CareBit Review: Charitativní dary na blockchainu

Zatímco mnoho lidí si myslí, že technologie blockchainu a kryptoměny jsou způsobem revoluce ve financích, existuje řada způsobů, jak zlepšit život lidí.

Jeden z těchto způsobů je přímo prostřednictvím moci blockchainových darů a decentralizovaných neziskových organizací. Tyto entity používají tuto technologii k lepšímu životu ostatních velmi hmatatelným způsobem.

Jedním z projektů, který právě dělá toto, je Carebit, první nezávislá charita na blockchainu.

V tomto přehledu Carebit se ponoříme do projektu, technologie, případů použití a plánu, abychom vám poskytli nejdůležitější informace o jeho budoucích vyhlídkách. Pojďme kopat.

Co je CareBit?

CareBit je digitální charita, která je postavena na vrcholu svého vlastního blockchainu. Je to údajně také jedna z prvních charit, které mají svůj vlastní blockchain.

Proč je toto důležité? Průhlednost.

Když posíláte finanční prostředky charitativní organizaci, obvykle máte velmi malou jasnost v tom, kde jsou tyto finanční prostředky použity a zda jsou použity v souladu s určením. To někdy vytváří nedůvěru mezi dárci, kteří poskytli finanční prostředky, a charitou.

CarePit USP

Vzhledem k tomu, že blockchain je plně transparentní a neměnná účetní kniha, existuje úplná transparentnost, pokud jde o všechny transakce, které na něm probíhají. Když charita přispěje, transakci lze vidět a ověřit na blockchainu.

Carebit vytvoří dva fondy, které budou spravovat dary. První budou nouzové fondy, které budou použity k reakci na katastrofické situace, jak k nim dojde. To bude také provedeno ve spolupráci s dalšími stávajícími charitativními organizacemi.

Carebit má také svůj vlastní nástrojový token, který se používá na blockchainu. Žetony CARE budou drženy těmi, kteří přispěli finančními prostředky, a získají držiteli návrat z provozu masternode (více o tom níže).

Technologie CareBit

V současné době je CareBit kryptoměnou typu Proof-of-Work. To znamená, že transakce jsou ověřovány a bloky objeveny těžbou. Takto získávají konsenzus další populární kryptoměny, jako jsou bitcoiny a litecoiny.

Podle protokolu Carebit se blok 400 přepne z modelu PoW na konsensuální algoritmus založený na Proof-of-Stake (PoS). To je místo, kde členové komunity, kteří „vsadí“ své mince, budou moci ověřit transakce. Níže jsou uvedeny blokové odměny, které těžaři získají, když budou nejprve pracovat přes POW a poté přes POS. Maximální množství žetonů CARE, které budou k dispozici na trhu, je stanoveno na 200 mil.


Blokujte odměny na Carebitu

Jakmile CareBit přejde z těžby PoW na PoS, budou se validační uzly v síti nazývat „masternodes“.

CareBit Masternodes

Co jsou tedy masternody?

Jedná se v podstatě o uzly v síti, které k provozu vyžadují určité minimum mincí. Tito masternody pak budou validátory, které potvrdí všechny transakce v síti. Mechaniku masternodů jsme prozkoumali předem.

V ekosystému Carebit musí tito masternody vsadit 30 000 žetonů STAROSTLIVOST. Ty budou v protokolu drženy jako „kolaterál“ a držiteli masternod získají odměny za těžbu, které lze považovat za pravidelný tok příjmů.

Správa CareBit

Aby se ekosystém carebit mohl posunout kupředu, je třeba učinit důležitá rozvojová rozhodnutí.

Proto, aby bylo zajištěno, že tato rozhodnutí jsou přijímána spravedlivým způsobem, je nutná struktura řízení. Níže je definována struktura správy Carebit spolu s hlasovacími právy platnými pro každého člena.

Hlasovací práva masternodů

Obrázek přes Carbit – často kladené dotazy

Ve výše uvedeném smyslu jsou „komunitou“ členové, kteří jsou součástí ekosystému masternode. Abyste mohli jako operátor masternode získat hlasovací právo člena, musíte vlastnit minimálně 5 masternodů. To tedy vyžaduje, abyste vsadili 150 000 STAROSTLIVOST.

