Bitgrail Withdrawal Saga: Obvinění létají jako burzovní instituty KYC

Pokud jde o investování do kryptoměny, existuje jedno zlaté pravidlo. Ne mějte všechny své mince na burzách.

Zdá se, že se to znovu odehrává v případě pokračující ságy o stažení na burze Bitgrail. Generální ředitel burzy se rozhodl, že musí vyplnit povinný KYC pro všechny uživatele na burze.

Existuje celá řada důvodů, proč je komunita v současné době ve zbrani. Jedním z nich je, že po dobu několika týdnů, kdy jim byla poskytována údržba, nebyli schopni z výměny stáhnout své RaiBlocks XRB. To vyvrcholilo oznámením, že výměna zlikviduje všechny účty mimo EU.

Klíčovým bodem však je, že tito uživatelé nebudou připsáni na své XRB, ale spíše je nechají převést za ně na burze do BTC a poté poslat do svých bitcoinových peněženek.

Pro řadu uživatelů se jednalo o neoptimální řešení, které považovali za vydírání generálního ředitele. Podívejme se blíže na situaci.

Požadavky KYC na burze

Není pochyb o tom, že evropské burzy jsou nyní povinny dokončit KYC u všech obchodníků, kteří u nich mají účty. To byl standard u řady burz před tím. Proto lze vidět důvod, proč Bitgrail chce zavést tato pravidla.

V příspěvku na Reddit, majitel burzy zmínil pravidla, která v současnosti platí v USA a jak mohou žádat občanskoprávní / trestněprávní sankce pro zámořské provozovatele burzy. Řekl

BitGrail už nemůže fungovat bez povinného KYC. Vypadá to, že burzy to obecně nedokážou, i když to mohou někteří ignorovat. Ale BitGrail nemůže. Je to v zemi, kde nemůžete ignorovat zákon

Dále vysvětlil, že burza má právo vznést požadavek na další KYC v jejich TOS, pokud by měli podezření, že je někdo zapojen do jakékoli „podezřelé činnosti“.

Teoreticky mu nelze vinit jeho činy, ale způsob, jakým se to děje, je důvodem, proč se tolik uživatelů vzbouřilo proti společnosti a někteří ji dokonce označili za „podvod“.

Připsání prostředků v bitcoinech

Logo Raiblocks XRB

Platba v BTC místo XRB

Hlavní problém spočívá v těch uživatelích, kteří nejsou členy EU, nebo těmi, kteří chtějí stáhnout své XRB před vstupem KYC v platnost. Je to proto, že mohou své prostředky vybírat pouze v bitcoinech. Výměna ukončí účty mimo EU a převede mince na bitcoiny pro uživatele.

Problém, na který mnozí poukázali, spočívá v tom, že burza bude muset k převodu fondů použít své interní bitcoinové zásoby a ceny na burze. To znamená, že cena bude pravděpodobně silně potlačena v důsledku nabídky a poptávky.


V současné době je na burze 6 mil. XRB, a pokud je třeba velkou část z toho prodat za účelem nákupu bitcoinu, pravděpodobně se také upraví cena. Z tohoto důvodu budou uživatelé připisováni bitcoinům se slevou ve výši toho, co by XRB mělo být na otevřeném trhu.

Existuje také řada dalších teorií, které vysvětlují, proč Bitgrail podnikl tyto kroky. Pohybují se od pouhého nekompetentního až po hanebnějšího.

Hněv komunity

Mnoho lidí se pustilo do sociálních médií jako reddit, aby vyjádřili svůj hněv nad krokem zakladatele Bitgrail. Například, tohoto uživatele kdo tvrdí, že investoval své celoživotní úspory na Bitgrail, řekl o generálním řediteli následující

Vynucuje výběr BTC, aby mohl své BTC prodat za obrovskou prémii & nakupte tuny XRB levně těsně před seznamem Binance. Vydělávání milionů

Mnozí možná vědí, že až do té doby byl Bitgrail jednou z mála burz, kde lidé mohli kupovat a prodávat XRB. Nyní Binance plánuje jejich uvedení v pravý čas, což by mohlo mít dopad na uživatelskou základnu v Bitgrail. Zda to generální ředitel dělá proto, aby dostal do rukou levnější XRB, aby přehodil Binance, nikdo neví.

Existují však i jiné představy, které mohou být méně zlověstné. Podle tohoto uživatele, u společnosti Bitgrail by mohly být problémy s likviditou. To by vysvětlovalo neochotu burz uvolnit XRB. Uvedl, že:

Bitgrail nejprve ověřil uživatele s relativně malými zůstatky, aby snížil počet postižených lidí a zároveň snížil dopad běhu na bitgrail, který byl nyní nevyhnutelný. Vzhledem k růstu cen XRB mají novější uživatelé pravděpodobně mnohem méně účtů než starší uživatelé

Samozřejmě nelze dopustit, aby den vládly dohady, a mohla by to být jen burzovní boule pod tíhou tisíců dokumentů KYC. Tento problém by tedy mohl být přičítán pouze nahodilému způsobu vypořádání jejich nevyřízených zásob a snížení jejich likvidity.

Potenciální dopad

I když je těžké prokázat záměr za rozhodnutím Bitgrail, lze jen doufat, že jsou schopni získat své prostředky v bitcoinech na rozumné úrovni. Skutečnost, že bitcoin bude mít transakční poplatky, zatímco XRB je prakticky 0, je více soli v ráně.

To však jen ukazuje nebezpečí, kterým člověk čelí, když nechává své mince na centralizované burze. Od dob Mt. Gox hack, uživatelé znají rizika, která spočívají v nedržení vašich soukromých klíčů.

Proto je nejlepším postupem, jak se v budoucnu vyhnout jakýmkoli příkladům, ukládání mincí do hardwarové peněženky nebo pomocí některých možností skladování v chladu.

Ačkoli tato řešení mohou být nepohodlná, když chcete obchodovat, budete rádi, že jste to udělali z dlouhodobého hlediska.

Doporučený obrázek přes Steemit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me