Busted! Waltonchain chycen ve skandálu rozdávajícím Twitter

Málo známý čínský kryptoměnový projekt s názvem Waltonchain se právě chystal podvádět na jednom ze svých dárků na Twitteru.

Krátce po vyhlášení vítězů zveřejnil samotný twitterový účet Waltonchain tweet oslavující, že prozradili výhru. To vyvolalo bouři vzteku a podezření a nyní je pod mikroskopem Waltonchain.

Ale co je Waltonchain? Je tato událost orientační pro celý projekt?

Co je to Waltonchain?

Na první pohled se oficiální web společnosti jeví jako docela typický nepořádek nabitý módním slovem, který ve skutečnosti nevysvětluje nic o tom, o co se snaží. Když jsme se pokusili stáhnout jejich bílou knihu, narazili jsme na mrtvé odkazy, které nikam nevedly.

Waltonchain se svými vlastními slovy popisuje takto:

Realizace hodnotného internetu věcí vytvoří zcela nový obchodní ekosystém založený na organické integraci blockchainu a internetu věcí. To rozšíří technologii blockchainu z internetu na internet věcí, což zase vytvoří skutečný, uvěřitelný, dohledatelný obchodní model se zcela sdílenými daty a transparentními informacemi, v závislosti na kombinaci technologie RFID a Waltonchain. Tým Waltonchain zformuloval čtyřfázový plán rozvoje, počínaje založením platformy infrastruktury, postupným začleňováním maloobchodu, logistiky a výroby produktů, až po konečné dosažení úplného pokrytí obchodního ekosystému.

Na základě toho se zdá, že se Waltonchain pokouší vytvořit něco mezi internetem věcí a sledovacím systémem RFID. Ačkoli jsou odkazy nefunkční, v sekci white paper se uvádí, že mají dva projekty RFID se dvěma čínskými společnostmi.

Zdá se, že Waltonchain již posiluje své vazby také s čínskou vládou vytvářením partnerství s různými státními podniky. To dává smysl, protože několik členů uvedených na stránce týmu hodnotí úředníky v čínské vládě.

Kromě různých mrtvých odkazů je text na oficiálních webových stránkách nabitý gramatickými chybami a dalšími problémy, které mohl snadno vyřešit správně zkušený editor během několika minut. Tento nedostatek péče a pozornosti věnovaný detailům by mohl být výpovědní a svědčící o mentalitě vedoucích projektů k přesnosti.

Na základě zkušeností uvedených na stránce týmu je možné, že se Waltonchain více zaměřuje na sledování dodavatelského řetězce.

Velká chyba

Na jeho Stránka na Twitteru, společnost zařídila rozdání žetonů Waltonchain. Bohužel pro ně, krátce po vydání oznámení, samotný účet Waltonchain vydal následující tweet.

Waltonchain Tweet

Dotčený Tweet


Široká veřejnost okamžitě měla podezření, že prozrazení bylo podvodné a že zaměstnanci Waltonchainu nepřepnuli účty na účet, který by byl označeným falešným vítězem. V reakci na tuto událost společnost Waltonchain vydala další twitter s omluvou, který uvádí, že zaměstnanec Waltonchain se zúčastnil prozrazení a nakonec vyhrál.

Tvrdí, že tento zaměstnanec tento tweet vzrušeně zveřejnil, aniž by se změnil na svůj osobní účet. Je třeba také poznamenat, že tento prozradení nebyl jediným vítězem, který se zúčastnil akce všech typů. Místo toho měl být rozdán fond 564,96 žetonů a dotyčný údajný zaměstnanec vyhrál 2,14 žetonů.

Waltonchain omluva

Omluva od Waltconchain

Společnost také zveřejnila video s údajným výběrovým procesem prováděným živě na počítači. Mnoho skeptiků na Twitteru však rychle poukázalo na to, že by se to dalo snadno předstírat, a aniž bychom viděli kód, nemáme tušení, jak byl výběr proveden.

Zabije to Waltonchain?

Zatímco sentimenty na Twitteru se zdají přinejlepším zuřivé, je těžké říci, zda tato jediná událost Waltonchain zabije či nikoli. Ceny za jednotlivé jednotky vzaly a tvrdé ponoření protože se objevily zprávy o skandálu.

Ceny šly z přibližně 22 $ a poté prudce poklesly na 17 $, poté se od tohoto psaní zploštily na necelých 19 $. To naznačuje, že komunita se projektu úplně nevzdala. Ceny však zasáhly, a tak je jasné, že tato událost nezůstala bez povšimnutí.

Doporučený obrázek přes Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me