Co je Blockchain? Jak bitcoin využívá technologii blockchain

>

Kopírujte nejlepší světové obchodníky s kryptoměnami přihlášení k Shrimpy. Je to nejjednodušší způsob obchodování jako profesionál, správa portfolia a získávání informací o kryptoměnách.

V uplynulém desetiletí prošel svět digitální revolucí poznamenánou vzestupem mnoha technologií, které jsou připraveny řešit některé z největších výzev lidstva. Od té doby jsme na okraji našich sedadel a sledujeme, jak inovace nové generace, jako je umělá inteligence (AI), auta bez řidiče, rozšířená realita, opakovaně použitelné rakety, internet věcí (IoT), mezi ostatními, začaly převzít prakticky každou aspekt našeho každodenního života.

Uprostřed hluku "rušivý" inovace a měniče her, jedna konkrétní technologie přinesla největší rozruch za poslední roky: technologie blockchain. Blockchain, o kterém se mnoho lidí zmiňuje jako o budoucnosti, tvoří páteř hodnotného internetu (tj. Web 3.0).

Zkusili jste se někdy někoho zeptat na blockchainovou technologii? Pravděpodobně jste někde dostali odpověď v duchu "To není bitcoin?"

Nejste sami.

Faktem stále zůstává: bitcoin je jen kousek příslovečného blockchainového koláče. Inovace v blockchainovém prostoru se šíří napříč nesčetnými průmyslovými odvětvími. Ve zbývající části tohoto článku odhalíme důležitost blockchainu a toho, jak tato technologie bude i nadále znamenat revoluci v našem digitálním světě.

Krypto půjčky

Decentralizované financování je horkým lístkem roku 2020. Jak můžete využít všeho, co průmysl DeFi nabízí?

Jak to vše začalo

Blockchain byl vytvořen v roce 2008 společností Satoshi Nakamoto, jméno považované za pseudonym osoby nebo subjektu, jehož identita zůstala dodnes záhadou. Nakamoto původně navrhoval blockchain za jediným účelem: být používán jako distribuovaná účetní kniha pro ověřování a zaznamenávání bitcoinových transakcí.

Ve stejném roce Satoshi Nakamoto zveřejnil Bitcoin whitepaper, „Bitcoin: Peer-to-Peer elektronický hotovostní systém“ a sotva o rok později vyvinul první peer-to-peer digitální měnu, bitcoin. V tomto ohledu lze bitcoiny považovat za první projekt implementující blockchainovou technologii.

Od vydání bitcoinu blockchainová technologie daleko přerostla bitcoiny. Blockchain byl upraven tak, aby vyhovoval potřebám různých průmyslových odvětví, ale nejúspěšnější aplikací této technologie je stále kryptoměna.


Bitcoin zůstává nejúspěšnější kryptoměnou, která implementovala blockchain, ale nyní existují tisíce projektů kryptoměny, které používají blockchain jako svoji páteř.

Technologie blockchain a distribuovaná kniha

Blockchain je forma technologie distribuované účetní knihy, snad nejjednodušší a nejoblíbenější příklad. Samotné DLT je zabezpečený systém záznamů využívající konsenzus replikovaných a synchronizovaných dat, který je sdílen ve více instancích. Jednoduše řečeno, distribuovaná účetní kniha je databáze, která se šíří mezi různé nezávislé počítače, známé jako uzly. Neexistuje jediný správce údajů a žádný ústřední orgán. Jako takové se všechny DLT spoléhají na uzly, které se účastní konsensu při určování stavu sítě.

Mezi další formy DLT patří Hashgraph, Směrovaný acyklický graf (DAG), a Holochain. Zatímco všechny DLT jsou v některých ohledech podobné, hlavní myšlenkou blockchainu bylo zaznamenávat transakce do lineárních časově uspořádaných bloků. Jiné DLT mohou využívat sítě, které jsou nelineární nebo uspořádané na základě různých mechanismů.

"Blok" a "Řetěz"

Slovo „blockchain“ je jasně tvořeno dvěma slovy „block“ a „chain“. Kupodivu, v dřívějších letech svého vzniku byl napsán jako „block chain“ – ale to se od té doby změnilo poté, co se stalo populárním.

Pro kontext pojďme nejprve rozdělit tato dvě slova jednotlivě, než se ponoříme do celého významu blockhainu. Věda ukazuje, že buňka je jednotkou (tj. Stavebním kamenem) života; blok je pro nedostatek vhodnější analogie nejzákladnější jednotkou blockchainu.

V kryptoměně je blok nezávislým záznamem nových transakcí (od údajů o digitální měně a ověření identity až po hlasovací záznamy a téměř cokoli hodnotného). Po ověření bloku je blok přidán do řetězce a transakce obsažené v tomto bloku jsou považovány za dokončené. Každá nová transakce v síti musí projít stejným procesem, který se neustále opakuje. Jakmile jsou transakce umístěny, přidají se do dalšího bloku a po ověření bloku se blok přidá do řetězce. V podstatě vytváření lineárního řetězce bloků známých jako „blockchain“.

Doufejme, že je to nyní jasnější.

Každý blok v blockchainu odkazuje na předchozí blok pomocí jedinečného hash. Tento hash spojuje všechny bloky dohromady, od bloku genesis po naposledy dokončený blok. Genesis block je první blok vytvořený na jakémkoli blockchainu.

