Co je to DeFi? Průvodce decentralizovaným financováním

>

Decentralizované financování je něco, na čem se kryptoměnové vášnivě zabývali už léta, aniž by to skutečně bylo vysvětlovat koncept.

Takže to uděláme za vás v tomto jednoduchém průvodci decentralizovaným financováním.

Už jste měli otázku, co je to decentralizované financování? uvízl ve vaší hlavě pokaždé, když se podíváte Sloučenina (COMP) a Celsia (CEL) Mooning den za dnem.

Pojďme nastartovat tohoto průvodce jednorázovou linkou – decentralizované finance jsou finanční služby typu peer-to-peer.

Nyní, i když jsou rychlá vysvětlení pohodlná, neříkají celý příběh.

Proto byste měli pokračovat ve čtení níže, abyste pochopili, proč je decentralizované financování cenné, revoluční a něco, co nemůžete ignorovat.

Co je to ETH?

Ethereum lze shrnout jako škálovatelnou blockchainovou platformu s chytré smlouvy.

Decentralizované finance jsou otevřené, globální finance pro Každý

Současný finanční systém je docela exkluzivní, což znamená; mezi vámi a přijímáním půjčky je například spousta byrokracie.

Chcete-li začít, budete potřebovat bankovní účet, příznivou úvěrovou historii a celou řadu osobních údajů, včetně kontrol zaměstnání, účelu půjčky – seznam pokračuje.

Pokud projdete tyto požadavky jeden po druhém a zkontrolujete je proti náhodně vybrané populaci vzorků z celého světa, skončíte s velmi málo kteří mají nárok na základní finanční služby.

Dnes existují téměř 2 miliardy dospělých nebankovek po celém světě.

To je čtvrtina populace Země bez přístupu k základnímu bankovnímu účtu.

Pokud existuje metrika, která dokáže správně ilustrovat, jak rozbitý je centralizovaný finanční systém, pak to jsou 2 miliardy dospělých bez bankovního účtu.

Naproti tomu decentralizovaný finanční systém říká každému, aby se vyšplhal na palubu, poskytoval si navzájem služby a našel začlenění do globální ekonomiky.

Internet prošel dlouhou cestu při budování rámce pro skutečně globální ekonomiku, ale finanční vrstva chyběla, dokud blockchainoví inženýři nepokročili a nevytvořili jej (díky, Satoshi Nakamoto).

V čem jsou decentralizované finance tak odlišné?

Žádné kreditní kontroly. Žádné kontroly zaměstnání. Nejsou vyžadovány žádné osobní údaje. S ničím jiným než chytrým telefonem a připojením k internetu může kdokoli používat aplikace finančních služeb založené na blockchainu k:

 • posílat + přijímat peníze okamžitě za nízké nebo žádné poplatky

 • otevřít spořicí účty s vysokým výnosem

 • přijímat okamžité hotovostní půjčky

 • obchodujte cokoli

A co víc, hnutí #DeFi teprve začíná.

Výhody decentralizovaného financování

Je nepravděpodobné, že něco uděláte, pokud vám to neprospěje, správně?

Jsme stejní. Koneckonců, proč se měnit, pokud není zjevný vzestup?

Ale pokud jde o decentralizované finance, určitě to má vzhůru.

Průhlednost – Tradiční finanční podmínky a operace probíhají na základě nutnosti vědět, ale pokud nejste na straně banky, nemusíte to vědět. DeFi rozděluje oponu pomocí inteligentních kontraktů založených na blockchainu, čímž se obě strany dostávají do stejné finanční roviny.

Bezpečnostní – Při používání finančních služeb je na stole velká hodnota. Vaše osobní údaje – nemluvě o penězích – jsou vkládány do rukou centralizovaných organizací, které mohou být hacknuti, okradeni nebo oklamáni dobře umístěnými zasvěcenci, kteří jednají škodlivě. Tyto věci se ve světě DeFi postupně stanou méně možnými, protože vše funguje pomocí vysoce zabezpečeného a bez člověka chytré smlouvy.

