Co je Bytom? Most mezi fyzickým a digitálním světem

Vzpomínám si téměř před 30 lety, když jsem se poprvé dostal na internet, jak to bylo úplně decentralizované. Jak moc se to za ty tři desetiletí změnilo.

Dnes je náš internet řízen malou skupinou společností v oblasti technologií a médií, která manipuluje s tím, jak jsou informace a zprávy šířeny a spotřebovávány.

Není to však jen internet. Náš fyzický svět se stal velmi podobným a několik společností ovládalo to, co vidíme, čteme, konzumujeme a téměř každý aspekt našeho života.

Se vzestupem technologie blockchain také přišel vzestup nové skupiny technologů. Tato svobodomyslná skupina chce převzít zpět kontrolu nad lidmi pomocí decentralizovaného modelu, který usnadňuje sdílení a konzumaci informací bez zásahu centralizovaného prostředníka.

Možnost IQ Trade kreditní karta

Jedna taková skupina vytvořila čínskou blockchainovou společnost Bytom a slibovala budoucnost, kde mohou být atomová aktiva z reálného světa uložena a obchodována na digitálním blockchainu.

Tým Bytom

Zakladatel společnosti Bytom je Chang Jia, který také založil 8BTC.com. Již dlouho je obhájcem blockchainu a propaguje kampaň na podporu povědomí a porozumění blockchainové technologii v Číně. Je oceněným autorem science fiction a byl spoluautorem první čínské knihy o bitcoinech s názvem Bitcoin: A Real Přesto virtuální finanční svět (2014).

Spoluzakladatelem společnosti Bytom je Duan Xinxing, který je v současné době výkonným prezidentem 8BTC.com a dříve viceprezidentem OKCoin, kdysi největší burzy kryptoměn na světě. Je také autorem dvou knih zaměřených na blockchain v Číně.

Přehled Bytom

Logo společnosti Bytom Coin

Obrázek přes Fotolia

Bytom je blockchainový protokol vyvíjený jako zprostředkující odkaz, který spojuje generalizované blockchainy se specializovanými blockchainy. Jedná se o první takový projekt svého druhu, díky čemuž je zcela průkopnický, protože se snaží vyhovět výměně rozmanité sady digitálních a atomových aktiv.

Konkrétně se Bytom vytváří za účelem řešení problémů souvisejících se správou aktiv, a to jak digitálních, tak skutečných, a překlenuje tak propast mezi virtuálním světem a fyzickým světem.

Bytom je navržen tak, aby odpovídal na některé kritické problémy, které by mohly být klíčem i pro budoucí vývoj blockchainu. Mezi otázky, které se Bytom snaží vyřešit, patří:

  • Jaký typ blockchainu je nutný k ukládání digitálních aktiv?
  • Jak vytvoříme vztah mapování mezi fyzickými a digitálními aktivy
  • Řešení problémů s dodržováním předpisů
  • Jak překleneme propast mezi digitálním a fyzickým, abychom umožnili efektivní a efektivní tok aktiv, jak on-chain, tak off-chain. Základní funkcí platformy Bytom má být „most“ spojující digitální a fyzické světy. Teoreticky toho bude dosaženo vytvořením decentralizované veřejné účetní knihy, kde lze fyzický i digitální majetek zaregistrovat a později koupit, prodat a vyměnit. Slovy týmu Bytom:

“Bytom je interaktivní protokol vícebajtových aktiv.” Heterogenní bajtová aktiva (domácí digitální měna, digitální aktiva), která fungují v různých formách na Bytom Blockchainu a atomová aktiva (warranty, cenné papíry, dividendy, dluhopisy, zpravodajské informace, předpovědní informace a další informace, které existují ve fyzickém světě) mohou být zaregistrovali, vyměnili, hráli a zapojili se do dalších komplikovanějších a smluvně založených interoperací prostřednictvím společnosti Bytom.

Vytvořením takového mostu plánuje Bytom vytvoření největšího veřejného blockchainu na světě. Připojením digitálních i fyzických aktiv blockchain také zvýší zabezpečení, likviditu a nakonec hodnotu aktiv uložených v blockchainu Bytom..

Funkce Bytom

Bytom je jednoznačně jedním z více technologických a rozsáhlých rozsáhlých projektů, které jsou dnes vyvíjeny. Platforma je vyvíjena s dobrými funkcemi kompatibility a pracuje v souzvuku s modelem UTXO (výstup nevyčerpaných transakcí), který bitcoin již používá.

