Co je Bakkt? Krypto řešení pro instituce

Od chvíle, kdy začaly trhy s kryptoměnou klesat na začátku tohoto roku, lidé říkali, že přicházejí „institucionální peníze“.

Modlili se, doufali a přáli si hvězdu, aby se velké finanční instituce chystaly skočit na trhy kryptoměn a odvrátit ztráty.

I když tyto modlitby za posledních 8 měsíců dopadly na hluché uši, mohlo by se to se vstupem společnosti s názvem „Bakkt“ změnit. Ano, v tuto chvíli máme únavu z „institucionálních peněz“ a některé jsou okamžitě skeptické.

Vyslyš nás …

Co je Bakkt?

Bakkt bude otevřená a plně regulovaná nabídka digitální měny, která bude poháněna cloudovým řešením Microsoft Azure. Tato bezpečná open source platforma propojí celou řadu uživatelů kryptoměny od investorů po obchodníky a spotřebitele. Jak je uvedeno v jejich originálu tisková zpráva:

Bakkt je navržen tak, aby sloužil jako škálovatelná rampa pro účast institucí, obchodníků a spotřebitelů na digitálních aktivech podporou vyšší efektivity, bezpečnosti a užitečnosti

Bakkt je iniciativa Intercontinental Exchange (ICE), která je předním provozovatelem globálních burz a clearingových center. To nové nabídce okamžitě přidává velkou legitimitu.

V tiskové zprávě také zmínili, že budou spolupracovat s řadou dalších podniků, které jim pomohou vytvořit tento ekosystém. Kromě Microsoftu uzavřely partnerství také se Starbucks a BCG.

Ano, je to tak, nakonec byste si mohli svůj Starbucks Latte koupit za kryptoměnu.

Ekosystém bude také zahrnovat federálně regulovaný trh a možnosti skladování. To znamená, že uživatelé platformy Bakkt budou mít prostřednictvím Bakktu určitou formu státem regulovaných depozitních služeb.

Bakkt také skočí přímo na bitcoinový futures trh. Na rozdíl od aktuální nabídky futures však budou tyto vypořádány fyzicky a nikoli v hotovosti. Fyzické bitcoiny budou uloženy v jejich zabezpečeném a pojištěném řešení skladování.

Technologie Bakkt byla také vyvinuta po značnou dobu. Podle Kelly Loefflerové, generální ředitelky, „stavěli továrnu“ za posledních 18 měsíců. V stejný rozhovor, uvedla, že byla postavena pod velkým tajemstvím a o názvu se rozhodlo teprve nedávno.

Nyní, když máte představu o tom, co je Bakkt, pojďme se hlouběji podívat na to, proč by to mohl být všelék pro institucionální investory.


Výhody společnosti Bakkt pro instituce

Důvod, proč je tolik lidí na vzestupu vůči ekosystému Bakkt, je ten, že bourá řadu klíčových překážek vstupu. Tyto bariéry tvrdohlavě přetrvávaly, přestože se je jiné společnosti snažily řešit.

Výhody společnosti Bakkt pro instituce

Některé z výhod Bakkt pro instituce

Bariéry se týkají hlavně bezpečnosti fondů, nedostatku dostupných derivátových nástrojů a nedostatečného přijetí kryptoměn spotřebitelem ve velkém měřítku.

Zabezpečení fondů

To je pravděpodobně nejdůležitější úvaha pro každého institucionálního investora.

Je dost snadné, aby peněžní manažer držel tradiční aktiva, jako jsou akcie, dluhopisy a komodity. Je opravdu těžké ukrást tato aktiva nebo o ně skutečně přijít.

Všichni však víme, jak snadné je hackerům odčerpat digitální měnu. Podobně lze špatnou správou soukromých klíčů a ztrátou hesel také zničit nebo navždy ztratit kryptoměny.

Musíte jen přemýšlet o stresech, kterým se vystavujete, abyste ochránili kryptoměnu ve výši několika tisíc dolarů. Nyní si představte scénář, kdy držíte 100 milionů dolarů v kryptoměně tisíců investorů.

Představte si důsledky katastrofické ztráty nebo hackerství, které vedou k porušení svěřenecké povinnosti. Představte si hrozby soudních sporů a zničení vaší jinak hvězdné investiční pověsti.

Opravdu děsivé myšlenky.