Nyní, když víte, co je blok, pojďme se ponořit do správného blockchainu.

Blockchain jako distribuovaná kniha

Blockchain je digitální, decentralizovaná veřejná účetní kniha, která je distribuována mezi uzly, které společně fungují jako „správce údajů“ pro ověřování a ukládání transakcí v blocích. Vzhledem k tomu, že blockchain bude růst, jak bude dokončeno více bloků, je udržován ve vzestupném chronologickém pořadí podle nejnovějších bloků.

Jak již bylo zmíněno výše, „komunita“ blockchainu se skládá ze sítě uzlů a každý uzel v síti ukládá kopii blockchainu. Hlavní kniha již neexistuje v centrálním umístění (tj. Na serveru), ale je spíše „distribuována“ mezi uzly (tj. Partnerskými počítači) v síti. To je důvod, proč je blockchain ve svém jádru formou DLT.

Transakční data uložená v ověřených blocích jsou neměnná (to znamená, že je nelze zpětně změnit). Data lze kopírovat, ale nemění se. Namísto ústředního orgánu jsou uzly odpovědné za ověřování transakcí na blockchainu buď hromadně, nebo většinou, v závislosti na preferovaném konsensu. To se provádí, aby se zajistilo, že s bloky nebude možné manipulovat, a aby se zachovala integrita blokových dat.

Mnoho blockchainů implementovalo různé konsenzuální algoritmy pro dosažení konsensu v síti. Konsenzuální algoritmy se primárně používají k dosažení spolehlivosti v síti zahrnující více distribuovaných uzlů, které obsahují stejné informace. V krypto prostoru pomáhají konsenzuální algoritmy zabránit dvojímu utrácení v transakcích kryptoměny.

Proof-of-Work (PoW) a Proof-of-Stake (PoS) představují dva z nejpopulárnějších konsenzuálních algoritmů používaných v blockchainových sítích. Kromě těchto dvou máme praktický delegovaný Proof-of-Stake (DPoS) Tolerance byzantských poruch (pBFT), Proof-of-Importance (PoI), Proof-of-Authority (PoA) mimo jiné.

Odvětví nejvíce ovlivněná blockchainem

Je zřejmé, že finanční sektor nejvíce těží z převratných vlastností blockchainu. Několik platforem v prostoru fintech dokázalo úspěšně využívat technologii blockchain k budování digitálních finančních služeb. To pomohlo snížit nebankovní populaci tím, že umožňuje každodenním uživatelům snadno provádět bezpečné, bezhraniční a levnější transakce odkudkoli na světě.

Jako další příklady průmyslových odvětví nejvíce ovlivněných blockchainem máme nemovitosti, pojištění, zdravotnictví, správu dodavatelského řetězce, energii, digitální identitu, hlasování, reklamu, cloudové úložiště, zábavu a správu..

Budoucnost blockchainu

“Blockchain je budoucnost.”

Pravděpodobně jste to už mnohokrát slyšeli, až vás zajímá, jak pravdivé je toto tvrzení.

Na základě nedávné zprávy CB Insights s názvem Blockchain Investment Trends 2019 report, roční globální výdaje na blockchain aplikace mají téměř ztrojnásobil od roku 2017. Podle odhadů CB Insights toto ocenění do roku 2023 dosáhne 16 miliard dolarů Nástroj pro dimenzování trhu.

Začínající průmyslová odvětví, jako je cloud computing, pojišťovnictví, hraní her, hazardní hry, internet věcí, dokonce i konopí, začínají zaznamenávat rostoucí přijetí blockchainu. Blockchain pomáhá těmto průmyslovým odvětvím fungovat efektivněji a transparentněji, což má požadovaný efekt zefektivnění operací napříč jejich hodnotovým řetězcem.

Mnoho lidí tvrdí, že kolem blockchainu je hodně humbuku, a to není úplně falešné. Bez ohledu na to by popření jeho masivního dopadu a rostoucího významu v posledním desetiletí bylo téměř zločinné.

Možná je blockchain skutečně budoucnost – nebo je to možná bublina a nenaplní humbuk. Jedna věc je však jistá: budete si muset počkat, až to zjistíte sami.

Co je Defi?

Decentralizované financování je něco, na čem se kryptoměnové vášnivě zabývali už léta, aniž by to skutečně bylo vysvětlovat koncept.

Další dobrá čtení

Jak si vyrobit kryptoobchodního robota pomocí Pythonu

Strategie obchodování s lehkou kryptoměnou arbitráží

Skript pro živý tiket ceny bitcoinů (pomocí Websocků)

Vyrovnání prahové hodnoty pro správu kryptoportfolia

Crypto Trading 101: Výběr aktiv portfolia

Naše platforma pro sociální obchodování

Krevety je sociální obchodní platforma pro kryptoměnu. Je určen pro profesionální i začínající obchodníky, aby se dozvěděli o rostoucím krypto průmyslu. Na Shrimpy mohou uživatelé kopírovat portfolia a obchodní strategie jiných obchodníků.

Následuj nás na Cvrlikání a Facebook pro aktualizace a zeptejte se našich úžasných aktivních komunit na Telegram & Svár.

Díky za zastavení!

Shrimpy Team

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me