To umožňuje paralelní ověření transakce, které zajišťuje, že nevyčerpané výstupy lze citovat pouze jednou transakcí najednou. Tím se vyřeší problém s dvojitým výdajem, který musí být vždy vyřešen v jakémkoli blockchainovém projektu.

Protokol Bytom také umožňuje tři samostatné vrstvy:

  • Aplikační vrstva, která je přátelská k mobilním a jiným terminálům, a která je vhodná pro vývojáře při vytváření aplikací pro správu aktiv.
  • Kontrakční vrstva, která k uzavírání a správě aktiv využívá kontrakty Genesis a kontrolní kontrakty a zároveň umožňuje škálování transakcí a zabránění zablokování v Turing Complete.
  • Vrstva pro přenos dat, která se zabývá vydáváním aktiv, výdaji, převodem a dalšími podrobnostmi transakcí.

Pomocí „obecného formátu adresy“ je nativní peněženka poskytovaná zákazníkům schopna poskytovat podporu pro širokou škálu měn. Podporuje také jeden soukromý klíč pro přístup a transakce se všemi podporovanými měnami v peněžence.

Konsensu je dosaženo pomocí mechanismu protokolu Proof of Work (PoW) a mince Bytom budou kompatibilní s ASIC, aby těžaři mohli snadno těžit a ověřovat transakce. Aktiva vydaná a digitalizovaná na blockchainu Bytom také oddělují podpisy transakcí od zbytku dat v dané transakci. To zní podobně, jako funguje Segregated Witness pro bitcoiny, i když není jasné, zda tým používá kód Bitcoin SegWit nebo zda vyvinul vlastní kód.

A konečně je tu otázka sdílení aktiv napříč řetězci. Bytom je vyvíjen, aby umožnil vytvoření menších bočních řetězců spojených s hlavním řetězcem. Tyto postranní řetězce získávají plnou výhodu zabezpečení hlavního řetězce, ale stále je lze vyvíjet, aby si zachovaly plnou kontrolu nad vydáváním vlastních mincí nebo žetonů.

Existuje několik projektů pracujících na podobných řešeních, včetně řešení postranního řetězce samotného Bitcoinu, Lightning Network. Je zřejmé, že se vývojáři domnívají, že je to nezbytná funkce, ale firmy zatím nevyjádřily souhlas s konceptem postranního řetězce.

Podrobnosti tokenu Bytom

K transakci v síti bude potřeba nativní Bytom Coin (BTM). Bylo vydáno v ICO v červnu / červenci 2017. 67% z celkové dodávky bylo vydáno během fáze ICO, zbývajících 33% bylo zadrženo jako odměna za těžbu. V současné době existuje 1,407 miliardy mincí s plánovanou 2,1 miliardou případné celkové dodávky. Podle plánů bude těžařům k dispozici 86,625 milionu mincí v prvních čtyřech letech. Poté se odměny za těžbu sníží každé čtyři roky na polovinu, dokud nebude vydána plná nabídka 2,1 miliardy mincí.

Během poklesu od prosince 2017 do dubna 2018 si Bytom vedl velmi dobře. Ve skutečnosti se cena mince od 18. března 2018 do 31. března 2018 téměř zdvojnásobila.

Od té doby zůstala na nebo nad úrovní koncem března, takže se nezdá, že by šlo o čerpadlo a skládku. Bohužel většina informací zveřejněných o projektu je v čínštině, takže jsem nebyl schopen určit, zda existuje zásadní důvod pro zvýšení ceny.

Závěrem

Bytom je velmi zajímavý a ambiciózní projekt. Je to také ten, který se jeví jako nezbytný, ale je to proveditelné současnou technologií?

To je otázka, na kterou budou vývojáři společnosti Bytom muset odpovědět. Bytom bílý papír spekuluje, že v nadcházející éře blockchainu bude vše, co má hodnotu, digitalizováno a migrováno do blockchainu, kde to může být skladováno, obchodováno, vyměňováno, kupováno, prodáváno, hazardováno a manipulováno mnoha způsoby, většinou pomocí chytrých smluv.

I když mohu souhlasit, že nakonec bude vše digitálně dostupné tak, jak to Bytom popisuje, nejsem si jistý, jestli je svět na to nyní připraven. Pokud je však náběh ceny nějakým náznakem, někdo v projekt Bytom velmi věří.

Nakonec se sami rozhodnete o životaschopnosti tohoto projektu. Myslím, že samotná velikost a rozsah projektu přidává více rizika do již tak riskantní arény. Šlapal bych opatrně, i když malá sázka nemusí být nerozumná, pokud tým Bytom nakonec splní své sliby.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me