Provozovatelé masternodů tak budou mít nejen příležitost získat další příjem z vkladu svých mincí masternodami, ale také budou mít podíl na budoucím vývoji projektu.

Správa fondů

Carebit bude ovládat dvě peněžní dary, které budou v CARE a BTC. K dispozici bude také darovací peněženka, která bude spravovat všechny výdaje na správu neziskové organizace.

V počátečních fázích projektu budou dary poskytovány příjemcům prostřednictvím bitcoinu. Doufáme, že v průběhu času, jak se bude zvyšovat hodnota žetonů CARE, může Carebit nakonec tyto dárky začít používat k poskytování svých darů.

Ti, kdo darovali Carebitu, budou moci vidět, kam jejich dary putovaly. Tím se vytváří taková úroveň transparentnosti v ekosystému, o které jsme hovořili výše.

Carebit bude také kontrolovat množství finančních prostředků, které jsou uvolňovány příjemcům, aby se zabránilo jakýmkoli dopadům na tržní cenu tokenů CARE. Tým se na základě svých odborných znalostí pokusí najít správnou rovnováhu mezi dary a zadrženými prostředky.

Jak budou vybrány charity?

Víme tedy, že Carebit pomůže těm, kteří to potřebují, ale jak bude rozhodnuto?

Carebit bude úzce spolupracovat s existujícími charitativními organizacemi, aby určil, na které projekty budou přiděleny finanční prostředky. Již kontaktovali některé charitativní organizace a potvrdily, že budou přijímat dary v bitcoinech. Charity jsou CAF a BitGive.

Naděje BitCare je, že časem získají charitativní organizace, aby také přijímaly žetony CARE. To by mohlo vytvořit ekosystém, kde by charitativní organizace mohly buď prodávat žetony STAROSTLIVOST na burze a používat prostředky na pomoc těm, kteří to potřebují, nebo mohli držet žetony v masternodu a vydělat proud příjmů pro své příjemce.

Jak budou platby prováděny

Logo Carebit.org

Obrázek přes Carebit.org

I když jsou kryptoměny skutečně revolučním aktivem, budou muset být převedeny na měnu Fiatu, aby mohly být použity v programech charitativních organizací. To je místo, kde vstupují do hry projekty kryptoměnových karet, jako je TenX a Monaco (MCO).

Doufáme, že Carebit naváže partnerství s takovými projekty, aby karty mohly pomoci vyhladit výdaje charitativních organizací. Bylo by také velmi užitečné pro ty v komunitě, kteří by rádi přispěli BTC nebo CARE tokeny s měnou Fiat na své bankovní účty.

Carebit zaujal stanovisko, že charitativním organizacím ve Fiatu nikdy nebude poskytovat dary, protože tvrdí, že by to bylo v rozporu s účelem celého ekosystému. Než budou moci nárokovat jakékoli prostředky z prostředků Carebit, budou vyžadovat, aby jednotlivec / organizace měli adresu CARE pro příjem. Kromě toho bude vynakládání finančních prostředků těmito charitativními organizacemi monitorováno týmem Carebit v terénu.

Závěr

Jak jsme ukázali, blockchainovou technologii a kryptoměnu lze použít nejen k decentralizaci finančního systému, ale také k pomoci těm, kteří to potřebují.

Transparentnost, kterou poskytuje blockchain, a bezpečnost poskytovaná kryptografií znamená, že dary lze snadno sledovat od začátku do konce. Carebit vytváří skvělá partnerství s charitativními organizacemi a také šíří přijetí kryptoměn do neziskové komunity.

Pomocí tokenů CARE vytvářejí také ekosystém, kde se používá jedinečný token „daru“. Stav masternode sítě znamená, že ti, kdo vsadí své coiny, mohou za to také získat průběžný příjem.

Z používání kryptoměn pro dary skutečně vyplývají výzvy. Ceny jsou opravdu nestálé, a proto bude obtížné provádět projekce. Kromě toho, pokud není dostatečné přijetí tokenů CARE, pak nedosáhnou hodnoty, a tudíž ani jejich užitečnosti.

Lze jen doufat, že si tým CareBit je toho vědom a podniká správné kroky k monitorování nabídky a získání potřebných výpisů na burze.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me