Přímo – Proč jsou půjčky pro dlužníky tak nákladné a spořicí účty tak málo výnosné? Režijní náklady a chamtivost jsou dvě hlavní složky každé zprostředkující finanční instituce stojící mezi protistranami. Decentralizované financování vyřadí třetí stranu zorganizováním přímého peer-to-peer ujednání mezi stranami, které je zabezpečeno pomocí inteligentních smluv založených na blockchainu.

Případ použití decentralizovaného financování č. 1 – Půjčky na kryptoměny

Co vám mohou decentralizované finanční služby nabídnout právě tady, právě teď?

Okamžitá hotovostní půjčka schválená na místě bez šeků jakéhokoli druhu.

Pokud to zní divně a neočekávaně (co má hotovostní půjčka společného s kryptoměnou?), Je to proto, že je, a v tom spočívá genialita.

Stručně řečeno, získání hotovostní půjčky s kryptoměnou funguje takto.

 1. Vlastní kryptoměna (nejlepší digitální aktiva jako bitcoin, ethereum a litecoin jsou nejlepší).

 2. Přejít na decentralizovanou finanční platformu, jako je Sloučenina.

 3. Vytvořte jako dlužník nabídku půjčky, která podrobně popisuje požadované podmínky půjčky a částku v hotovosti.

 4. Počkejte, až kousne věřitel nebo skupina věřitelů.

 5. Zajistěte si půjčku svou kryptoměnou od kroku 1.

 6. Voila, půjčka schválena!

Existují také částečně decentralizované kryptoměnové platformy Celsius Network, Nexo a BlockFi kteří používají blockchainy pro transparentnost, nevyžadují kontroly, ale centralizují určité procesy.

Pomocí jedné z těchto semi-centralizovaných platforem pro půjčky kryptoměn je proces získání hotovostní půjčky kryté vašimi kryptoměnami ještě rychlejší.

 1. Vytvořte si účet na Nexo, Celsia, BlockFi, nebo decentralizovaná finanční platforma podle vašeho výběru.

 2. Vložte kryptoměnu do své zabezpečené krypto peněženky založené na platformě.

 3. Požádejte o půjčku na Poměr LTV který vám vyhovuje (většina platforem má 50% maximální poměr LTV).

 4. Okamžitý souhlas a hotovost vložená na váš bankovní účet nebo hotovostní kartu během několika minut.

Bezproblémové přijímání krypto půjčky je velkým důvodem nejen úspěchu platforem DeFi, ale také univerzální chvály vůči nim.

Případ použití decentralizovaného financování č. 2 – Účty spoření v kryptoměně

Co pro vás znamenají slova spořící účet s vysokým výnosem?

Podle tradičního finančního guru Nerdwallet, spořicí účet s vysokým výnosem znamená 1% APY max. Počkejte chvíli, 1%?

Ubrousky na brýle

Jo, žalostně 1% na vyšší straně.

Decentralizované finanční platformy vyhodí tradiční spořicí účty z vody tím, že nabízejí spořicí účty kryptoměny s výnosy APY mezi 5% a 11% v závislosti na:

 1. Typ uloženého digitálního aktiva

 2. Množství uloženého digitálního aktiva

Obecně řečeno, platformy DeFi poskytují lepší APY, když vložíte stablecoiny.

Rychle stranou, stablecoin je kryptoměna, která je krytá v poměru 1: 1 s jiným aktivem – obvykle fiat měnou, jako je USD.

Vklady stablecoinů na kryptoměnových spořicích účtech obvykle dosahují přibližně 10% APY za skutečně vysoce výnosný zážitek, který vás skutečně odmění za to, že držíte své investice na jednom místě.

Spořicí účty bitcoinů získávají o něco méně než stablecoiny, ale v průměru 8% APY nedělá nic jiného než zaparkování BTC, které stejně držíte, 8% je určitě velkorysých.

Pro hlubší pohled na to, jak vydělat úroky na své kryptoměně, spolu s nejlepšími platformami DeFi, podívejte se na tohoto praktického průvodce.

Případ použití decentralizovaného financování č. 3 – Staňte se věřitelem

Co když si nepotřebujete půjčovat hotovost a kryptoměnové spořicí účty nezasahují na místo s univerzálními možnostmi spoření?

