně výběry. Karta Wirex navíc účtuje vyšší poplatky ve srovnání s konkurencí.

Nicméně, Wirex je stále skvělým řešením, pokud hledáte zabezpečení. Jako regulovaná společnost se sídlem ve Velké Británii, která úspěšně funguje od roku 2014, nenajdete žádnou známější značku než Wirex.

Coinbase Card

Kryptoměna Coinbase je mimořádná možnost spuštěno poprvé v Evropě v roce 2019. Nadšenci považují kartu za druhou nejlepší po MCO kartě Crypto.com. Na základě platebního systému Visa nabízí až devět různých kryptoměn, mezi něž patří:

Bitcoin, Ethereum, Ripple (XRP), Bitcoin Cash, Token základní pozornosti, Augur, 0x, Stellar Lumens a Litecoin.

Pro financování karty mohou zákazníci Coinbase přímo převádět kryptoměny z peněženky burzy. I když se karta může snadno používat, přichází s výrazně vyššími poplatky – což je v souladu se všemi ostatními produkty a službami Coinbase.

Coinbase nabízí limity pro výběr z bankomatu ještě nižší než Wirex, pouze za 200 $ měsíčně. Při výběru hotovosti musí uživatelé platit 1% poplatky a 2% poplatky v zahraničí. V tomto případě jsou zahraniční výběry mnohem dražší, protože každá transakce si účtuje celkem 3%.

Proč je Coinbase Card tak skvělá volba? Protože to pochází z regulované a důvěryhodné burzy, která funguje bezchybně roky. Nabízí také několik skvělých funkcí a je propojen se zbytkem Coinbase a se vším, co platforma nabízí.

Chcete použít krypto kartu, ale zároveň obchodovat s prostředky? Jednoduše použijte kartu Coinbase a hladce převádějte prostředky mezi vaším směnným účtem a peněženkou karty.

Musíme si však uvědomit, že počet podporovaných kryptoaktiv je výrazně omezen. Vzhledem k tomu, že burza nabízí debetní kartu Visa, je znepokojující, že je hostitelem pouze devíti aktiv.

Krypto kreditní karta Nexo

Další na seznamu je Nexo. Proč je to zvláštní? Protože si můžete vzít mimořádné půjčky, které by banka obvykle neposkytla. Platforma údajně poskytuje půjčky v hodnotě až 2 milionů dolarů, něco, co nikde jinde nenajdeme.

U půjček by si uživatel musel vytvořit účet a dokončit standardní proces KYC (Know-Your-Customer). Po úspěšné identifikaci se můžete vytvořit půjčku jakmile vložíte svá krypto aktiva.

Kryptoměnová karta je přístupná prostřednictvím aplikace Nexo Wallet, kde můžete spravovat prostředky a půjčky. Podle platformy podporuje Nexo více než 40 milionů obchodníků na světě. Samotná karta obsahuje pouze kryptoměny, což znamená, že nemusíte převádět svá aktiva předem.

Jedna skvělá věc na Nexo je, že svou kartu můžete kdykoli zmrazit. Pokud svou kartu někdy ztratíte nebo vám ji někdo ukradne, můžete ji okamžitě zamknout přímo z mobilní aplikace. Kartu můžete také rozmrazit, pokud ji najdete. S ohledem na to nikdy nebudete muset řešit zákaznickou podporu. Vše spravujete sami, přesně tak, jak by mělo být!

Nexo poskytuje 2% cashback odměny za všechny transakce, které jsou distribuovány buď prostřednictvím tokenu NEXO, nebo bitcoinu. Platforma navíc neúčtuje žádné poplatky za vklad ani výběr, což z ní činí jednu z nákladově nejefektivnějších krypto karet.

Krypto debetní karta TenX

V neposlední řadě máme slavné TenX krypto debetní karta. Je to populární volba, kterou používají hlavně uživatelé kryptoměn žijící v Asii. Společnost zahájila první kroky v roce 2017 poté, co během prodeje tokenů ICO nasbírala 80 milionů dolarů. Poté tým uvedl na trh svou revoluční kartu TenX Visa.

Nedávno se společnost rozhodla odstranit téměř všechny poplatky. Od října TenX neúčtuje poplatky za směny, poplatky za vklad ani poplatky za výběr. Budete však muset platit za směnné kurzy v aplikaci, které jsou ve srovnání s jinými platformami údajně vysoké.

Platforma navíc účtuje poplatek za vydání 15 USD za fyzické karty nebo 5 USD za virtuální krypto kreditní karty. Po roce začne TenX také účtovat roční poplatek, který stojí pouze 10 USD.

V době psaní tohoto článku podporuje karta TenX Visa Card region APAC i některé země v Evropě. Přirozeně se společnost snaží v budoucnu expandovat v dalších jurisdikcích.

Proč je TenX zajímavou volbou? Šifrovací karta je žádoucí hlavně kvůli nedostatku poplatků za výběry, vklady a poplatky za směnu. Další skvělá věc na TenX je, že máte přístup také k virtuálním kartám, které nikdo jiný nenabízí.

Závěr

Řada produktů pro krypto kreditní a debetní karty je opravdu neuvěřitelná. Může existovat spousta platforem, které nabízejí karty, ale zároveň existuje jen několik z nich, které stojí za váš čas. V tomto článku jsme stručně představili některé z nejpopulárnějších možností.

Jak si ale vybrat krypto debetní kartu, která vám nejlépe vyhovuje? Jak vidíte, poplatky jsou hlavním prodejním bodem, protože se u každé platformy liší. Pokud jsou vaším hlavním zájmem poplatky, měli byste zvolit možnost, která účtuje nejméně.

Ale pak pro vás může být bezpečnost ještě větší starostí. V tomto případě by bylo lepší použít skutečně renomovaného a regulovaného emitenta. Co doporučujeme? Rozhodně MCO Crypto.com a karta Coinbase Visa. S živým ekosystémem plným mnoha funkcí a nástrojů se opravdu nemůžete pokazit.

Historie bitcoinů

Bitcoin měl naprosto skvělý rok. Přední kryptoměna poskočila téměř o 400% ze svých ročních minim, dosáhla tržní kapitalizace větší než JPMorgan a dosáhla úrovní adopce, jaké jsme dosud neviděli.

Další dobrá čtení

Co je zpětné testování? Jak provést backtest kryptoobchodní strategie

Nejlepší sázkové fondy Ethereum 2.0 v roce 2021

Pasivní strategie investování do kryptoměny pro začátečníky

Vyrovnání prahové hodnoty pro správu kryptoportfolia

Coinbase vs. Uniswap – která výměna je lepší?

Naše platforma pro sociální obchodování

Krevety je sociální obchodní platforma pro kryptoměnu. Je určen pro profesionální i začínající obchodníky, aby se dozvěděli o rostoucím krypto průmyslu. Na Shrimpy mohou uživatelé kopírovat portfolia a obchodní strategie jiných obchodníků.

Následuj nás na Cvrlikání a Facebook pro aktualizace a zeptejte se našich úžasných aktivních komunit na Telegram & Svár.

Díky za zastavení!

Shrimpy Team

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map