Není to tak, že v současné době na trhu nejsou žádná depozitářská řešení pro kryptoměnu. Máte řešení od Coinbase a Gemini, což jsou v oboru kryptoměn velké a zavedené názvy.

Chladicí zásobník Xapo

Vstup do datového centra Deltalis a bunkru Cold storage. Zdroj obrázku: QZ

Pokud to pro institucionální investory nevypadá dostatečně bezpečně, úložiště Xapo uloží vaši kryptoměnu do skutečného fyzického trezoru. Skryté ve švýcarských bunkrech budou vaše soukromé klíče chráněny lidskými a digitálními strážci.

Tato řešení však nejsou federálně regulovaná. To znamená, že navzdory vnímané bezpečnosti těchto nabídek vždy existuje malá šance, že může dojít ke ztrátě. V případě této ztráty neexistují žádná zpětná zarážky.

Nyní, když Bakkt zavádí perspektivu „federálně regulovaného“ skladování. To by mohlo být pro institucionální investory o něco přijatelnějším řešením, než kdybych ukládal své soukromé klíče na horské straně ve Švýcarsku.

Řešení Bakkt by navíc mohlo výrazně zlepšit prodej a převod fyzických bitcoinů. Obvykle, pokud by chtěli tyto cenné papíry obchodovat, museli by buď provést OTC transakci, nebo se spoléhat na neregulované kryptoburzy.

Oba jsou méně než optimální.

Pokud však oba tito institucionální investoři měli své bitcoiny uloženy na Bakktu, pak je proces značně zjednodušený. Mohli uskutečnit obchod na platformě ICE během několika sekund a poté nechat bitcoiny okamžitě převést mezi svými účty depozitáře v Bakktu.

Derivátové nástroje

Pokud jde o řízení rizik na finančních trzích, institucionální investoři a podniky se obvykle obrátí k derivátovým nástrojům.

Jedná se o nástroje, jako jsou futures a opce, které lze použít k zajištění vysokého tržního rizika. Existují již stovky let a používají je zemědělci, společnosti, zajišťovací fondy a správci peněz.

Možnosti kryptoměny a futures se na trhy s bitcoiny teprve uvolňují. I když jsou v neregulované podobě už pár let, teprve minulý rok jsme viděli naše první kótované futures kontrakty na CBOE.

Bitcoinové smlouvy CBOE

CBOE XBT Bitcoin futures kontrakty. Zdroj obrázku: CBOE

Mnoho lidí v komunitě se na to dívalo jako na okamžik, kdy se institucionální investoři chystali skočit na trh. Ve skutečnosti tomu tak ale nebylo. Jedním z hlavních důvodů tohoto nedostatečného přijetí je, že tyto futures byly vypořádány v hotovosti.

To znamená, že při vypořádání těchto futures nedošlo k výměně skutečných bitcoinů. Pokud jste tedy velkým těžebním operátorem a chtěli byste prodat své bitcoiny dopředu, pak byste se museli spoléhat na hotovost jako platbu do budoucna. Stále byste museli prodávat své fyzické bitcoiny na spotovém trhu.

Navíc vzhledem k tomu, že na bitcoinových futures trzích chybí fyzické dodání, znamená to, že cenová neefektivita existuje. Tím se vytvořila situace, kdy se otevřelo mnoho příležitostí pro krypto arbitráže.

Bakkt to mohl úplně změnit.

Bakkt zavádí denně dodávané bitcoinové futures kontrakty. Ty budou plně zajištěny nebo předfinancovány. A co je nejdůležitější, budou fyzicky doručeny. To znamená, že protistrany obchodů budou po uplynutí platnosti obchodovat se skutečnými bitcoiny.

To by mohlo být ideálním řešením pro řadu podniků, které se spoléhají na platby kryptoměnou a fiat konverze. Bylo by to například ideální řešení pro bitcoinové horníky, kteří potřebují své mince prodat dopředu. Mohli by jej použít online obchodníci, kteří potřebují převést své bitcoiny na fiat.

Zcela jednoduše to otevírá celou řadu případů použití těchto smluv a pomáhá v procesu zjišťování cen. Podle generální ředitel společnosti Bakkt, Kelly Loeffler

To podporuje integritu trhu a odlišuje naše úsilí od stávajících futures a kryptoměn, které umožňují marži

I když koncept „objevování cen“ může znít docela amorfně, na finančních trzích je opravdu důležitý. Pomáhá snižovat zbytečnou volatilitu, která je často spojena s trhy s bitcoiny.