To je, když jdete plně na míru a vyděláváte úroky ze své kryptoměny tím, že se sami stanete věřitelem.

V tradičním finančním odvětví jsou věřiteli banky a významné instituce. S mírným nárůstem mikroúvěrů na počátku 21. století jsme měli náhled na to, jak by mohlo vypadat něco, co se blíží půjčování p2p, ale průmysl se úplně nerozběhl.

Avšak až po vynálezu blockchainu bylo možné skutečně bezpečné půjčování p2p.

Inteligentní smlouvy jsou odlehčené programy, které běží na blockchainech se sadou spustitelných pokynů. Jakmile jsou chytré smlouvy v provozu, plní své povinnosti na principu if / then podle pokynů protokolu a nových dat, která přicházejí.

Využití platformy DeFi, jako je Compound, k poskytnutí krypto půjčky podle vašich vlastních podmínek, se pak stává věcí nechat inteligentní smlouvu zvládnout technické aspekty půjčky.

Když a pokud dlužník neprovede platbu včas, nebo když jeho kolaterál ztratí hodnotu kvůli volatilitě trhu, inteligentní smlouva skočí do akce. Může upozornit dlužníka, aby složil více kolaterálu, zahájil výzvu k dodatkové úhradě k zajištění vašich finančních prostředků nebo vydal pokutu za pozdní platbu.

To jsou samozřejmě všechno, co lidé v kancelářích s centralizovanými systémy dříve dělali, ale s příchodem Inteligentní smlouvy Ethereum, lidé si mohou navzájem bezpečně poskytovat finanční služby prostřednictvím zprostředkovatelů.

Případ použití decentralizovaného financování #? – Tokenizovat a obchodovat se vším

Nejzásadnějším dopadem hnutí DeFi je možnost, že prostřednictvím platforem a aplikací založených na blockchainu bude vše, co lze reprezentovat, tokenizováno a obchodováno.

Mluvíme o globální likviditě v měřítku, které se dnes zdá nemožné, ale za několik let to bude nevyhnutelné.

To je místo, kde dnešní burzy kryptoměny vedou – v současné době umožňují obchodování s tisíci aktiv kryptoměny, které jsou nativní pro blockchainové systémy.

Co se stane, když je blockchain standardizován nejen v oblasti hraničních technologií, ale v každém odvětví včetně segmentů, které jsou nesourodé jako nemovitosti a ekologické zemědělství?

V tom okamžiku uvidíme futures na dědictví zrn černé rýže spolu s kolektivně vlastněným S&Digitální aktiva P 500 – vše se děje, aniž by třetí strany šly nebo představovaly bezpečnostní rizika.

Možnosti pro průmysl #DeFi jsou nekonečné, takže je důležité zůstat v kontaktu s tímto rychle se rozvíjejícím a zásadním příspěvkem blockchainu.

Další dobrá čtení

Jak si vyrobit kryptoobchodního robota pomocí Pythonu

Jak stahovat data svícnů z kryptoměny z burz

Arbitrážní skripty pro roboty pro krypto obchodování

Skript pro živý tiket ceny bitcoinů (pomocí Websocků)

Naše platforma pro sociální obchodování

Krevety je sociální obchodní platforma pro kryptoměnu. Je určen pro profesionální i začínající obchodníky, aby se dozvěděli o rostoucím krypto průmyslu. Na Shrimpy mohou uživatelé kopírovat portfolia a obchodní strategie jiných obchodníků.

Za méně než několik minut se můžete spojit s předními obchodníky na světě. Sledování více vůdců najednou poskytuje každému uživateli způsob, jak spravovat rozmanité portfolio strategií a kryptoměn.

Shrimpy podporuje 16 předních kryptoměn, automatizované portfoliové strategie a nástroje pro sledování trhu. Další informace o všem, co Shrimpy nabízí, naleznete na následujících odkazech:

Funkce

Studie

Návody

Následuj nás na Cvrlikání a Facebook pro aktualizace a zeptejte se našich úžasných aktivních komunit na Telegram & Svár.

Díky za zastavení!

Shrimpy Team

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me