Cardano (ADA): Inside the Buzz Around the New Top 10 Crypto

Jednoduše řečeno, Cardano (ADA) si klade za cíl konkurovat současné kryptoměně číslo dvě podle tržního stropu, Ethereum, pokud se tým Cardano snaží být novější a vylepšenou platformou inteligentních kontraktů.

To zní dostatečně zajímavě, že?

Globální trhy s kryptoměnou si to v posledních týdnech myslely, protože ADA se po uvedení na trh na začátku října 2017 poněkud překvapivě vrhla do top 10 kryptoměn podle tržního stropu.

To je šílený objem, šíleně rychlý. Takže můžete mít pocit, že se chystáte „zmeškat loď“. Ale kolem Cardana je z investičního hlediska spousta faktorů, pojďme tedy do toho, co je v hlavě, a necháme vás udělat si vlastní názor.

Cardano 101

Cardano je mozkem dítěte blockchainové vývojové skupiny IOHK a skupiny japonských podnikatelů. A IOHK je v čele Charles Hoskinson, bývalý vývojář Ethereum a současný vůdce komunity pro Ethereum Classic.

Hoskinson přináší do Cardana určitou úroveň prestiže nebo hanby, pak podle toho, na koho se ptáte.

Projekt byl představen jako nová platforma inteligentních kontraktů postavená na blockchainu Gen 3 (tj. ETH je Gen 2, BTC je Gen 1). Posláním je vytvořit tuto platformu od základu s ohledem na dodržování předpisů.

Po technické stránce bude Cardano prvním blockchainem kódovaným v programovacím jazyce Haskell. Bitcoin je pro srovnání kódován v C ++ a Ethereum v Solidity. Haskell je silně matematický jazyk a nabízí vyšší přesnost na Hoskinsona.

Je také důležité mít na paměti, že Cardano je stále ve vývoji. Fáze 1 projektu byla nazvána „Byron“, což je první vrstva platformy, která byla spuštěna počátkem října.

Dále byla Fáze 2 nazvána „Shelley“ a měla by být uvedena do provozu někdy v polovině roku 2018 s vyloučením zpoždění. Shelley bude poskytovat inteligentní smluvní funkce pro síť Cardano.

To je také zabiják Ethereum?

Ne tak rychle. Cardano vypadá docela slibně. Má však několik hlavních faktorů, s nimiž je třeba se potýkat, což by mohlo z jeho boje s ETH udělat bitvu do kopce, alespoň v krátkodobém a střednědobém.

Vskutku bude etablovaný status prvního tahače jako platformy inteligentních kontraktů těžké porazit.

Ethereum je:


  • již velmi důvěryhodný
  • již efektivně nabízí chytrá kontraktní řešení
  • již se zlepšuje působivým tempem

Pokud funkce chytrého kontraktu Cardano nakonec nevyfoukne Ethereum z vody, je pravděpodobné, že ADA tak brzy nepřekoná ETH.

Každý den se zahajují nové projekty, které tvrdí, že jsou zabijáky bitcoinů nebo zabijákem ethereum. Ale kryptoměny číslo jedna a číslo dva vypadají v dohledné budoucnosti zamčené na vrcholu trhů s kryptoměnami.

To by se jednoho dne mohlo změnit, ale při zvažování investice do ADA v krátkodobém horizontu je třeba něco alespoň zvážit.

Nedávné představení

Když už mluvíme o krátkodobém, Cardano’s měl jeden odvážný vstup na kryptoměnu a prudce vzrostl na 10 nejlepších kryptoměn podle tržního stropu za méně než dva měsíce.

To nemůžeme ignorovat, že??

Cardano

ADA byla k dispozici jen před několika týdny – obrázek prostřednictvím CoinMarketCap

Trh mluví sám za sebe. Lidé jsou nadšení z potenciálu ADA. Zdá se, že jakákoli řeč o „zabijákovi ethereum“ upoutá pozornost lidí.

Bude cena prozatím stoupat nebo se blíží návratnost? Nikdo nemá křišťálovou kouli, aby věděl, co přijde dál. Ale toto krátkodobé vzrušení by mohlo předjímat střednědobý a dlouhodobý výkon.

Stojí za to investovat

Zde je naše povinné prohlášení: jste výhradním autorem vašeho finančního portfolia. My zde v CoinBureau neposkytujeme finanční poradenství. Jen nabízíme nahlédnutí do světa kryptoekonomie.

S tím bylo řečeno, je to prakticky objektivní skutečnost, že kryptoměna, která vyšla tak nedávno, bude mít dny s vyšší cenou dopředu. Pro střednědobé a dlouhodobě založené obchodníky by mohlo být Cardano zajímavou hrou.

Cena a objem ADA mohou být zatím trochu trhané, zatímco projekt je stále tak brzy. Nakonec se budete muset rozhodnout sami. Cardano je ale rozhodně tím, na koho bude dávat pozor, přinejmenším.

Doporučený obrázek prostřednictvím Steemit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me