To také poskytne a smyčka pozitivní zpětné vazby k přijetí.

Čím stabilnější budou ceny bitcoinů, tím se budou spotřebitelé a firmy cítit sebevědoměji a že ochotnější manažeři institucionálních peněz ji zahrnou do svých portfolií.

Adopce spotřebitelů

I když všichni můžeme chtít, aby podniky a institucionální investoři zahrnuli bitcoiny do svých portfolií, stále chybí motivace od jejich skutečných spotřebitelů a klientů. Chybí také širší infrastruktura pro podporu krypto plateb.

Tyto společnosti a podniky jsou tam, aby uspokojily své koncové uživatele, a budou o tom přemýšlet, až uvidí potřebu. To je důvod, proč je zapotřebí širšího maloobchodního přijetí kryptoměn.

Zatímco mnoho lidí aktivně investovalo do kryptoměn, v obchodě toho nebylo tolik. Stále existuje velká část populace, která nerozumí případům použití digitálních měn, a proto je nebude držet.

Bakkt se to snaží změnit svými četnými partnerstvími.

Pro jednoho je to jejich partnerství se Starbucks. To umožní jejich zákazníkům převést jejich kryptoměnu na USD a utratit ji ve svých obchodech. Okamžitě máte jasný a současný příklad velmi hmatatelného případu použití vaší digitální hotovosti.

Podle viceprezidentky Starbucks Marie Smithové v nedávné původní tiskové zprávě:

Jako lídr v oblasti mobilních plateb našim více než 15 milionům členů Starbucks Rewards se společnost Starbucks zavázala k inovacím pro rozšíření platebních možností pro naše zákazníky

I když je platba za kávu kryptoměnou skvělá, nejzajímavější je právě infrastruktura, která se vyvíjí. Silná a robustní infrastruktura pro platby fiat / krypto je jednou z věcí, která chyběla.

Starbucks již má velmi robustní platební infrastrukturu a vždy povzbuzuje své zákazníky, aby místo karet platili svými telefony. Zkombinujte to s obrovským dosahem sítě Microsoft Azure a máte docela solidní řešení.

Další velké nápady podporované Bakktem

Existuje také řada dalších inovací, které Bakkt přináší na institucionální trhy s bitcoiny a které by mohly superpropustit přijetí.

Například budou poskytovat mnohem větší konektivitu na trhy a informace o kryptoměnách. To v současném prostředí chybí, hlavně proto, že se požadavky velkých technologických institucí liší od požadavků maloobchodníků.

Členové týmu Bakkt

Generální ředitel ICE Exchange (Jeff Sprecher> s manželkou a zakladatelkou společnosti Bakkt (Kelly Loeffler). Zdroj obrázku: Štěstí

Řešení Bakkt bude zahrnovat přístup k FIX API, konsolidovaným informačním kanálům, regulačním funkcím a dohodám o účasti.

Bakkt v zásadě umožní těmto institucím využívat stávající ekosystém futures jako „druhou vrstvu“ na vrcholu blockchainu. To znamená, že klienti budou mít přístup k široké škále aplikací pro obchodování a řízení rizik, které jsou v současné době v ekosystému k dispozici.

Těšit se

Vzhledem k příslibu, který Bakkt přinesl, není divu, proč je krypto komunita tak nadšená. To není jako mnoho jiných projektů kryptoměny, které jsou dlouhé na sliby a krátké na návratnost.

Vyvíjí jej jeden z nejvýznamnějších mezinárodních směnárenských operátorů na světě. Podporuje jej také dlouhý seznam renomovaných firem, včetně Fortress Investment Group, Galaxy Digital, Horizons Ventures, Alan Howard, Pantera Capital a Protocol Ventures.

To je skvělé znamení, protože jedinou skupinou investorů, kteří plně pochopí potřebu institucionálního krypto řešení, jsou sami institucionální investoři. Je zřejmé, že vidí příslib Bakktu.

Můžeme tedy jen čekat s dychtivým očekáváním, abychom zjistili, zda Bakkt skutečně poslouží jako nájezd pro institucionální investory na superdálnici kryptoměny.

Doporučený obrázek přes Fotolia & Bakkt

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me